לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-03-2007, 21:10
  YoramC YoramC אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.04
התקנת XP ניכנסת ללופ...

אני לא בטוח לאיזה פורום לשייך את שאלתי - ניראה לי שהבעיה בתחום שבין פורום תוכנה לפורום חומרה.
אם אני לא בפורום הנכון - אל תכעסו, העבירו את השאלה לפורום הנכון.
המחשב - לוח אם ASUS P4PE-X, מעבד P-4 2.4 זיכרון 512MB כרטיס מסך Radeon X300SE 128 DDR.
הדיסק במחשב קרס - והלך לעולמו כנראה עקב מכות חשמל. רכשתי דיסק חדש - WD 80GB JB והרכבתי אותו במחשב, כדיסק בודד - מסטר.
הביוס מזהה את הדיסק. התחלתי להתקין מארכת הפעלה WIN XP SP2 (חוקית! יש קבלות...)
ה-SETUP עלה, זיהה את הדיסק כבלנק, בוצעה חלוקה ל- 3 פרטישנים, ובוצע פורמט NTFS ל-C.
ה-SETUP המשיך להעתיק קבצים לדיסק, והגיע עד השלב בו הוא מבצע RESTART. ואז - במקום לבצע BOOT מהדיסק - באופן אוטומטי התחיל ה-SETUP מהתחלה - הפעם הודיע כי הדיסק כבר מחולק, ויש מערכת הפעלה על הדיסק ולא מומלץ להתקין מערכת הפעלה נוספת על C.
עשיתי פרטישנינג ופורמט מחדש על הדיסק, ע"י פרטישן מגיק 8 מדיסקט, והתחלתי להתקין XP מחדש, התופעה חזרה על עצמה, ניסיתי עוד פעם - ואני בלופ שלא יוצא ממנו.
ניסיתי להתקין על D, והתופעה חוזרת על עצמה. קבצים מעתקים לדיסק, וכשמגע ריסטרט - הכל מתחיל מהתחלה,,,
סדר האיתחול הוא: פלופי, CD, HD, בסדר זה.
יש למישהו רעיון מה לעשות?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-03-2007, 23:44
  YoramC YoramC אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי YoramC שמתחילה ב "התקנת XP ניכנסת ללופ..."

טוב חברים, יש פתרון, מסובך קצת, אבל עבד. וזו בכל זאת היתה בעית חומרה.
ראשית אני רוצה להודות לכל אלו שהתייחסו, נתנו כיוון למחשבה ובדיקה, תודה !
הפתרון:
על הדיסק מסומן הג'ימפור מסטר/סלב, כאשר מסטר בודד - ג'מפר בזוג הראשון, סלב - בזוג השני. בזוג השלישי -מסטר עם סלב. ישנו עוד סימן בצד ללא ג'מפרים בכלל מסומן לכבל 40 גידים. (בכבל EIDE יש 39).
הדיסק מגיע במקור מהייצור מג'ומפר כמסטר בודד. למרות שפרטישן מג''יק והתקנת XP זיהו את הדיסק, ביצעו פרטישנינג, וביצעו פורמט, ואף העותקו קבצים לדיסק - הביוס - למרות שניראה שהוא מזהה את הדיסק לא מוכן לאתחל מהדיסק. לאחר שהוצאתי את הג'מפר והשארתי את הדיסק ללא ג'מפר כלל, ניתן היה לקרא מהדיסק.
אבל - זה רק חלק מהסיפור. הסיפור יותר מסובך... הגדרת סדר הבוט בביוס קצת מוזרה. הראשון בסדר ניתן להגדיר רק פלופי או LS120 (מה זה?), השני ניתן להגדיר רק HD או DISABLE, השלישי CD או DVD, או ZIP. לא ניתן לעשות איתחול מ- CD אם מוגדר הדיסק בשני. הייתי חייב לנטרל את הראשון והשני ל-DISABLE כדי לאתחל מ- CD, בקיצור היה צריך ל"שחק" בסדר האיתחול, בצרוף מישחק בג'מפר של הדיסק. בחיים עוד לא ניתקלתי בביוס כזה אידיוטי. לאחר פרטישנינג ופורמט מחדש, העתקת הקבצים בהתקנה - "לתפוס" את הרגע שבו מתבצע איתחול, - להכנס לביוס, לשנות סדר איתחול, ל"החיות" את הדיסק, לכבות את המחשב, לנתק מהחשמל, להסיר את הג'מפר, להדליק מחדש כשדיסק ההתקנה של XP בכונן, כך שיתבצע איתחול מהדיסק, והמשך ההתקנה "רצה" כרגיל עד להתקנה מלאה.

אני מקווה שלמדנו משהו מזה...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:33

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר