לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-03-2007, 11:31
  מוטי אנג'ל85 מוטי אנג'ל85 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.06
מדובר פה במלחמת התשה לכל דבר.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי psycho59 שמתחילה ב "Israel VS Iran לבד במערכה?"

אין כניסת כוחות,אין ניסיון כיבוש רק כל צד מפציץ את השני עד שאחד הצדדים לא יוכל לשאת באבידות ובנזקים. למרות שצורת הלחימה שתיארת די מזכירה את מלחמת ההתשה עם המצרים. שכל צד תקף את השני והסב לו אבידות עד ש1 הצדדים ביקש הפסקת אש. במקרה הזה אין ספק שהיתרון נמצא אצל האירנים , יש להם את יתרון כוח האדם בצורה משמעותית בנוסף לכך שערך חיי האדם אצלם יותר נמוך,היכולת שלהם להרוס את העורף האזרחי של ישראל יותר גדולה (מה שיפעיל לחץ על המדינה) ובקשר להסבת נזק צבאי לנו ,לא יודע עד כמה הם יכולים.
ישראל יכולה לתת מכה למתקני הגרעין של אירן (שזה דבר מאוד רגיש) אבל בצורה די נקודתית .
ולהתמקד בהרס מטרות צבאיות\אסטרטגיות,לדעתי במלחמת התשה מסוג זה היתרון הברור נמצא אצל האירנים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-03-2007, 13:37
  boozi :] boozi :] אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.12.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי psycho59 שמתחילה ב "Israel VS Iran לבד במערכה?"

דווקא במקרה של מלחמת התשה אני מאמין שלישראל יש יתרון, כלומר בגלל שזה מלחמה לכל דבר ולא מבצע נקודתי, אפשר לאורך הזמן לבוא כל פעם להפציץ איזה שדה תעופה ולאט לאט להשיג עליונות אווירית, אולי אפילו פשוט להשמיד אותם עם טילים בליסטיים(ואני מאמין שיש לישראל מספר מכובד), זה כמובן תלוי מה היכולת שלנו בתחום, אל תשכחו שגם אנחנו יכולים לשגר להם טילים לעורף, וגם מטוסים, כמו כן, אולי לשלוח מטוסים שיהיו בטורקיה או בעיראק, יש לנו הסכמים אחרי הכל גם עם טורקיה וגם עם ארה"ב, למרות שקשה לי להאמין שזה יקרה.
ואם זאת תהיה מלחמה פשוט כל פעם נשלח מטוסים לאט לאט נשמיד את כל הגרעין(במידה ונשיג עליונות אווירית).
אבל ערך האדם שם נמוך, המדינה הרבה יותר גדולה, וצבא גדול יותר, לכן זה יהיה קשה במיוחד.
אבל כל התרחיש הזה יכול אולי להתרחש רק במלחמה ולא במבצע נקודתי...
ישן 31-03-2007, 16:07
  HEZI_889 HEZI_889 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.02.07
מלחמת התשה

כמו שאמרו לפניי מדובר פה במקרה של מלחמת התשה לאירנים יש יתרון גדול מאוד עלינו במצב של מלחמה מסוג כזה
בדיוק כמו שאמרו ערך החיים שמה הוא מאוד נמוך הממשלה שמה לא סופרת את האזרחים שלה בכלל
ואילו פה בישראל כל הרוג כאב ואבידה קשה .
אתה יכול לקחת את מלחמת לבנון השנייה שהייתה מלפניי שנה ותבין מה מספר רקטות של 120 מ"מ
עשו לתושביי הצפון אז שלא נדבר על הנזק שיסבו השיאהבים למיניהם
בתל אביב , בחיפה ובשאר עריי הצפון והמרכז
אומנם לישראל יש יותר אפשריות בכוח הכתישה כמו מטוסים ויכולת גדולה מאוד לפי דעתי גם של טילי
טק"ק אבל כמו שכבר אמתי ואמרו ערך החיי אדם שמה נמוך ואיראן היא מדינה יותר גדולה .
אם ישראל תיכנס למצב מלחמה שכזה היא תצטרך קודם כל להשיג עליונות אווירית על אזוריי השיגור של השיאהב דבר מאוד קשה מכייון שהשיאהב המחודש מסוגל להישתגר מפאתיי טהרן אם אינני טועה.

נערך לאחרונה ע"י HEZI_889 בתאריך 31-03-2007 בשעה 16:09.
ישן 31-03-2007, 18:15
  GilBates GilBates אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.07

כבר אמר קלאוזביץ: "מלחמה היא פוליטיקה באמצעים אחרים".
כשאתה בונה תרחיש על הנחות יסוד בעייתיות, התוצאות שתקבל מהתרגיל המחשבתי הן פחות או יותר חסרות ערך:

אי אפשר להעלים את החיזבאללה בהיותו זרוע ישירה של איראן. בכלל אי אפשר להעלים שחקנים בקונטקסט הפוליטי. מלחמה בינינו ובין איראן, כמו זו המתרחשת כרגע, תלויה בלבד בקונטקסט הפוליטי כי היא ממש לא עונה לתרחיש של מלחמה קלאסית על שטחים.

גם את ארה"ב אי אפשר להעלים, פשוט כי היא צד (פרופר) במלחמה הזו.

המצרים הם לא בתרחיש האיום הפעיל עלינו כרגע מחד, ומאידך אף אחד לא מבטיח שהם ישתפו פעולה עם האיראנים. מלבד השנאה לישראל, יש מעט מאוד במשותף ביניהם.

גם תוצאות של מלחמה כזו יהיו במישור הפוליטי - הסדר כפוי בישראל או החלפת ממשלה באיראן.
(Military Incompetence, הוצאת מערכות)

ישן 31-03-2007, 18:23
  thebestdw thebestdw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.06
בוא נגיד את זה כך

אני לא מבין גדול בכוח הצבאי של ישראל ובכוח הצבאי של אירן... אני יודע רק קצת ממה ששמעתי/ראיתי בחדשות...
אבל אם תהיה מלחמה בין ישראל לאירן, אני שם את כספי על אירן.
אירן היא מדינה עצומה יחסית לישראל.. כמות כוח האדם שיש לאירן גדול בהרבה ממה שיש לישראל.
מבחינה טכנולוגית אני מאמין שיראל לוקחת אבל אני לא בטוח שבהרבה.
כמה הודעות לפני גם אמרו שישראל תוכל להפציץ את אירן אבל אירן לא תוכל להפציץ את ישראל...
ואני אומר, ולמה זה?? למה אתם חושבים שסוריה,ירדן,לבנון וכן אפילו טורקיה יתנו למדינת ישראל להפציץ את אירן משטחן. למה שהן יכנסו לתסבוכת דיפלומטית עם אירן בשביל ישראל (מדינה שרובם היו שמחים עם הייתה נעלמת).
מה עוד שברשות אירן יש הרבה מאוד משאבים (כגון נפט).

בקיצור כמו שכבר אמרתי.. אני את כספי שם על אירן...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:52

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר