לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-06-2007, 00:17
  Prince Omar Prince Omar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.07
מהו השמאל בארץ ?

אני מנסה להבין את הבועה הזאת שנקראת שמאל בארץ, הרי השמאלני בדיוק כמו הימני יודע את האמת רק שהוא מעדיף לחיות בהכחשה, זה לא כמו שמאלן אמריקאי שלא ממש מכיר ויודע מי הם ומה הם הערבים, או שמאלן אירופאי שאצלו זה נובע בכלל ממניעים אחרים הרבה יותר אפלים, מה האידיאולוגיה שיש לשמאל להציג, הרי הם מכירים את האויב לא פחות ממני, אז מה מביא אותם לכזאת תחתית, של לדעת את האמת - אבל אחרי הידיעה הזאת עוד להתכחש לה ולטמון את הראש בחול כמו בת יענה ?.

לדוגמא עשיתי השוואה בין שמאלן אמריקאי מצוי לשמאלן ישראלי שחי בבועה

פרופיל היאפי האמריקאי היא לרוב כזאת: בחור לבן לרוב ממשפחה עשירה שיושב כל היום בסוהו מקשקש על התקליט האחרון של דילן ואז איפשהו הוא זורק מילה על השלום עולמי, הוא אולי ילך לאיזה עצרת נגד הכיבוש, או שיפריע לאיזה מרצה באוניברסיטה, אבל כשהתאומים נפלו הוא הבין שהמלחמה היא בבית הוא התחיל להבין עם מי יש להם עסק מאיפה נובע כל השינאה הזאת של האיסלם ופתאום הוא התחיל לדבר על נקמה הוא התחיל לתמוך בבוש כשחיסל את הטרור באפגניסטן והוריד את הרודן מעיראק

פרופיל השמאלן המצוי בארץ: השמאלן בארץ זה סוג של מוטציה מענינת מצד אחד הוא יודע את האמת לטוב או לרע אנחנו אומה שחייבים לחיות על החרב, אבל הוא חי בהכחשה שאולי יהיה יום אחד שלום עם אותם ברברים שעכשיו רוצחים אחד את השני, הרי הוא יודע מי הם השכנים שלנו אבל יש לו איזה סוג של וירוס חיידק של הרס עצמי

סיפר לי אחד שיצא לו לעבוד עם ערבים לא מעט, הוא צוטט לי פעם שיחה עם פועל ערבי שאמר "אני סולד מהשמאלנים בארץ, אם יהיה לי רובה עם כדור אחד אני יעדיף לירות בשמאלני מאשר המתנחל, את המתנחל אני מעריך יש לו אידיאולוגיה הוא נלחם על הבית והקרקע שלו אני מעריך אנשים כאלה"

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-06-2007, 06:00
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Prince Omar שמתחילה ב "מהו השמאל בארץ ?"

השמאל מציג קונספט שאומר שלא תוכל לחיות בשלום עם עצמך אם תשיג את מטרותיך בכוח.
הקונפליקט הוא שהאוייב שמולך הוא אוייב מאוד בעייתי, שלהבדיל מהאנגלים באמריקה (מלחמת העצמאות) או הגרמנים באירופה (מלחמות העולם) וכו' - הוא אוייב ללא מנהיגים, ללא צבא מסודר, ללא היררכיה פיקודית, שם כל אינדבדואל פועל לפי מטרותיו, ומטרותיו בד"כ הן ימניות (השגת דברים בכוח).

הרציונל אומר שלהשיג דברים עם ערבים, זה רק באמצעות כוח כי הם חיות וזה מה שהם מבינים.
זה רציונל ימני. השמאל משיג דברים בצורה שלו במקרים מסויימים (כמו למשל הסכמי השלום עם הגרמנים. אמנם יש אנטישמיות, אבל אתה בתור ישראלי יהודי בהחלט יכול לטוס לשם לבקר, לתור ואפילו לחיות... כמו כן גם ביפן, צרפת, אוסטריה, פולין וכו'), מה שלא מתאים ככל הנראה למצב בשטחים.

המטרה הסופית היא כמובן להשיג הסכם שלום בנועם, כפי שהיינו רוצים שינהגו איתנו.
אבל זה כנראה יקח זמן עד שנחנך את הערבים בצורה המערבית והנאורה כפי שאנחנו מכירים אותה.

-שמאלני.

עריכה: בנוגע למה שחבר שלך שעבד עם ערבים אמר - זו יציאה מאוד אופיינית לימני, אשר הרציונל שלו הוא השגת דברים בכוח. הוא לא מצליח להבין שמאלנים אז הוא רוצה להשמיד אותם. האם אני בתור יהודי ישראלי שוחר שלום צריך לפחד לחיות במדינה שלי בגלל יהודים ישראלים אחרים?
מזה בדיוק פוחד השמאל - מנאציזם נוסף. אם אנו נפעל בגזענות אחד כלפי השני - מה השכלנו ללמוד ממלחמות העולם? בוא נעלה פה משטר דיקטטורי ונגמור עם זה.
ואם הוא רוצה לירות בשמאלנים, אתה מוזמן להביא לו ת'פרטים שלי.

נערך לאחרונה ע"י Narxx בתאריך 20-06-2007 בשעה 06:07.
ישן 20-06-2007, 14:17
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "השמאל מציג קונספט שאומר שלא..."

גיבוב שטויות שכזה לא קראתי כבר זמן רב.

ציטוט:
אבל זה כנראה יקח זמן עד שנחנך את הערבים בצורה המערבית והנאורה כפי שאנחנו מכירים אותה.

לא יכולת לנסח את ההתנשאות הגזענית הרווחת בשמאל טוב יותר.

תתפלא, אבל הימין (כתפיסת עולם) לא רואה בערבים "חיות" וגם לא "ילדים מפגרים" שצריך "לחנך" ל"דרך נאורה". הימין רואה בהם בני אדם, לא פחות ולא יותר, בעלי מטרות ורצונות משל עצמם ובעלי כוח רצון וסבלנות להשיגם. הימין אינו דוגל בהפעלת כוח כברירת מחדל, אלא מבין (בין היתר מהקשבה למה שהערבים עצמם אומרים) שיש בא"י התנגשות בין שתי תרבויות בעלות מטרות דומות, פחות או יותר, הסותרות זו את זו. לכן נוצר קונפליקט - שבו יש להפעיל כוח, משום שדרך אחרת לא תצלח. לפרטים, פתח את כתבי ז'בוטינסקי.

ציטוט:
השמאל משיג דברים בצורה שלו במקרים מסויימים (כמו למשל הסכמי השלום עם הגרמנים.

איזה הסכמים בדיוק? בין ישראל לגרמניה אין הסכם שכזה, למיטב ידיעתי. או שאתה מתכוון ל"הסכם השלום" שנחתם ב-8 במאי 1945 (ואח"כ, שוב, ב-9)? כי אם תסתכל בספר ההיסטוריה שלך, תגלה שלפני התאור של "הסכם השלום" הנ"ל יש איזושהי אפיזודה שולית בשם "מלחמת העולם השנייה". אם זוהי הדוגמה שאתה מביא לדרכו של השמאל לפתרון בעיות, אז כנראה שה"שמאל" שאליו אתה מתכוון הוא הצבא האדום...

http://www.baking.co.il

ישן 20-06-2007, 20:46
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "גיבוב שטויות שכזה לא קראתי..."

דבר ראשון, נסה לא לתקוף אותי אישית ולקבל את דברי בצורה בוגרת.
אפילו אם מקובל להתנגח ולהעליב אנשים בפורום פוליטיקה (ובכלל בדיונים פוליטיים). למה? סתם כי זה יעלה את הרמה של השיחה

בנוגע לגרמניה ולמלחמות ישראל בערבים... בסופו של דבר, אחרי שכל האלימות וההרג נגמרו... בסופו של דבר, נחתם הסכם שלום. גם עם הגרמנים, גם עם היפנים, גם עם המצרים והירדנים... ואולי בקרוב עם הסורים (?).

זאת אומרת שאתה מסכים איתי למעשה שהפיתרון הסופי הוא ישיבה מסודרת וחתימה על הסכם (בתקווה שהוא יכובד וימולא בצורה מתאימה, כמו שהיה עם הגרמנים, וכמו שלא היה באוסלו והפלשתינאים).
מלחמה והרג פלשתינאים לא יביא לפיתרון הקונפליקט השורר פה, וגם אתה בתור ימני מסכים איתי על זה.
אבל זה עדיין הפתרון היחיד שאתה מוכן לדבר עליו.
אתה מעדיף להעניש את הערבים ככלל ולו רק בשביל להינות מהשיגים שוליים כגון "נקמה" ו"פחד".
לא יודע בעצם מה אתה מנסה להשיג בחירחור המלחמה עם הערבים.. אולי באמת תענה לי?

אם אתה שואל אותי - השמאל מקדים את זמנו.
זה לא הזמן לשבת עם הערבים (הפלשתינאים) עכשיו כי הם במלחמות בינם לבין עצמם והם מבולבלים מאוד. הם כמעט קיבלו מדינה משל עצמם אבל אין להם הנהגה ולכן אי אפשר כרגע לעשות שלום איתם כקבוצה. הם קבוצה שמורכבת מיותר מדי אינדבדואלים.
אבל אתה תראה שבסופו של דבר, אם יהיה שלום, זה יהיה רק אחרי שמפלגת שמאל תשב איתם ליד שולחן ותסגור את פרטי ההסכם.

ישן 21-06-2007, 08:38
  shlomz shlomz אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "דבר ראשון, נסה לא לתקוף אותי..."

ראשית, לא תקפתי אותך. תקפתי את דבריך, שהם, כאמור, גיבוב מוחלט של שטויות.
ציטוט:
זאת אומרת שאתה מסכים איתי למעשה שהפיתרון הסופי הוא ישיבה מסודרת וחתימה על הסכם (בתקווה שהוא יכובד וימולא בצורה מתאימה, כמו שהיה עם הגרמנים, וכמו שלא היה באוסלו והפלשתינאים)
.
מאחר ואתה חוזר לדוגמה הזו, אני נאלץ להזכיר לך שוב שה"חוזה" עם הגרמנים (ועם היפנים) לא היה "הסכם שלום", אלא הסכם כניעה ללא תנאי, לאחר המלחמה ההרסנית ביותר בתולדות האנושות. אז כן, אני בהחלט מסכים אתך שצריך להפציץ את ערי הפלסטינים בפצצות תבערה, לכבוש את כפריהם, להרוג כל גבר שהיה פעיל פוליטית, לאנוס את הנשים ואז להכריח אותם לחתום על הסכם שמשאיר את הצבא שלנו על אדמתם ללא מגבלת זמן ואת רשויות המדינה שלהם תחת פיקוחנו (במילים אחרות - מה שבעלות הברית עשו לגרמניה וליפן).
וואלה, מסתבר שלהיות "שמאלני" זה ממש לא מה שחשבתי!

ישן 22-06-2007, 09:38
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "ראשית, לא תקפתי אותך. תקפתי..."

זה יהיה פשוט מאי פעם
יש סבירות טובה אגב, שמה שאתה אומר באמת יחזיר את השקט לשטחי מדינת ישראל.
ואני אומר את זה בשיא הרצינות - לא בציניות. אם תכניע את הערבים (שוב) ותביא אותם למצב של איבוד היכולת לנהל בעצמם אורך חיים נורמטיבי (כמו לצאת לרחובות מתי שבא להם, להפגין נגד מה שבא להם ובכלל לנהל שילטון דמוקרטי), אתה תבטיח שקט בתחומי המדינה שלך.

רק שהמצב בעייתי מכמה סיבות שאתה בטח תסכים עליהן.
מצד אחד, בעיה ישראלית. איזה יהודי / ישראלי ניצול שואה (או צאצא לניצולי שואה) יסכים לעשות דבר כזה?
מספיק שחיילי צה"ל אשר בסך הכל עומדים במחסומים סובלים מאוד מהמעמד שלהם שם, ומצורת ההתייחסות לפלשתינאים (כמכלול) כמחבלים, אז תחשוב מה יגרום הדבר שאתה מתאר בהודעה למעלה.
רק טייסים עם 100% זעם וכעס עיוור על הפלשתינאים יסכימו למשימות ברוטליות שכאלה.

וכיוון נוסף, כמובן האו"ם. מדינות שאר העולם שאפילו כועסים עלינו שאנחנו הורגים "רק" 6 ילדים בהתפרעויות של ידויי אבנים. אז אילו סנקציות יטילו על המדינה שלך לו תהרוג 60,000 בהפצצות עם נשק להשמדה המונית (כמו שהשתמשו האמריקאים במלחמת וויאטנם למשל, שלא לדבר על הירושימה ונגסקי).

זאת אומרת, שאנחנו לא יכולים טכנית לבצע את מה שאתה אומר.
אז בעצם - למה אתה אומר את זה? בשביל להקצין ולהציג את עמדתך הימנית?
האם עמדת הימין היא "ישראל חשובה יותר מכל עם אחר ועלינו להשמיד את העמים האחרים על-מנת שנהיה היחידים ובלתי מנוצחים בעולם"?
די מזכיר לי את הגישה האיסלאמית לאחרונה. אולי תצטרף אליהם? הם ישמחו לאנשים עם אידיאולוגיות כמו שלך.

להיות שמאלני אומר "אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך".
אם מתוך קבוצה של אנשים, יש גורמים שרוצים להרע לך - טפל בהם ולא בכל הקבוצה.
אם בעזה יש מחבלים שרוצים להרוג אותך - הרוג רק אותם (הגישה הטיפשה) או השמד את התשתית ואת החינוך המעודד פגיעה בישראל וביהודים (הגישה החכמה).
ברור לי שהשמדת עזה תפתור את הקונפליקט באיזור הזה.. הבעיה היא שהיא גם תהרוס אותנו כעם שוחר שלום. השמדה כזו כנראה תשאיר אותנו לבד ללא ארה"ב במלחמה כוללת מול כל צבאות ערב.

ישן 22-06-2007, 10:14
  shlomz shlomz אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "זה יהיה פשוט מאי פעם :) יש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx
זאת אומרת, שאנחנו לא יכולים טכנית לבצע את מה שאתה אומר.

את זה לא אני אומר, את זה אתה אומר - כשאתה טוען שהמודל להסכמי שלום עם הערבים צריך להתבסס על הסכמי הכניעה שבסוף מלה"ע 2. אני פשוט מנסה לברר למה, לעזאזל, אתה מתעקש על הדוגמה הזו אם זו לא דעתך - ואם זו כן דעתך, אז סלח לי, אבל "שמאלן" אתה לא (אולי סטליניסט, אבל זה כבר סיפור אחר).
ציטוט:
להיות שמאלני אומר "אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך".

באמת? טוב, אז אני מתאר לעצמי שיוזמי הסכמי אוסלו ממש אוהבים לחיות תחת שלטון דיקטטורי רקוב, שמנוהל ע"י רוצח המונים מושחת, "בלי בג"צ ובלי בצלם". פשוט, כי זה מה שהם סידרו לפלסטינים. ממש הומניסטים גדולים.

שמע, מתן, אתה עושה רושם של טיפוס חיובי. אבל תעשה לעצמך טובה ותבדוק טוב טוב את העובדות לפני שאתה מגבש דעה - כרגע זה נראה כאילו אתה משכתב סיסמאות שאתה לא באמת מבין אותן ולא באמת מאמין בהן.

ישן 22-06-2007, 10:26
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "[QUOTE=Narxx] זאת אומרת,..."

קודם כל, אני תמיד פתוח לשמוע דיעות של אחרים.
דעתי מגובשת לפי האני מאמין שלי מסיבותי הפרטיות, כמו כל אדם אחר.
אך כמו שאני מסוגל להציג את דעתי, אני מוכן לשמוע דיעות של אחרים ולכן אני תמיד נהנה לפתח דיונים פוליטיים בנושאים שמעניינים אותי.

אתה מאמין שע"י דיכוי העם הפלשתיני אתה תשיג שקט בישראל.
זה אולי נכון - אבל האם זה באמת מה שאתה רוצה להשיג? זאת אומרת, המטרה תושג, אבל הדרך שלך זהה לעבודת הנאצים באירופה. מה ההבדל? למה לדכא עם בשביל שיהיה לך שקט איתו?
אם יש אלטרנטיבה שהיא קשה יותר לביצוע, אבל תביא לשלום אמיתי - האם היא לא עדיפה?
לדעתי אתה פשוט מפחד שזה בלתי אפשרי, אבל לדעתי זה כן אפשרי. זה לא יהיה קל ליישום ובטח שלא בתוך שנה-שנתיים... זה דורש עבודה אדירה ברמות שונות. לא רק פירוק אירגוני הטירור מנשקים (כי נשק תמיד אפשר להשיג, במיוחד שרוסיה דואגת כל כך יפה לחמש את אירן וסוריה, והן דואגות כל כך יפה לחמש את הפלשתינאים וחיזבאללה) אלא שיכנוע הפלשתינאים כי בחירה בדרך הטירור תביא עליהם רק מוות ושנאה, ואילו בחירה בדרך השלום והאהבה תביא לידם רק שיגשוג ושקט נפשי ובטחוני (כיוון שאם ישראל לא תהיה האוייב של העם הפלשתינאי - הם למעשה עם ללא אוייבים טבעיים. הם אפילו לא צריכים צבא... מי יתקוף אותם? מצרים? ערב הסעודית? ירדן?
חזון אחרית הימים (ממש בדומה ללבנון לפני כמה וכמה שנים).

בנוגע לאוסלו - תזכיר לי שוב למה אתה כל כך נגד הרעיון?
מה בדיוק באוסלו היה לא הומני?
עזוב שחתימה על הסכם עם עראפת היתה שוות ערך לחתימה על קרח, ברור שצריך למצוא פרטנר רציני עם בייצים שיסכים להוביל מהפיכה, בדומה למה שאבו מאזן מנסה להעביר בעזה היום - כנגד ממשלת החמאס.

אני טיפוס מאוד חיובי וחביב
רק שרוצה שלכולם יהיה טוב, ולא רק לעצמו... גם לעניים, גם לשחורים, גם לערבים, גם לדרוזים וגם לדוסים.
למה שרק לי יהיה טוב על חשבון אחרים? לא קצת נרקיסיסטי?

ישן 22-06-2007, 11:34
  shlomz shlomz אינו מחובר  

שמע, יש פה קצר עצבני בתקשורת
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "קודם כל, אני תמיד פתוח לשמוע..."

כל כוונתי בשרשור זה היא להציג את הסתירות הפנימיות המשמעותיות שיש בטיעונים שלך, לא להציג את עמדתי הפרטית (אם כי היא משתמעת, בתחומים מסויימים).
לגבי פתרון המצב עם הפלסטינים, לא אמרתי מה דעתי - אלא רק ביקשתי להבהיר מדוע טענתך, המציגה את המצב שבסוף מלה"ע 2 כדוגמה מוצלחת ל"הסכמי שלום", שגויה מיסודה (בהנחה שהתכוונת לטעון בזכות מו"מ בין צדדים יריבים ולא בזכות כיבוש חסר רחמים).

ומאחר ושאלת, אסטה מהנושא המרכזי ואסביר לך "מה יש לי" נגד הסכמי אוסלו:

ראשית, ההסכמים לוקים מההיבט המעשי. כפי שאת בעצמך מודה, לא היתה מלכתחילה תקווה אמיתית לכך שעראפאת יכבד את ההסכמים (מסיבות אישיותיות, אם לא אידאולוגיות. מדובר באדם שמעולם לא כיבד הסכמים עם מדינות שאירחו אותו ואת תנועתו). בנוסף, יוזמי ההסכמים התעלמו לחלוטין מכך שמנהיגי הפלסטינים עצמם, למעט מיעוט זניח, לא נטשו את עמדתם הפומבית בזכות שחרור א"י כולה מנוכחות יהודית. אם הסיבה היא, כפי שאכן טענו כאן בארץ, "לצרכי פנים", הרי שחתמנו על הסכם עם מנהיגים שאינם מייצגים את רצונו האמיתי של העם שאותו הם מנהיגים! ואם הסיבה היא שאותם המנהיגים פשוט שיקרו לנו -אז ודאי שהסכם בעייתי...

בנוסף, ההסכמים לוקים מן הבחינה המוסרית. מעבר לעובדה שהם העניקו פרס לטרור (ובכך הביאו לגל טרור איום שבעתיים), הרי שהנחת היסוד שעמדה מאחורי ההסכמים היא גזענית ומתנשאת - לפיה השלטת כנופיית רוצחים וגנבים על הפלסטינים תשרת את האינטרסים הישראליים, מאחר והללו יקימו משטר דיקטטורי שיפעל ללא מגבלות חוקיות כנגד מתנגדיו. לערבים, על פי הוגי ההסכמים הישראליים, "לא מגיע" שלטון ייצוגי וישר, שישרת את האינטרסים של האוכלוסיה באופן הגון, כנראה משום שהם "אינם בשלים" לכך.

כך דנו את הפלסטינים בעזה ובגדה לשלטון שהוא מהמושחתים בעולם, המנוהל ע"י גנבים ורוצחים (ואני לא מדבר במטפורות. מדובר בראשי ארגוני פשיעה לכל דבר שניהלו את הרש"פ). אם היה מדובר במזימה מרושעת של ה-CIA ניחא, אבל אני פשוט לא מצליח להבין איך יכול השמאל אצלנו ליזום ולקדם מהלך שכזה, אח"כ להתהדר באצטלא "הומניסטית".

ולסיכום, הטיעון החזק ביותר שלי: עובדה היא שכל התחזיות השחורות לגבי ההסכם (כולל כאלה שהושמעו כבר ב-1993) התממשו - ואף לא אחת מהתקוות שתלו בו! אז לפחות, ע"פ מבחן התוצאה האהוב כ"כ בארצנו, הגיע הזמן שמישהו כאן יודה בטעות ויכה על חטא.

ישן 22-06-2007, 11:58
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "שמע, יש פה קצר עצבני בתקשורת"

טעויות קורות גם בממשלות הימין.
פינוי גוש קטיף מזוהה עם טעות (אף על פי שאני הייתי בעד הפינוי) והוא התבצע תחת האצטלה של "ממשלת ימין".
אני זוכר שכשהצבענו לכנסת בזמן שירותי הצבאי, שרון קיבל למעלה מ 60% מהקולות (אני חושב שברק היה המועמד של העבודה).
זו היתה מחאה ימנית על האינתיפאדה והמאורעות שהתחילו באוקטובר 2000. אותו גיבור מלחמה שצלח את התעלה ביום כיפור והרג הרבה מאוד ערבים, סמל לימניות, כוח וגבורה - הוא זה שמחזיר את גוש קטיף לפלשתינאים.

אני חושב שהדרך להשיג שלום עם העם הזה היא ארוכה. היא ארוכה כי יש הרבה מכשולים שצריך לעבור, וזה לא קל. אין הטיפה חוצבת בסלע מכוח עוצמה, אלא מתוקף התמדתה. הפלשתינאים צריכים להבין שאנחנו פה בשביל להשאר ולהם יש שתי ברירות. לקבל אותנו ולחיות לצידנו בשלום ובשותפות כלכלית (מה שכבר מתקיים המון שנים באופן חלקי, ואפילו התקיים בעבר בצורה פורה הרבה יותר), או לשנוא אותנו לזרוע טירור וחורבן.
המטרה שלנו היא לעזור להם להבין שאין לנו רצון להשמיד את העם שלהם (ושנינו נסכים שיש בידנו את הטכנולוגיה להרוג מליון פלשתינאים בפחות מ 24 שעות). המטרה שלנו היא להתמודד עם חינוך הטירור ולחנך אותם לסובלנות ולאהבה. להוציא מבתי הספר והגנים את התכנים של הטירור ולהכניס שיעורי אזרחות, שיעורי היסטוריה וחשבון.

זה לא יגמר בהפחדה של העם. זה לא יגמר בהשמדה של העם (כפי שהגרמנים לא הצליחו להשמיד אותנו).
זה יגמר כאשר בעוד איקס שנים, הם יבינו מדוע היום אבו-מאזן משתף איתנו פעולה.
משתף פעולה עם עם שהורג להם אנשים קדושים כל שני וחמישי. עם שהורג להם ילדים ונשים חפים מפשע.
ושלא תחשוב לרגע שאני אוהב ערבים יותר משאני מבין את המצב - אני מבין בדיוק מה זה כשחייל יורה בילד או שאשה נמצאת באיזור של חוליית טירור שמשגרת קסאמים. המציאות מכתיבה לנו את רצף התהליכים - ובאופן בלתי נמנע, אנחנו הורגים אזרחים (כמו שארה"ב הורגת בעירק ובכל מקום אחר).

אז הם כועסים עליך, והם שונאים אותך.
והדרך שלך להתמודד עם השנאה שלהם - היא להחזיר להם שנאה ולהראות להם שהרובה שלך גדול יותר.
אני רק לא רוצה לחשוב מה יקרה כשהם ישיגו רובה יותר גדול משלך מהרוסים.

עריכה:
רק דבר אחרון - אל תסתכל על כל פעולה בנפרד אלא כחלק מתהליך.
רק בסוף התהליך, תוכל לנתח את המהלכים, כיוון שאתה לא יודע בוודאות תמיד לאן יוביל כל מהלך.
אולי הטעות של אוסלו היתה קריטית וחיונית להבנת המצב כפי שהוא היום (אם לא רק לישראלים אז לשאר העולם)?

נערך לאחרונה ע"י Narxx בתאריך 22-06-2007 בשעה 12:12.
ישן 22-06-2007, 14:41
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי תוכי.נ שמתחילה ב "מה שתיארת הוא פועל יוצא של כניעה ללא תנאי לא "שלום בין שווים""

טוב, ניסיתי להביא דוגמאות למלחמות שהסתיימו ולאחריהן שורר שלום בין המדינות (יפן, מצרים, גרמניה, צרפת וכו').
המצב שלנו שונה כי גם במצב בו שלטנו ברצועה (לפני הרשות וכו'), זה לא מנע מהפלשתינאים לבצע פיגועי טירור ולהמשיך להלחם.
כל מה שניסיתי לומר הוא שאי אפשר לתת למצב להתמשך כך.
לירות בהם, לכבוש אותם ולהרוג אותם - אנחנו עושים כבר תקופה ארוכה ואם להיות כנה - ללא הצלחה מסחררת.
חוץ מלטפטף להם את הפילוסופיה שלנו לשלום ואחווה - אני לא רואה עוד פיתרונות אמיתיים.
וזאת בניגוד גמור לגישה הימנית שאומרת "בואו נמשיך להרוג אותם עד שיסכימו לא לירות עלינו יותר" :/

ישן 22-06-2007, 15:23
  shlomz shlomz אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "טוב, ניסיתי להביא דוגמאות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx
טוב, ניסיתי להביא דוגמאות למלחמות שהסתיימו ולאחריהן שורר שלום בין המדינות (יפן, מצרים, גרמניה, צרפת וכו').
...
וזאת בניגוד גמור לגישה הימנית שאומרת "בואו נמשיך להרוג אותם עד שיסכימו לא לירות עלינו יותר" :/

אבל הדוגמאות שאתה מביא רק מחזקות את גישת ה"בוא נהרוג אותם עד שלא תהיה להם ברירה". לעזאזל, על יפן זרקו שתי פצצות אטום לפני שהם הסכימו ל"שלום"!
אגב, אני לא יודע מאיזה מוצא אתה, אבל אני בהחלט שמח באופן אישי על כך שעם הגרמנים אף אחד לא ניסה את גישת ה"שלום עושים עם אויבים".

ישן 22-06-2007, 16:06
  shlomz shlomz אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אוקי, אז אנחנו צריכים למצוא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx
כי הפתרון שלי לא מקובל עליך. אני רוצה להשקיע בחינוך שלהם כדי שיבינו בעצמם שעדיף להם לחיות בשיתוף איתנו מאשר במלחמה איתנו.
האם לזרוק עליהם עוד פצצות, לדעתך, יפתור את הקונפליקט?

מתן, אתה פשוט לא מבין על מה אני מדבר. אני לא מבקר את הפתרון שלך, רק מנסה להסביר לך שאתה מבסס אותו על דוגמאות שאין בינן לבין מה שאתה טוען ולו כלום. ביפן ובגרמניה שלב ההשקעה (נקרא לזה ככה) בחינוך התחיל רק אחרי הנחלת תבוסה צבאית מחרידה, הרג המוני באזרחים וגירוש מאות אלפי בני אדם מבתיהם. אני לא אומר שזה מה שצריך לעשות לערבים - אבל אם אתה מנסה לבנות על הדמוקרטיה הגרמנית תלי תלים של תקוות, לפחות תכיר באופן שבו היא הוקמה ובכך שאין שום קשר בינו לבין איזושהי תאוריה "שמאלנית" בת ימינו.
בכל מקרה, הדיון ביננו הפך לעקר, אנחנו מדברים בשני מישורים נפרדים לחלוטין. קורה.
שבת שלום.

ישן 20-06-2007, 08:48
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
יש מעט מאוד שמאלנים אמיתיים. כל השאר הם חנפנים וחנפנים לחנפנים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Prince Omar שמתחילה ב "מהו השמאל בארץ ?"

כשאומרים שמאלני אמיתי, הכוונה לא אמת לאמיתה, רק מה שנקרא שמאל.

אם הם היו באמת ובתמים שמאל, הם היו דואגים לאחיהם היהודים העניים. הם היו נגד פגיעה בחרדים. הם היו מגיעים לידי מסקנה שהסכמי אוסלו האומללים פגעו גם בערבים עצמם שהם כביכול הגנו עליהם. הם היו מתאבדים מרוב צער ויגון על מה שהם עוללו לאנושות.

רובו של הגרעין הקשה של השמאל הם נהנתנים שמקבלים כספים מאיחוד האירופי, ווגם מארגונים ערביים שונים. כמה מהם אפילו עשו מצגת על מחבלת וקיבלו להם כספים גם מהמחבלים עצמם.
http://www.kibush.co.il/show_file.asp?num=12135

הרווד הבא הם חנפנים שפלים, פחדנים עלובים שמפחדים מהדמגוגיה של קבוצת השמאל הקיצוני והקקיוני. מתוך החנפנות הם נכנעים להםלגמרי עד שגם רודפים את היהודים הנאמנים.

ובתוך כל זה יש את הנהנתנים שמשתלם להם להיות שמאלני ולהתחנף. הם גם מפחדים מאוד מהנקמנות שלהם ומעזות המצח שלהם. הימניים הם לא נקמנים והם תמיד יסתדרו איתם, אבל השמאל נוקם ונוטר לכן הם מתחנפים אליו.

בקיצור: הגלותיות הנוראית של 2000 שנה נמשכת במלוא עוזה גם בארץ ישראל. כל המדינה כולה מפחדת ומתחנפת לקומץ שמאלנים.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:36

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר