לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-06-2007, 12:27
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
הברטה 92F
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי 183 שמתחילה ב "ככלל כנהוג בארץ, לא הולכים עם..."

הניצרה הבולטת שנימצאת על המחלק אכן מפריעה משלוש סיבות:
- בזמן שליפה עלולה להתפס בבגד ולהפריע לשליפה
- מכאיבה מאד באצבעות בזמן דריכה מהירה
- לא נוחה לתפעול ע"י האגודל של היד המחזיקה (הניצרה כפולה, ז"א משני צידי האקדח)

יש לי אקדח כזה (מופיע בתצלום) כבר שנים רבות ומייד כשקיבלתי אותו ביצעתי שני שינויים בבית מלאכה לאקדחים:
- החלפת ידית האחיזה הפלסטית בידית מגומי
- שיוף הניצרה בצד ימין של האקדח
- שיוך חלקי של הניצרה בצד שמאל בצורה כזו שתבטל את מגבלות הניצרה אבל עדיין תאפשר תפעול שלה

השינויים עברו אישור של משרד הפנים, נבדקים כל פעם מחדש לפני חידוש הרישיון ונרשמים בטופס בדיקה וזיהוי כלי יריה המצורף לטפסי חידוש הרישיון.

סה"כ זה אקדח מדור קודם המשלב הנדסת אנוש טובה עם אמינות תפעול גבוהה, אך לוקה בלפחות שני חסרונות בולטים - גודל ומשקל
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-06-2007, 10:59
  183 183 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.11.06
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "אתה מתכוון להגיד שהשיטה הישראלית לשליפה+דריכה+כדור היא הגרועה מבין אלה המערבות דריכה?"

למשל:
שיטת ההצבעה.
ירי בתנועה.
מרפקים.
מצב המותנים-כתפיים.
ירי לחימתי/הגנה עצמית בעולם (ארה"ב אירופה, מזרח אירופה) נראה (ראיתי במו עיני. עסקתי בהדרכה והודרכתי) נראה שונה מאוד מהמשולש שווה השוקיים הסימטרי שלנו. לקח לי המון זמן לעקור התנהגות ירי שגויה שנלמדה במחוזותינו (לוטר, יחידה לאבטחת הרמטכל, והשירות)
אני לא חושב שצריך להוכיח שבידי יורה מיומן נשיאת האקדח עם כדור בקנה משחררת אותו מהר יותר (כלומר: אותוה יורה מיומן נושא את אקדחו בלחימה/הגנה עצמית עם כדור בקנה יוכל לשחרר כדור מהר יותר מזה שצריך לדרוך)
נושא הבטיחות כמובן גם צריך שדרוג. אני מניח שהניסוי שבוצע בגבעתי וביחידת תותחנים על נשיאת מחסנית בהכנס מוכר לך. בכל מקרה, כמות הפליטות ירדה ביחידות הללו בעשרות %ים.
יש עוד הרבה לדון. האם הגנה עצמית=לחימה ? בסוג הנשק התשובה שלילית. מה לגבי הטכניקה? כיצד סורקים חדר בשיטת המשולש ? איך עולים מדרגות? תנועה ברצפה מכוסה תרמילים ? אלו שאולות שהמענה אינו בהתכתבות.
נועם הזמין בעבר איזה גולש לנירים למטווח. תשמעו ממנו על ירי מעשי, שהוא אינו לחימתי (ובוודאי לא הגנה עצמית) אבל הרבה יותר טוב ממה שיש היום בצבא/אבטחת אישים. ואם השאלה ירי מעשי או לוטר ברור שעדיף ירי מעשי. בחול יש תחרויות כמו ISPC (ירי מעשי) רק IDPA או IPDA שהוא ירי הגנתי
(לגבי הביקורת, אני לא מדבר על איכות הלוחמים או משהו כזה - טכניקה בלבד).
על רגל אחת....
ישן 27-06-2007, 11:59
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
מעבר לפרטי פרטים של שיטות ירי/לחימה/מעשי
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי 183 שמתחילה ב "למשל: שיטת ההצבעה. ירי..."

(שאגב: יש יותר מ 4-5 אנשים בארץ שמכירים את הנושא. אני מכיר את נועם, הכרתי אפילו את אבי ספן ועברתי הכשרות בשתי השיטות: "הרעה" וה"טובה" שאתה מתאר) עדיין לא הוכחת את הנקודה. נכון שנשיאת כדור בקנה עדיפה במצב אמת, אולם מה בין זה ובין "הדירדור הישראלי של שיטת הירי לאחר דריכה".

לפרט נסיון/הכשרות וניסויים גם אני יכול: העניין הוא שהשורה התחתונה שלי - כמו בעוד אין ספור עניינים אחרים - היא שאין שום שיטה מושלמת ושתמיד עדיף להיות מקצועי על שיטה פחות טובה מאשר לא מקצועי על שיטה טובה.

תוצאות של ניסויים - שוב בכל תחום כמעט - מושפעות ממה שתרצה להוכיח ואיך תסדר את הנתונים. נשאית אקדח טעון ע"י כל נושאי האקדחים המאומנים תגרום בוודאות לעליה במספר הפליטות. לא צריך ניסוי בשביל זה. יש לצאת מהראש שרואה רק ב"מצב האמת" את הקו המנחה להתנהגות. רוצחים שקטים כמו תאונות הם לא פחות גרועים.

ושוב: לא זכור לי מקרה בארץ (ובטח היו, אבל מעטים) שבו תוצאות אירוע היו רעות בגלל שנושא אקדח נשא אותו לא טעון. נכון שהדריכה מעכבת ומוסיפה פעולה עצמאית (ולכן מסרבלת את רצף הפעולות) אבל בפועל לא היו עם זה בעיות... זו אחת הצרות העיקריות עם כל נושאי הנשק (אני מניח שגם מחוץ לישראל) - מכניסים להם לראש להתאמן בעיקר על האקטים שחשובים בעיקרם כגורם בעל חשיבות ראשונה למאבטחי אישים, ושוכחים לספר שברוב המקרים הפעולות הרביעית, החמישית והשישית הן החשובות.

ישן 27-06-2007, 12:35
  183 183 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.11.06
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "מעבר לפרטי פרטים של שיטות ירי/לחימה/מעשי"

המממ אבי ספן. אתה ממש מעלה באוב (תרתי משמע). לא ציפיתי..

עקרונית עם רוב הדברים שכתבת אין וויכוח בינינו.
ברור שעדיפה מיומנות טוה בשיטה מסויימת מחוסר מיומנות.
לגבי מה שטענתי קודם הוא. שלמרות ש"בחרנו" שלא לנוע עם כדור בקנה בארץ דרדרנו את השיטה. כלומר, זה בסדר לא לנוע עם כדור בקנה אבל לחפות על זה בשיטת ויבר או צ'אפמן ולא להוסיף חטא על פשע (גם אין כדור בקנה וגם מרפקים נעולים, הצבעה, אגן "נעול", מצב גוף מטרה לקוי ועוד)-זו טענתי.
לגבי כדור בקנה האם יגרום לפליטות כדור רבות יותר. לא בהכרח. אין לי כוח להתחיל לחפש נתונים ברשת אבל לתחושתי (אולי אני טועה פה) זה לא בהכרח נכון. אם יצא לך לנוע עם כדור בקנה בפעילות מבצעית או משהו דומה. תיזכר במצב הנפשי שלך. הדריכות והיחס לאקדח /נשק דרוך בוודאות היא תמיד "אחרת" (וזו הסיבה מדוע החוק ה - 1 של ה - NRA הוא תמיד התייחס לנשק כאילו הוא טעון (ואם כבר, בוא נמשיך בשביל שאר הגולשים שלא מכירים: נשק תמיד לכיוון בטוח. ואצבע לעולם מחוץ לשמורת הדק - למעט בירי.).
ולכן הזכרתי את הניסוי שבוצע בגבעתי על תנועה בהכנס. הורידה משמעותית את הפליטות באותה יחידה.
במיומנות המתאימה כדור בקנה הוא לא אסון.
183
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:22

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר