לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-06-2007, 15:05
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
זה רגע אמת לממשלה הזו. כיצד היא מתכוונת לכפות על חמא"ס ועל הדוע'מושים, לשחרר את גלעד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yansop שמתחילה ב "הקלטת עם קולו של גלעד שליט"

צריך להיות הגונים ולומר זאת בבירור: האנשים הללו אינם בני אדם אדם נורמאליים, אלא פנאטיים
מוחלטים. סביר שחייהם-שלהם אינם יקרים להם מספיק בכדי שייכנעו לדרישות - אבל ייתכן שחיי
משפחותיהם כן יקרים להם.
אני חוזר לסיפור שיש לחזור ולספר: ב1985 נחטפו ארבעה דיפלומטים סובייטיים בבירות ע"י
חזבאללה. הסיבה לחטיפה הייתה ניסיון של חזבאללה לאלץ את בריה"מ ללחוץ על אסד שפעל כנגד
חזבאללה במטרה לסייע לאנשיו מאמל. הסובייטים, כידוע, לא מתעסקים עם טרוריסטים, וחזבאללה
החליט ללמדם לקח: אחד הדיפלומטים, ארקדי קאטקוב, נמצא מת ברחוב בביירות אחרי שנורה
בראשו.
בריה"מ החליטה לפעול, ומהר: יחידה מבצעית של המודיעין הסובייטי פעלה לזיהוי החוטפים והפלג
שאליו הם משתייכים. למחרת קיבל אחד מראשי הפלג הזה, חתיכות מקרוב משפחתו, בצירוף פתק
שהזהירו שמשפחתו תישחט אחד אחרי השני, אם לא ישוחררו שלושת הדיפלומטים הסובייטיים. זה
הספיק. שלושה דיפלומטים סובייטיים, שוחררו ללא פגע ע"י ארגון, שכולנו מכירים אותו כגוף שלא
יודע פשרה מהי.

נכון שזה קיצוני, אבל כנראה שעם חיות צריך להלחם כמו בג'ונגל: ישראל צריכה להתחיל לסמן
כיעדים קרובי משפחה של האנשים האלה - ולהרוג אותם, עד שהם יבינו את הרמז. כן, זה לא
חוקתי, וכן, במה חטאו המשפחות. הכל נכון - אבל גלעד שליט צריך לחזור הביתה, וחייו חשובים
יותר מכל קרובי המשפחה של המחבלים הללו, גם יחד. שחרור מחבלים תמורת גלעד רק יגרום
לחטיפות נוספות. צריך לשבור את המעגל - ובצורה שתבהיר להם שנגמרו הימים שבהם ניתן היה
לשחק איתנו בחתול ועכבר.

גלעד שליט חי, וצריך לחזור למשפחתו. שנה שלמה ישבה ממשלת ישראל והתנדנדה בין "לא
ננהל מו"מ עם החוטפים", לבין מו"מ עם החוטפים, שנוהל בצורה שהבהירה לחוטפים שמותר
לדרוש דברים הזויים לגמרי, וישראל תיענה להם בסופו של דבר.
מה שהצליח לסובייטים מול חזבאללה יכול להצליח מול חמא"ס והדוע'מושים. צריך לנסות זאת, אם
רוצים להיות מסוגלים להגיד למשפחת שליט שבאמת עושים הכל למענו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-06-2007, 18:19
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
מסכים עקרונית, אך תלוי איך זה נעשה
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "זה רגע אמת לממשלה הזו. כיצד היא מתכוונת לכפות על חמא"ס ועל הדוע'מושים, לשחרר את גלעד"

כל עוד חיסול בני המשפחה נעשה בתואנה שהם עצמם פעילי חמאס (גם אם ברור גם לנו וגם לחמאס שזה אינו נכון), זה יכול לעבוד מבלי לגרום נזק רב מדי במישור הדיפלומטי. במקביל יש למקד פגיעה באינטרסים הספציפיים של החמולה שמחזיקה בו, ויש כאלה (כספיים ואחרים). יש להגביר את המעצרים של אנשי חמאס ומקורבים לחמאס כשהרמז הברור הוא שההחזקה בשביט רק מעצימה את מספר האסירים ולא פותרת אותו. בו בזמן יש להבטיח סיוע "הומניטרי" בדמות מזון ותרופות בכמות נדיבה לרצועת עזה אם שליט ישוחרר, כולל אפשרות של התחלת משלוחים כאלה ואז (אחרי שמתרגלים לטוב) הפסקתם עד החזרת החייל. לצערי, יש גם להבהיר לחמאס ששליט יישאר בידיהם ככל הדרוש, גם אם זה אומר שנה נוספת בשבי, אך ישראל לא תיסוג מעמדותיה בדבר שיחרור אסירים כבדים.
ישן 25-06-2007, 16:38
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
אני נגד פגיעה באזרחים חפים מפשע.
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Hydra שמתחילה ב "אני תומך בדבר אחד קטן ופשוט:..."

יש מספיק אנשי חמאס שניתן לחסל (עם או בלי בני משפחותיהם - אותם אינני מכנה "חפים מפשע").

הבעיה היא שצריך לקחת בחשבון בפעולה כזו תביא להוצאה להורג של גלעד שליט.

פתרון אפשרי אחר הוא שיחרור אסירים (תוך כדי הקפדה על שחרור אסירים כמה שפחות "איכותיים") ולאחר מכן לצאת במבצע טיהור מהאוויר של כל מה שמריח חמאס.

הפעולה הישרלאית צריכה לכלול את כל המנהיגים הצבאיים והמדיניים של החמאס כולל משפחותיהם. המסר צריך להיות פשוט. כל מנהיג ארגון טרור יהיה צריך להיות ערב בבטחונו האישי ובטחון משפחתו על כך שאף אחד מפעיליו לא יוציא לפועל פיגוע חטיפה של חייל או אזרח ישראלי.
התוצאה בסוף תהיה זהה, בין אם שוחררו אסירים ובין אם לא.
ישן 25-06-2007, 16:51
  רמבו 6 רמבו 6 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.07
אם שיחרורו של שליט, יגרור שחרור אלפי או מאות אסירים, אז אני ממש לא תומך
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yansop שמתחילה ב "הקלטת עם קולו של גלעד שליט"

בעסקה. הכל טוב ויפה שאצל הישראלים מפעילים רגש, ורגש יתר, וזה מתבטא במיוחד בטוקבקים האומללים של YNET, "לשחרר, לשחרר!!, תחזירו את המסכן"...
בלי לבלבל הרבה תמוח כמו הרוב, אני אם הייתי חטוף לא הייתי מצפה שישחררו עבורי 1000 מחבלים, כי לפעמים השכל צריך לגבור על הרגש, אם הייתם מפעילים את ההגיון כנראה שגם אתם, זה ששומעים את שליט מדבר בקול רועד לא אומר שצריך לעשות הכל בפזיזות ויאלה להוציא את ה1000 האלו שצריך לתקוע להם כדור אחד ענק בראש של כל אחד מהם.
אבל, אם הייתי חטוף בהחלט הייתי מצפה לאיזו שהיא פעולה ממושכת שעיקרה כתישה של הארגון שחטף אותי, פשוט כתישה, הריגה, חיסול עד היסוד, בהחלט הייתי רוצה שתבוא סיירת עילית במבצע נועז לחלץ אותי, אבל מאות או 1000 מחבלים תמורת אדם אחד, בסדר לא צריך עכשיו לפרט את העקרון הזה שלפיו למדינת ישראל חשוב מאוד הערך של הבן אדם ולא הכמות שמשחררים עבורו בעסקת שבויים ובלה בלה..
בנוסף הכי פתאטי שיש הרבה שמתנגדים לפעולות צבאיות בגלל החשש לחייו של שליט בעקבות אותן פעולות, זה כל הקטע שמי שחטף אותו משיג את המטרה בכך שאנחנו מתרככים יותר, פעולות צבאיות צריכות לבוא ללא קשר לחטופים, ארה"ב לדוגמא לכל אורך המלחמות שעשתה, לא עשתה חשבון שבאותן שניות שבהם הם מטילים פצצות כבדות מהאוויר השבויים שלהם אוכלים מכות חשמל ועקירות ציפורניים..

נערך לאחרונה ע"י רמבו 6 בתאריך 25-06-2007 בשעה 16:54.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:35

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר