לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-05-2007, 22:14
צלמית המשתמש של שגב77 היחידה
  שגב77 היחידה שגב77 היחידה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.04.06
יש כאן איזה שהוא עניין שאנשים כנראה עדיין לא הבינו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "שריון של השריון..."

טנקי מרכבה לא באו לענות על הדרישה להתגונן בפני טילי נ"ט אלא הם באו לענות על הדרישה של מיגון
מפני פגזיו הגדולים יחסית של הT-72 ודומיו
לכן כל הטענות ש"הנה ראינו שהמרכבה היא לא עמידה בפני טילי נ"ט"
הם לא לעניין מכיון שאף פעם טנקי מרכבה לא באו לענות על איום נ"ט אולי מפני סאגרים
בשביל טילי נ"ט יש תרגולות שונות שהטנק מבצע וכמובן שלא נפרט אותם כאן
לכן אם במלחמה נפגעו טנקים בגלל טילי נ"ט מתקדמים שאנשים לא יבואו בטענות,טנק המרכבה הוא לא ממוגן מפני נ"ט אלא מפני פגזים של טנקים אחרים

זאת דעתי . שגב .
"במקום שבו יעצרו הזחלים שם יקבע הגבול"
"השריונאי רואה מבין ראשון פועל ראשון ומנצח"
" נוע נוע סוף"

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-05-2007, 07:22
צלמית המשתמש של שגב77 היחידה
  שגב77 היחידה שגב77 היחידה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.04.06
פגז 125 מ"מ וטיל נ"ט
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "מחשבה מעניינת אבל משהו לא ממש מסתדר..."

עדיין פגיעת 125 מ"מ אינה מגיעה לרמה של טיל נ"ט
שאני אומר את זה אני מתכון לזה שאולי אבל אולי מיגון של טנק מרכבה יכול לעצור
אילי סאגר
בשורה התחתונה טנקים אנים יכולים לעצור חדירות של טילי נ"ט לפי מה שאני יודע

כבר היה את מי שאמר שטנק הוא אינו יכול להיות מוגן לגמרי כי אם זה היה כך אז היה אפשר
לכבוש את כל העולם!-לדעתי אמר את זה האלוף ישראל טל (טליק)

-ועוד בעיה/שאלה לגבי המלחמה האחרונה למה נתנו לטנקים להכנס לתוך לבנון עם נוכרי
המון טנקים עלו על מטענים סתם בגלל שלא שמו להם נכרי
"במקום שבו יעצרו הזחלים שם יקבע הגבול"
"השריונאי רואה מבין ראשון פועל ראשון ומנצח"
" נוע נוע סוף"

ישן 18-05-2007, 07:59
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי שגב77 היחידה שמתחילה ב "פגז 125 מ"מ וטיל נ"ט"

אולי תשקלו לבסס את ידיעותיכם קודם באמצעות חיפוש בפורום על אופן הפעולה של חודרן קינטי לעומת מטען חלול?

מה שהיה כה מאיים בתותח ה-110 מ"מ של הT62 היו החודרנים, משום שתמיד פגז חלול יהיה בעל מהירות לוע נמוכה יותר מזו של פגז ח"ש, וממילא מתוקף צורת הפעולה של פגז חלול\ רש"ק חלול אין משמעות למהירות הפגיעה במטרה.

לשגב, שלא כידוע לי, מפעל פיתוח וייצור המרכבה נולד עוד לפני מלחמת יום כיפור, ושורשיו בבגידת אנגליה בישראל והונאתה את ישראל בנושא פיתוח משותף של טנק הצ'יפטיין, מחליפו של הצנטוריון (שוט). כבר אז, נדמה לי שמדובר על שנת 1970 או 69, התחילה חשיבה מסודרת (למרבה הפלא) בישראל על נושא הטנק הישראלי.
זה עלה לא כשאיפה, אלא כאילוץ, אחרי בחינת מצבנו בתחילת מלחמת ההתשה, לאחר מלחמת ששת הימים, ולאחר הטראומה של בגידת הבריטים, וירידה לטמיון של תקוות ישראל לייצור משותף של טנק מבוסס על לקחי קרבות ששת הימים.

שים לב, המבנה הבסיסי של המרכבה עוד מן האב טיפוס (תובת שוט הפוכה, כאילו במצב נסיעה לאחור, עם צריח מרותך) מראה על חשיבה של העמדת מירב ה"ברזל" אל מול האויב, כדי להגדיל למירבי את סיכוי הצוות לשרוד, או אפילו לשרוד כשיר את השבתת הטנק.

הלקח ש(כנראה לא) למדנו לאורך כל מלחמותינו הוא שדם יקר הרבה יותר מפלדה, ולא רק במישור הערכי, אלא גם במישור המבצעי- צוותים שעברו את טבילת האש ויכולים להמשיך להילחם לרוב יביאו תוצאות טובות הרבה יותר מצוותים "טריים", וזה הרי חוסך בדם במישרין.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 18-05-2007, 13:29
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אבל מאיפה נכנס עכשיו עניין החודרנים הקינטיים ???..."

בבודאי שיש הבדל: מהירות הגעת הקליע/טיל אל הטנק. קליע חלול יגיע הרבה יותר מהר ולטווח רחוק יותר מטיל בעל רש"ק דומה.
מהמהירות נגזרת כמובן הבליסטיקה הסופית (אני מניח, לא יודע, שתהיה למהירות השפעה על החדירה של הליינר. המירות המצטברת של הרש"ק מצטברת למהירות הליינר עצמו), וכן למהירות יש השפעה על יכולת ההתחמקות מהאיום. מכיוון שטיל עף הרבה יותר לאט מאשר קלע יש סיכוי רב להתחמק ממנו (אם רק מאתרים את זה שהוא מגיע).
בנוסף, מערכות הגנה אקטיבית צריכות להתייחס שונה לקלע ולטיל, אפילו אם יש להם את אותו הרש"ק בדיוק. קלע לא מנוהג למטרה - לכן מערכת הגנה אקטיבית "רכה" לא יכולה להתמודד איתו (או לשבש את ההכוונה שלו), ולהפך לגבי טיל. גם למערכת הגנה אקטיבית קשה יש פחות סיכוי להתמודד עם קלע מאשר עם טיל, שוב, אפילו אם המטען שלהם זהה. זאת בשל המהירות הרבה של הגעת הקלע, הזיהוי שלו והכנת המערכת להתמודדות עימו.
והכי חשוב: עד עכשיו התייחסתי לקלע חלול ולטיל רש"ק חלול בעלי אותו המטען, אבל צריך לזכור שהקלע, בשל אופי הירי והמעוף שלו, יכול להיות כבד בהרבה מטיל בגודל דומה. לכן לא סביר שהמטען יהיה דומה.

ישן 18-05-2007, 13:50
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
שוב פעם !...
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "בבודאי שיש הבדל: מהירות הגעת..."

אני אנסה להיות יותר ברור וממוקד !

במקור נכתב ע"י "שגב" המשפט הבא:

..."טנקי מרכבה לא באו לענות על הדרישה להתגונן בפני טילי נ"ט אלא הם באו לענות על הדרישה של מיגון מפני פגזיו הגדולים יחסית של הT-72 ודומיו
לכן כל הטענות ש"הנה ראינו שהמרכבה היא לא עמידה בפני טילי נ"ט"

אני טענתי (לפי דעתי כמובן) שעקרונית לא אמור להיות הבדל בין פגיעה של רש"ק נ"ט חלול או של קלע 125מ"מ או של טיל נ"ט בעל רש"ק חלול בסדר גודל ומבנה דומה !

מכאן נכנסו בליסטיקות, חודרנים קינטיים , מהירויות, תמרוני התחמקות ועוד....
הכל טוב ויפה אבל שוב - כשהרש"ק החלול כבר הגיע ופגע - האם זה עקרוני אם מדובר על טיל ש"הביא" אותו אל המטרה או קלע ?.....

ושוב:

בלי להתחשב כרגע במהירות ההגעה, כוון ההגעה, ואופן ההגעה ! O.K ????.......

בחר נקודה מסויימת בצריח או תובת טנק כל שהוא - תצמיד לשם עכשיו רש"ק חלול של טיל נ"ט (לצורך הדוגמא שיהיה - "טאו" ) ותיזום אותו לעבר הדופן .

עכשיו קח את אותו טנק ואת אותה נקודה ותצמיד לשם קלע נ"ט חלול (125מ"מ כפי שהוצג כאן במקור) תיזום גם אותו.

קיבלת שתי פגיעות של מטען חלול נכון ?

עכשיו - מה יהיה ההבדל ביניהן?

תתיחס מרגע הפגיעה והלאה ולא עד הפגיעה ! זה לא רלוונטי.

ולגבי המשפט הבא:

..."אני מניח, לא יודע, שתהיה למהירות השפעה על החדירה של הליינר"

אני חושב שדווקא מהירות גבוהה מדי תביא לפגיעה ביכולת החדירה /אפקט המטען החלול.
ישן 18-05-2007, 20:39
  arikr arikr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.05
בחלול החדירות לא מושפעת ממהירות המעוף
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "בבודאי שיש הבדל: מהירות הגעת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
בבודאי שיש הבדל: מהירות הגעת הקליע/טיל אל הטנק. קליע חלול יגיע הרבה יותר מהר ולטווח רחוק יותר מטיל בעל רש"ק דומה.
מהמהירות נגזרת כמובן הבליסטיקה הסופית (אני מניח, לא יודע, שתהיה למהירות השפעה על החדירה של הליינר. המירות המצטברת של הרש"ק מצטברת למהירות הליינר עצמו).

לעניות דעתי, בחלול אין קשר בין המהירות לחדירות הליינר. גם אם מהירות הפגיעה היא איטית, צריך רק שיפגע ואז מופעל מה שיש בקצה האף של החלול (גביש פזיואלקטרי או כל פטנט אחר), וזה מפעיל כבר את כל המנגנון של החלול שבסופו חדירת ליינר אחד או שניים (כמו בטנדם) או מה שלא ימציאו.
לכן גם כנגד חלולים, אני מעריך שמעיל הרוח יעיל בלי קשר אם זה פגז או טיל נ"ט - אסתייג כי איני מכיר בדיוק את אופן פעולת מעיל הרוח, וזה בוודאי סודי ביותר בשלב זה.

ישן 19-05-2007, 13:30
  קואלה69 קואלה69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "שריון של השריון..."

טנק המרכבה, תוכנן גם תוכנן לעמוד בפני רש"ק חלול.
אמנם עברו הרבה שנים, אבל אני יכול לדקלם מתוך שינה למה נבנה בזמנו כל חלק בטנק בצורתו ואיך הצבת כל חלק, גם אם לא נועד במקור למיגון, כך שישמש למיגון הצוות. למרות שהטנק עבר שינויים שכמעט ולא ניתן לזהות את המקור עדיין איני חושב שכאן המקום לפרט מה בדיוק נעשה.
למדנו וחונכנו שזה הטנק העמיד בעולם, גם למטעני חלול והייתי די בהלם לראות מה עשה טיל נ"ט (מילאן, אם זוכר נכון) שנורה מגאזל למרכבה סימן 1 כשפגע במקום הכי פחות ממוגן בטנק.
במקרים אחרים ראיתי פגיעות של סאגרים שרק גרמו נזק לתאי הזיווד ולא חדרו.
מסתבר שיותר קל יחסית לפתח אמצעי תקיפה כנגד פלטפורמה ניידת מאשר אמצעי מיגון לאותה הפלטפורמה, מה עוד שאת הטילים החדשים בונים כך שיפגעו במקום הכי פחות ממוגן בטנק, קרי כיפת הצריח.
נקווה שמעיל הרוח אכן יהווה תשובה הולמת.
אגב ח"ש שנורה ע"י T62 ופגע באצילי התותח במרכבה סימן 1, לא חדר, גרם לנזק מועט יחסית, נילקח ע"י הצוות כמזכרת והוחרם ע"י המשטרה צבאית בשער פטמה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:36

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר