לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-05-2007, 11:54
צלמית המשתמש של ekelizek
  משתמש זכר ekelizek ekelizek אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
שינוי השיטה ולימוד אחר

הרבה פעמים אנשים אומרים שאף אחד שהוא מקורי ואמיתי ומתישהוא מלמד אינו מלמד את השיטה באותה צורה כמו המורה שלו שלימד אותה ולא עושה את זה באותה צורה.
שכל אדם משנה את השיטה ודגשים שונים ולפעמים יש הבדלים בין דרכי הלימוד של אותה מורה למורה שלו או חברים מורים באותו אירגון כמובן שאפילו בין איגרון/זרם איד לשני.
יש האומרים אפילו שהם לא מזהים את השיטה שעושים שני האנשים גם אם הם עושים את אותה שיטה ופשוט התלמיד לא משנה הוותק והידע שלו בשיטה לא יזהה ששני האנשים עושים את אותה השיטה כי השוני בין שני האנשים בדרך לימוד ויישום השיטה היא כל כך שונה שהם לא מצליחים לזהות את הדומה אלא רק את ההבדל בדיעבד.
הם קרה לכם דבר כזה שראיתם ששני אנשים מאותה שיטה ואפילו איגרון/שושלת לימדו בצורה כה שונה אחד מהשני למרות שהם למדו את אותו דבר ביחד או תחת אותו האיש?
ומה דעתכם על הדבר הזה.
כי לדעתי אדם תמיד רוצה לשאוף ולהתקדם לחקור ולשנות ("למצוא את האמת") "ולגלות את הסודות".
ולא להיות חיקוי הזוי של המורה שלו וולהאדיר אותה כמו מיתוס ולשמוע אגדות וסיפורי מעשיה שכאשר אני כאדם מבוגר מסתכל על דברים שהתלהבתי מהם והאמנתי בהם בעבר רואה וחושב עליו בשנית אחרי הרבה שנים ומספר עליהם צוחק ואומר לעצמי איזה שטויות ומיותר הכל היה כמו למשל סרטים של ברוס לי וואן דאם.
חזרה לפורום
ישן 25-05-2007, 12:04
  ShAuN ShAuN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ekelizek שמתחילה ב "שינוי השיטה ולימוד אחר"

נראה לי שזה נורמלי שהשיטות ישתנו לאט לאט.. כי ככה הוא האדם לכל אחד יש אופי.. דברים שהוא מעדיף יותר דברים שפחות וככה גם המאמנים יש דברים שהם הדגישו יותר כמו שאמרת ויש כאלה שפחות וככה השיטות משתנות. אם תסתכל בטווח הארוך ותראה מה היה לדוגמא קונג פו פעם ומה הוא היום.. זה שונה

בטח שראיתי אנשים בתחרויות שלמדו גם אגרוף תאילנדי וזה כל כך שונה ממה שאני לומד.. הטכניקות ואפילו השמות של התרגילים שהם נותנים להם הם שונים.. ולפעמים שאני אומר משהו הם לא מבינים כי בעצם הם לא יודעים שקוראים לזה כך ומכנים את זה אחרת.
ולפעמים זה תלוי בתלמיד, יכול להיות שהוא זה שמשנה את השיטה בעצמו ומרגיל את עצמו לטעות בטכניקה הנכונה וזה הופף להרגל וככה זה ממשיך.
חזרה לפורום
ישן 26-05-2007, 10:49
צלמית המשתמש של ninpo
  ninpo ninpo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
מכיר ועוד איך
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ShAuN שמתחילה ב "נראה לי שזה נורמלי שהשיטות..."

מכיר!

לתופעה הזו קוראים "טלפון שבור" יש משחק כזה, אני מניח שיש מקומות שהשינוי יאה להם אבל, שיטות לחימה שהתפתחו במשך שנים רבות (מאות, עשרות, לא נתווכח על המספר) בתקופות שאנשים באמת נלחמו ולא רק ישבו בדוג'ו וחשבו איך לשנות ולהתקדם. אז נכון שרוב השיטות ה"עתיקות" התפתחו בעידן של שלום גם ביפן, אבל עדיין הם (המפתחים) היו קרובים יותר לפחות בציר הזמן לתקופת הזוהר של שיטות הלחימה. לגבי שיטות חדשות שמפותחות היום כבודן במקומן מונח. הן נבנות ונבדקות על פי צרכים מודרניים ועל פי תורות לחימה ופרקטיקות בגופים שמתעסקים בלחימה כחלק משגרת היום יום. אבל עדיין ישנם מורים שמפתחים דברים על סמך אינטואציות ושכל ישר, אחרים הולכים לפאבים ושוברים בקבוקים על ראשי אנשים כדי לבדוק מה עובד ומה לא (לאו דווקא מתוך אקט של אלימות אלא כמו שהוגדר פה בפורום מתוך אקט של הגנה עצמית!).

אם כך תשובתי מתוך הניסיון שלי באמנויות לחימה, נחלקת לשניים, זה לא טוב במקרים מסויימים (למשל בשיטה שאני מכיר) וטוב במקרים אחרים (גם בשיטה שאני מכיר )

זה הויכוח הנצחי בין מודרניסטים לשמרנים... כולם צודקים וכולם טועים... (חח סתם המצאתי את זה עכשיו, אולי גם אני טועה)
חזרה לפורום
ישן 27-05-2007, 13:17
צלמית המשתמש של @=Nir=@
  משתמש זכר @=Nir=@ @=Nir=@ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל @=Nir=@
כן, מכיר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ekelizek שמתחילה ב "שינוי השיטה ולימוד אחר"

וזה קורה מהסיבה שתמיד יש לאדם רצון לחקור, לפתח ולשפר. אנשים לא חושבים אותו דבר ותמיד יש ויהיו חילוקי דעות באותו נושא. זה מה שמוביל לפיצול השיטה וליצרת זרמים שונים מאותו שיטה שיכולים עם הזמן להתרחק עוד ועוד מהמקורות עד שכמעט לא נשאר דמיון בין המקור למה שהתקבל.

ולמרות זאת יש את אלו שיעדיפו כמו להעתיק מהמורה שלהם את שיטת הלימוד ואת צורת המחשבה ולהשאר נעולים עליה. אולי אלו מסוג האנשים ה"עצלנים" יותר, שמעדיפים להעתיק מהמורה וללכת אחריו בעיניים עצומות. ואם רק יפקחו את העיניים אולי יגלו שהם בעצם לימדו דבר שלהם עצמם לא נראה הגיוני.

אך זה משתנה בין האמנויות לחימה המודרניות שבדרך כלל מיועדות להגנה עצמית, לבין האמנויות לחימה המסורתיות.
בשיטות המודרניות אפשר להבין את ההתקדמות שכן זה נעשה במטרה לייעל את השיטה ולקרב אותה כמה שיותר למטרה, תמיד רואים שינויים ועידכונים בשיטה כדי לשפר ולהגיע למקסימום.
לעומת זאת בשיטות מסורתיות רבות המטרה היא לשמר את המסורת תוך כדי האימונים, שלאו דווקא מטרתם היא הקניית יכלת הגנה עצמית, והאמנויות לחימה המסורתיות יהיו יותר מחוברות לשורשים ואם תהיה בקשה לבצע שינוי זה יתבצע יותר בכובד ראש אם בכלל. שכן היא נקראת מסורתית מהסיבה שהיא באה לשמור על המסורת.

ובכל זאת רואים רואים פיצול לזרמים ותת זרמים שונים בשיטות שונות, גם במודרניות וגם במסורתיות, וזה בגלל שתמיד היו ותמיד יהיה חילוקי דעות בין אנשים וראיה מחשבתית שונה, מה שמניע אדם לעזוב את מוריו ולפתח שיטה שהוא מאמין בה בלב שלם, או במקרה אחר לימוד במסגרת אותה שיטה אך עם תפיסה מחשבתית שונה שלפעמים עם הזמן הולכת ומתרחקת מהמקור עוד ועוד.

למעשה זה האבולוציה של אמנויות הלחימה.

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:40

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר