לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-07-2007, 11:03
  ronfine1 ronfine1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.06
מרגישים שפספסתם משהו? שאם יכולתם לחזור הייתם מתקנים?

קודם כל זה יהיה ארוך, אז אתם לא חייבים לקרוא, אני כותב יותר בשבילי כי זאת צורת התמודדות עם מה שקרה, זה מקל עלי במקצת, ואם תקראו, אז רק תודה לכם, ואני חושב שגם תקבלו משהו מהקריאה הזאת.

אם הייתם יכולים לחזור אחורה, בשביל דבר אחד, פרט אחד שהייתם משנים, הייתם עושים את זה?
אני יודע שאני דיי שלם עם כל דבר שעשיתי ולא יודע אם הייתי משנה הרי בסופו של דבר זה מהלך החיים וככה זה כביכול אמור היה לקרות. אבל עשיתי טעות, מעשה נוראי, שהייתי עושה הכל כדי לחזור ולתקן, תנו לי חמש דקות כדי לתקן והייתי מסכים.
מישהו הרגיש כאן איך זה לא להיפרד מאדם אהוב שעוזב לתמיד? עוזב אותנו וממשיך הלאה, אבל הכוונה כאן לא עוזב לחו"ל או משהו כי זה תמיד אם רוצים אפשר לתקן, אני מדבר על עוזב לתמיד, מת.
אז אני אחד כזה, בגלל אגואיסטיות מסויימת אם אפשר לקרוא לזה ככה לא נפרדתי מאדם שנורא נורא אהוב עלי ושעכשיו כשאני כותב אלה שעותיו האחרונות איתנו, סבתא שלי, חולת סרטן, 16 שנה כבר למרות שהרופאים אמרו שהיא תשרוד רק 8 עד 10 שנה עם זה.
אני בן 17 ב-9 ביולי, עוד 8 ימים, ועל המחלה הנוראית הזאת (ואני אומר נוראית כי אין מחלה נוראית כמו זו, היא אוכלת את הבנאדם, ולאנשים שיקראו את זה ויודעים על בשרם כמה קשה המחלה הזו יבינו אותי) גיליתי עליה רק לפני חצי שנה, ההורים לא רצו לספר לי, וגיליתי דיי במקרה כשאר שמעתי שאמא שלי דיברה בטלפון אם אבא שלי והוא אמר שזה הגיע לראש, לא הבנתי מה המשמעות "הגיע לראש" ואז אמא שלי קראה לי וסיפרה לי הכל, הסרטן, מהקיבה, הגיע בסופו של דבר לראש, ומכאן הכל החל להתדרדר, סרטן זאת מחלה קשה והמחזות לא נעימים.
פעם אחרונה שראיתי את סבתא שלי הייתה כאשר נסענו אליהם והם גרים די רחוק, בנס ציונה, והיא שכבה כל הזמן במיטה,שיער כבר לא גדל עם המחלה הזאתי, כולה רזה ב-40 קילו ממה שהייתה, כל הזמן ישנה, לא יכולה לעשות כלום בלי עזרה של מישהו אחר, לא יכולה להתרומם לישיבה בכלל משכיבה בלי שירימו אותה, ועוד סבתא שלי תמיד הייתה הדמות החזקה במשפחה, תמיד דחפה את כולם, אז תחשבו מה זה בשביל הנכד האהוב שלה, הנכד הבכור, שאת כל הילדות שלו עבר אצלה, גדל אצלה, חיי אצלה תקופה מסויימת ולמד אצלה ערכים ופיתח אישיות בזכותה, תחשבו מזה לראות במצב הזה את האדם שהיה פעם החזק במשפחה.
אז כשהיא התעוררה באותה פעם שהיינו אצלהם (היא לא התעוררה, העירו אותה כדי לקחת תרופות)
אני ואחותי באנו לומר לה שלום ולתת נשיקה, ואני באותו רגע לא יכולתי יותר, עם כמה שאני בן, וכל הבולשיט שבנים לא בוכים, לא יכולתי להחזיק הכל בפנים, ולא יכולתי להישאר ולהסתכל, אז פשוט ברחתי החוצה לשבת על הספסל וישבתי שם משהו כמו שעה, וכשהיינו צריכים ללכת לא רציתי לעלות להיפרד, פחדתי לבכות שוב, ועכשיו מתברר שזו הייתה הפעם האחרונה שיכולתי להיפרד...
וזה טמטום, לא עליתי בגלל שחשבתי על עצמי, אגואיסטיות מסויימת, לא עליתי כדי לא לבכות, ועכשיו אני בוכה שלא עליתי.
ואין לי איך להיפרד ממנה יותר, לא נותנים לנו לנכדים לנסוע אליה לבית חולים, זה לא מחזה "מלבב" איך שאומרים...

אז למה כתבתי את כל זה?! לא כדי שתרחמו עלי או משהו כזה, כתבתי כי זה מקל עלי, צורת התמודדות מסויימת, אבל גם כתבתי כדי להעביר מסר מסויים, תמיד תשמרו קרוב על הקרובים אליכם, תנצלו כל רגע ורגע, כל אפשרות, כל הזדמנות שיש לכם תנצלו כדי לומר כמה אתם אוהבים ולנשק ולחבק, אל תפספסו אפילו פעם אחת...
זהו אנשים... תודה...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-07-2007, 13:22
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.02
לדעתי עצם העובדה שהיית שם לידה זאת גם דרך להפרד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ronfine1 שמתחילה ב "מרגישים שפספסתם משהו? שאם יכולתם לחזור הייתם מתקנים?"

אי אפשר להאשים אותך בתגובה אבל אתה לא צריך להחמיר עם עצמך מצד שני.
לגבי השאלה הכללית שלך- התשובה חיובית
אני לא חושב שי מישהו שלא הרהר במחשבה שבא לו לחזור אחורה כדי לעשות אחרת משהו
מצד שני זה יהיה שקר להגיד שאנחנו לא מצטערים על כלום
כי צער יכול להיות גם בדברים הכי קטנים כמו למשל לשים מינוס במקום פלוס במבחן במתמטיקה ולהפסיד 10 נקודות על שאלה
אתה חייב הרבה אופטימיות
אמרת בעצמך שסבתא שלך כבר 16 שנה עם המחלה בזמן שרופאים העריכו את תוחלת חייב ב8-10 שנים.
תמשיכו לקוות שיקרה הבלתי יאומן והיא תצא מזה
כי ברגע שאתם מראים אופטימיות גם סבתא שלך על אף המצב שבו היא נמצאת, תראה אופטימיות
מאחל לכם שהיא תצא מזה ושמצבה ישתפר

ישן 01-07-2007, 21:35
צלמית המשתמש של פאקטשלי
  פאקטשלי פאקטשלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ronfine1 שמתחילה ב "מרגישים שפספסתם משהו? שאם יכולתם לחזור הייתם מתקנים?"

מזדהה עם כמעט כל מה שעברת. אבא שלי נפטר לפני חודש בדיוק, מחר השלושים שלו, ממחלת הסרטן. שבוע לפני הפטירה שלו, הוא היה באשפוז בית, גם הוא רזה, טיפה מעופף ממדבקות מורפיום. הגוף צבוע בצבעי צהוב וסגול.

אבא שלי לא חלה אף פעם, אכל פטרייה קטלנית ושרד, אף פעם לא התלונן על כאבים- אם כבר היו לו, הוא בנה פרוייקטים ענקיים, אבא שלי היה האדם הכי חזק פיזית (ונפשית שהכרתי)

לפני 4 חודשים סיפרו לי שהוא חולה סרטן, גם לי לא רצו לספר, גם אני הייתי צריכה בזמן קצר להסתגל לרעיון, סיפרו לי רק כשכבר לא הייתה ברירה.

למה אני מציינת את זה? שתבין שכמוך, עוד אנשים.. וניתן ואפשרי להתגבר על זה- וזה קרה. יש לי גם לפעמים רגשות אשם קטנים לגבי מה עשיתי ומה לא עשיתי אבל אני מתמודדת איתם ומוציאה אותם.

עכשיו, לא נפרדת, כי נפשית לא היית מסוגל, אני חושבת שאם היית נפרד ממנה, כשאתה עם כאלו תחושות קשות, זה היה עוד יותר נורא ולשני הצדדים. מה שעשית הוא מעשה מובן, אנושי ונכון בשבילך. לחיות עם רגשות אשם רק עושה רע, אז תרשה לסלוח לעצמך, אין סיבה שלא.

אני ניסיתי נורא שלא לשלב את התחושות והחוויות שאני עברתי עם שלך, אם אתה צריך משהו, אתה מוזמן לפנות אלי ואני באמת שאשמח לסייע.

נערך לאחרונה ע"י פאקטשלי בתאריך 01-07-2007 בשעה 21:45.
ישן 01-07-2007, 22:29

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי פאקטשלי שמתחילה ב "מזדהה עם כמעט כל מה שעברת...."

קודם כל אני נורא מצטער לשמוע... חברה טובה שלי גם איבדה את אביה בגלל אותה המחלה הנוראית, ואני יודע כמה זה קשה. וכמו שאמרת, מתמודדים עם הכל בחיים וזה ברור זה לא שאני מתכוון להישאר תקוע עם זה לנצח אני מתכוון להרפות ולהמשיך הלאה.. אבל תמיד לזכור!
זה לא שאני כועס ושאני לא אסלח לעצמי וזה, פשוט השאלה הייתה בשביל מה הייתם חוזרים, מה הייתם מתקנים, אז לי אישית נראה שמכל הדברים שהייתי יכול והייתי רוצה לתקן, זה הראשון שהייתי מתקן...
אבל שוב, זה מהלך החיים בסופו של דבר וחייבים להמשיך.
ושוב תודה... שמתי לב שזה קצת עוזר כשמדברים על זה, מוציאים קצת החוצה, יש לי המון חברים שבאמת גיליתי שתמיד כשאני צריך הם שם בשבילי ותמיד אני מדבר איתם והם איתי על כאלה נושאים וזה מקל נורא, אז אנשים לא בושה לדבר או לבקש עזרה...
תודה...
ישן 04-07-2007, 04:08
צלמית המשתמש של charm
  משתמש זכר charm מנהל charm אינו מחובר  
So much to do So little time

חבר מתאריך: 23.06.03
שלח הודעה דרך ICQ אל charm שלח הודעה דרך MSN אל charm Facebook profile
עצה בשבילך

במידה ואתה מרגיש עדיין צורך להפרד ממנה, לא בהכרח אתה צריך להיות לידה כדי להפרד ממנה פשוט תקדיש כמה דקות להגיד מאין תפילה שגם זה יהיה ברכת הפרידה שלך ממנה ולאחר מכן יש סיכוי שתרגיש שהפרידה שלך הושלמה עכשיו באופן אפשר אולי לקרוא לזה מיסטי כשאנחנו מתפללים למישהו או חושבים על מישהו הרבה פעמים זה מגיע אליו והוא יודע מזה
ומה שהכי חשוב שבדרך כלל פרידה מאנשים צריכה לעשות בתוכנו שאנחנו נהיה מוכנים להשלים עם המצב ולכן לא תמיד צריך שאותו אדם יהיה נוכח

מאחל לך שיהיו לך חיים טובים וקלים וכמה שפחות להתמודד עם צרות כמו מחלות כאלו
שלך
ארז

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה מנהל פורום תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה"מה שבלב"

ישן 05-07-2007, 12:56

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי charm שמתחילה ב "עצה בשבילך"

תודה...
שלשום... ב-3 ביולי... היא נפטרה... ואתמול היינו בהלוויה ובסדר אתם יודעים עוברים הכל... אני עובר את זה בקלות יותר בעיקר בזכות החברים המדהימים שיש לי, שתמיד תומכים ועוזרים ואוהבים, באמת בלעדיהם לא נראה לי הייתי מסתדר, את השבעה יושבים בנס ציונה בבית סבא שלי, ואני גר בקרית ביאליק ובכל זאת באו אלי כמה חברים היום בבוקר רק כדי להיות איתי ולעודד, ובאמת עשו לי טוב...
בשביל מה יש חברים?! חח
טוב זהו נראה לי אפשר לסגור את האשכול כבר אני בטוח לא מתכוון לכתוב כאן יותר...
תודה לכל מי שקרא, התעניין, הגיב, לקח משהו לעצמו מהאשכול, אני לקחתי המון, וזהו... תודה..

אני רק רוצה להקדיש את ההודעה האחרונה ולהודות לכל אותם חברים שתמיד תומכים: שחר, שיר, יעל, מעיין, יובל ועוד כמה חברים טובים שאם שכחתי לרשום את שמם אני מתנצל.

נערך לאחרונה ע"י ronfine1 בתאריך 05-07-2007 בשעה 13:00.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:07

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר