לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-06-2007, 16:04
  AvishayIL AvishayIL אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.06
דילמה רצינית עם אבא

היום ההורים שלי חזרו מחו"ל, ואמרתי להם בטלפון שקיבלתי את המנילה הקרבית.
אבא שלי ישב איתי והסברתי לו מה סימנתי באינטרנט, והוא מאוד התעצבן.
הנתונים שלי גבוהים, פרופיל 97 קב"א 56 דפ"ר 90, אני בנאדם שעוסק במחשבים מגיל 7.
שהסברתי לאבא שלי מה סימנתי, הוא מאוד כעס ואמר שאני צריך לדאוג לעתיד שלי, בד בבד עם השירות הצבאי, ושהסימון שלי(שמיועד לגולני) יוביל לכך שאני סתם אבזבז 3 שנים מהחיים שלי בלי לצאת עם משהו ביד, חוץ מה"סיפוק האישי" כמו שהוא מכנה אותו.
אני מנסה להגיד לאבא שלי:"אבל זה מה שאני רוצה, אני לא רוצה ללכת לצבא בשביל העתיד שלי(למרות שזה נשמע דפוק), אלא בשביל לשרת את המדינה שלי על הצד הטוב ביותר." אז הוא אומר לי:"מילא אתה הולך לחובלים, שם אתה יוצא עם משהו ביד. בקרבי אתה לא יוצא עם כלום ואחרי זה על מי יסתכלו? על זה שנתן "את כולו" למדינה בקרבי או על זה שישב במודיעין ושירת שירות מועיל לעתיד שלו?" לא ידעתי האמתי מה לענות לו, ולמרות זאת, אני מורעל קרבי וזה מה שאני רוצה, ואני לא חושב שהוא ישנה לי את ההחלטה, אבל למרות זאת, היה משהו בדברים שלו שבאמת עקץ אותי בלב. ויש להדגיש שהוא מדבר מניסיון והוא היה רס"פ בגולני.
הייתי רוצה לשמוע את דעתכם.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-06-2007, 16:11
  alex188 alex188 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי AvishayIL שמתחילה ב "דילמה רצינית עם אבא"

אני בדעה עם אבא שלך אבל מצד שני אני בנדאם מאוד לא ספונטני, אם נתונים כמו שלך הייתי הולך לעתודה או לממרם או משהו שאחרי הצבא באמת יתן משהו.
אני נוהג לתכנן כל צעד בחיים (אבל כמו התשובה בבגרות בספרות על הסיפור "דבר קטן וטוב" לא ניתן לתכנן את החיים) אין ספק ש90 אחוז מהתגובות באשכול הזה ישלח אותך לקרבי.
אבל תשקול בעד ונגד, ותראה שבסופו של דבר אחרי הצבא אולי היה באמת לעשות משהו שטוב גם לך וגם ולמדינה.
אני לא אומר שקרבי לא טוב לך. היה דיון בנושא הזה פורום ונאמר לא פעם שגם מי שעושה טירונות 02 תורם.
אני חושב שבנדאם אם נתונים כמו שלך יכול לתרום יותר בחבצלות (דגומא בלבד) מאשר בקרביי. אבל זו רק דעתי.
בהצלחה.
ישן 24-06-2007, 16:45
  ^GammaRay^ ^GammaRay^ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.05.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי alex188 שמתחילה ב "אני בדעה עם אבא שלך אבל מצד..."

חאלס עם הקטע הזה שכל מי שבעל קב"א XX דפ"ר YY צריך להיות בתלפיות/מודיעין וזה גם בקרבי צריך אנשים עם שכל, אתה הריי רוצה לראות הנהגה צבאית שהיא לא בינונית ומאטה בהמשך לא? והריי ההנהגה היא קרבית ברובה!...
לגבייך :יפה אתה אדם שחושב רק על עצמו.. חופשי זכותך, כי ככה חינכו אותך כנראה..
אותי אישית חינכו בליברליות, לחשוב בשביל עצמי ולבחור מה שבא לי...
מה בא לי?! שלא יהיה בכלל צבא..
אבל יש צבא ויש צורך להתגייס ואופס יש לי גם פרופיל קרבי אז נחש מה אני אעשה ב3 שנים הבאות? כן צבא! איפה אני אהיה?! גולני(מקווה כל ה3 שנים..) ושלא תחשוב שההורים שלי לא ניסו לשכנע אותי ללכת לעתודה וכאלה.
ולגביי הקב"א ודפ"ר שלי אולי יהיה לי כוח לגלות כשאתגייס ואולי עדיף לא לדעת חח
ישן 24-06-2007, 16:17
צלמית המשתמש של ducklock
  ducklock ducklock אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07

אני אעזור לך עם הסיפור האישי שלי-

כמו שאמרת,גם לי 56 ודפ"ר 90...אמנם סעיף שלא מאפשר טייס ויום סיירות אבל עדיין מאפשר ללכת לכל השאר שמנילה הקרבית....

אנ אישית חושב שגם בשביל עצמי,יותר יתרום ללכת לקרבי כי גם ככה אני הולך ללמוד ישר אחרי צבא(טוב אולי אחרי איזה טיול אבל פחות או יותר אחרי צבא) יש לי בגרויות מעולות ופסיכומטרי טוב אני אעשה לפני הצבא(באוקטובר)
אני יודע שאני לא אוכל לחשוב על עצמי בתור "הג'ובניק בצבא" אחרי צבא במידה ואני אהיה כזה.

יותר מכך,אני אוכל את עצמי אם אני אפילו לא אנסה קרבי.אם אני אנסה ואפול אז בסדר אבל ישר לא לנסות...יעיק עליי מאוד.

עבודה משרדית עם שכר גבוה והשכלה גבוהה כבר מובטחות לי באמצעות קרן שיש לי בה הרבה כסף וציונים מצויינים במקצועות הקונקרטיים(אנגלית פיזיקה מתמטיקה).

אז אם יש לי הזמנות לעשות דבר ייחודי יותר מסתם לשבת בקריה(כן יודעים מה כל החיילים השבוזים פה?גם לטחון במחסום באיזה חור זו התנסות יותר מאתגרת מלשבת מול מחשב שגם ככה יש לי גם בבית),אז אני לוקח אותה.

מקווה שעזרתי לך-אם יש לך נתונים גבוהים כאלו אני די סגור שבאזרחי אח"כ לא תצטרך השלמת בגרויות וכו' וכו' כי יש לך יכולות לא צריך צבא בשביל זה.

ישן 07-07-2007, 23:25
  max2005b max2005b אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.07
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Chels שמתחילה ב "אם יש משהו שאני שונא זאת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Chels
אם יש משהו שאני שונא זאת הגישה של "עם מה אני יצא מהצבא", בנאדם צריך ב3 שנים צבא שלו לתרום למדינה, ולצאת מהבועה הזאת של אני, עצמי ואנוכי.

בתכלס אבא שלך צודק. אנשים יעדיפו יוצאי מודיעין, ע"פ יוצאי חילות קרביים (להוציא סיירות וטייס), מכיוון שאנשי מודיעין מצטיירים כיותר "איכותיים" (למרות שזאת שטות גמורה).
זה מצב אבסודרי, אבל לצערנו הוא קיים.

אבל תגיד לו שלשרת בקרבי זאת הזדמנות של פעם בחיים, ואילו להתקבל לעבודה מסוימת, ולהתקדם בחיים אפשר כל הזמן.

כל מה שאתה אומר נכון, בתנאי אחד: אם כל העולם היה ורוד ומאושר.
בוא אני אספר לך את התנאים האמיתיים שלך.
תחשוב על עצמך כמישהו שהשתחרר כבר אחרי שירות בקרבי.
מה עכשיו תעשה עם עצמך? תגיד לכולם הייתי בקרבי אני תרמתי למדינה הכל!
יופי מותק אני גאה בך אתה ממש כחול לבן. הבעיה מתחילה כשאתה מנסה למצוא עבודה.
אין מעביד אחד, חד וחלק, שמעניין אותו אם היית בקרבי או מזכירה.
מצד שני, אם תצא עם נסיון בכל תחום שהוא (טכנאות, מחשבים, הנדסה וכו') הדלתות יפתחו.

אז בינתיים נראה מה היתרונות אחרי יציאה מקרבי או יציאה מתפקיד מקצועי:

קרבי:

1. תוכל להגיד לכולם שהיית קרבי בצבא
2. שרירים (אולי)
3. למי שעדיין לא בוגר, התבגרות.
4. תרומה למדינה

תפקיד מקצועי:

1. תוכל להתקבל להרבה עבודות בלי שום בעיה
2. הדלתות יפתחו מולך בקלות
3. ידע עתיר ונסיון רב במקצוע שלך
4. תרומה למדינה

מבחינתי, כל הגישה של התרומה למדינה שגויה מאוד.
אם המדינה תורמת לכם אז סבבה, תתרמו לה.
אבל אתם עוד צעירים (רובכם) ואתם לא יודעים מה מחכה לכם בהמשך הדרך.
מיסים, בירוקרטיה בלתי~הגיונית, מכס לא שפוי, חוקים חסרי הגיון, מדינת אנרכיה (חוסר משטרה) וכו'.
ותאמינו לי שכל קנס שתקבלו, וכל חרא שתאכלו (ואתם תאכלו הרבה מאוד מהמדינה היפה היהודית שלנו), וכל שר שתגלו שהוא מושחט, לאט לאט תבינו כמה הממשלה מושחטת וכמה הכסף מנהל הכל (דת, חוקים ומשרות) וכמה עשיתם טעות שהתלהבתם כשהייתם צעירים שצריך לתרום למדינה כמה שיותר.

אני מבין בשנות ה50-60 כשהשחיטות עוד הייתה דבר מינורי, מה זה לרצות לתרום למדינה יהודית מתפתחת וירוקה. היום מבחינתי, צריך לדפוק את המדינה ולגנוב ממנה הכל, כי זה בדיוק מה שעושים לי לעוד 6 מליון אנשים.
ישן 24-06-2007, 17:25
  Hydra Hydra אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.04

אם אתה ביב' (ובגלל שאתה מתגייס במרץ זה נראה לי המצב...), אז בכל מקרה איחרת את המועד ולמחשבים לא תגיע.
אם אתה ביא' היית אמור לקבל בדואר מכתב שאומר לך למלא טופס לגאמא ואז אתה יכול לקוות שאתה תקבל זימון למבחנים, תעבור אותם, תעבור את הראיונות ואז את התחקיר (בטוח תעבור את התחקיר) ואת הפסיכולוג (למרות שזה נשמע קליל, הרבה אנשים נופלים שם. לא צריך להיות חולה נפש כדי ליפול, יש להם את הקריטריונים שלהם).
לממר"ם אתה לא יכול ללכת - אתה מיועד לקרבי ולכן אין לך בכלל גישה לשם.

אלא אם אתה בעל ידע רב בתכנות או רב מאוד בחומרה אין לך מה לחשוב על תחום המחשבים בצבא, יש הרבה מבחר לצבא בתחום הזה והוא יבחר את הטובים ביותר. אם יש לך ידע, אז שיהיה בהצלחה

אם אתה יודע שפה זרה (לא אנגלית...) ברמת שפת אם או קרוב מאוד לכך, אתה יכול להתמיין גם כן למודיעין, למרות שפה אתה לא תצא עם "משהו ביד" בדיוק כמו שלא תצא "עם משהו ביד" מקרבי...

שיהיה בהצלחה.
ישן 24-06-2007, 18:03
צלמית המשתמש של scripter
  scripter scripter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.02

ברור שיש משהו בדברים שלו.
הייתי במצב דומה. גם לי יש נתונים מקסימלים, גם אני מתעסק במחשבים מגיל צעיר ולדעתי המיונים לגאמא הם בדיחה (אגב, לדעתי זה לא מדד לכלום באמת.. קב"א/דפ"ר/רמת המיונים...)

עכשיו בכל זאת הלכתי לקרבי. למה? כי זה מה שאני רציתי.
אני לא אבוא ואגיד לך: "הלכתי בשביל להגן על המדינה, בשביל להגן על המשפחה", זה לא אני.
הלכתי כי הייתי בטוח שיש לי מה ללמוד משירות קרבי. וצדקתי.
להגיד לך גם ללכת אני לא יכול. אף אחד לא יכול. רק אתה.
אנשים כמוך, שבאים במטרה לתרום למדינה, יישרתו על הצד הטוב ביותר.
בין אם זה בגאמא, מטכ"ל או שריון.

לסיכום, קח אחריות בזה שתתחיל לקחת החלטות בעצמך. עכשיו או מאוחר יותר תצטרך לעשות זאת.

בהצלחה.

ישן 24-06-2007, 19:21
  003 003 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.11.06
א-נ-י חתמתי וויתור מ-חובלים

כי
לא חשוב לי מה אומרים
כי
אני לא סופר אנשים שממליצים ואומרים ושוטפים בי ת'מילים אתה טיפש אתה פראייר
כי
אני זה שנמצא בצבא ולא הם
כי
מעניין אותי שירות עם אקשן וסיפוק אישי

וכן אם תשאל אותי חובלים זה אחלה זה מקום מצויין להיות בו בתור חייל שומרים עלייך כ"כ וזה ממש רחוק מהכאפריות של הגדודים שאני שומע מחברים שלי מה עושים להם שם
אבל מעניין אותי לתרום ואחרי הכל זה העתיד של כולנו אז לא אני זה שיציל ת'עולם כי אני לא רוצה אני רוצה להציל את ארצי אז נכון גם את זה לא אוכל לעשות לבד אבל אני ועוד אלף כמוני ותאמינו לי שמספיק אלף ואפילו פחות זה מספיק
סיפרתי לחבר שלי שיש את אותם שהולכים להיות ג'ובניקים והם יכולים ללכת לקרבי או כאלה שרק רוצים למצוץ מהצבא כמה שרק אפשר ואמרו לי לא ללכת לקרבי וניסיתי וניסיתי ושוב פעם ניסיתי להסביר ולא הבינו אותי
אז חבר שלי פשוט ענה לי:אל תנסה להסביר כי האנשים האלו לעולם לא יבינו אותנו זה אנחנו לוחמים

אז בתור אחד שהיה וכביכול עדיין בסרט שלך
תלך על מה שא-ת-ה רוצה אפחד אחר לא משרת בצבא במקום שלך בעמדה שלך חוץ ממך
מה שכן לאור הנתונים שלך תלך לאיזו סיירת אני ממליץ
פלס"ר גולני זה אחלה
ושיהיה רק בהצלחה אחי
ובעזר ה' יתברך תצליח אמן
ישן 24-06-2007, 19:22
  003 003 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.11.06
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי 003 שמתחילה ב "א-נ-י חתמתי וויתור מ-חובלים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי 003
כי
לא חשוב לי מה אומרים
כי
אני לא סופר אנשים שממליצים ואומרים ושוטפים בי ת'מילים אתה טיפש אתה פראייר
כי
אני זה שנמצא בצבא ולא הם
כי
מעניין אותי שירות עם אקשן וסיפוק אישי

וכן אם תשאל אותי חובלים זה אחלה זה מקום מצויין להיות בו בתור חייל שומרים עלייך כ"כ וזה ממש רחוק מהחאפריות של הגדודים שאני שומע מחברים שלי מה עושים להם שם לנו בחובלים היו כל יום מודדים משקל חום דופק וצבע שתן לעומת חבר שלי שאפשר שלחבר שלו יש כבר מים בברך...
אבל מעניין אותי לתרום ואחרי הכל זה העתיד של כולנו אז לא אני זה שיציל ת'עולם כי אני לא רוצה אני רוצה להציל את ארצי אז נכון גם את זה לא אוכל לעשות לבד אבל אני ועוד אלף כמוני ותאמינו לי שמספיק אלף ואפילו פחות זה מספיק
סיפרתי לחבר שלי שיש את אותם שהולכים להיות ג'ובניקים והם יכולים ללכת לקרבי או כאלה שרק רוצים למצוץ מהצבא כמה שרק אפשר ואמרו לי לא ללכת לקרבי וניסיתי וניסיתי ושוב פעם ניסיתי להסביר ולא הבינו אותי
אז חבר שלי פשוט ענה לי:אל תנסה להסביר כי האנשים האלו לעולם לא יבינו אותנו זה אנחנו לוחמים

אז בתור אחד שהיה וכביכול עדיין בסרט שלך
תלך על מה שא-ת-ה רוצה אפחד אחר לא משרת בצבא במקום שלך בעמדה שלך חוץ ממך
מה שכן לאור הנתונים שלך תלך לאיזו סיירת אני ממליץ
פלס"ר גולני זה אחלה
ושיהיה רק בהצלחה אחי
ובעזר ה' יתברך תצליח אמן
ישן 24-06-2007, 19:49
  Slashy Slashy אינו מחובר  

שמע אני הייתי במצב שלך , אני רציתי צנחנים ואמא שלי אמרה לי ללכת למודיעין .
היו לי ביד 2 אפשרויות או מודיעין או צנחנים , עשיתי גיבוש צנחנים ובו זמנית גם התמיינתי למודיעין .

אני החלטתי ללכת למודיעין , אם אתה עושה תפקיד חשוב במודיעין יכול להיות שאתה בין היחידים שיכולים לעשות אותו ברמה הזאת , אם אתה הולך לאיזה גדוד בגולני או אפילו סיירת יש מאות שיעשו את אותו תפקיד כמוך ואפילו יותר טוב .

חבל לבזבז כישרון שיכול לעזור למודיעין של ישראל ואולי להציל את המדינה , נכון לא פיזית אבל אולי המודיעין שהיום תמצא או שתעזור למצוא מחר יביא למניעת מלחמה .

ג'ובניק במודיעין תורם אפילו יותר מחייל במחסום , נכון הוא לא נתן את התחת שלו למדינה , אבל את השכל הוא כן .
ישן 24-06-2007, 20:31
  stinger360 stinger360 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.05.04

כמו שאדם חכם (גולנצ'יק לעתיד אבל חכם בכל זאת) אמר באשכול הזה, צאו מהסרט של מי שחכם הולך לעתודה/מודיעין ומי שטיפש הולך לקרבי.

לי יש נתונים לא רעים (לא בשמיים אבל לא רעים) ואני די בטוח שהייתי יכול למצוא לי איזה תפקיד בחמ"ן או ללכת לעתודה ולא עשיתי את זה כדי להיות חי"רניק. התקבלתי לחובלים וחתמתי ויתור כדי להיות חי"רניק...

שמע, הורים כמו הורים תמיד חושבים בצורה שהיא מאוד חומרית, פיזית וכלכלית ופחות בחשיבה של חוויות, תרומה למדינה וחברים... תחשוב מה מתאים לך ולא מה מתאים להורים שלך. גם ההורים שלי רצו שאני לא אלך לקרבי. שהתקבלתי לחובלים בכלל הם היו בשמיים כי גם "מוציאים בזה תואר". תואר אני יכול להוציא גם אחרי הצבא, כלכלית אני יכול לבסס את עצמי אחרי הצבא, הזדמנות להיות קרבי לא תהיה לי שוב... אולי אני קצת צעיר ופעור ולא מבין ממש אבל ככה אני חושב.

תעשה מה שבראש שלך ואל תשים על מה שאומרים לך חברים או הורים.
ישן 24-06-2007, 22:39
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05

אני יכול לתת עצה רק מהניסיון המוגבל שלי.

יש שתי אפשרויות לראות את השרות הצבאי :
1. יש לי להעביר 3 שנים בוא ננסה למקסם את הרווח האישי החומרי - נלך למקום שממנו נצא עם מקצוע ביד, ננסה לשרת קרוב לבית או בבסיס פתוח ונעשה תואר על הדרך, ננסה להשתחרר בכל מיני דרכים משרות קרבי ונקטין את האפשרות שניפצע או שיגרם לנו נזק ..... ועוד, הכוונה ברורה.
2. יש לי 3 שנים שבהם אני יכול לחוות חוויה של פעם בחיים - נלך לקרבי ונתנסה בכל מה שאפשר, נלך "ראש גדול" ונגיע לפיקוד על חיילים בסביבה עויינת ובמצבי חיים ומוות, נבדוק את עצמי עד הקצה ונראה ממה אני באמת עשוי ... וכדומה.

באופן אישי אני בחרתי באפשרות השניה, התגייסתי לצנחנים, עברתי מסלול מלא ושרתתי בשטחים ובלבנון, עשיתי קורס קצינים והגעתי ליחידה מובחרת, פיקדתי על חיילים בקרב .... עשיתי כל מה שיכולתי על מנת שבסופו של דבר לא אתעורר יום אחד כד"ר למחשבים בגיל העמידה ואגיד לעצמי "פיספסתי".

לדעתי הצבא לא נועד למקסם את הרווח החומרי, ואם בכלל אז יש למקסם את הרווח האישי-מנטלי. בשרות קרבי תגיע למצבים והזדמנויות שלא תוכל להגיע אליהן בשום צורה אחרת בשום שלב של חייך (וזה בדוק..), תנסה לדבר עם אביך על שרותו בגולני ועל חוויות שעבר כחייל קרבי והגאווה שהרגיש כאשר הגיע הביתה עם הכומתא החומה, על החברויות של חבר'ה במחלקה שמתאמנת ונלחמת יחד, חברויות שיש רק בצבא וממשיכות כל החיים. האם באמת הוא רוצה שלא תתנסה בחוויות מעצבות אישיות כגון אלה, ותסיים שרות מבלי שתחוש שעשית את המקסימום ?

בכל מקרה, שיהיה לך בהצלחה, ותחזור בשלום.

ישן 25-06-2007, 02:40
  Slashy Slashy אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[size=3][color=blue][b]אני..."

איזה סיפוק אתה מקבל משירות בגדוד חי"ר ?
אתה לא מקבל הרבה סיפוק , כי רוב החיילים עומדים במחסום , שבוזים , מקבלים יחס גועלי מהמדינה , נשארים מאחור בלי ציוד ושחוטפים אותם המדינה לא שמה עליהם .

נכון , אתה מקבל את החוויה של החבר'ה , אבל חבר'ה יש בכל מקום , יש בגדודים כל כך הרבה חרא והוא צף ומסריח .

אני חושב שמי שיש לו מוח והצבא רוצה אותו כדאי שילך לתרום למדינה איפה שבאמת צריכים אותו , לא סתם למודיעין יש עדיפות על כל אגף בצבא , כולל טייס וכולל שייטת 13 וכו .

כי שיש לך כישרון למשהו , הצבא צריך אותך .

מי שחושב שזה שהוא קורע את התחת שלו בחי"ר תורם יותר מאחד שביושב כל היום בחדר מול מחשב במודיעין אז הוא טועה , זה שאתה קורע את התחת שלך לא אומר שאתה עושה יותר ותורם יותר .

תלך לאיפה שאתה יכול לתרום הכי הרבה למדינה , אם הצבא רוצה אותך למודיעין לך לשם, אם הוא רוצה אותך לחי"ר לך לשם .

אני עברתי גיבוש צנחנים אבל הצבא רצה אותי למודיעין , אני הולך לאיפה שצריכים אותי ולא לאיפה שאני רוצה.

אני תורם הכי הרבה שאני יכול , אם אני מקבל תמורה באזרחי זה רק בתור תוספת , אני מאמין שאני יצליח באזרחי בזכות הנתונים שלי גם בלי שאני אלך למודעין , גם אם אני ירוץ 3 שנים עם ציוד על הגב .

ומי שחושב שיש קונפליקט במה שרשמתי צודק, אני מאמין שהצבא שלנו ובכללי המדינה מלאה בחרא, אבל זה הצבא שמגן לי על הבית וזה המדינה שלי ואני מאמין שצריך לתרום לה כמה שיותר ואני חושב שמודיעין זה תרומה לא פחות חשובה מחי"ר וההנאה היא שונה והסיפוק הוא שונה .

נערך לאחרונה ע"י Slashy בתאריך 25-06-2007 בשעה 02:43.
ישן 25-06-2007, 08:56
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Slashy שמתחילה ב "איזה סיפוק אתה מקבל משירות..."

לכתוב בגיל 18 ש"המדינה והצבא מלאים חרא" זו צביעות, מה נסיון החיים שלך עד היום ? מה עברת מעבר לביה"ס ולגיוס לצבא ? החיים הם מה שאתה עושה מהם, ולחיות עפ"י התקשורת ומה שמספרים אחרים .... זה לא ממש זה.

שים לב שבהודעה שלי בכוונה לא כתבתי דבר על תרומה למדינה, אני רואה בשרות הצבאי התגייסות של היחיד למען החברה, כשם שלפני שהתגייסתי מישהו שמר עלי , ולאחר שאשתחרר מישהו אחר ימלא את מקומי. אבל זו לא הנקודה, אני כתבתי על מיצוי עצמי, כמה אני יכול לתרום לעצמי ולא כמה אני יכול לחברה ולמדינה.

לכתוב התרשמויות מחי"ר מבלי שהיית בחי"ר ... זה כמו לקבל את הריגושים שלך מסרט כחול ולא מהאקט עצמו. אין ספק שלוחמי חי"ר עובדים קשה מאד מבחינה פיסית, כנ"ל שריונרים והנדסה קרבית ושאר חילות השדה. אני לא קובע תרומתו של מי חשובה יותר למדינה, או בא לקבוע שאם אתה לא בחי"ר אתה לא קיים, כל אחד יתרום כמיטב יכולתו ולפי כישוריו.

לסיכום, כאשר הדיון נסוב על התועלת האישית, אני סבור שהתועלת האישית שאתה מפיק מהצבא בשרותיך כלוחם עולה על התועלת האישית משרותך כחייל עורפי - והכוונה אינה לשיקול החומרי אלא בהיבט האישיותי-מנטלי. זו דעתי, ואתה זכאי לדעתך.

ישן 25-06-2007, 12:58
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Slashy שמתחילה ב "אני יודע מההתנהלות של הצבא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Slashy
אני יודע מההתנהלות של הצבא אליי בתור מלש"ב שהצבא מלא בחרא , שאני מתקשר למדור סיירות ומתנהגים אליי כמו זבל אז אני יודע שאני רק מספר בשבילהם וגם שאני יקרע את התחת עם כל החברים שלי לגדוד ויסכן את החיים שלי אני יקבל רק חרא בחזרה .

כוונתך שאתה מבין מהתייחסות של מס' אנשים במדור מסויים שבצבא יש אנשים שהם חרא, האמן לי שזה משפט אחר לגמרי.

חברים יקרים, נכון שכתוב שאלוהים ברא את האדם בצלמו, אבל זה לא אומר שכל האנשים נולדו שווים. לא מומלץ לראות את העולם דרך מסכים, הצבא לא מלא חרא, המדינה לא מלאה חרא (ואני מתנצל על השימוש התכוף במילה) - בכל מקום ישנם אנשים טובים ואנשים פחות טובים, והמנגנון בכללותו מטרתו לשרת אותך ולהגן עליך ולא לעשות לך רע.

אחרי שמיצינו את נושא ההפרשות הגופניות, קרא שוב את ההודעות שלי - אני חוזר ואומר, מבחינת הגשמה עצמית וההתנסויות השונות שניתן לחוות אותן רק בצבא שירות כלוחם (חי"ר, שריון, הנדסה ...) יתן לך את הסיפוק הרב ביותר.

אני ממליץ להסתכל גם קצת קדימה (למרות שזה קשה בגיל 18), רוב הדברים עליהם אתם מדברים יסבלו דחייה של שנתיים-שלוש, תמיד יש זמן ללמוד וכו', צבא עושים פעם אחת, ושרותך במילואים מושפע משרותך בסדיר. זו הזדמנות בלתי חוזרת, וכל אחד שיעשה את השיקול לעצמו.

ישן 25-06-2007, 14:31
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Slashy שמתחילה ב "אני יודע מההתנהלות של הצבא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Slashy
אני יודע מההתנהלות של הצבא אליי בתור מלש"ב שהצבא מלא בחרא , שאני מתקשר למדור סיירות ומתנהגים אליי כמו זבל אז אני יודע שאני רק מספר בשבילהם וגם שאני יקרע את התחת עם כל החברים שלי לגדוד ויסכן את החיים שלי אני יקבל רק חרא בחזרה .

ואם מדברים על תועלת אישית אז לך למודיעין , חי"ר אולי מבחינה של הנאה וגם זה גבולי כי אני מכיר עשרות חיילים שהיו בכיף עוברים להיות ג'ובניקים . זה שמרעילים אותך להיות חי"רניק הייתי חושב על זה פעמיים .

הצבא זה לא שני החיילים במדור סיירות. כשאתה תהיה חייל, אתה תהיה "הצבא" במידה לא פחותה מהם. כל פעם שחייל מושתן יהיה מגעיל אליך אתה תחשוב שהמערכת נגדך?

ישן 05-07-2007, 20:57
  oplo oplo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.02.04
תקשיב חמוד
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Slashy שמתחילה ב "איזה סיפוק אתה מקבל משירות..."

אני מבין את הצורך שלך לנסות לשכנע את האגו שלך שאתה תורם איפה שאתה נמצא, וכמובן לכתוב דברים מקובלים בפורום הזה לגבי "גדודי ח"יר" וכמה חרא שם, ובלה בלה מחסומים, שמירות, וכו'.
לכתוב שאתה תורם יותר מחייל במחסום? וואלה, אולי העבודה שלך חשובה.
אבל תקשיב ותקשיב לי טוב. אתה וכל חבריך ביחידה שלך או איפה שאתה לא משרת לא הקרבת עשירית האחוז ממה שאני מקריב מבחינה אישית, פיזית, ונפשית וממה שהחברים שלי וכל הצבא עובר יום יום בגדודי הח"יר.
את החיים האישים. את החיים הפיזיים, את מערכות היחסים. את היחסים עם המשפחה, החברים החברה (שכבר אין לאף אחד). אז אני לא מחפש ממך שום רחמים או אמפתיה. (את זה אני מקבל לפעמים מאיזה סבתא נחמדה בתחנה המרכזית שיש לה נכדים שאני מזכיר לה אותם).
רק קצת כבוד.

ישן 06-07-2007, 05:56
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי oplo שמתחילה ב "תקשיב חמוד"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי oplo
אני מבין את הצורך שלך לנסות לשכנע את האגו שלך שאתה תורם איפה שאתה נמצא, וכמובן לכתוב דברים מקובלים בפורום הזה לגבי "גדודי ח"יר" וכמה חרא שם, ובלה בלה מחסומים, שמירות, וכו'.
חיפוש קצר מעלה שהוא עוד לא התגייס, ככה שאיפה שהוא נמצא זה בבית.
לכתוב שאתה תורם יותר מחייל במחסום? וואלה, אולי העבודה שלך חשובה.
שוב, עוד לא התגייס.
אבל תקשיב ותקשיב לי טוב. אתה וכל חבריך ביחידה שלך או איפה שאתה לא משרת לא הקרבת עשירית האחוז ממה שאני מקריב מבחינה אישית, פיזית, ונפשית וממה שהחברים שלי וכל הצבא עובר יום יום בגדודי הח"יר.
לכשיתגייס, זה יהיה נכון מאד.
את החיים האישים. את החיים הפיזיים, את מערכות היחסים. את היחסים עם המשפחה, החברים החברה (שכבר אין לאף אחד). אז אני לא מחפש ממך שום רחמים או אמפתיה. (את זה אני מקבל לפעמים מאיזה סבתא נחמדה בתחנה המרכזית שיש לה נכדים שאני מזכיר לה אותם).
רק קצת כבוד.
לא זאת הנקודה. עם זה הוא בחיים לא יכול להתווכח- הקרביים מקריבים יותר מעצמם. הטענה שאיתה כן מתווכחים היא שהם תורמים יותר למערכת- כלומר שמה שהם עושים יותר עוזר לצה"ל מאשר מה שעושה תומך לחימה/ג'ובניק. זה שמישהו "נפגע" יותר במהלך השירות שלו לא אומר שהוא הועיל יותר למדינה/צה"ל.
אז אני אגיד בתור ג'ובניק משוחרר, שמסתכל על הצבא בצבא מפוקח- אין שום ספק שהתרומה של הקרביים היא הכי חשובה, כמו שאין שום ספק שההקרבה העצמית שלהם היא הכי גדולה.

ישן 25-06-2007, 01:06
  ediman ediman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.05
לדעתי

אבא שלך אומר לך את זה כי אותו לא ממש מעניין הסיפוק האישי שלך מהשירות, ומה שמעניין אותו כמו את רוב ההורים שתצא אם השכלה אם תארים תעבוד במשהו טוב ותרוויח בוחטות. והוא חושב שה3 שנים האלא בצבא בזבוז של זמן ואתה יוצא אם כלום.
אז דבר ראשון אני כמעט בטוח שאם אבא שלך היה במקומך הוא היה בוחר ללכת לקרבי. ואת זה אני בדקתי אצל אבא שלי כבר שאמר לי ללכת למודיעין וכל זה אבל הזכרתי לו שכשהוא היה בגיל שלי (הוא שירת ברוסיה) היית לו את האפשרות לא ללכת לצבא אבל הוא היתעקש ורב אם ההורים ואם כל העולם כדי שייתנו לו ללכת לצבא.
דבר שני אני חושב שאתה צריך לעשות מה שאתה רוצה ואם אתה רוצה לקרבי לך על זה.
יש המון אנשים שהיו בקרבי, יצאו אחרי 3 שנים הלכו לילמוד ועובדים במקומות טובים ומרוויחים הרבה כסף. אז ה3 שנים האלא הם לא מה שיפריע לך.
ישן 25-06-2007, 09:48
  edi89 edi89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.06
שלח הודעה דרך ICQ אל edi89 שלח הודעה דרך MSN אל edi89
שמע

אני אשאל אותך שאלה פשוטה מי ישרת אתה או אבא שלך? מכיוון שאתה הולך לשרת 3 שנים ולא אבא שלך זכות הבחירה המלאה היא שלך איפה תעשה את זה.

ולגבי הלבנות עתיד לדעתי זה בולשיט אני אסביר ותעביר את זה לאבא שלך גם-

הצבא הוא לא בשביל לתת לך עתיד הוא לא בשביל לתת לך השכלה הוא לא בשביל לתת לך שום דבר אתה הולך לצבא כדי לשרת למדינה את החוב שלך אליה לפי החוק.

הצבא לא קיים כדי לקדם אותך או לתת לך עתיד אלה רק בונוסים משניים התפקיד העיקרי של צה"ל הוא לשמור על בטחון המדינה ושלך כחייל כשתהיה לעזור לו בכך.

ולאלה שטוענים שיש מקומות במודיעין שתורמים יותר מקרבי צאו מהסרט אני כבר מכנסתי לפורום הזה מנסה להסביר שחייל קרבי יתרום יותר מכל חייל אחר. מודיעין ומחשבים זה טוב ויפה וגם נחוץ מאוד אך כמו שאני תמיד אומר יש מספיק גאונים בעלי נתונים גבוהים ופרופיל לא קרבי שירתו במודיעין וכו'.

כל אדם בעל פרופיל וקב"א שמתאימים לקרבי חייב מבחינה מוסרית להיות קרבי זו דעתי.

אבל זה רק אני.

ישן 25-06-2007, 11:27
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.02
אבא שלך נתן את חוות דעתו

ההחלטה הסופית צריכה להיות שלך
אז נכון, כקרבי לא תרכוש מקצוע שיתן לך נסיון בחיים אבל מצד שני אף פעם לא מאוחר בשביל ללמוד
אתה תוכל גם לרכוש מקצוע בגיל 22 שתשתחרר
וביננו- לפעמים גם מסווגים אותך לשירות תומך לחימה ונותנים לך לרכוש מקצוע אבל לא משהו שמלהיב אותך, המוטיבציה שלך לעסוק בו נמוכה כך שמבחינתך אין הבדל בין קרבי שלא רוכש מקצוע לבין תומך לחימה שהמקצוע לא מעניין אותו
אני חושב שאבא שלך משתמש בעניין המקצוע כדי לא להגיד לך ישירות את מה שהוא כמו כל הורה חושב: הדאגה לך משירות קרבי
בסופו של דבר ההחלטה שלך
אני בטוח שאבא שלך יתגאה בך באותה מידה גם אם תהיה קרבי וגם אם תהיה תומך לחימה

ישן 25-06-2007, 12:31
  srusha srusha אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.12.05

תקשיב,

הייתי בדיוק, אבל בדיוק במקום שלך, קבא 56, דפר 90, במחשבים מאז שאני זוכר את עצמי (100 ב-10 יחידות בכלל בלי להיות בשיעורי).. היו לי מיונים לתלפיות ולכל שאר התפקידים הנוצצים שיגרמו לזה שיחטפו אותך לחברת על בטיזינבי שתגרום לך להיות מיליארדר תוך יומיים...

אבל בחרתי בקרבי, וליתר דיוק בצנחנים, אמרתי לעצמי, וואלה, 3 שנים להיות מול מחשב, ואז גם את כל שאר החיים שלי לבזבז באותה צורה, אעדפתי ללכת ל-3 שנים לקרבי, דבר שבחיים לא יהיה שוב, אחרי זה אפשר לדאוג לעתיד.. ותאמין לי שאתה יוצא עם משהו ביד מקרבי, כבר אחרי סה"כ 4 חודישם אני כבר יכול להגיד לך שוואלה, הפכתי להיות ביצועיסט, לדאוג לפרטים הקטנים, להפסיק להתעצל, להתחיל להזיז את עצמך במקומות שוואלה לא כל כך כיף..

היה לי מאוד קשה להחליט את זה, אבל אני לא מתחרט על שום רגע..

קרבי מוסיף המון, גם אם זה לא מוסיף תעודה, ותאמין שלי שאם יהיה לך כתוב ברזומה "קצין בצנחנים" או "מ'פ בגולני" זה יוסיף לך המון,

ישן 05-07-2007, 12:47
  vai0rules vai0rules אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.06.07
אני עכשיו בטכני וגם לי יש דילמה....

שלפי דעתי היא לא קטנה. אני בסך הכל עולה לכתה י', אבל אני כבר עכשיו חושב על העתיד ואני בן אדם מורעל מאז שאני זוכר את עצמי (בעיקר טיס). הבעיה שלי היא שאני מיועד לשרת בתחום הטכני בחיל האוויר, שזה אחלה ג'וב אבל אני לא ממש רוצה אותו, הסבירו לנו שיש אפשרות לצאת לשירות ביחידות העילית (מטכ"ל, חובלים, שייטת, טיס, שלדג ו-669) אבל אין סיכוי לקרבי או לסיירת כמו אגוז או מגלן.
בסוף השנה האחרונה רציתי ללמוד אלקטרוניקה במגמה בית ספרית רגילה, כלומר לצאת מהמסלול הטכני, "לפשוט את המדים", וללמוד רגיל. אך מכיוון שהביה"ס מאוד רוצה שהמסלול הזה יחזיק מעמד הוא סגר את כל המגמות והאפשרות היחידה היא להישאר וכרגע אני נלחם כדי לפתוח את המגמה מחדש. חשוב לציין שאבא שלי תומך בי לא משנה מה יקרה, אבל הוא רוצה שאני ימשיך בחיל האוויר בגלל העתיד. אבל אמרתי לו שאם יהיו לי נתונים כמו שאני חושב שיהיו לי, אני יוכל ללכת כמעט לאן שאני רוצה ולהתמיין ליחידות תומכות לחימה במקרה ואני יחליט כי זה מה שאני רוצה.
בקיצור כמו שאמרו פה הרבה אנשים, אתה מתגייס, ההחלטה שלך וסמוך עלי שההורים יתמכו בך בסופו של דבר. ואם יש לך את כל הסעיפים הבריאותיים המאפשרים לצאת ליחידות העילית לך במיוחד לשייטת 13 כי שם תומכים בך דרך העמותה שלהם ומוציאים אותך ללימודים, וחוץ מזה לפי הנתונים אתה תותח ואתה תסתדר בעתיד-אומרים שהחיים הם קצרים, אבל הם מספיק ארוכים כדי להגשים כמה חלומות.
בהצלחה!
ישן 05-07-2007, 15:01
  galks506 galks506 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.07.07

טוב אני לא יודע מי פה מלש"ב ומי פה חייל אז אני לא אגיב לתגובות של אחרים אני אתן תגובה משלי.

גם לי יש נתונים כמו שלך וגם אבא שלי , שיש לו רקע עשיר במערך הלוחם, אמר לי למה אני צריך ללכת לקרבי ואם כבר קרבי אז למה לא חובלים או טייס או כל מקום אחר...סבבה לצערי הדברים לא הסתדרו כמו שרציתי ואני עכשיו בהנדסה קרבית (ומאוד מרוצה ד"א) סיימתי קורס מ"כים ואני יוצא עכשיו לקורס קצינים.
ביום ראשון ברכבת ישבתי עם 2 חברה מהשכבה שלי שב 8200 והם לא הפסיקו להגיד לי כמה הם מקנאים בי בזה שאני קרבי ושאם הם יכלו הם היו הולכים...סבבה ברור שלהסתכל על הדברים במבט לאחור זה הכי קל, אבל בשירות קרבי אתה מקבל סיפוק גדול מאוד מהשירות שלך...אתה מוציא דברים מעצמך שלא חשבת שתוכל אתה לומד דברים על עצמך ואם אתה הולך במסלול הפיקודי אתה מתפתך מבחינה מנהיגותית.
ובקיצור כל שירות יתרום לך במקום אחר ובקרבי זה עיסקת חבילה אתה קורע תתחת אבל יש לך סיפוק גדול בתור לוחם...יש לך גאווה לא משנה איפה אתה נמצא.
תמיד יסתכלו עלייך כעל הטופ שנתן תחיים שלו למען המדינה...הלימודים יכולים להתעכב בשלוש ארבע שנים שום דבר לא יקרה....(בס"ד)
ישן 05-07-2007, 15:23
צלמית המשתמש של ducklock
  ducklock ducklock אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07

אני מצטער להגיד לך אבל המניעים הגלויים של אבא שלך זה רק חלק מהעניין...

מן הסתם כאבא הוא יעשה הכול והכול כולל מצטער על הביטוי "לשטוף לך את המוח" בשביל שלא תהיה במצב של סכנה.

יש להורים נטייה להיות קצת אנוכיים בקטע הזה כי בסה"כ אתה תהיה בקרבי והם ישארו בבית ולא ירדמו בלילה.....

ככה שאם אתה שואל אותי אני הייתי בא ושואל את אבא שלי-אתה תסבול אם אני אלך לקרבי בקטע של תהיה מודאג כל הזמן ולא תוכל לתפקד??

אני מהמר בייחס של 13.5!(מי שמבין בווינר חחח) שאבא שלך יגיד לך שכן והוא דואג ו"רק אל תלך לקרבי"

כמו שאמרתי זה מניע של הורים שהוא קצת אנוכי.

ישן 05-07-2007, 21:52
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile

תראה, להרבה אנשים יש את הנתונים מעולים כל כך כמו שלך. אז אתה "לא כזה" נדיר.
אם תלך למודיעין, אז אתה תיהיה כמו כלום. כולם שם ילדי מחשבים, קב"א 56 דפ"ר 90 וכ'ו וכ'ו.
אך אם תגיע לקרבי, אתה תיהיה בין הבודדים עם הנתונים כאלה. דבר שיתן לך אופציות חדשות בחי"ר.
אז נכון משהו כמו שנה מסלול "תואכל חרא" כמו כולם. ואחר כך תוכל להיות מפקד או קצין, לקבל סיפוק מפעילות מעניינת ואתגרית. חוץ מאשר לשבת מול המסך באותו מקום
הנתונים הללו יתנו לך קרש קפיצה בתחום החי"ר ותוכל להתקדם איתם לתפקידים מאוד מעיינים.

בנוסף אם תתחיל במודיעין יקח לך יותר זמן להגיע לקרבי אם תרצה להתחרט, מאשר הפוך.

לעשות תואר וללמוד תמיד תוכל לעשות אחרי הצבא, הצבא גם נותן לך את הכלים עם הפיקדון והמענק, כלים ראשוניים. מלבד זה אני מרגיש שאבא שלך בא עם גישה, אשר אתה מגייס כדי למצוץ מהצבא כל דבר שאפשר, תואר לימודים משהו ביד.
אתה מגיע כדי לתרום לעצמך ולחברה כולה. אם התפקיד מאפשר לך גם תואר או עוד דברים , אדרבא.
אבל להתגייס בשביל דברים כאלה, כבר כולנו היינו מגייסים למקומות כאלה.

בקשר לאביך, זה כבר דיון פסיכולוגי, מדוע הוא לוחץ עליך ללכת למודעין ?
האם הוא רוצה שאתה תגיע למקומות שהוא לא הגיע ? בגלל זה הוא רוצה שאתה תגיע ליחידה מובחרת.
הרבה אנשים לוחצים על ילדהם להיות כדורגלנים או ספורטיווים. ומשקיעים בהם הרבה יזע ודעמות בתחומים שהם כשלו. אבל זה לא הדיון.

ולמר Slashy אתה אדם צבוע, אשר לא מעריך בגרוש תרומה של אדם אחר אשר דואג לך בזמן שאתה ישן בבית והוא עושה 4-8 באיזה מחסום.

כי ה"שכל" שלך שווה יותר ? לכלום יש שכל, אבל לא לכולם יש ביצים לעמוד במחסום.
ל"צנחן 1" מילים כדורבנות.

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

ישן 06-07-2007, 00:21
  bla27 bla27 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.04.07
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי Black Mammmba שמתחילה ב "תראה, להרבה אנשים יש את..."

"לכולם יש שכל" ?- לרוב אין. חוכמה ,וכל מעלה אחרת, זה ביחס לאחרים ולכן רק באמת מיעוט יכול להיות חכם או חזק או יפה וכדומה...

בכל מקרה נמאס לי מהשטויות חלק מהאנשים זורקים כאן.. היו כאן מספיק דיונים על העניין ולא מזמן דיון על כך שכמעט כל מי שהולך לסיירת, עושה את זה בשביל עצמו הרבה יותר משל המדינה ותאכלס רוב אם לא כל מה שאנחנו עושים הוא למען עצמנו(כולל דברים שגורמים לנו להרגיש טוב יותר עם עצמנו).

זה בסדר לשאוף לסיירות אבל לא לשאוף למקום גבוה במודיעין? די עם הצביעות.
לכל מסלול התנדבותי בצה"ל יש עדיפות על שיבוצים מהמנילה, כך הצבא החליט וכנראה שהוא יודע מה הוא עושה בעניין.

יש אנשים שמסתכלים על אחרים ששואפים לטיס, מטכ"ל, שלד"ג וכדומה בהערצה ועל אנשים ששואפים למקומות גבוהים במודיעין בבוז. רוב האנשים שמגיעים ליחידות הקרביות המובחרות מגיעים לשם בעיקר ממניעים אישיים, הם זוכים למספיק כבוד מהסביבה וזו תוספת לא רעה בכלל לרזומה. חלקכם מגיבים כמו ילדים קטנים, מצד אחד מדברים על כמה אביו של פותח הדיון נוראי וכמה אנשים שמתגייסים למודיעין אינטרסנטים, ומצד שני מדברים על כך שקרבי תורם לחייל יותר מכל שירות אחר(לא בהכרח בצורה חומרנית).

צנחן 1 כתב: "לדעתי הצבא לא נועד למקסם את הרווח החומרי, ואם בכלל אז יש למקסם את הרווח האישי-מנטלי". עוד הרבה אחרים דיברו וכתבו בפורום על התרומה של שירות קרבי לעומת עורפי.
תרומה מנטלית>תרומה חומרית לא? אז בעצם אני יכול להגיד שהרבה אנשים שהולכים לקרבי אינטרסנטים, רוצים להרגיש טוב עם עצמם ולחזק את נפשם.. אבל אני לא אגיד, אני גם יודע שמי שהולך לקרבי מסכן את חייו מה שחייל עורפי לא עושה מן הסתם.. בכל זאת, כל זה לא משנה את העובדה הבסיסית שכל בן אדם צריך ללכת למקום שהוא חושב שאליו הוא יתאים יותר.

אה ו בקשר למה ש- Black Mammba אמר:
"אם תלך למודיעין, אז אתה תיהיה כמו כלום. כולם שם ילדי מחשבים, קב"א 56 דפ"ר 90 וכ'ו וכ'ו.
אך אם תגיע לקרבי, אתה תיהיה בין הבודדים עם הנתונים כאלה. דבר שיתן לך אופציות חדשות בחי"ר."

יש פיתגם ואני חושב שהוא הולך ככה : "עדיף להיות זנב לאריות מאשר ראש לזאבים"...עדיף להיות החלש בחזקים מהחזק בחלשים.. מה שאתה אמרת זה בדיוק ההפך, לא שאני מסכים שקב"א ודפ"ר גבוה עושים בן אדם חכם יותר או שבמודיעין הרוב חכמים, כי אני ממש לא, אבל הבנתי ממך שכך אתה סבור.

נערך לאחרונה ע"י bla27 בתאריך 06-07-2007 בשעה 00:28.
ישן 06-07-2007, 00:39
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי bla27 שמתחילה ב ""לכולם יש שכל" ?- לרוב אין...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי bla27
אה ו בקשר למה ש- Black Mammba אמר:
"אם תלך למודיעין, אז אתה תיהיה כמו כלום. כולם שם ילדי מחשבים, קב"א 56 דפ"ר 90 וכ'ו וכ'ו.
אך אם תגיע לקרבי, אתה תיהיה בין הבודדים עם הנתונים כאלה. דבר שיתן לך אופציות חדשות בחי"ר."

[b
יש פיתגם ואני חושב שהוא הולך ככה : "עדיף להיות זנב לאריות מאשר ראש לזאבים"...עדיף להיות החלש בחזקים מהחזק בחלשים.. מה שאתה אמרת זה בדיוק ההפך, לא שאני מסכים שקב"א ודפ"ר גבוה עושים בן אדם חכם יותר או שבמודיעין הרוב חכמים, כי אני ממש לא, אבל הבנתי ממך שכך אתה סבור[/b].

אני סבור, שאם כל האנשים עם נתונים גובהים היו הולכים רק למודיעין אז רמת החי"ר שלנו הייתה נמוכה.
החי"ר גם צריך אנשים עם נתונים גובהים. רק מה אין הרבה אנשים עם פרופיל כזה.

ותסתכל בצמרת של הצבא. כמה יוצאי יחידות מודיעין שולטים וכמה יוצאי חי"ר. אתה תראה אנשים שעושים הסבה משטח ליחידות מודיעיונות אך לא תראה אנשים שיוצאים מחדרי המסכים והמחשבים לשטח לנהל מבצע מורכב.

אני טוען, כי אדם עם נתונים כאלה יכול לעזור יותר לחי"ר מאשר למודיעין. כי כולם שם בעלי אותם נותנים וכולם כמו "רובוטים" ובחי"ר זה שונה. חי"ר זה קיבוץ גלויות, ההפך מכל יחידות המודיעין.

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

ישן 06-07-2007, 01:17
  משתמש זכר whoracle whoracle אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.05.07
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי MCA שמתחילה ב "אני בדיוק הייתי באותו מצב"

זה משהו שאני אומר בכל אשכול כזה (המודיעין נגד קרבי הגנרי.) אם הבנאדם רוצה מודיעין, חושב שהוא יתרום יותר במודיעין, חושב שהשירות שלו יהיה יותר יעיל במודועין, אז שינסה להגיע למודיעין. אבל אם יש לו פרופיל קרבי והוא לא עובר מיונים למודיעין ובסוף מגיע חס וחלילה לגדודים, אז שיעשה את ה3 שנים שלו במחסומים ובבוץ ובכל מקום אחר, כמו גדול, בלי לבכות.

הדילמה שלו היא לא האם הוא מעדיף קרבי או גוב. הוא רוצה קרבי. אבא שלו חושב אחרת, זאת הדילמה. אז באמת, למה לנסות לשכנע אותו שיעדיף פתאום מודיעין?

ישן 06-07-2007, 01:52
  Legolas7 Legolas7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07

ככה זה עם ההורים,אמא שלי חרדה מזה שאני הולך לקרבי וכל הזמן מנסה להניא אותי.
אבא שלי תומך בי מאוד,אבל טיפה מאוכזב ממני כי בהתחלה הוא רצה לרשום אותי לגדנ"ע צלילה ורצה שאני אגיע לשייטת 13 ולמרות שאמרתי לו שזה לא המטרה שלי הוא לא שכח לי את זה ואפילו שהלכתי ליום סיירות וקיבלתי מטכ"ל אבל (שוב פעם סובבתי תרגל בצורה קשה ופרשתי) הלכתי לגיבוש צנחנים(שוב פעם סובבתי תרגל) ועכשיו המטרה שלי ללכת לגבעתי ולהתקבל לפלס"ר שלהם עדין יש בו אכזבה ממני שאני לא שאפתי לאותם מטרות כמו שלו ולהגיע ליחידה שהוא שירת בה.
אז לסיכום,אי אפשר לרצות את ההורים אף פעם וכמו שהם הורים הם תמיד ידאגו לך או יתמכו בך מצד שני ולא ירצו שתסתכן יותר מידי, אבל זה טיבם וצריך להבין אותם.
ישן 06-07-2007, 15:43
  tsouker tsouker אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.05.06
אחי לך על גולני!

שאף אחד לא יבלבל לך תשכל! אפילו לא ההורים שלך! אני חושבת שלצבא באים לתרום ולא להרויח! ולתרום אפשר בהמון צורות: אפשר להיות במודיעין, אפשר להיות תומך לחימה ואפשר להיות קרבי. כל אחד והתפקיד שלו אבל בסופו של הדבר כולם למען כולם! הלוחם לא יוכל להסתדר בלי אותו חייל שיושב עכשיו במשרד ומעבד תנתונים ומספק מידע מודיעיני מדוייק. גם בלי טבח הלוחם לא יוכל להסתדר כי מי יכין לו אוכל? בקיצור כל תפקיד בצבא הוא חשוב מאוד לכן תלך על מה שהלב שלך אומר לך! וכל הכבוד לך שעם הנתונים שלך אתה בוחר ללכת דווקא לגולני ולא לאיזו יחידה מיוחדת או יחידת עילית! צריכים אנשים כמוך לא רק בכל המקומות האיכותיים האלה אלא גם בין פשוטי העם!
אל תנסה להסביר זאת לאבא, עם הזמן הוא יבין איזה בן מדהים יש לו...
ישן 07-07-2007, 00:40
צלמית המשתמש של deltaforce
  deltaforce מנהל deltaforce אינו מחובר  
מנהל פורום מתגייסים

חבר מתאריך: 15.06.07
שלח הודעה דרך MSN אל deltaforce
תראה יש פה משקל של בעד ובנגד:

נגד:
התנגדות של אביך.
סכנות.
לא ייתן לך אפשרות בעתיד כמו שמודיעין כן.
בעד:
חוויה חד פעמית.
שירות מעניין ומאתגר שלא תקבל במודיעין.
והכי חשוב-אתה רוצה ללכת.

בנוסף:
למרות שכתבתי בנגד שלא תקבל אפשרות אי אפשר לדעת כי עם נתונים כמו שלך אתה יכול להתקדם לדרגה גבוה בצבא-קורס קצינים ומשם להמשיך(אם תרצה כמובן).
תואר אקדמאי תמיד אפשר לעשות אחרי שרות צבאי.
אתה צריך לחשוב על העתיד אבל גם על ההווה, אתה רוצה ללכת לחי"ר וזוהי דעתך ולא דעתו של אביך וזה הכי חשוב.
לפי דעתי האישית אתה צריך ללכת לחי"ר לא משנה מה יגידו לך בבית(אני בטוח שבסוף ישלימו עם הרצון שלך).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:41

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר