לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-03-2007, 20:13
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
שלא לדבר על רבים מהעולים לרגל למכה שיאלצו ללמוד לקרוא שעון לרגל המאורע...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "ואו איזה אתגר הנדסי מחכה למהנדסים והארכיטקטים הסעודים"

ולחשוב שהאומה שבנתה את המגדל הלבן כמעט ולא התקדמה בתפיסותיה ושאיפותיה מאז!

[הימור שלי: בעוד 50 שנים יאלץ המערב למצוא מקור אנרגיה חליפי לזהב השחור. בעוד 100 שנים יאזלו מאגרי הכסף של העולם הערבי שלא השכיל לנצל את ימי השפע וההזדמנות לקידמה שהעניק לו הנפט. מגדל השעון במכה, קניוני הענק הממוזגים והאיים המלאכותיים במפרץ, הכורים האטומיים באיראן - יעלו אבק, יושבתו אט אט ויסדקו כמו סכר אסואן וכמו מטוסי הF15 Z החדשניים שהוטסו פעם אחת בלבד ע"י אוירובאטים אמריקאים בטקס המלכתו של סעיד אבן סעוד יורשה של ממלכת הדיונות והגמלים המתחדשת]
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-03-2007, 17:43
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
קנאה באוצרות הנפט? בודאי!
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "אבל הם לא נחים, הם יוצרים..."

ואני מקווה שאותך מתנת הנפט לאיראנים/סעודים/עירקים לא משמחת שכן אתה יודע למה אוצרות אלו משמשים וגם אתה לא בדיוק נמצא בצד שלהם מבחינתם.

לענין התחזית בהתייחס לסעודיה ולמדינות המפרץ - שים לב לתוצר הלאומי ולמחקר בארצות אלו. צינורות נפט, מתקני זיקוק בניהול זרים ואיי תיירות מגלומניים - אינם בגדר תשתיות.

שייכים המסתובבים עם הרמון הקונה כלאחר יד תכשיטים בלונדון וחברות אשר בונות ומנהלות פרוייקטים בעזרת גדודי יועצים זרים - אינן בגדר 'קשרים כלכליים'.

שים לב כי ההון שאינו נקנה בעמל אינו מתפזר בין כלל שכבות העם. 'קללת הנפט' [לא בטוי שאני המצאתי] מהותה יצירת חברה אשר המפתח לקידומו של אדם בה - הינו מידת הקירבה שיצליח ליצור למשפחות השליטות. המשפחות השליטות מצידן המשופעות באוצר שלא עמלו למענו - אינן מקדמות יזמים אמיתיים, ממציאים, אשפים פיננסים וחוקרים כי אם בירוקרטים חנפנים בלבד, שכן ה'עסק' שלהם ימשיך להניב זהב מן האדמה.

אני עדיין סבור שההימור שלי יש בו לא מעט ואני מניח כי אם יתממש - יגבר הסכוי לשלום באיזור הזה. הנפט, הוא המושך את הארופאים והמעצמות לבחוש באיזור זה מזה מאה שנים וכספי הנפט והמעצמות הם מהמניעים הגדולים של גלגלי האלימות באיזור.

ישן 16-03-2007, 18:19
  Bimler Bimler אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
אתה נותן לערביםי ותר מדי קרדיט בהערכותיך
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "קנאה באוצרות הנפט? בודאי!"

כבר כיום שוק המכוניות המונעות בגז עולה בקצב של למעלה מ150% מדי שנה, והרצון לשמור על הסביבה מכה שורשים בכל מדינות המערב. בתוך 25 שנים, אני די בטוח שמכוניות המונעות בגז או בתחליפי אנרגיה יהוו לפחות 40% מהשוק כך שייתכן והמעבר מנפט לאמצעים אחרים ינבע מרצון אמיתי של הצרכנים, ולא מתוך הכרח..

ואגב, נתת להם 50 שנים מרגע סיום הנפט, ועד לאנדרלמוסיה שתתחולל במדינות ערב- אני חושב שזה מוגזם תראה את פינלנד ושאר מדינות סקנדינביה שגילו מרבצי נפט בסביבה- את הרווחים הן משלשלות לקופה ענקית אשר תשמש אותן לאחר שהנפט ייאזל לביסוס מחודש של הכלכלה. הכסף שהערבים מרוויחים, נשאר אצל השייח'ים ומשמש לטרור או לקניית נדל"ן בלונדון.

זה עניין של שלש ארבע שנים לכל היותר עד שעם סיום עידן הנפט, יפרצו מהומות במדינות ערב לדעתי. השאלה היא עד כמה זה יהיה טוב ליהודים, אם בכלל.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:26

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר