לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-10-2007, 10:04
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי roli_bark שמתחילה ב "[QUOTE=Cfox]"הרמטכ"ל סיכם את..."

ביקורת שמתכוננים אליה אינה ביקורת, פשוט מאוד. עדיף לא לערוף ראשים, אבל לקבל תמונת מצב אמיתית של היחידה ומה נדרש לשפר, מאשר לקבל את אותה תמונה אחרי שיפוץ קוסמטי וזמני.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-10-2007, 10:25
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "ביקורת שמתכוננים אליה אינה..."

אני חולק על דעתך.
מטרתה של הביקורת היא לא להעניש את מי שפישל ואפילו לא לבדוק מה המצב בשטח כרגע.
הביקורת היא כלי לשיפור והתייעלות. אם אני בא לביקורת פתע, אני בד"כ נעצר על אלף דברים קטנים שלא בסדר, אבל שכל חפ"ש עם חצי שכל יוכל להשלים תוך חודש חודשיים.
אם אני נותן להם התרעה (חלון זמן של חצי שנה) הם מיישרים קו, משפרים את המצב (לפחות כמו שהם יודעים/חושבים שהמצב צריך להיות) ואז אתה לא מבזבז זמן על ביקורת ראשונית (שהם כבר עשו לעצמם) אתה מתחיל ברמה אחת גבוהה יותר.

אם הייתי יכול לכנס צוותי בו"מ כדי להיכנס לכל יחידה פעם בשנה (כלומר פעמיים עד שלוש, תלוי כמה ביקורות "תיקון ממצאים" יגררו אחריה) אז הייתי יכול לאפשר לעצמי "לבזבז" את הביקורת הראשונה כביקורת פתע.

מאחר ורוב היחידות החשובות מבוקרות בצורה מעמיקה אחת לשנתיים שלוש, זה בזבוז של הזמן שאין לך.....

וד"א, אני מצטער להגיד שהבעיה העיקרית היא לא הצוות המקצועי שבודק את היחידה, לא השת"פ (הלוקה בחסר) של היחידה המבוקרת ואפילו לא התדירות (הלא מספיקה בעליל) של הביקורות, אלא הנטיה של אלו שמרכזים ומפיצים את הדוח הסופי "לרכך" את הביקורת ולמעשה לסרס אותה.
יצא לי כבר להיות בביקורת של יחידות לוחמות בהן צוותים פחות מחמירים (אני לא דוגמא, בתקופה מסויימת קראו לי "בראקודה" מאחורי הגב) הגיעו למסקנה שצריך לבנות את היחידה מחדש, במיוחד בתחום של שגרה מבצעית וב"מ, והדוח הסופי היה כ"כ מרוכך שאני לא הייתי בטוח שזו אותה יחידה בכלל. וזה אחרי שהם ידעו שהם בחלון זמנים לביקורת.
ד"א - זה לא המצב הנפוץ, זה מצב קיצון - אבל הוא פשוט חצה בזמנו את קווי ההבלגה שלי ונחרט לי מאוד חזק בזיכרון. בדברים כאלו גם פעם אחת היא יותר מדי, ואני ראיתי את זה קורה יותר מפעם אחת...

ישן 26-10-2007, 10:40
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי roli_bark שמתחילה ב "אשכנזי "התלבש" על הצנחנים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אמיר בוחבוט, NRG מעריב
בשעה שמונה של בוקר יום שני הגיעו מספר קצינים בכלי רכב צבאי לשער בסיס המפקדה של חטיבת הצנחנים. קצין בדרגת אלוף-משנה פנה לצנחנים, שלמזלם, או לחוסר מזלם, מצאו את עצמם באותה השעה בתורנות השמירה בשער הבסיס. הקצין ביקש להיכנס לבסיס בתואנה שהוא וחבריו שייכים לענף הבינוי, והגיעו לתקן את תנורי הסולר לקראת החורף המשמש ובא.

החיילים לא התרגשו, וסירבו לבקשת הקצין בטענה שלא קיבלו כל הודעה על בואם. הקצין היה נחוש בדעתו להיכנס, אולם החיילים היו נחושים עוד יותר, ולאחר בירור קצר עם אנשי החמ"ל הוחלט להשאיר את כלי הרכב הצבאי ואת יושביו מחוץ לבסיס, למרות שהיה ברשות הקצינים אישור כניסה למחנות צה"ל
.

חזרנו לתקופה שבה מפחדים מכל קצין שמגיע לש.ג.
לא חשש שזהו מתחזה שהתחפש לקצין כדי לבצע ביקורת (כי הרי יש לו את כל התעודות), אלא חשש שזה מישהו שעושה לנו ביקורת.
בסדיר יצא לי להשאיר את סגן מפקד האוגדה, אל"ם גרשון הכהן, מחוץ לש.ג. למרות שזיהיתי אותו בוודאות.
למעלה מ-20 דקות חיכינו לקצין תורן שיגיע לקבל את האורח (ולבדוק את זהותו YAH!) שבטח בדרך עבר דרך ה:מבצעים, חמ"ל, לשכה, מטבח, נשקיה ואפסנאות כדי לנער את כולם לקראת הביקורת המתרגשת.

ישן 26-10-2007, 11:05
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "[QUOTE=אמיר בוחבוט, NRG..."

ביקורות זה לפעמים מה שמשאיר את החיילים בכשירות.

יש סיפור שרץ, לא יודע אם הוא נכון, שבביקורת שמו תמונה של כלב בחוגר.
וכשרצו להכנס לבסיס מאובטח שלא אזכיר את מיקומו, והציגו את החוגר עם התמונה, השומר נתן להכנס. לא עלה על זה שבתמונה יש כלב ולא בן אדם.
אז שלא נדבר על אם הייתה שם תמונה של בן אדם שדומה למחבל שרוצה להכנס.

עדיין זולגים לבסיסים אנשים שלא צריכים להיות שם.
אפשר לשנות את זה אם הש.ג. היה בודק ב7 עיניים, ומעכב את הנכנסים כמה שניות נוספות לבדיקה רגועה וחוזרת.
כבר חודשים שלא הסתכלו לי על החוגר בכניסה לבסיס. פעם היה נהוג להסתכל.
נהגי אגד מאבטחים יותר טוב את הנסיעה חינם מאשר הש.ג. את המחנה.
אני אדווח על זה שבוע הבא למי שצריך, ואני מקווה להיות מעוכב עוד כמה שניות בכניסה לבסיס כל פעם.

ישן 26-10-2007, 11:13
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "ביקורות זה לפעמים מה שמשאיר..."

אבל זה בדיוק העניין.
אם החייל שמגיע לש.ג. היה חפ"ש, מקסימום סמ"ר, שהולך ברגל עם מדים ונשק שנראים שייכים לבסיס הוא היה נכנס בקלות.
ברגע שזה אל"ם והש.ג. מידע לכך שמתישהו יכולה להיות ביקורת אז הוא ישאר בחוץ עד להגעת קצין תורן או אישור מהמבצעים.

ישן 26-10-2007, 10:55
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי roli_bark שמתחילה ב "אשכנזי "התלבש" על הצנחנים"

דבר אחד בטוח, הש"ג ידע בדיוק את הנהלים בזמן ביקור פתע של קודקודים בלתי צפויים וביצע קרב נסיגה והשהיה למופת...
ובאשר להכנות לפני ביקורת כו"כ\בו"מ, מההיכרות שלי עם התכוננות לביקורות כאלו - אין שאיפה של היחידה להגיע לכשירות ומצוינות כמו שיש שאיפה לעבור את הביקורת בשלום. וכשהמטרה מקדשת את האמצעים אז מגיעים לקומבינות של השאלת ציוד ואנשים כדי למלא תקן ושבצ"ק.
אני אישית הייתי משובצ"ק בשתי יחידות שונות במקביל כדי לעבור ביקורת כו"כ לפני כמה שנים. כששאלתי לאן אני מתייצב במלחמה, אמרו לי - אל תדאג, לא תהיה מלחמה בחודש הקרוב, והשיבוץ רק עד אחרי הביקורת. התוצאה? הייתי משובצ"ק לשתי מסגרות שונות במשך איזה שנה - שנה וחצי, כולל לעשות מילואים בשתיהן, ולאף אחד לא היה אכפת באמת שבחירום בוודאות אחד התפקידים לא יהיה מאוייש. ומדובר בתפקיד מאוד ספציפי בחוליה מאוד קטנה.
בסופו של דבר סידרו את הבלגן ושייכו אותי שלישותית רק לאחת המסגרות, אבל כשפרצה המלחמה מה קרה? מסתבר שהייתי משובצ"ק ביחידה שלא הייתי שייך לה ולא הצליחה לקרוא לי בליל צווי ה-8, וביחידה אליה השתייכתי שלישותית לא הייתי משובצ"ק אז פשוט לא קראו לי. זה מה שקורה כשעושים קומבינות מסריחות כדי לעבור ברמאות ביקורת כו"כ, והתוצאות ממשיכות לדפוק עניינים עוד שנים אחר כך.
ישן 26-10-2007, 14:30
  haboob haboob מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 29.05.07
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "ביקורת כו"כ בחה"א מבוצעת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NehemiaG
ביקורת כו"כ בחה"א מבוצעת בהפתעה גמורה. למרות שכבר אירע פה ושם שאחת מהפקידות העבירה התרעה לחבר שלה שמשרת פה ושם וכדומה.

לא נכון.
ביקורות כו"כ בחה"א ברובן המוחלט מתואמות מראש ומתוכננות בגרף התכנון החיל-אווירי.
כל בסיס יודע לפחות חצי שנה קדימה מתי הביקורת תתקיים אצלו, וכמובן כל טייסת/יחידה שנמצאת בתהליך מיבצוע ומתכוננת לביקורת כשירות מבצעית - כנ"ל - יודעת מראש מתי הביקורת תתקיים.

המטרה בביקורות כו"כ אינה "לתפוס עם המכנסיים למטה" אלא להיפך - להשתמש בביקורת כמנוף לשיפור והתקדמות, ראשית בתהליך ההכנה אליה ושנית בביצוע של הביקורת עצמה וקבלת הערות "מבחוץ".

- Albert Einstein

ישן 26-10-2007, 14:42
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי haboob שמתחילה ב "[QUOTE=NehemiaG]ביקורת כו"כ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי haboob
לא נכון.
ביקורות כו"כ בחה"א ברובן המוחלט מתואמות מראש ומתוכננות בגרף התכנון החיל-אווירי.
כל בסיס יודע לפחות חצי שנה קדימה מתי הביקורת תתקיים אצלו, וכמובן כל טייסת/יחידה שנמצאת בתהליך מיבצוע ומתכוננת לביקורת כשירות מבצעית - כנ"ל - יודעת מראש מתי הביקורת תתקיים.

המטרה בביקורות כו"כ אינה "לתפוס עם המכנסיים למטה" אלא להיפך - להשתמש בביקורת כמנוף לשיפור והתקדמות, ראשית בתהליך ההכנה אליה ושנית בביצוע של הביקורת עצמה וקבלת הערות "מבחוץ".

אף אחד לא יודע תאריך מדוייק, ולדוגמה - ביקורת כו"כ האחרונה שבוצעה בבסיס שלי נפלה בהפעתה מוחלטת (מבחינת תאריך) על כולם, כולל כולם. הסיבה היחידה שלא היה בלאגן גדול זה סדרת תרגילים חייליים ורב"ח שהיו לפני כן.
זה שאמורים לעבור את הביקורת בתקופה מסויימת - זה ידוע.

עריכה: לאור הערת YHS, מקבל את גישתו לא לדון בנושא מעבר לכך (עד עכשיו, בכל מקרה, לא נאמר שום דבר מסווג).

נערך לאחרונה ע"י NehemiaG בתאריך 26-10-2007 בשעה 14:53.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:18

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר