לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תוכנה ומשחקי מחשב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-04-2007, 13:01
  kingshay kingshay אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.06
הבדל בשוליים באותו סרט במקומות שונים

לפני כמה ימים הורדתי סרט בפורמט Divx, המטרה שלי הייתה לא לשנות אותו, פשוט צרבתי אותו על דיסק והעלתי במכשיר בטלוויזיה 16X9.
הבעיה הייתה כזאת - מידות הסרט הן 656X272 (מאוד רחב), מה שגרם לשוליים ענקיים למטה ולמעלה שתפסו כמעט חצי מהמסך.
עכשיו, לאחר כמה ימים ראיתי את אותו סרט באחד הערוצים של HOT והשוליים היו קטנים בהרבה, (לא בדקתי אם גם נאבד מידע בצדדים של הסרט או לא), אז הדבר היחידי שיכלתי לחשוב עליו הוא שHOT או מי שנתן להם את הסרט ביצע בו שינוי מסויים, כנראה חיתוך בצדדים כדיי שהסרט יהיה במידות נורמליות ויתפוס את רוב המסך.

קודם כל, אני מציין שזו הייתה רק דוגמא, ובהרבה מאוד סרטים קורה אותו הדבר, איך יכול להיות שאותו סרט יראה שונה על אותה טלוויזיה אם לא ערכו בו שינויים??

השאלה שלי האם זה נהוג שאנשים מקצוענים חותכים מידע בצדדים, ואם לא, איך אני יכול "לטפל" בסרט שאני מוריד כדיי שיתפוס את מירב המסך??

תודה לעוזרים!!!

חבר'ה אני בדיוק שנה פה!!!

נערך לאחרונה ע"י kingshay בתאריך 09-04-2007 בשעה 13:12.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-04-2007, 02:24
  kingshay kingshay אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.06
הקישור שנתת לא קשור וכנראה לא הבנת אותי
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ilane שמתחילה ב "ערכו בו שינויים :)"

כל מה שיש בקישור אני כבר יודע, זה לא חדש לי...

הבעיה היא כזאת: כדיי שסרט יתפוס מסך מלא בטלוויזיה 16:9, יחס הגובה/רוחב שלו גם כן אמור להיות 16:9 כמובן, עד כאן שנינו יודעים שהכל בסדר.
בצמצום יחס של 16:9 זה 1:1.77, אתה יכול לבדוק במחשבון.
עכשיו, ברגע שסרט יהיה ביחס גבוה יותר, (1.8:1 או 1.9:1 או אפילו 2:1), יהיו שוליים קטנים למעלה ולמטה וזה לא מפריע, גם הסרט תופס כמעט את כל גודל הטלוויזיה, וגם יש לך צפייה די רחבה, גם כאן הכל בסדר.
הבעיה היא שכמעט כל הסרטים החדשים שאני מוריד באים ביחס של 1:2.4 בערך, שזה ממש ממש רחב, והסרט נראה כמו "רצועה" כזאת לרוחב, כלומר השוליים למעלה ולמטה ממש ענקיים ותופסים כמעט חצי מסך, וזה ממש ממש מעצבן! אמנם הצפייה רחבה ומרשימה מאוד, אבל זה ממש מוריד את חווית הצפייה לראות את הסרט בכל כך קטן!

1. אני בטוח שכשגם אתם מורידים את הסרטים החדשים אתם שמים לב לזה.

2. אתם בטח עושים אם זה משהו כן? השאלה שלי היא מה נהוג לעשות, לחתוך בצדדים זה עסק חובבני או שזה נהוג לעשות גם אצל מקצוענים?

נערך לאחרונה ע"י kingshay בתאריך 11-04-2007 בשעה 02:28.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:27

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר