לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-06-2007, 18:27
צלמית המשתמש של Shavit69
  Shavit69 Shavit69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.06
כמה שאלות בנוגע לחץ, ובאופן כללי על הגנה אנטי-בליסטית.

ובכן, בזמן שקראתי את המאמר הזה, במיוחד את השורה הזאת:
ציטוט:
"They could also be placed on sea platforms."

-עלו לי כמה שאלות לראש:
האם טיל החץ נחשב טיל בליסיטי? לטיל בליסטי שלושה שלבים:
1) השלב הממונע.
2) שלב הטיסה החופשית.
3) שלב הכניסה מחדש.
(אשמח גם אם מישהו יכול לתרגם לי את המונחים לאנגלית, את המונחים הללו העתקתי מוויקיפדיה)
האם יש לטיל החץ את כל השלבים הללו? והאם טיל החץ פוגע במטרתו בשלב השני או השלישי?
האם במצב תיאורטי-היפוטתי קורה ורכב-ההריגה של טיל החץ לא פוגע בטיל הבליסטי שהוא אמור לפגוע בו (למרות שהוא טכנית לא פוגע בו, אלא מתפוצץ לידו. אני מתכוון למצב שמערכת החץ טעתה באופן כל-כך חמור, שרכב ההריגה בכלל לא הגיע לטווח המאפשר לו להפעיל את מטען-הנפץ שלו בהצלחה מזערית אפילו) - מה קורה לרכב?
והאם יש הבדלים בין טיל החץ לטיל בליסיטי אחר באופן כל-כך פונדימינטלי, שלא תיהיה אפשרות לאבזר את טיל החץ בתוך צוללות, למשל? (נתעלם כמובן משאר המערכות במערכת החץ, אני מתכוון לטיל עצמו)
-תודה מראש.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-06-2007, 19:56
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
עד שיבואו מומחים אני אנסה לענות (למה לא?)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Shavit69 שמתחילה ב "כמה שאלות בנוגע לחץ, ובאופן כללי על הגנה אנטי-בליסטית."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Shavit69
ובכן, בזמן שקראתי את המאמר הזה, במיוחד את השורה הזאת:

-עלו לי כמה שאלות לראש:
האם טיל החץ נחשב טיל בליסיטי? לטיל בליסטי שלושה שלבים:
1) השלב הממונע.

2) שלב הטיסה החופשית.
3) שלב הכניסה מחדש.

החץ אינו טיל בליסטי, כי הרי הוא מבצעה רק את השלב הראשון.

לגבי השלבים שהבאת: גובה של יירוט בשביל מערכת החץ 2 היא עד 50 ק"מ, כפי שמציין המקור הזה. כלומר הטיל לא עובר את הגבול שבין האטמוספרה לחלל החיצון, ולכן אין לו שלב של הטיסה החופשית ולא של הכניסה מחדש. אלא שלפי דעתי, התנאים האלה לא חייבים להתממש על מנת שהטיל יהיה טיל בליסטי, כי המאפיין העיקרי של טיל בליסטי הוא המסלול שהטיל עושה (כלומר הטיל עובר במסלול בליסטי בניגוד למסלול טיסה ארודינמי של טיל שיוט). והמקור הזה מסכים איתי בהגדרה הזו.

ציטוט:

(אשמח גם אם מישהו יכול לתרגם לי את המונחים לאנגלית, את המונחים הללו העתקתי מוויקיפדיה)

השלב הממונע: http://en.wikipedia.org/wiki/Boost_phase
השלב של הטיסה החופשית: midcourse phase או sub-orbital spaceflight
שלב של כניסה מחדש (לאטמוספרה): http://en.wikipedia.org/wiki/Atmospheric_reentry

ציטוט:
האם יש לטיל החץ את כל השלבים הללו?

לא.

ציטוט:
והאם טיל החץ פוגע במטרתו בשלב השני או השלישי?

ראשון, לפי דעתי.

ציטוט:
האם במצב תיאורטי-היפוטתי קורה ורכב-ההריגה של טיל החץ לא פוגע בטיל הבליסטי שהוא אמור לפגוע בו (למרות שהוא טכנית לא פוגע בו, אלא מתפוצץ לידו. אני מתכוון למצב שמערכת החץ טעתה באופן כל-כך חמור, שרכב ההריגה בכלל לא הגיע לטווח המאפשר לו להפעיל את מטען-הנפץ שלו בהצלחה מזערית אפילו) - מה קורה לרכב?

מן הסתם: השמדה עצמית.

ציטוט:

והאם יש הבדלים בין טיל החץ לטיל בליסיטי אחר באופן כל-כך פונדימינטלי, שלא תיהיה אפשרות לאבזר את טיל החץ בתוך צוללות, למשל? (נתעלם כמובן משאר המערכות במערכת החץ, אני מתכוון לטיל עצמו)
-תודה מראש.

לא נראה לי שיש הבדל שכזה, חוץ מהעובדה, כמובן, שלא כל טיל בליסטי אפשר לשים בצוללת - זה מצריך פיתוח מיוחד של טיל שיתאים לתנאים מיוחדים הרלוונטיים לשיגור מהצוללת.

נערך לאחרונה ע"י Centurion בתאריך 08-06-2007 בשעה 19:59.
ישן 09-06-2007, 09:11
צלמית המשתמש של Shavit69
  Shavit69 Shavit69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "עד שיבואו מומחים אני אנסה לענות (למה לא?)"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Centurion
החץ אינו טיל בליסטי, כי הרי הוא מבצעה רק את השלב הראשון.

לגבי השלבים שהבאת: גובה של יירוט בשביל מערכת החץ 2 היא עד 50 ק"מ*, כפי שמציין המקור הזה. כלומר הטיל לא עובר את הגבול שבין האטמוספרה לחלל החיצון, ולכן אין לו שלב של הטיסה החופשית ולא של הכניסה מחדש. אלא שלפי דעתי, התנאים האלה לא חייבים להתממש על מנת שהטיל יהיה טיל בליסטי, כי המאפיין העיקרי של טיל בליסטי הוא המסלול שהטיל עושה (כלומר הטיל עובר במסלול בליסטי בניגוד למסלול טיסה ארודינמי של טיל שיוט). והמקור הזה מסכים איתי בהגדרה הזו.

השלב הממונע: http://en.wikipedia.org/wiki/Boost_phase
השלב של הטיסה החופשית: midcourse phase או sub-orbital spaceflight
שלב של כניסה מחדש (לאטמוספרה): http://en.wikipedia.org/wiki/Atmospheric_reentry

לא.

ראשון, לפי דעתי.1

מן הסתם: השמדה עצמית.2

לא נראה לי שיש הבדל שכזה, חוץ מהעובדה, כמובן, שלא כל טיל בליסטי אפשר לשים בצוללת - זה מצריך פיתוח מיוחד של טיל שיתאים לתנאים מיוחדים הרלוונטיים לשיגור מהצוללת.3

תודה רבה על התשובות! =) (בהחלט הוכחת לי שעצלנות אף פעם לא משתלמת P=)

רק תיקון אחד: טיל החץ לא פוגע במטרתו בשלב הראשון, אלא בשלב השלישי. (מקורות: אחד, שתיים)
בנוגע ל-2, אתה מן הסתם צודק. אך מעניין מה היה קורה במצב תאורטתי במידה ורכב-ההריגה לא היה מתפוצץ, אלא 'מושלך' בכיוון הנכון. -האם היה עושה מסלול בליסטי? יוצא מכדור-הארץ? נשרף באטמוספירה? (מעניין אם בכלל אפשר למצוא תשובה לשאלה הזאת)

3: בדקתי את נתוני טיל החץ בדף הזה:
אורך: 7 מטר.
קוטר: 800 מ"מ.
משקל ברגע השיגור: 1,300 ק"ג.
לעומתו, נתוני טיל ה Trident C-4 (שמשוגר מצוללת) הם:
אורך: 10 מטר.
קוטר: 1.88 מטר.
משקל ברגע השיגור: 32850 ק"ג.

כך שבהחלט ניתן לאבזר את טיל החץ בתוך צוללות. הבעיה היא שהוא לא יהיה משומש אף פעם בישראל, מכיוון שהוא תוקף את הטיל הבליסטי בשלב האחרון (ב-Terminal Phase).
כך שלמדינה כמו ישראל לא תיהיה סיבה טובה מספיק כדי לאבזר אותו בתוך צוללות, זה לא שאנחנו מעצמה-עולמית שיש לה בעלי-ברית לשמור עליהם לטובת האינטרסים שלה.
ארה"ב לדוגמא, יכולה לשקול לאבזר את טיל החץ בתוך צוללות, במידה והיא לא רוצה להשמיש מערכות אנטי-בליסטיות על אדמות בעלות-הברית שלה.
מעניין אם יהיה אפשר להשתמש באותו תא-שיגור בדיוק לטיל החץ ולטיל הטרידנט. או לבנות תאים-יעודיים בתוך צוללות בעלות טילים-בליסטים רק בשביל טיל החץ, או בכלל לבנות צוללות-יעודיות למערכת החץ כולה. (בלי המכ"ם כמובן)

*לפי המקור הזה והזה, לטיל החץ טווח של 100 ק"מ.

ותודה עוד פעם על התשובות, בהחלט החכמתי =).

ישן 09-06-2007, 12:54
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Shavit69 שמתחילה ב "[QUOTE=Centurion]החץ אינו טיל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Shavit69
תודה רבה על התשובות! =)
על לא דבר.

ציטוט:
רק תיקון אחד: טיל החץ לא פוגע במטרתו בשלב הראשון, אלא בשלב השלישי. (מקורות: אחד, שתיים)
נראה לי שהבנתי מה הבעייה. בטח התכוונת לשלב של המטרה? אם כן, אז בוודאי שהחץ פוגע ברש"ק של טיל בליסטי כשהוא נכנס לאטמוספרה (בערך כ-50 ק"מ אחרי). אני חשבתי שהשאלה היא באיזה מן השלבים נמצא החץ עצמו, כשהוא מבצע את היירוט.
ציטוט:
בנוגע ל-2, אתה מן הסתם צודק. אך מעניין מה היה קורה במצב תאורטתי במידה ורכב-ההריגה לא היה מתפוצץ, אלא 'מושלך' בכיוון הנכון. -האם היה עושה מסלול בליסטי? יוצא מכדור-הארץ? נשרף באטמוספירה? (מעניין אם בכלל אפשר למצוא תשובה לשאלה הזאת)
בוודאי שהיה עושה מסלול בליסטי. כדי שלא יעשה, הוא צריך להשתחרר מכח הכובד של כדור הארץ (ואז הוא לא יפול בחזרה, כמובן). אלא שזה דורש יותר אנרגיה (יש הסברים כאן וכאן. ההסברים לא ממש קלים, יש לציין). אני לא חושב שהחץ ישרף באטמוספרה, אבל אני לא בטוח.
ציטוט:
כך שבהחלט ניתן לאבזר את טיל החץ בתוך צוללות.
אבל למה לעשות את זה? הסיבה היחידה ששמים טילים בליסטיים על צוללות היא כדי שהם ישרדו אחרי מתקפת פתע וישמשו להתקפת נגד. אם, משום מה, יש רצון לשים חץ על פלטפורמה ימית, הרבה יותר עדיף לעשות את זה באמצעות אונייה, ולא צוללת. ואני כבר לא מדבר על הבעיות של גילוי מטרות ובקרת אש מהצוללת - דיברו על זה לפני.
ציטוט:
ארה"ב לדוגמא, יכולה לשקול לאבזר את טיל החץ בתוך צוללות, במידה והיא לא רוצה להשמיש מערכות אנטי-בליסטיות על אדמות בעלות-הברית שלה.
לארה"ב יש כמה אופציות הרבה יותר טובות, כמו למשל SM-3.

ציטוט:
מעניין אם יהיה אפשר להשתמש באותו תא-שיגור בדיוק לטיל החץ ולטיל הטרידנט.
מן הסתם - לא.

ציטוט:
או לבנות תאים-יעודיים בתוך צוללות בעלות טילים-בליסטים רק בשביל טיל החץ, או בכלל לבנות צוללות-יעודיות למערכת החץ כולה. (בלי המכ"ם כמובן)

תכנית, אולי זה אפשרי.

נערך לאחרונה ע"י Centurion בתאריך 09-06-2007 בשעה 12:59.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:34

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר