לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-04-2007, 16:42
  הציוני האחרון הציוני האחרון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.05
קבל דוגמא...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי eitan_norel שמתחילה ב "[שאלה] למה כולם חושבים שמכי"ם מוקדם זה לא טוב?"

עשיתי טירונות קרבית...והיו שלושה מכים במחלקה שלי[כמו בכל מחלקה] והמכ שלי יצא מוקדם,והשניים האחרים סיימו מסלול או יצאו באמצע לא זוכר,בקיצור,אחרי בערך תקופה של חודשיים אתה מתחיל קצת להבין יותר על המקום שאתה נמצא בו[אחרי שאתה מתאושש מההלם בקום וכאלה..]ואתה מבין שהמכ שלך שמתאר לך ומסביר לך על דוגמאות מקרבות וכדומה ["הא כן?ומה תעשה שתהיה בלבנון במארב?" "ומה יקרה שכדורים יעופו לך מעל הראש אתה חושב שזה כיף גדול הא?!"]אתה מבין שלבחור אין נסיון בקרב או משהו כזה,יכול להיות שגם לכמים האחרים לא היה שום נסיון בקרב אבל שאתה יודע 100% שהבחור יצא מוקדם ואין מצב בעולם שהוא ראה משהו,זה גורם לחוסר כבוד מצד חיילים אם זה בדיבורים של הכיתה על אותו מכ או אפילו בפנים שלו שלוקחים את הפקודות שלו כפחות חשובות וכדומה,אבל עדיין מבצעים אותם כמובן.
תחלאס אבל אם הוא היה מכ טוב לא היו אומרים כלום אבל הוא גם לא היה מקצועי בשיט מה שבטוח השפיע על הדעה שלנו עליו,אבל אם אתה מקצועי ובן אדם טוב שחשוב לו החיילים שלו,לא זה שראית איזה משהו בקו יעזור למחשבות טובות של החיילים שלך כלפייך אני מבטיח לך,לדעתי אם אתה חושב שאתה מקצועי ומוכן לזה אתה צריך לצאת לקורס מכים.
בהצלחה
נ.ב
המכ המדובר הועף על ידי המ"פ בסוף טירונות בגלל סיבות מקצועיות[או חוסר בהם?]

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-04-2007, 21:40
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי eitan_norel שמתחילה ב "[שאלה] למה כולם חושבים שמכי"ם מוקדם זה לא טוב?"

נסיון ובשלות. לרוב האנשים זה חסר, ושירות בגדוד הוא שונה מאוד משירות בבא"ח.

זה לא אומר שאין אנשים שהלכו למ"כים מוקדם ויצאו שפיצים. אבל זה מעמיד אותם בנחיתות מסויימת.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 03-04-2007, 21:53
  כיסוי לאוטו כיסוי לאוטו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.02.06

ומה זה ניסיון של קו? לטחון עמדות סטטיות בחברון? שטויות. אז כן, אולי יצא למי שסיים פלוגת מסלול לבצע כמה מעצרים זוטרים. במקרים נדירים אולי יצא להם להיתקל במחבלים, כמו דוד מרקוביץ' שהוריד 4 חיזבלונים כשהפלוגת מסלול שלו הייתה בכפר ראג'ר (לבנון).

מ"כים מוקדם מבחינת נתונים מיועדים לקצונה, לכן הם נשלחים כמה שיותר מוקדם על מנת לצבור ניסיון בפיקוד.

וכן, גם לי היו מ"כים שיצאו מוקדם, ומ"כים שסיימו מסלול. אם יש הבדל? לא, כי כל מפקד הוא שונה בלי שום קשר לניסיון המבצעי שלו. המ"כ מלמד ומעביר לך דברים כי הוא למד אותם. לא מביאים לך מ"כ שסיים אתמול אימון מתקדם וזרקו אותו להיות מפקד שלך, הוא עבר קורס מ"כים, שהקרוס הזה כבודו במקומו.

אני בקורס מ"כים מוקדם כרגע, לכן הנחרצות שלי בעניין.

ישן 03-04-2007, 22:01
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי כיסוי לאוטו שמתחילה ב "ומה זה ניסיון של קו? לטחון..."

כן, זה בדיוק ההבדל. מי שלא יודע ולא מכיר את העבודה בתכל'ס יהיה מפקד פחות טוב באופן כללי. למה? כי הוא לא יודע מהן הציפיות והדרישות מחייל בגדוד. אין לו מושג מה זה קו ומה המשמעות שלו והוא בד"כ לא יכול להכניס את דעתו ונסיונו אל תהליך ההכשרה. התוצאה היא שההכשרה של חיילי החי"ר בצבא היא בד"כ עלובה ולא מספקת (ומי שרוצה לדעת מאיפה הגיעה הוותיקות-צעירות במתכונתה הקודמת מוזמן להאשים את ההכשרה גם בזה).

מנסיון - רוב המ"כים שיצאו למ"כים מוקדם יהיו מכ"ים טובים פחות וקצינים טובים פחות. המפגש שלהם עם התע"מ ושגרת הגדוד יהיה טראומטי בהרבה מאשר החייל הפשוט.

קורס מ"כים מוקדם הינו קוץ רציני בבשר ולא פעם שקלו לבטלו כליל ולהוציא מ"כים רק לאחר סיום מסלול (של פעם - 14 חודש). הבעיה היא שמבנה ההכשרה הנוכחי בצבא ודרישות ה-08 לא מאפשרות ביצוע מהלך שכזה (גם אין ביצים לאף אחד להתעסק עם זה).

ואגב, קורס מ"כים הוא פשוט בדיחה. מבחינה מקצועית הוא נחות ולרוב צורת ההעברה שלו היא גרועה להחריד.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 03-04-2007, 22:29
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי כיסוי לאוטו שמתחילה ב "אני הערכתי את המפקד שיצא..."

אני לא אוהב להשתמש בטיעון הזה, אבל הבעיה שלך היא שפשוט אין לך נקודת השוואה. אתה מכיר רק צד אחד של המשוואה ואתה לא מכיר שום דבר אחר. היתרון שלי הוא שאני עברתי את זה כבר ויש לי נקודת השוואה.
האמת היא שאין לך שום דרך להעריך את איכות המפקדים שלך והכלים שהם נתנו לך עד שתגיע לתכל'ס, כי אין לך מושג מהן הדרישות.
ב"תיק" של כל מפקד ישנם 3 כלים עיקריים - הכשרה, נסיון וכישורים אישיים.
בהנתן חוסר נסיון, היכולת האישית צריכה לחפות על הרבה מאוד מחסור - זה כמעט לעולם לא קורה.

ישן 03-04-2007, 22:31
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "..."

התחלת טוב - סיימת גרוע מאוד.

החזרת הקורסים לחטיבות תרסק את האיכות בצורה מוחלטת.
דרוש פתרון מקיף הרבה יותר - שינוי מעמד מערך ההכשרה בצבא.

ישן 03-04-2007, 22:54
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "התחלת טוב - סיימת גרוע מאוד...."

על רגל אחת-כי צבא מחר.

להחזיר את ההכשרה לחטיבות:
א') חסכון בכ"א ובתקציב, סגירת חטיבה שלמה.
ב') שטחי אש ואימון משתחררים לשימוש יעיל יותר.
ג') להישאר "מודרך" כבר לא כזה נורא, אולי אפילו סוג של גאווה, כמו פעם, להיות מ"כ בבי"ס למ"כים זה סוג של עילוי, אתה גם נשאר בחטיבה שלך, לכן אין פגיעה בגאווה-לכן, יותר אנשים ירצו להישאר מודרכים-מכאן-רמת ההכשרה תעלה, כי רמת כ"א עולה. לא חסרים אנשים מוכשרים שהושארו מודרכים בכוח והעדיפו לצאת למז"י כדי לנסות לחזור לגדוד איכשהו..
ד') החטיבה "מרוויחה" גדוד נוסף, אורגני פיקודית לעת מלחמה.
ה') אין מה לעשות, גולני זה גולני, צנחנים זה צנחנים, נח"ל זה נח"ל וכו'. לכל חטיבה דגשים ערכיים ופיקודיים משלה.
ו') כל הבולשיט שמנסים למכור שביסל"ח הוקם כדי ליצור תו"ל אחיד לכל החטיבות כי בעיר סואץ ביוה"כ המילואימניקים לא נלחמו בצורה אחידה....כשמו כן הוא, בולשיט. אם זה היה נכון מלכתחילה כולם היו מגיעים לביסל"ח עם תו"ל אחיד.
הדבר הראשון שהמודרך שלי אמר לי בביסל"ח בשבוע תרכ"תים אחרי ששעה רבנו על איזה דרך היא "הנכונה" בדילוגים:
"מה זה משנה, גם ככה כולכם תחזרו לחטיבות שלכם ותעשו את זה אחרת".
באותו רגע ידעתי שביסל"ח זאת הנפצה אחת גדולה.

כמו שאמרתי, על רגל אחת בלבד, יש עוד המון, אבל...צבא...

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 03-04-2007, 23:15
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "על רגל אחת-כי צבא מחר. ..."

א. מי אמר שזה טוב?

ב. ממש לא נכון. לא תהיה חלוקה טובה או יעילה יותר
ג. לא נכון - היום בגדודים להיות מ"מ טירונים נחשב פחות ממ"מ וותיקה. הדרכה לעולם תסבול מנחיתות ביוקרה כל עוד זה יהיה היחס אליה.
ד. שוב, מי אמר שזה טוב?
ה. זה די חרטא. בסוף כולם אותו דבר והדגשים תלויים במפקד הנוכחי ולא בחטיבה
ו. זה לא בולשיט - זו המטרה. זה לא מבוצע כי כמו הרבה דברים, המערכת בכללותה דפוקה. בשביל לבצע אחידות צריך לאחד את הבא"חים. בשריון זה עובד טוב מאוד וזה ממש לא פוגע בגאוות היחידה בין החטיבות.

כפי שאמרתי - הדרך היחידה להרים את רמת ההדרכה היא חיזוק מערך ההדרכה וביטול מלא של השונות.

ישן 03-04-2007, 23:14
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
אי אפשר להדגיש את המשפט הזה יותר. לא רק שקורס מ"כים לא יהפוך אותך למפקד, הוא יהפוך אותך לחייל יותר גרוע, כל הקורס, כלל המפקדים, חסר מעוף ויצירתיות, מרובע, סותר את עצמו, בקיצור, יוחזרו קורסי המ"כים לחטיבות לאלתר.

אם נחזיר את קורס מ"כים לחטיבות, יווצר מצב של הבדלי רמות.
החבר'ה בגולני ישמו דגש חד יותר על מבצעיות
כאשר הצנחנים ידברו יותר על לפתור בעיות בבית.

היופי בקורס הוא שבאים הרבה חבר'ה ממקומים שונים, גבעתי נח"ל ועוד.
ומעבירים ידע אחד עם השני וגם "טיפת ניסיון".

הבעיה האמיתית היא בגננים.
הגננים הם בדיחה (לפחות אני יכול להעיד על קורס מ"כים של הנדסה).

מרבית הגננים האלה חבר'ה ללא ניסיון מבצעי, מלבד איזה אבט"ש פה או שם. יש כאלה שעו קו של 4 חודש.
וגם הגננים לא עבדו אף פעם עם חיילים ומול החיילים.

ובא איזה "גנן" פלצן ומסביר לצוות שלו איך לעבוד ולהיות מבצעי כאשר המצב המלחיץ היחיד שבוא הוא נאלץ להתמודד היה אם לפתוח קודם את הבוטנים או הפירות יבשים במנת קרב.

לדעתי בשביל להיות מפקד בקורס מפקדים. חובה להיות לפחות שנה !! מפקד.
ויציאו למפקדים תוכנית של ארבע חודש אחרונים בצה"ל להיות מפקדים בקורס עם 4 חודש קבע.
כלומר 8 חודש גננים.
ואני מבטיח לכם שאיכות המפקדים שתצאה תיהיה פי עשר יותר איכותית.

אותו דבר גם על קצינים !!
לפני ששולחים את הילד מקורס מפקדים להיות קצין חובה עליו להיות 8 חודש מפקד מינימום !!

מגיעים לשטח קצינים צעירים. חולי סג"מת שאין להם שום ידע. וחושבים שהם ידועים הכול כי הם עשו בה"ד 1. !

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

ישן 03-04-2007, 22:17
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי כיסוי לאוטו שמתחילה ב "ומה זה ניסיון של קו? לטחון..."

אני גם עשיתי את המסלול "המקוצר", אני גם חושב שזה לא נוראי כמו שעושים את זה.

אבל יש המון דברים שאתה מבין רק בפלוגה מבצעית - ואני חושב שאתה אפילו קצת מוכיח את זה כשאתה כותב " ומה זה ניסיון של קו? לטחון עמדות סטטיות בחברון?" זה מראה על חוסר הבנה שהחזקת קו זה הרבה יותר מלטחון עמדות ולהוציא יזומות, אף אחד בבא"ח לא מלמד אותך איך באמת עובדת פלוגה, אף קורס לא יכול לתת לך את הניסיון שאתה מקבל בפלוגה מבצעית.

זה ממש לא אומר שלא תהיה מפקד טוב, ויכול להיות שגם תהיה קצין מצטיין - אבל ברגע שאתה תחזור לגדוד, לפחות בהתחלה אתה תבין את הפער שקיים לך בגלל המסלול המקוצר, והרבה מפקדים טובים נופלים בגלל שהם לא מצליחים לגשר על הפער הזה שקיים אצלהם.

אני יכול לספר על עצמי - פעם ראשונה שעליתי מחסום עם החיילים שלי הייתה פעם רביעית או חמישית שעשיתי מחסום באופן כללי. גם הייתי חפ"ק סמג"ד לפני זה, אבל זה שונה מאוד מסיור ולכן נוצר מצב שהסיור הראשון שלי כבר היה בתור מפקד סיור (ואני לא מדבר על התדריך ה"מעולה" שקיבלתי - "זה הציר, תעשה עליו מחסומים ותצפיות ותחזור לפה עוד שמונה שעות")

אז כמו שאמרתי - זה לא דבר נוראי - אבל להיות חייל לפחות מחזור אחד לפני שיוציאים למ"כ ו/או לפחות מחזור אחד מ"כ לפני שאתה קצין רק יכול להועיל ואצל חלק מהאנשים ההבדלים הם משמעותיים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:05

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר