לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-06-2007, 11:17
  ציוני מהצפון ציוני מהצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.06.07
השלכות העימות הפנים פלסטיני
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי תוכי.נ שמתחילה ב "מלחמת הכנופיות בעזה - לא טובה ליהודים"

מה שיקרה בסופו של דבר הוא הקמת 2 ישויות נפרדות, אחת ברצועת עזה - "חמאסטן" - זרוע איראנית דתית בדלנית מספר קילומטרים משדרות ואשקלון, וישות שנייה ביהודה ושומרון - "פתחלנד" - הידועה לשמצה עוד מימי טרום רצועת הבטחון. הקשר בינה לאבו מאזן כמעט ולא קיים, אלא היא מסתמכת על מקורות זרים מחו"ל, בעיקר אל-קעידה. כבר מאתמול פת"ח הגיב במעצרים ביו"ש של פעילי חמאס, צעד המראה על הכוונות שלו.

אם ישראל תשב באפס מעשה ולא תעשה כלום, דבר ראשון זה יפגע שוב בהרתעה שלה. מדינה ריבונית עם הצבא החזק ביותר במזה"ת לא מסוגלת להתמודד עם מיליציות חמושות למרות הניסיון רב השנים שלה? והכל מחשש שמא חיילים ימותו? ואזרחים לא מתים?

שנית, ישיבה על הגדר רק תחזק את 2 הישויות הללו. ניתן לדמות מצב זה למה שהתחולל בלבנון במלחמת האזרחים. עד שצה"ל לא נכנס וטיהר את פתחלנד, הטרוריסטים שם צברו רק כוח עוצמה וחוצפה לתקוף את ישראל. אמנם בגדה המצב נסבל, בשל היותו של צה"ל בשטח באופן מתמיד, וכן בזכות המתנחלים, הקובעים ישובים במקומות אסטרטגיים שמסכלים את כוונות הטרור שם (מי יתן וישובי צפון השומרון יישובו מחדש). אולם, בעקבות הבריחה של צה"ל מעזה, לא רק שיוקרתו נפגעה, גם רמת המודיעין משם עלובה. כתוצאה מכך, החמאס יאמץ שיטות פעולה כמו של החיזבאללה, וימשיך לבצר את הרצועה.

מה ניתן לעשות?
צריך לשים לב כיצד החמאס השתלט על הרצועה. הדיבורים על תעמולה הם כלל לא נכונים, אלא דרך ההשתלטות היחידה הייתה בכוח. ואיך החמאס פעל? כמו צה"ל! הפעיל שיטות לוחמה צה"ליות לכיבוש הרצועה.
תחילה, השתלט על הציר הראשי ברצועה, והציפו במחסומים. כתוצאה מכך, הצליח לבתר שטחי אחיזה של הפת"ח (ציר ביירות-דמשק, מזכיר קמעא). מכאן יצא לפעול נקודתית תוך כדי כיתור של כל מחנה: השתלט על מתחמים צבאיים, ביצע מעצרים ולא בחל בלחסל חמושים, גם אם הם בני עמו (החמאס גם לא בחל בלחסל אזרחים, מה שצה"ל נמנע ממנו וזה לזכותו יצויין). לקח זמן, כשנה ויותר, בגלל בעיות לוגיסטיות וכמותיות (שלצה"ל אין), אבל היעד מגיע.

אם כן, הדרך היחידה היא לחזור שוב לרצועה, תוך ביתור הרצועה (כמו במבצע קשת בענן, מבצע מוצלח שבעקבותו החמאס הכריז הפסקת אש חד צדדית), השתלטות על ציר פילדלפי ומעבר רפיח וצמצום הברחות הנשק והידע. זה ייקח זמן (יותר משנתיים לפחות, הרצועה היא לא עיר בגדה), יגרום להרוגים, אבל זה הכרחי. אם זה ייעשה ויוכתר כהצלחה, אסור להשיב לפת"ח את השליטה באזור, הפת"ח הוא אויב וגם סוס מת. הפתרון צריך להיות מצרי-עזתי.

לצערי, אני בספק אם זה יישום עוד בעידן אולמרט (וזה לא). אולם, אם נתניהו ייבחר, יתכן כי הדבר יבוצע, משום שהוא קיים כתוכנית מגירה צה"לית, ומה שדרוש זו הסכמת הדרג המדיני. על זה יחליט העם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-06-2007, 14:25

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "היתי משאיר את הפיתרון למצרים."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי looopy
גם הם לא מעונינים בחמאסתן בגבולם.

מצד שני, הם לא ששים לפעול נגד החמאס מחשש שהדבר יצית את האחים המוסלמים במדינה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי looopy
המצרים יעשו את העבודה טוב מאיתנו...על כל מקרה שיסתבכו הם, כי אנחנו כבר מסובכים עד צוואר.

המצרים גם לא יעשו את העבודה טוב מאיתנו. בכלל, הנחת העבודה הזו שגורמים זרים יעשו עבורנו את העבודה, גם מבטאת רגשות גלותיים שעליהם באה ישראל וצה"ל לענות, וגם תפישה שאבד עליה הכלח, גם בצפון (צבא לבנון לא עושה עבורנו שום עבודה, גם לא יוניפי"ל), וגם בשנתיים האחרונות ברצועת עזה, כאשר מצרים והמשקיפים הזרים משתפים פעולה עם המבריחים.

הסיבה שאנחנו מסובכים עד צוואר להגדרתך היא בגלל ההנהגה והתויית הדרך שלה לצה"ל. נקווה שזה ישתפר בעתיד הקרוב.
ישן 14-06-2007, 18:55
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
על מה אתה מדבר ??? זה נפלא!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי תוכי.נ שמתחילה ב "מלחמת הכנופיות בעזה - לא טובה ליהודים"

הפלסטינים ברוב טמטומם הורסים לעצמם נצחון קל על ישראל וזאת מהסיבות הבאות.

1. ערבים יברחו מחמאסטן למצרים ולרחבי העולם הערבי
2. העימות יזלוג לגדה, שם אומנם שולט פתח, אבל גם לחמאס יש כוח והרבה יותר מוטיבציה
3.ערבים יברחו מהגדה לירדן
4. הערבים שישארו בשתי המדינות יהיו חלשים מדי מכדי לתבוע תביעות מדיניות , ואלה שבעזה לא יוכלו לתבוע כלום
5. מדובר בהזדמנות נפלאה למדינת ישראל שאני חושש שתוחמץ בגלל ממשל שמאלני שרק רוצה למנוע אסון הומניטרי..

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 14-06-2007, 19:50

לא בדיוק
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "על מה אתה מדבר ??? זה נפלא!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי looklook
הפלסטינים ברוב טמטומם הורסים לעצמם נצחון קל על ישראל וזאת מהסיבות הבאות.

1. ערבים יברחו מחמאסטן למצרים ולרחבי העולם הערבי

מי שיברח יהיו פעילי פת"ח ומשפחותיהם, וכל בעל אמצעים (אם נשארו כאלה בכלל). זאת ועוד, החמאס ידאג להשאיר את האוכלוסייה במצור ולהחזיק אותה ברצועה מבלי יכולת לצאת, כי זהו בסיס כוחם.
ציטוט:
2. העימות יזלוג לגדה, שם אומנם שולט פתח, אבל גם לחמאס יש כוח והרבה יותר מוטיבציה

בגלל המוטיבציה של החמאס הפת"ח יעשה הכל כדי למנוע זליגה, כולל מעצרים וחיסולים.
ציטוט:
3.ערבים יברחו מהגדה לירדן

זה מתבצע כבר שנים, ללא קשר לעימות הנוכחי.
ציטוט:
4. הערבים שישארו בשתי המדינות יהיו חלשים מדי מכדי לתבוע תביעות מדיניות , ואלה שבעזה לא יוכלו לתבוע כלום

הם היו תמיד חלשים מדינית וכלכלית לעצמאות. מה שמדאיג היא ההתערבות של ארגוני טרור גלובליים ומדינות ציר הרשע בנעשה בשטחים.
ציטוט:
5. מדובר בהזדמנות נפלאה למדינת ישראל שאני חושש שתוחמץ בגלל ממשל שמאלני שרק רוצה למנוע אסון הומניטרי..

אף אחד לא רוצה אסון הומניטארי. תהיה שנייה רציני, גם אני ימני ויודע שמלחמה בטרור גובה מחיר מאזרחים שהוא בלתי נמנע, אבל אסון הומניטארי לא מוציא לנו שם טוב, לא לערבים שם טוב, לא למערב ולא לאנושות (אם נשאר לה בכלל שם טוב אחרי האסונות בדארפור, קונגו, קוסובו, והכי גרוע בשואה).

להזכירך, מלחמות אזרחים אצל הערבים נגמרות לרוב בשהשלטות ארגוני טרור קיצוניים על האוכלוסייה (או שליטים מקרב מיעוט). אם בשנת 2000 נוצר תקדים של הצלחה איראנית לייצא את המהפכה בדרום לבנון באופן כמעט אבסולוטי, כעת נוצר תקדים של הקמת ישות של "האחים המוסלמים" בעזה. ההשלכות האסטרטגיות במזה"ת בפרט וביחסים הבין גושיים בכלל מתערערים ונערכים כעת מחדש.

ההזדמנות היחידה שיש לישראל היא לבטל את ההישג של החמאס ע"י כניסה מסיבית לעזה ונכונות להישאר בה מספיק זמן.
ישן 15-06-2007, 00:03

בנוגע לישיבה על הגדר
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "לא יודע מי הכניס לך לראש שמדובר רק במלחמת חאמולות."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
בקשר לאופן פעולה - ישראל לא יכולה לעשות הרבה ולא כדאי לה להתערב חוץ מלהמשיך את הלחימה בטרור,. התערבות יכולה לגרום להם להפסיק את המאבק ולהתרכז בנו - עדיף שיתרכזו בעצמם.

להזכירך, ישיבה על הגדר נוכח סכסוכים הרחוקים מאיתנו ק"מ ספורים לא רק שלא הועילה, אלא הבעיה החמירה באופן שכמעט לא ניתן לתקנו או להחזירו אחורה.

ראה את מלחמת האזרחים בלבנון. היא החלה ב-1975: פלסטינים (פת"ח), שיעים, סונים, נוצרים, דרוזים נלחמו זה נגד זה. ב-1978 מתקבלת במלחמה נקודת מפנה: צה"ל מתחיל להתערב באופן פעיל לראשונה, תוך שת"פ עם הנוצרים, כאשר פתח במבצע ליטני (40 ק"מ עד לליטני), שפתר את בעית הפת"ח לזמן מוגבל מאוד, שאחריו כוחות יוניפיל נכנסו לדרום לבנון. אולם ישנה נקודת מפנה נוספת, המהפכה האיסלאמית באיראן, וייצואה של המהפכה לריכוזים שיעיים. לו צה"ל היה מקדים את מבצע של"ג ב-4 שנים, ולא יושב על הגדר במשך 4 שנים (גם במחיר של פיצוץ השיחות עם המצרים), לא היה פותר רק את בעית הפת"ח, אלא גם מונע את זליגת איראן לתוך לבנון, מעורבותה של סוריה בלבנון והיה יכול לשים גם קץ למלחמת האזרחים.

אבל הבעיה אצלנו, שכיום אין אסטרטגיה. הכל טקטיקה. לא נכנסים לעזה, כי יותר נוח שאלה יהרגו את אלה, ולא משנה מה יהיה עוד כמה שנים. מתנתקים מעזה כי אולי סוף הכיבוש יביא לרגיעה. מביאים את מחבלי אש"ף מתוניסיה למען השלום, שיילחמו בטרור המתפתח בלי בג"ץ ובלי בצלם. וכך הלאה.
ישן 15-06-2007, 01:35
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
כן, להשוות בין הנוצרים ובין הפלסטינים.
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ציוני מהצפון שמתחילה ב "בנוגע לישיבה על הגדר"

ההשוואה בין הנוצרים בלבנון לבין הפלסטינים בעזה היא מגוחכת. הנוצרים היו פלג חזק פרו ישראלי בלבנון. אתה בעצם מביא התערבות שלנו כשחיזקנו אותם ויצרנו את רצועת חדד. בעזה אנחנו לא נחזק אף גורם. לפי ההשוואה שלך א תה טוען לחיזוקו של פתח', וזה מגוחך, גם כי הם לא פרו-ישראלים וגם כי כל המחוזות שלהם נכבשו ע"י חמא"ס. אם

ולהמשך ההודעה:
המהפכה האיסלאמית באיראן הייתהמתרחשת ללא קשר לישראל. בקקשר לחיזבאללה: הוא נוצר בעקבות כניסת ישראל ללבנון - הוא יצא מארגון אמל במקור. לולא כניסתנו, לא בהכרח אפשר להתחייב שהיה קם לתחייה.

ואל תדבר במושגי "לו היה ככה אז ככה". תתייחס למציאות כפי שהיא. יצאנו למבצע בשנת 82 והוא התנהל לגמרי לא כפי שתוכנן מלכתחילה. לא משנה אם היה מתרחש 4 שנים לפני.

מחיר פיצוץ הסכם השלום עם מצרים היה מחיר כבד היום, אם מסתכלים על המצב בדיעבד. המציאות הנוכחית עדיפה.

יש לך הרבה ניתוחי מצב שגויים. תעשה שוב חושבין.

שוב בקשר לעזה - אין הרבה מה לעשות ולא כדאי להרוס את הקטל הנוכחי של הפלסטינים אחד בשני. צריך לתת להם להילחם ובסופו של יום, כשנראה את תמונת המצב הסופית, נדע איך להגיב. כל תגובה פזיזה כעת תביא רק נזק.

ואגב, פלסטינים זה סונים.

ישן 15-06-2007, 15:16

תגובה לEtEoR
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "כן, להשוות בין הנוצרים ובין הפלסטינים."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
ההשוואה בין הנוצרים בלבנון לבין הפלסטינים בעזה היא מגוחכת. הנוצרים היו פלג חזק פרו ישראלי בלבנון. אתה בעצם מביא התערבות שלנו כשחיזקנו אותם ויצרנו את רצועת חדד. בעזה אנחנו לא נחזק אף גורם. לפי ההשוואה שלך אתה טוען לחיזוקו של פתח', וזה מגוחך, גם כי הם לא פרו-ישראלים וגם כי כל המחוזות שלהם נכבשו ע"י חמא"ס.

אני לא קורא לחיזוק של הפתח ברצועה כי הוא גמור. מה שאני אומר שישיבה על הגדר נוכח עימות אלים בגבולנו ודחיית הבעיה, יגרום למחיר כואב ולשתלום של ריבית דריבית. כך היה בלבנון, כך דחינו את הכניסה לעזה לאחר מבצע חומת מגן ב2002 ועל זה אנו משלמים עכשיו (יותר נכון תושבי שדרות ועוטף עזה). לא רציתי בהשוואה שלי להשוות כל גורם בסכסוך, רציתי להבהיר את מחיר הישיבה על הגדר.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
ולהמשך ההודעה:
המהפכה האיסלאמית באיראן הייתה מתרחשת ללא קשר לישראל. בקשר לחיזבאללה: הוא נוצר בעקבות כניסת ישראל ללבנון - הוא יצא מארגון אמל במקור. לולא כניסתנו, לא בהכרח אפשר להתחייב שהיה קם לתחייה.

ברור לכל בר דעת שהמהפכה האיסלאמית התרחשה ללא קשר לישראל. כמו כן, המטרות של מהפכנים הם גם לייצא את המהפכה, וזוהי הייתה המטרה של איראן. אמנם בעיראק זה היה בלתי אפשרי , בגלל שלטונו של סדאם חוסיין, אבל רעיונות המהפכה החלו לצאת כבר בסוף שנות ה-70 ל-2 אזורים בהם יש פוטנציאל לאיסלאמיזציה של אוכלוסייה שיעית: תימן (מבצע שלא הצליח) ולבנון. בלבנון דווקא כן. חיזבאללה הוקם ע"י קציני מהפכה איראניים, ופורשי אמל (תנועה חילונית שיעית) שתכליתם בסופו של דבר להקים רפובליקה איסלאמית בלבנון. זה טוב ויפה שההכרזות על הקמת הארגון באו לאחר תחילת מבצע של"ג, אבל תנועה כזו לא מקימים תוך יום. בסיס לכך יש להכין שנים, וכמו כל גורם חשוך, לחכות לאיזשהו גורם פרובוקטיבי היצדיק את ההקמה ואת ההתחמשות המטורפת.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
ואל תדבר במושגי "לו היה ככה אז ככה". תתייחס למציאות כפי שהיא. יצאנו למבצע בשנת 82 והוא התנהל לגמרי לא כפי שתוכנן מלכתחילה. לא משנה אם היה מתרחש 4 שנים לפני.

כיצד מבצע של"ג תוכנן מלכתחילה? כמבצע "אורנים קטן"? זהו שקר מצד כל חבר קבינט וממשלה שאמרו ששרון הונה אותם. הרי כולם ידעו במשך זמן רב כי התכניות המוצגות בפניהם של מבצע "אורנים גדול" שתכליתו היא להביא לניקוי הפתחלנד, גירוש עראפת ותומכיו ומינוי בעלי ברית ישראלים בדמות באשיר ג'ומאייל, לנשיא לבנון וזאת ע"מ שישתלט על הואקום הנוצר בדרום, כלומר עיצוב מפה גיאו פוליטית חדשה במזה"ת. המבצע התנהל בבעייתיות גם בגלל חיסולו של ג'ומאייל, התערבותה של סוריה ואיראן בנעשה וחוסר התמיכה מבית במלחמה, והתערבות כוחות זרים שלא ממש הועילו.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
מחיר פיצוץ הסכם השלום עם מצרים היה מחיר כבד היום, אם מסתכלים על המצב בדיעבד. המציאות הנוכחית עדיפה.

מייחסים לתהליך שלום מחיר כבד מדי. יש לזכור כי סאדאת הוא זה שכמהה יותר לשלום. הכלכלה המצרית הייתה בקריסה אחרי מלחמת יום הכיפורים, מה עוד שניתוקה מברה"מ לא היה צעד נכון ובלתי הפיך. הגדלת התיירות למצרים וכן סיוע אמריקני מסיבי הם אלה שהצילו את מצרים מקריסה מוחלטת. לו בגין היה יותר אסרטיבי ויותר מוביל ביוזמת השלום, ולא היה נכנע לקרטר (שהיה סוס מת בארה"ב, ניתן היה לחכות למערכת הבחירות ולחדש רק אז את המו"מ), המצב באמת היה טוב יותר. אבל אלה אכן דיבורים בדיעבד.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
יש לך הרבה ניתוחי מצב שגויים. תעשה שוב חושבין.

אם זו דעתך אני מכבד אותה. אני חושב להיפך.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
שוב בקשר לעזה - אין הרבה מה לעשות ולא כדאי להרוס את הקטל הנוכחי של הפלסטינים אחד בשני. צריך לתת להם להילחם ובסופו של יום, כשנראה את תמונת המצב הסופית, נדע איך להגיב. כל תגובה פזיזה כעת תביא רק נזק.

כל רגע שהחמאס משתלט ומבסס את שלטונו, את הנזק הזה יקח הרבה שנים לתקן אם בכלל. תכניות מגירה יש, כוחות יש, אבל קיימת פחדנות מצד הדרג המדיני.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
ואגב, פלסטינים זה סונים.

עובדה ידועה, אך למרבה האירוניה, זה לא מה שהפריע לאיראן ולסוריה לעשות יד אחת עמם. הזרוע הרדיקלית הסונית (אל קעידה, האחים המוסלמים) והזרוע הרדיקלית השיעית (חיזבאללה, משמרות המהפכה, מיליציות א-סאדר) שונאות אחת האת השנייה שנאת מוות ("האהבה" ו"הסולידריות" מתבטאת בעיקר בעיראק), אולם חמאס, יציר פיו של האחים המוסלמים, נוטה לאיראן וממומן, מאומן מתוחזק ע"י האיראנים גם בשל הכמיהה להקמת חליפות מוסלמית וייצוא המהפכה האסלאמית לרחבי העולם המוסלמי, וכן השנאה לישראל.
ישן 15-06-2007, 17:18
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ציוני מהצפון שמתחילה ב "תגובה לEtEoR"

פספסת את המילה החשובה המשפטים שלי - כתבתי שכעת זה לא זמן להיכנס. עכשיו הם עושים את שלהם, נלחמים והורגים. מה שיקרה אחרי המהלך הנוכחי זה כבר משהו אחר.

לא מכיר התערבות איראנית בתימן - ספר לי על זה.

בקשר לאורנים קטן - אתה כן צריך לחזק עובדות. שרון אכן הציג תוכנית מצומצמת וממוקדת שהייתה אמורה להסתיים במהירות בזק. חיסולו של ג'ומאייל לא הרס את התוכנית. דווקא חוסר ההבנה של ישראל לגבי מי הם באמת הנוצרים, זאת הייתה הבעיה. הם לא באמת אהבו אותנו אהבת דם - מדובר באינטרסים של הנוצרים. הם נחשבו פרו ישראלים אך לא סייעו לנו יותר מדי - הם סייעו יותר לעצמם (ואני ממש לא רוצה לגלוש לקשרים בין ישראל לפלנגות כי זה לא הנושא)

יש לך דימיון מאוד מפותח, שזה דבר חיובי, אבל לא פה. מצרים לא הייתה קורסת כפי שאתה מציג פה במשפט וחצי. מצרים היא מדינה חזקה מאוד והתמיכה שהיא מקבלת מארצות הברית, הופכת אותה היום לאחת המדינות החזקות באזור. ישראל ממש לא תהיה מרוצה מעוד אויב באיזור הזה, במיוחד לא אויב כמו מצרים, שבמלחמה קונבנציונלית - תגרום לנזקים מאוד חמורים ואף יותר מזה. (שוב אתה גולש מהנושא)

קיימת פחדנות, ברור. להילחם בחמאס חייבים - זה ברור. האירועים הנוכחיים שמתרחשים בעזה - ישראל צופה מהצד בחוכמה. אח"כ נראה איך לפעול. קודם צריך לראות מה ההשלכות.

עוד לא הבנתי למה אתה מפרט על כל נושא ונושא שלא קשור לאשכול. אני גם יכול איכשהו להתחיל לפרט לך על כל המנהיגים בלבנון ואיכשהו לקשר את זה לישראל, אז זה יתרום לדיון ? לא. תשתדל לענות לעניין.

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 15-06-2007 בשעה 17:20.
ישן 15-06-2007, 20:49

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "פספסת את המילה החשובה המשפטים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
לא מכיר התערבות איראנית בתימן - ספר לי על זה.

ההתערבות באה לידי ביטוי בצפון תימן. למידע הנה קישורים של ערכים בויקיפדיה האנגלית והעברית:
http://en.wikipedia.org/wiki/Sa%27dah_conflict
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%AA%D7%99%D7%9E%D7%9F
ציטוט:
בשנים האחרונות מנהלת ממשלת תימן מלחמה קשה בצפון המדינה כנגד שבטים שיעים קיצוניים הרוצים להקים מדינה עצמאית שיעית שאינה מכירה בשבטים הסונים, שבטים אלה ממומנים על ידי אירן שמנסה ליצא את המהפכה השיעית. אותם שיעים קיצונים אף גירשו משפחות יהודיות מבתיהם תוך איום שאם לא יגורשו הם ירצחו, נשיא תימן עלי עבדאלה צאלח (אף הוא שיעי) דאג באופן אישי למלט את המשפחות היהודיות למקום מבטחים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
בקשר לאורנים קטן - אתה כן צריך לחזק עובדות. שרון אכן הציג תוכנית מצומצמת וממוקדת שהייתה אמורה להסתיים במהירות בזק. חיסולו של ג'ומאייל לא הרס את התוכנית. דווקא חוסר ההבנה של ישראל לגבי מי הם באמת הנוצרים, זאת הייתה הבעיה. הם לא באמת אהבו אותנו אהבת דם - מדובר באינטרסים של הנוצרים. הם נחשבו פרו ישראלים אך לא סייעו לנו יותר מדי - הם סייעו יותר לעצמם (ואני ממש לא רוצה לגלוש לקשרים בין ישראל לפלנגות כי זה לא הנושא)

באמת לא נגלוש לנושא של מבצע של"ג. הוא טעון במחלוקת, ואני לא מסכים איתך. על זה אפשר לפתוח אשכול אחר.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
יש לך דימיון מאוד מפותח, שזה דבר חיובי, אבל לא פה. מצרים לא הייתה קורסת כפי שאתה מציג פה במשפט וחצי. מצרים היא מדינה חזקה מאוד והתמיכה שהיא מקבלת מארצות הברית, הופכת אותה היום לאחת המדינות החזקות באזור. ישראל ממש לא תהיה מרוצה מעוד אויב באיזור הזה, במיוחד לא אויב כמו מצרים, שבמלחמה קונבנציונלית - תגרום לנזקים מאוד חמורים ואף יותר מזה. (שוב אתה גולש מהנושא)

אם אני מחדש לך, או מבהיר לך משהו שאולי לא מוצא חן בעיניך, אתה יכול להגיד שיש לי דמיון בריא. אבל ע"מ להצדיק את דבריי אני מביא גם טיעונים שרירים. אני כמובן לא רוצה לכתוב תזות לגבי כל עניין, אבל אני בהחלט מביא סקירה קצרה ע"מ לא לגלוש מהנושא אבל גם ע"מ להבהיר אותו. אז להגיד שאני אדם עם דמיון, לדעתי זו הטחת עלבון מתנשאת.

בעניין מצרים, בדבריי הבהרתי מה בא קודם. קודם הסכם השלום ואז הגברת הסיוע של ארה"ב ושיפור בכלכלת מצרים. לפני זה, המצב הכלכלי של מצרים היה על הפנים. מצרים לא הייתה בורחת מן התהליך אם היה מופסק משום שהייתה חייבת אותו מהרגע שהתחילה (הרי ברה"מ ומדינות ערב ניתקו עמה קשרים). כיום באמת עימות עם מצרים בכלל לא יהיה נוח לאף אחד, בשביל זה יש הסכם שלום. מה שאני אומר שצריך גם לדעת מתי ואיך (לזכותו של רבין את הסכם השלום עם ירדן עשה כמו שאומרים כמו שכתוב בספר).
ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
עוד לא הבנתי למה אתה מפרט על כל נושא ונושא שלא קשור לאשכול. אני גם יכול איכשהו להתחיל לפרט לך על כל המנהיגים בלבנון ואיכשהו לקשר את זה לישראל, אז זה יתרום לדיון ? לא. תשתדל לענות לעניין.

אני משתדל להוסיף נופך מועיל לפורום, לעומת כמה משתתפים שאולי עונים לעניין (לדעתך) בנושא זה ספציפי, אבל המסר שלהם הוא :"שיהרגו את עצמם... מ'כפת לי...סתם ערבים".

נערך לאחרונה ע"י ציוני מהצפון בתאריך 15-06-2007 בשעה 20:54.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:43

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר