לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-04-2007, 22:45
  פתי בר. פתי בר. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.06
שאלה גיוס למודיעין שדה - זקוק לעזרה.

היי.

המקרה שלי מעט (מעט! לא יותר מדי סבוך) מורכב אז אני אפרט בקצרה איך הגעתי עד הלום לפני שאשאל שאלות מעשיות. יוצאי מוד"ש קצרים בזמן יכולים לדלג לשאלות, אעריך מאוד כל עזרה.

למדתי בטכני חיל האויר עד דצמבר השנה, בערך ארבע חודשים אחרי תחילת יב'. עד לעזיבה הייתי כבול בחוזה מסוים עם הצבא שמנע ממני כל קשר מהצבא בנוגע לתפקידים אחרים זולת המערך הטכני בח"א ומסלולים התנדבותיים. ברגע שעזבתי עדכנתי את לשכת הגיוס והמתנתי למנילה המיוחלת שהגיעה לבסוף עם תפקידים, איך נאמר, מאכזבים? העובדה שעד אמצע יב' הייתי כבול מנעה ממני זימונים לתפקידים יוקרתיים (מודיעין בעיקר) כמו שקיבלו בני גילי אשר למדו בבתי ספר חופשיים. בנוסף על כך אני בן יחיד אך עדיין מלא מוטיבציה לשירות קרבי ואהבה למדינה. אימי מאז ומעולם סרבה לשמוע בבית על שירות קרבי אך למרבה הפלא הסכימה לשבת ולשמוע מעט על שירות ביחידות השדה כאשר הכוונה שלי היתה ל'סחוט' חתימה ולבקש לשרת ביחידות שלא קו ראשון, כדוגמת תותחנים או דבורים בחיל הים, שכן עם כל אהבתי לשיריון אני מבקש בכל זאת להתחשב באימי מפאת הערכתי אליה. שירות קרבי הוא שירות קרבי ואני לא מתכוון להכנס לדקויות של 'מי יותר פייטר'.
אולם מכשול בלתי צפוי הגיע דווקא מאבי, תותחן במיל' שסירב לשמוע על הליכה לקרבי, שכן הוא סבור שיש לי ראש שיבוזבז בשדה ויותר גרוע מכך, שירות קרבי משמעותו מילואים קרביים או איך שהוא מגדיר את זה 'עז שתרדוף אותך כל חייך המקצועיים באזרחות' (אלה לא היו המילים המדויקות אך זו היתה רוח הדברים).

למרבה הפליאה כעת אבי הפך לסרבן הדיונים ונשלחתי בחזרה לחדרי כאשר התמונה ברורה- אם לא אעשה מאמץ להגיע למקום איכותי בצבא אגמור כטכנאי דרג ז' של מטוסי נייר בחיל הנמרים המעופפים, ולא אתרום למדינה כמיטב יכולתי, כאשר התירוץ היחיד שיעמוד לנגד עיני הוא 'התעוררתי מאוחר מדי' ו-'במודיעין לא רצו אותי'.

ישועה הגיעה כשגיליתי 2 דברים- חיפשתי בפורום ובין היתר גיליתי שניתן לחתום לבן יחיד אישור לשרת רק ביחידות מסוימות ודבר שני- שיש חיל מודיעין שדה. טוב את זה ידעתי לפני אבל לא חשבתי על זה כאופציה. מקום שמשלב גם רגליים וגם ראש. שמח ועם נימוקים רהוטים בכיס וניגשתי להציע להורים עסקת חבילה- אתם תחתמו לי על אישור לשרת במוד"ש, ואני אשרת במקום איכותי, אצא רמטכ"ל ותהיו גאים. ואם לא אגיע לשם, אשרת בעורף.
תפקידי החיל נשמעו להם מעניינים והאישור העקרוני ניתן.

כעת! אני זקוק למספר הבהרות.

1. יש לי פרופיל 72 על מספר גבוה במשקפיים. האם זה ימנע ממני מלשרת במוד"ש כלוחם יחמ"מ?
2. החתימה לבן יחיד עבור יחידות ספיצפיות- אכן אפשרי? הכיצד?
3. את המנילה שלחתי וסימנתי שאהיה מעוניין לקבל מנילה קרבית. מה אני עושה עכשיו?
4. מה ההבדל בין הלוחמים הרכובים ללוחמים המהלכים במוד"ש? יש טעם להעלות פרופיל? (אני מתכוון להבדלים בהכשרה, בתעסוקה, הגדרת התפקיד, קידום לפיקוד, כאלה)

ובנימה יותר כללית הנושא של המודיעין הקרבי מתקדם בצה"ל? יש במה להיות גאה?

אשמח לכל עזרה, הכוונה, טיפ, הכל.

תודה!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-04-2007, 03:02
צלמית המשתמש של Dean
  Dean Dean אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי פתי בר. שמתחילה ב "גיוס למודיעין שדה - זקוק לעזרה."

1. בעיקרון פרופיל 72 לוקחים לרכובים בלבד, לא לרגליים. אבל שמעתי שיש אפשרות לקבל חריג, אני לא יודע כ"כ מה הפרוצדורה אבל האפשרות קיימת.
2. החתימה לבן יחיד אכן ספציפית ליחידות שאתה בוחר. אתה לוקח את ההורים לקצין העיר ומחתים אותם על טופס התנדבות בן יחיד לקרבי , בטופס עצמו אתה מפרט שאתה רוצה רק מודיעין שדה. יש חיילת ועורך דין שיושבים איתך ומסבירים לך הכל, והחיילת כותבת בהערות שזה רק למודיעין שדה. אחרי שהטופס הוחתם והכל סבבה, אתה שולח אותו ללשכ"ג. או שתשלח בדואר או שתבוא לשם עם הטופס בעצמך, פקס לא הולך. אני העדפתי לבוא בעצמי כדי לקבל במקום עותק מהלשכג (את המקור הם צריכים לשמור אצלהם).
3. בעיקרון אתה מחכה, אבל בגלל שצה"ל זה צה"ל, מומלץ להתקשר ולהציק.
4. דבר ראשון זה רגליים, לא מהלכים (חחח). בגדול רכובים עושים טירונות 03 ורגליים טירונות 04. ליותר פרטים בנוגע לשוני בתפקידים - תריץ חיפוש. יש טעם להעלות פרופיל, כי כמו שאמרתי בסעיף הראשון, ברמת העיקרון, פרופיל 72 מיועד רק לרכובים. אבל כמו שיש חריגים שם, אתה יכול גם להגיע לרכובים אם יש לך פרופיל חי"ר (82\97), אני מאמין שאם תצליח להעלות פרופיל וכשתתגייס תגיד בשיחה עם המ"פ (נראה לי, יתקנו אותה המודשניקים) שאתה רוצה רגלי, ותציין שאתה בן יחיד וחתמת במיוחד בשביל זה, אני מאמין שאין סיבה שתגיע לרכובים. אבל קודם תעלה פרופיל.

ולשאלה האחרונה שלך - העובדה שאתה שואף לכמה שיותר ורוצה לשרת בתפקיד קרבי, זה כבר משהו שיש להתגאות בו. החיל הוא אומנם חיל חדש יחסית ואין לו עדיין "מור"ק", אבל זה חיל איכותי עם אחלה חבר'ה.

לצורך העניין, אני גם בן יחיד, ואמא שלי חתמה לי גם על מוד"ש (וטיס).

בהצלחה!

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
______________כל אישה אוהבת את אנשי הרמפה היורדת. ______________

ישן 13-04-2007, 13:33
צלמית המשתמש של skiper
  skiper skiper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי פתי בר. שמתחילה ב "גיוס למודיעין שדה - זקוק לעזרה."

אני יענה לך על התשובות 1 ו4 כי רק לזה יש לי כח ולכל שאר ענו לך.

1.אצלי במחלקה יש אחד עם בעיות גב וברכיים עם פרופיל 72 [אם הוא ישרוד זאת כבר שאלה אחרת]
ככה שזה יחסית נזיל העניין...הפרוצדורה לא מובנת לי בקטע הזה.
4.ההבדל?
שמע כמו שהבחור אמר ההכשרה שונה מאוד בין השניים, רכובים עם הזריזים והרקונים שזה בעצם התפקיד שלהם
והרגלי שהם עושים את המשימות עומק למיניהם באופן רגלי.
אם שווה להעלות פרופיל ? שמע אם אתה יכול זה תמיד טוב להעלות פרופיל.
אם אתה בן יחיד ואתה מבקש להיות רגלי ייתנו לך את זה, אבל אתה צריך להוכיח את עצמך בטירונות,
כי אם לא אתה תרד לרכובים [לא מדברים על זה הרבה אבל זה מה שקורה בפועל.]

ושאלת בונוס...
שמע, רוב החיילים בצהל לא מכירים בתכלס את העבודה של הרגליים לכן הם חושבים שמוד"ש זה ג'ובניקים כי כולם שם רכובים עם הכי הרבה יציאות [9-5 וכו']
בוא נגיד שאם אני אגיע לשם אני אהיה גאה להיות שם.

שיהיה בהצלחה וקח הכל בקלות

ישן 13-04-2007, 15:21
  gothic_ gothic_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.12.04

אני חייב להעיר לך על דבר אחד.
אמרת שמודיעין שדה משלב גם רגליים וגם ראש.
אתה קצת טועה, אל תתן למילה "מודיעין" לבלבל אותך. החיל הוא חיל שדה לכל דבר.
כמו שבחי"ר לומדים על מק"כ, מקל"ר RPG וכו', במוד"ש לומדים אמצעי תצפית, קראית מפות ושטח. לא מפעילים פה יותר שכל מחילות אחרים.
אם תגיע לצוותים הרגליים העבודה היא לא "בקו 2". העבודה היא לעיתים בעומק השטח, פיזית מאוד, יסלחו לי החי"רניקים, אבל לפעמים העבודה היא הרבה הרבה יותר קשה פיזית מחייל בחי"ר.
(ללכת לפעילות ממוצעת עם 40+- קילו על הגב זה קשה נקודה.).
העבודה גם שוחקת מאוד...ולא תמיד, אבל לרוב מספקת.
בכל מקרה, אל תחשוב שאם אתה מתגייס למוד"ש אתה מגיע לקייטנה, החיים לא יהיו פשוטים, אבל מי יודע, אולי זה שווה את זה...עד שלא תנסה לא תידע.
בהצלחה בהמשך.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:49

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר