לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-03-2007, 18:30
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
נכון, אך לא קשור
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי סאשה הסוס שמתחילה ב "בדמוקרטיות נהוג בעיקרון שמוטב שעשרה פושעים ילכו לחופשי מאשר שחף מפשע אחד ייכלא"

דמוקרטיה היא רק צורת משטר, אמצעי ולא ערך בפני עצמו. משטר דמוקרטי נועד בראש ובראשונה לממש את המטרות הבסיסיות של כל משטר (שאותן זיהו עוד לוק והובס לפני מאות שנים כשכתבו על האמנה החברתית) שאחת מהן היא הגנה על החברה ופרטי החברה מפני אלימות. בכל חברה ישנן גורמים עבריינים שבשל סיבות חינוכיות, סוציוקאונומיות ואישיותיות לא יהססו לפגוע באחרים וברכושם על מנת להשיג מטרותיהם. כמו כן ישנם קבוצות חברתיות (הכל מאוהדי כדורגל וכלה בגורמים פוליטיים) שמנסים להשיג מטרות דרך הפרת סדר ציבורי והטלת אימה על אחרים. כנגד שני סוגי הגורמים האלו יש צורך לקיים הן מערכת משפטית יעילה והן משטרה שיש לה כושר הרתעה ויכולת לבלום את האלימות. לא המשטרה ולא בית המשפט מספיקים לבדם לפי לקחי העבר הבינלאומיים. לכן, בכל דמוקרטיה נהוג להחזיק במסגרת המשטרה כוחות מיוחדים המיומנים בטיפול אגרסיבי בגורמים עבריינים ובמתפרעים. מניסיוני, עבריינים בישראל שמים פס על שוטרי הסיור (ונוכחתי באירועים מבישים ממש שבהם עבריינים/ערסים תקפו את קורבנותיהם בתחנת המשטרה כשהללו באו להתלונן וחצי תריסר שוטרי סיור עומדים או חסרי אונים או "מנסים להרגיע"). לעומת זאת, שוטרי היס"ם מרתיעים ופותרים בעיות מעין אלה בחצי דקה (ולרוב זה בכלל לא יקרה בנוכחותם). כמובן שכמו בכל העולם, גם בישראל נבחרים ליחידות אלו אנשים אגרסיביים מטבעם שעלולים לעבור את הגבול לעיתים מבחינת מידת הברוטליות והדמויות שכלפיהם היא מופנת (כמפגין יצא לי לראות איך הם, לעיתים, עוצרים באלימות מפגנים שלווים) ואותם יש להעמיד לדין, כל מקרה לגופו. באופן כללי, טוב יותר לחברה הישראלית האלימה קיומו של היס"ם כפי שהוא כיום מהעדרו המוחלט או סירוסו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-03-2007, 12:26
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
זה המצב
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "המפגינים הישראלים חוצצים בין השוטרים וזורקי האבנים?"

לפחות לפני שהייתה גדר זה היה ככה.

הייתה את ההפגנה, המפגינים היו עומדים והחיילים דואגים שהם לא יעברו את השטח הצבאי ואז השבאב היו עומדים מאחור וזורקים אבנים, רק שהם היו מתחילים לזרוק אבנים אז רוב המפגינים בורחים בחזרה לכפר ובדרך כלל נשאר רק הגרעין המאוד קיצוני של "האנרכיסטים" כדי "לנסות לשכנע את הצבא לא להגיב" הם גם בדרך כלל אלו שחוטפים את האבנים והאמצעים לפיזור הפגנות.

ויש את הפעמים שהם מנסים להמשיך לאיפה שהם לא אמורים להיכנס, ואז יש פיזור הפגנה שממנו תמיד נפצעים כמה וגם נעצרים לא מעט - הבעיה שהחיילים עוצרים אותם אבל המשטרה לא עושה עם זה כלום.

ישן 17-03-2007, 20:56

אף אחד לא אמר ש"האנרכיסטים" בסדר.
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "ואנשי השמאל שם ממש מגנים את זריקות האבנים, נכון?"

אבל זה לא אומר שצריך להמציא שקרים כדי להוכיח נקודה.

אם לא שמתם לב (ומצטער שזה נראה כאילו אני מגיב אלייך יודה, אבל זה יותר מכוון למי שהשתתפו בדיון בימים האחרונים) ההבדל בין "ימין" ל"שמאל" פה הוא לא אם ההתנהגות של "האנרכיסטים נגד הגדר" היא לגיטימית או לא, אני מאמין שהדעות פה די תואמות מהבחינה הזאת, אלא האם צריך להמציא דברים שלא היו כדי להוכיח את העמדה או שצריך לדבוק בגילוי נאות.

אם זה מעניין מישהו אני יכול להסביר את דעתי למה אני חושב שההתפרעויות בבילעין הם לא לגיטימיות בצורה שהם מתקיימות היום (התפרעויות ולא הפגנה), אבל קשה לי להביע דעה אמיתית כשאני קורא את כמות השקרים שחוזרים על עצמם בכל האשכולות בעיניין.

ישן 22-03-2007, 12:09

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "מפגינים נגד הגדר"

בלי להביע תמיכה, אלא רק לספר על מה הם מוחים, אני רק אספר לך שהם לא מתנגדים לגדר ההפרדה (לא תושבי בילעין לפחות) אלא לעובדה שכשנקבע התוואי לקחו את האדמות שלהם, ועכשיו בונים שם הגדלה לעיר מודיעין עלית.

הם לא מוחים על עובדת הקמת הגדר, אלא על העובדה שבחרו לקחת להם קרקעות כדי להגדיל ישוב אחר, ותירצו את זה בהקמת גדר ביטחונית.

עכשיו - אני לא יודע עם הם צודקים או לא, כפי שאמרתי אני מתנגד לכל מחאה שגורמת לפגיעה באנשי ביטחון (ואני בניגוד לצביעות שלך לא מבדיל בין אבן לאבן), אבל הטענה שלך שאלו שומרים על ביתם אז מותר להם לזרוק אבנים, ואלו לא שומרים על ביתם אז אסור להם היא מגוחכת.

ישן 22-03-2007, 12:41
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
הם נלחמים נגד הגדר - וזו בעיה שלהם
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "בלי להביע תמיכה, אלא רק לספר..."

הגדר לא היתה קיימת אם לא היה הטרור הרצחני שלהם - שמופנה גם שמאלנים נחמדים ותומכים כמוך...
אם הם סובלים מהגדר - שוב, בעיה שלהם.
ואם הם תוקפים חיילי צה"ל ושוטרי מג"ב - אז הם מחבלים, ויש לירות בהם, ולא כדורי פלסטיק.

מי שעושה את ההבחנות בין אבן לאבן זה לא אני, כי אם השמאל. אין מילה רעה על ההתפרעויות השבועיות בבילעין - אבל על כל פיפס בחברון הם יודעים לצעוק ולזעוק.
בנוסף לכך, אני מסרב להתיישר לפי הקו השמאלני, לפיו רק לערבים יש סיפור, עבר, היסטוריה, ואילו היהודים פועלים בהווה, ללא כל סיפור או עבר. אני אינני משקיף נייטרלי (כמוך, שנראה שהעובדות, על פניו, לא נוגעות לך...). אני נוטל צד בסכסוך הזה, והצד שלי עדיף על פני הצד השני. נקודה.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 22-03-2007, 13:54

וכמובן אתה ממשיך עם השקרים
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "הם נלחמים נגד הגדר - וזו בעיה שלהם"

אתה כל הזמן טוען שהשמאל תומך בהם, השמאל אומר שזה בסדר שהם זורקים אבנים.

אבל בינתיים הדבר הייחידי שראיתי פה באשכול זה שהייחידים שתומכים בזריקת אבנים על שוטרים הם דווקא הימין, כל מי שכתב פה ומשתייך לשמאל (ולמען ההגינות גם רוב הימנים פה) אמר שהוא מתנגד לזריקת אבנים, משמאל ומימין
הבעיה שיש לנו עוד גורמים מטורפים בימין שחושבים שיש נסיבות מקלות למי שזורק אבנים "כי הסיבה שלו טובה יותר"

אז אני אכתוב את זה בגדול כדי שלא תוכל לנסות להכניס לי מילים לפה: כל מי שזורק אבנים או מרים יד על איש ביטחון צריך להיעצר ולשבת בכלא.

בלי הסתייגויות, בלי תרוצים של זה בסדר וזה לא.

וגם כדי שזה יהיה עוד יותר ברור:
איש ביטחון שהפעיל כוח מופרז על מפגין שלא זרק אבנים, על אף שאני מבין את הכעס והמצב שהוא נמצא בו, צריך להענש.
אני מודה שהמשפט הזה פחות ברור ופחות חד משמעי, אבל צריך לדוגמא להבדיל בין שוטר שפיזר הפגנה אלימה וכתוצאה מזה גם "חפים מפשע" בהפגנה נפגעים(הגרשיים הם בגלל שמי שמחליט להשתתף בהפגנה כך כף אלימה כנראה שהוא לא ממש חף מפשע), לבין שוטר שבעקבות הפגנה אלימה מסמן לעצמו מטרות ופוגע במודע ב"חף מפשע".

ישן 22-03-2007, 21:16
צלמית המשתמש של הפטריוט

אתה השמאל?
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "וכמובן אתה ממשיך עם השקרים"

אתה מייצג את השמאל בארץ?
אם לא, אז אולי כדאי שתקרא את מה שאני כותב לפני שאני מגיב - כל מי שזעק וצעק כשהגברת אלקובי קיללה את שכנתה, איפה הוא היה כשחיילי צה"ל ושוטרי מג"ב נפגעו בבילעין? או שמא זה בסדר?
מעולם - מעולם! - לא נשמע גינוי משמאל לפסטיבל בילעין, גם לא כשנפגעו חיילים ושוטרים.
אם החוק והסדר כל כך מעניין אותם, מדוע הם עושים איפה ואיפה?

יופי שאתה מתנגד לאלימות. יופי שאתה יכול לנתק את עצמך מהמצב ולהסתכל על העניינים כמשקיף שוויצרי נייטרלי. אני לא יכול לעשות את זה. אני לוקח צד.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 24-03-2007, 14:37
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
שיעור בלוגיקה
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "אתה השמאל?"

נכון שכתבתי שלא אפריע לך בהכנת שיעורי הבית,ובכל זאת סבורני שתוכל לעמוד בשיעור קצר בלוגיקה.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי הפטריוט
אתה מייצג את השמאל בארץ?

ובכן, כל ה"שמאל" מורכב ממאות אלפי אנשים בישראל. ברגע שאתה משמיע טיעון כוללני על ה"שמאל" הרי שניתן לסתור אותו בקלות על ידי הדגמת איש שמאל אחד בלבד שאיננו מתאים לטיעון שלך. למעשה, רוב אנשי השמאל אינם מתאימים לטיעון שלך היות ואנשי שמאל רבים גינו ומגנים את האלימות בבילעין מצד המפגינים (כולל אני ומגיבים אחרים כאן). אם יש לך טענות כלפי אנשי שמאל מסויימים אתה יכול לסייג את דבריך מראש ל"שמאל הקיצוני" או לאישים/גופים ספציפיים. אם היית עושה זאת אף אחד לא היה מתווכח איתך כאן (אבל, אז אני מניח שהיה הולך לך כל הכייף..)
ציטוט:
אם לא, אז אולי כדאי שתקרא את מה שאני כותב לפני שאני מגיב

אני מקווה שלא צריך להסביר לך את הבעייתיות הקלה שבמשפט הזה
ציטוט:
כל מי שזעק וצעק כשהגברת אלקובי קיללה את שכנתה, איפה הוא היה כשחיילי צה"ל ושוטרי מג"ב נפגעו בבילעין? או שמא זה בסדר?

ושוב, מי אמר לך שכל מי שגינה את אלקובי לא גינה גם את הפגיעה בחיילי צה"ל. אני מכיר באופן אינטימי ביותר לפחות אחד כזה...
QUOTE=הפטריוט] מעולם - מעולם! - לא נשמע גינוי משמאל לפסטיבל בילעין, גם לא כשנפגעו חיילים ושוטרים.
אם החוק והסדר כל כך מעניין אותם, מדוע הם עושים איפה ואיפה?[/QUOTE]
ראשית, השמאל לא יגנה את ההפגנות בבילעין משום שהמחאה עצמה בוודאי לגיטימית, וכפי שהסבירו לך כאן, יש לה גם בסיס עובדתי לא קטן (נאמר לך כאן שיש ספק גדול אם הפקעת הקרקעות של הכפר בילעין נועדה לצרכי ביטחון). לגבי אלימות מצד המפםגינים-שוב, זה גונה גם גונה.
ציטוט:
יופי שאתה מתנגד לאלימות. יופי שאתה יכול לנתק את עצמך מהמצב ולהסתכל על העניינים כמשקיף שוויצרי נייטרלי. אני לא יכול לעשות את זה. אני לוקח צד.

אם אתה בוחר מראש להיות חד-צדדי (וכך למשל לראות מראש באלימות כוחות הביטחון כלפי מתנחלים כבלתי לגיטימית ואילו זו כלפי אנשי שמאל כלגיטימית, בלי כל קשר למידת האלימות של המפגינים עצמם) אז מדוע בכלל אתה בא בטענות לשמאל על חד-צדדיות?
ישן 18-03-2007, 12:36

חבל שעל ה"אנרכיסט" שנפגע בראשו אתה לא מגן ככה...
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "מתפרעי עמונה?"

היו כמה שוטרים שנהגו באלימות מיותרת בעמונה, אני מאמין שהרבה פחות ממה ש"ערוץ 7" מנסה להציג, והעובדה שבמח"ש החליטו להעמיד לדין רק 3 שוטרים.

אבל מה לעשות שאני לא מסתמך רק על הדמגוגיה של ערוץ 7 ואני זוכר טוב מאוד את התמונות מהיום הזה בעמונה, ההתפרעות של השבאב שם חצתה כל גבול מוכר, הם זרקו כל מה שבא ליד וזה כלל גם אבנים.
אני לא מצדיק את השוטרים שהשתמשו בכוח מופרז, אני יודע שאני לא הייתי עושה את זה, אבל אני מבין מאיפה זה בא. אני יודע מה זה לחטוף אבנים מכל כיוון, אני יודע לכמה זה מקפיץ את האדרנלין בגוף כתוקפים אותך מכל הכיוונים, ולפעמים קשה מאוד במצבים כאלו להפריד בין התחושות הפנימיות לבין השמירה על איפוק שמצפים ממך.

אז מי שהגזים צריך להיענש, אבל זה לא מוריד אפילו במעט את העובדה שמתפרעי עמונה הגיעו לשם כדי להפעיל כוח, והם הצטיידו מראש בכל מה שהם יכלו כדי לפגוע בשוטרים - בימים שלפני ההתפרעות המטורפת אתרים באינטרנט היו מלאים בקריאה לאלימות ולמאבק חסר מעצורים, ובסוף היום כשהמופרעים גילו שהם יצאו מהמאבק הזה מופסדים הם דאגו מהר להפוך את עצמם לקורבנות.

ישן 22-03-2007, 11:47
צלמית המשתמש של הפטריוט

התפרעות מטורפת?
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "חבל שעל ה"אנרכיסט" שנפגע בראשו אתה לא מגן ככה..."

בדיוק איך היא היתה שונה מהפסטיבל השבועי בבילעין?
שום הבדל. גם פה וגם פה הותקפו שוטרים - אלא שבבילעין השוטרים שומרים על איפוק.
בעמונה היה מדובר ב"מתנחלים", ולכן דמם מותר. סוסים על שוטרים שדרסו את כל מי שעמד מולם, שוטרים שפרצו לחדר והיכו באלימות בני נוער שישבו על הרצפה (בבירור ללא כל התגרות או אלימות מצידם!!!).
איפה הבריונות? איפה האלימות? - רק מצידה של המשטרה.

נכון - היו מי שהגיעו לעמונה כדי לעשות בלגנים ולהתפרע -אבל, שוב, איך זה שונה מפסטיבל בילעין? גם לשם מגיעים כל יום שישי המחבלים וחבריהם השמאלנים במטרה להתפרע ולתקוף חיילים - וזה קורה על בסיס שבועי, לא פעם בשנה או שנתיים.
אם כוחות הביטחון היו מפעילים את אותה רמת אלימות בבילעין שהם הפעילו בעמונה, הסיפור שם היה נגמר. אבל לערבים ולשמאלנים יש חסינות...

ויליאם ראלף אינג'

ישן 22-03-2007, 12:03

וכרגיל את טועה
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "התפרעות מטורפת?"

קצת לא הוגן לעשות את ההשוואה הזאת, כי עמונה היה ארוע חד פעמי בעוד בילעין הוא אירוע שבועי שהתגובה של צה"ל משתנה משבוע לשבוע.

נתחיל בכמות - בעמונה היו הרבה יותר מתפרעים מבבילעין, ואני לא מדבר על המפגינים, אלא רק על זורקי אבנים, כמות האנשים שניסו לפגוע בשוטרים בעמונה הייתה גבוה בהרבה מכמות האנשים (שזה בעצם רק הפלסטינאים תושבי הכפר) בבילעין שזרקו אבנים.

תגובת צה"ל זה דבר משתנה (לצערי) - כל פעם שהתחלף מפקד בגיזרה או איזה אלוף החליט לנסות משהו חדש אופי התגובה השתנה - יצא לי להיות כשהפעלנו כוח מלא, הרבה יותר חזק מזה שהופעל בעמונה, זה כלל גם אלות וכדורי גומי וכדורי מלח, וגז מדמיע והרבה הלם.
לעומת זאת היו כמה הפגנות שלא נתנו לנו כמעט ולהפעיל כוח (ותאמין לי, שלמרות שאני לא מתלהם כמוך לי יצא להתעצבן על זה הרבה יותר, כי אני הייתי צריך לראות חיילים חוטפים אבנים בלי יכולת להגיב כראוי).

אבל שוב, קשה מאוד להתווכח עם מישהו שבונה לעצמו בראש דברים שלא מתקיימים בכלל, הרי למרות שיש פה כמה אנשים שהיו בבילעין והסבירו לכם עשרות פעמים שרק הפלסטינאים בהפגנות זורקים אבנים, והם לא עומדים ביחד עם המפגינים אתם עדיין מתעקשים לטעון שאתם יודעים יותר טוב.
כמו שטענתי כבר עשרות פעמים - אני מתנגד למפגינים בבילעין - אני חושב שמה שהם עושים הוא לא רק לא חוקי, אלא גם פוגע במאבק, שיכול להיות שהוא צודק, אבל אני לא מוכן לקחת דעה חיובית על מאבק כל עוד זורקים אבנים על חיילים! לדעתי הם צריכים להיעצר על הרבה דברים שהם עושים, אבל לא על דברים שהם לא עושים ואנשים פה בפורום ממציאים ממוחם.

ישן 18-03-2007, 00:43
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
אסור להגן על מתפרעי עמונה!
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "אפשר לצטט את המשפט הזה בפעם הבאה שתגן על מתפרעי עמונה?"

הנה , אחד מהם דפק את הראש שלו במתכוון בקסדה של שוטר! אתה חושב שלמתנחל הקטן והמופרע היה אכפת מנפשו העדינה של השוטר? מהטראומות שזה יכול לעשות לו? מה פתאום! הוא ינפץ את הראש ויגיר את הדם על הקסדה שתתלכלך למען ארץ ישראל השלמה! אחר כך השוטר יצטרך להתיז על הקסדה שלו מים בתחנה - איזה בזבוז של כספי ציבור במקום לתת את הכסף לעיירות הפיתוח ולקיבוצים ואחר כך מתפלאים שרצחו את רבין ואומרים שזה לא בגלל החינוך הדתי - בושה וחרפה , צריך לגרש את כולם ושצביליך יוציא אותם אל מחוץ לחוק. הכי טוב מחוץ לחוק - ככה אפשר גם לירות בהם בלי עונש ולא סתם לגרש.

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/160505

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:28

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר