לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-07-2007, 02:14
  ofer277 ofer277 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.06.07
המאמר שלי לגבי יום סיירות

אני הבטחתי פה לא מזמן שכשיהיה לי מעט זמן אני ארשום מאמר ואת מה שאני עברתי ביום סיירות, כי לפני היום סיירות שלי קראתי לא מעט מאמרים ואני חושב שזה עזר לי לא מעט להסתדר עם זה נפשית, וכן עזר לי לדעת עם מה אני הולך להתמודד...
אני יודע שלחצי שנה הקרובה זה לא יהיה רלוונטי, כי מועד יום הסיירות הבא הוא רק בינואר.. אבל עדיין, אם יש כאלה שהולכים לעשות את היום סיירות ויקראו את זה וזה יעזור להם, את שלי הרווחתי ...
אני מקווה שפה זה בסדר לפרסם את זה..

אז ככה,
אני עשיתי את יום הסיירות בתאריכים 2-3.7.07 . .

אני התאמנתי בכדורגל כ4-5 שנים, ואני מאמין שהכדורגל בנה פחות או יותר את הכושר שלי...
אבל מהכדורגל פרשתי כ4 ואולי אפילו יותר חודשים לפני יום הסיירות, כך שהייתי צריך להתאמן לבד- דבר שלא עשיתי עד כ-4 שבועות לפני היום סיירות, אז התחלתי להתאמן קצת לבד ומיד שבוע לאחר מכן ב"אחרי" שזה מאין גוף שעושה כושר לתלמידים בכיתות יא-יב... אני חייב להמליץ לכם ללכת לפחות חודשים- שלוש לפני היום סיירות לתנועה כזאת או אחרת שתעזור לכם ותבנה את הכושר, זה עוזר !!!!!

יום הסיירות עצמו:

הזימונים היו ל4 אחרי הצהריים. כמובן ש70 % כולל אותי מגיעים כבר לפני 3 וחצי וזה כדי לא לאחר\להיות ראשונים וכו' ..
בינתיים המפקדים אומרים לכל מי שהגיע לשבת מתחת לציליות (כלומר מאין אוהלים שבהם גם תשנו בלילה ) זה זמן טוב לפרוק את המתח, לצחוק, לנוח... לשבת בכיף, לדבר.. המפקדים מציעים לכם שתייה שם.. מים קרים ומאין סוג של מיץ תפוזים..
בסביבות 4 וחצי עושים בירוקרטיה, רושמים אותכם, רושמים על החולצה שלכם מספר וכו'.

בר אור.
רגע לפני הבר אור עושים חימום ממש קל, די שטויות אפילו ! סתם כמה ריצות ממש ממש קצרות.
אין מה להוסיף על זה חוץ מזה שזה אישי ומנסים לעשות כמה שיותר כפיפות בטן ושכיבות סמיכה. אני עשיתי 39 שכיבות סמיכה ו73 כפיפות בטן.
אחרי שעושים את זה, קצת מתעייפים ויש טיפה זמן לעשות מתיחות, זה חשוב ! תעשו מתיחות בזמן הזה !
ואז ניגשים לריצה.. מאין ריבוע ענק כזה, שלהערכתי יותר מ2000 מטר בקצת כמובן...
בכל אופן לפני שרצים זה נראה המון ! זה נראה כאילו אתם הולכים לרוץ הרבה יותר מ2000 מטר ! אבל תרגעו ! זה מחולק ל3 וחצי קטעים. אתם תראו שכשתעברו את הקטע הראשון לא יהיה עוד כמעט כלום !
אם אתם שואלים, יש קצת חול מעצבן- טובעני .. ובגלל זה אני ממליץ בחום לרוץ בצדדים כאשר יש חול כזה ! זה הרבה יותר קל...
בכל מקצה יש כ60 רצים.. כלומר אתם רצים ביחד עם כ-60 איש..
הם לא יגידו לכם כמה זמן עשיתם ולכן מומלץ לקחת שעון ולקחת זמן כדי לראות כמה אתם עושים.
לפי השעון שלי אני עשיתי כ- 7.58 וסיימתי מקום 5 במקצה...
לכל מי שחושב שהבר אור לא חשוב, אני מציע שלא תזלזלו בזה, באמת לא ידוע מה המשקל של הבר אור , אבל לא נראה לי שיעשו את זה סתם כדי להעביר את הזמן. יש כאלה שאומרים שהבר אור בעצם עוזר למיין את הקבוצות כדי שיהיו הטרוגניות , כלומר ממיינים את הקבוצה לפי הדרגים שהיו בבר אור. כלומר לוקחים קצת מכל דרג.. נגיד י שאת ה"תותחים" שסיימו מקום ראשון אז לא ישימו את כולם בקבוצה אחת, אלא יקחו קצת מהם וישלבו אותם עם כאלה מדרגים אחרים פחות טובים.
אני ממליץ לתת הכל בבר אור כי יש לכם אחר כך מלא מלא זמן לנוח ! מבערך 6 עד 4 בבוקר זה המון זמן !

אחרי הבר אור אין בעצם כלום, זה זמן מעולה לעשות מתיחות שחרור כדי שלא תהיו תפוסים יום אחרי זה .. ממליץ בחום לעשות מתיחות !

בסביבות 7 וקצת אוכל.. ספגטי ולחם עם ממרחים(שוקולד וריבה) .. השתייה היא מים קרים ותפוזים...

סיימתם, מביאים קצת זמן חופשי להתקלח, לעשות טלפונים, לשירותים וכו' . . כחצי שעה אם אני לא טועה..

והם כל הזמן מדגישים שמי שלא מרגיש טוב ידבר עם אחד מהמפקדים\חובש ויגיד לו את זה והוא יקבל מועד אחר.. כי מי שלא יגיד ויתחיל את היום סיירות ואז לא ירגיש טוב זה יחשב כפרישה ולא יהיה לו מועד נוסף..

ב9 שולחים אותכם לישון..
ההתארגנות+ הארוחת בוקר בסביבות 4 בבוקר..
אבל כבר ב3 וחצי כמעט כולם ערים.. השעון הביולוגי כנראה עבד אצל כולם, פשוט רוב האוהל- כ300 איש קמו בבת אחת וחצי שעה לפני הזמן !

ב4 וקצת ארוחת בוקר, שזה לחם עם ממרח ושתייה קלה.. תשתו טוב - לא הרבה !!!!!! לאכול גם אל תאכלו הרבה שזה לא יציק לכם מאוחר יותר..
ואז יושבים כולם ביחד, מדגישים עוד פעם שמי שלא מרגיש טוב שיגיד, זאת ההזדמנות האחרונה..
מחלקים לקבוצות- 17 איש בערך בכל קבוצה.
כשאני קיבלתי את הקבוצה שלי קיבלתי חום... דיברתי עם כ 7 איש שהיו לידי . שאלתי אותם באיזה מקום סיימו בבר אור, הם אמרו כמעט כולם, מקום 2, 3, 4 וכו' .. לא האמנתי.. איזה קבוצה סוסה !!!
גם זמנים טובים משלי ב20 ומשהו שניות ! לא יאמן ! טיפ- אל תפחדו ;-)

וזהו, כאן היום סיירות בעצם באמת מתחיל !

מגיעים לדיונה..
הדיונה שהקבוצה שלי הייתה בנוייה בצורה כזאת שהעלייה זה הקטע הכי חשוב ושם נקבעים המקומות של אותה הריצה.. כי הדיונה הזאת הייתה צרה מאוד, כשמגיעים לקטע של האלונקה כמעט כל הזמן קרובים לנפילה כי אין מקום לעבור איתה ..

לפי הסדר שהיה אצלי וזה לפעמים שונה אצל קבוצות אחרות:

ספרינטים
זהו השלב שכולם בטוחים שהוא הכי קשה... כולם מפחדים מהשלב הזה..
המפקדים אומרים לרוץ לעשות עיקוף ולהגיע תוך זמן מסויים שלא ממש הגיוני שכל הקבוצה תגיע לזמן הזה.. בהתחלה אולי הרוב מגיעים בזמן הזה אבל לאט לאט כבר מתחילים לעשות את זה יותר ויותר לאט ואז המפקדים אומרים שהם התייאשו מאיתנו ופשוט מעכשיו כל אחד יעשה את זה בקצב אישי לא לפי הזמן שנתנו ולהסתדר בסדרי הגעה..
האמת, לי השלב לא היה קשה כל כך.. הוא היה מציק, נכון, אבל לא כזה קשה... רוב הפעמים סיימתי בין הראשונים, אבל שוב, בגלל המבנה של הדיונה הגעתי לא מעט פעמים באמצע, כי כשכולם נותנים ספרינט ונכנסים למקום כזה צר אי אפשר לעקוף..
זה שאני אמרתי שהשלב היה פחות קשה עבורי זה לא אומר שלא היה קשה ! עובדה שכשסיימנו עם הריצות האלה 6 אנשים פרשו ! מתוך 17 איש 6 היו בחוץ כבר אחרי הספרינטים ! אל תזלזלו !
מי שמסיים את הקטע הזה יסיים את יום הסיירות!
תנו הכל פה ...
כאן לא ממש בדקתי כמה זמן עשינו את השלב הזה.. אני מעריך אותו בכ20 דקות בערך.

מנוחה- מים, יושבים איזה כיף :-)

שקים
המפקדים אומרים למלא שקים עם שני שליש חול ולקשור עם חבל..
הם אומרים לכם לרוץ עם השקים הלוך חזור על הדיונה ולהגיד את המספר שלכם ואיזה מספר סיבוב זה.. אל תרמו ! תגידו את האמת ! וגם אם בטעות התבלבלתם בספירה ואתם מתלבטים בין 10 ל 11 תגידו את המספר הנמוך יותר.. המפקדים יודעים בדיוק כמה עשיתם, הם רושמים את זה ! ואם תרמו זה יפגע באמינות שלכם .
השלב הזה היה שלב קל עבורי... אין צורך לרוץ... בעליות רוב הזמן הלכתי.. וזה בסדר.. כולם הולכים.
רק בירידות רצתי.. קיבלתי תנופה... ואז בתחילת העלייה שוב התחלתי ללכת..
את התרגיל הזה עשינו כ25 דקות לפי השעון שלי..
אני עשיתי 22 פעמים .. עוד 2 עשו איתי 22 ועוד אחד עשה 23..
תעשו פה כמה שיותר, תנסו להיות ראשונים..
המפקדים אומרים לכם שאם אתם רוצים אתם יכולים להפסיק לרוץ ולעצור בצד לשתות, אל תעשו את זה, בשביל לשתות יש לכם מספיק זמן לפני התרגיל ואחריו.. ! לא נראה לי שהמפקדים רואים בעין יפה את העצירה בצד לשתות.. פשוט בזמן הזה תזמזמו לכם איזה שיר שאתם אוהבים, תחשבו מה הקרובים שלכם עושים ברגעים אלה .. תחשבו על דברים אחרים.. זה רק 25 דקות ! זה קטן עליכם ! אל תשברו !
מנוחה- שתייה, יושבים בכיף :-) המים נראים כמו חלום שמתגשם.. פשוט תענוג שמים קרים זורמים בגרון ! עזבו את זה שהמים מלוכלכים אתם אפילו לא תשימו לב ולא יהיה אכפת לכם :-)

חפירת בורות
בשלב זה מביאים לכם איזה עט(ככה רושמים ?! :\ ) חפירה, אומרים לכם לחפור בור של מטר על מטר, ובקיצור שיראה מאין ארון קבורה..
בשלב זה אין לי מושג מה להמליץ לכם.. אפילו את העט חפירה לא הצלחתי לפתוח לבד... :-D ....
הבור שלי נראה לי היה סביר וממוצע.. חוץ מאיזה בור- שתיים של אחרים נראה ששלי כמעט כמו כולם...
לא תרגיל קשה מידי וקשה להבין מה בדיוק בודקים פה ולפי מה נותנים ניקוד אבל תנסו לעשות בור טוב, זאת ההמלצה היחידה שלי..
התרגיל כ20 דקות..

מנוחה- שתייה, יושבים.. כיף :-)

אלונקה
בשלב זה אומרים למלא 3 שקי חול שיקשרו לאלונקה וזה בעצם יהיה המטען על האלונקה שצריך לסחוב..
המפקדים אומרים ככה, שצריך לרוץ לדיונה הלוך חזור (בדיוק כמו בספרינטים בהתחלה) ואז ה4 הראשונים שמגיעים לאלונקה מרימים אותה.. ה-2 שאחרי זה מרימים את הג'ירקנים.. אחד מהג'ריקנים כבר ריק :-) השני מלא עד החצי.. השאר רצים רגיל...
תנסו להגיע לאלונקה כמה שיותר !!!!!!!!!! זה חשוב ! תנו הכל בספרינט כי אחרי זה יש לכם מנוחה ! הולכים עם האלונקה ! לא רצים איתה ! אפילו כשהמפקדים אומרים לרוץ איתה אפחד לא באמת מקשיב.. אפילו בירידה לא רצים ! בשלב זה לפחות בפעם הראושנה והשנייה כולם רצים כמו מטורפים כדי להגיע לאלונקה...
זה מאוד כואב בכתף, אולם הבנתי שיש דרך למנוע את הכאב הזה, פשוט תשימו את הכובע מתחת לידית של האלונקה ... זה אמור לגרום לכאב מופחת אם בכלל..
תפסיקו לרוץ כשהיד אוחזת באלונקה ! לא לפני זה !!!! כי בירידה אפשר לעקוף בקלות ! אז אל תפסיקו לרוץ עד שמגיעים לאלונקה. !
האלונקה זה באמת מתיש !!! זה קשה ! בשבילי זה היה הכי קשה ! אבל כמה שזה היה קשה תמיד אמרתי לעצמי שאין עוד הרבה, חייבים להמשיך אחר כך אני אצטער על זה ! תחשבו אותו דבר !
כולה מריצים אותכם עם האלונקה כ-20 וקצת דקות שזה בערך 10-12 פעמים עם האלונקה ! לא להתייאש ! תנסו להיות ראשונים כדי לשים את האלונקה כל הזמן על יד אחרת .. זה יעזור ויהיה קל יותר ...

סיימתם את האלונקה ,יש לכם עוד פעם מנוחה
ואז לוקחים אותכם לצד ואומרים לכם החלק הפיזי של היום הסתיים !
איזה תענוג היה לשמוע את זה !
ואז עושים איתכם שיחה קצרה, אומרים לכם כל הכבוד שהגעתם עד כאן.. ואומרים שכל אחד ידבר על עצמו ויגיד כמה דברים עליו.. מאיפה הוא, איך הוא התאמן לזה.. מה התחביבים שלו וכו' ..

אחרי זה, הולכים למלא שאלון סוציומטרי, שבעצם מדרגים את החברים שלכם לקבוצה.. אני ממש לא אוהב את השאלון הזה כי זה מגעיל לדרג את החברים שלך לקבוצה שהגיעו עד השלב הזה !
אני מלאתי בצד בלי שיראו.. לא נעים :-\

אחרי זה חוזרים לאוהלים ומחכים כשעה לתוצאות..
זה הולך ככה..
מטכ''ל
שייטת
חובלים
כלום

אני קיבלתי מטכ''ל...

לוקחים את מי שהגיע למטכ''ל לאוהל נפרד.. מביאים לכם זימון לפסיכולוג ולשאלון 300 ועוד 2 שאלונים קצרים יותר, אם אני לא טועה שאלון 64 אם ככה קוראים לזה :\
בכל אופן אומרים לכם להחליף בגדים.. לעשות מקלחת קצרה ויאללה עולים על האוטובוסים שהם אירגנו לכם..
מגיעים לשם מביאים לכם כבר אוכל ושתייה נורמלים :-) לחמניות עם נקניקים \ טונה וכו' .. כמה שאתם רוצים אתם יכולים לקחת.. אני לא לקחתי כלום .. אני לא אוהב את הירקות שיש בפנים :-D
מביאים גם תה חם..

בכל אופן כאן ההמלצה שלי היא לא לזלזל בשלב הזה !!! כאן אני נפלתי !!
כולי הייתי שמח ועם ראש בעננים כשקיבלתי מטכ''ל .. והנה נפלתי על פסיכולוג..
אני אפרט קצת לפי הסדר..
1)שאלון שבו שואלים אותכם מה היו ההורים שלכם בצבא, מה האחים שלכם אם יש.. איזה אנשים אתם מכירים שהיו בסיירת מטכ''ל- מפורסמים ולא מפורסמים .. נקודת שיא בחיים, נקודת שפל, נקודץת תפנית. מה התכונות שלכם וכו'..
2) שאלון 64 אם אני לא טועה.. זה שאלון של השלמות.. כמו למשל : הילד היה עצוב כאשר ______
אבא טוב כש_________ הוא מפחד __________ וכו' וכו' ...
3)שאלון 300 ופסיוכולוג- שאלון 300 הוא מעצבן ומעיק !! אבל קחו את הזמן, תמלאו כמה זמן שייקח לכם ! רוצים לראות בשאלון הזה שאתם לא רמאים, זה שאלון עם היגדים שאתם מסמנים נכון ולא נכון.. היגדים די מטומטמים !!!!! כמו למשל : אני אוהב מקלחת יותר מאמבטיה - נכון\לא נכון. אני אוהב נשים גבוהות נכון\לא נכון. אני מפחד מרעידות אדמה נכון\לא נכון :-D חח
עכשיו הפסיכולוג, לוקח אותכם בזמן השאלון 300.. פשוט אתם מפסיקים באמצע לכמה דקות..
הוא שואל אותכם מי אתם, מאיפה אתם, על התחביבים שלכם ..
מה יקרה אם לא תתקבלו למטכ''ל ? מה האחים שלך היו בצבא .. מה הם עושים היום..
אז ככה, בפסיכולוג תשבו רגועים.. תנסו להסתכל לו בעיניים כמה שיותר ! תחזיקו את עצמכם ואת העיינים גם אם אתם לא רגילים ! זה משדר שאתם לא נבוכים ! שאתם רגועים, שלווים ולא מתביישים וכו' ...
כשישאלו אותכם מה תעשו אם לא תתקבלו ליחידה אז תגידו להם שאתם בכלל לא חשבתם על זה ! שאתם מורעלים על מטכ''ל.. ! אבל תתנו 100 % תמיד בכל מקום !

טיפים אחרונים :
1)בחלק הפיזי ביום סיירות תנסו לשמור על יציבות, אל תבנו על זה שבתרגיל מסויים תתנו הכל , תסיימו מקום ראשון ואז בתרגיל אחר תעשו פחות טוב בכוונה כדי לנוח כי בתרגיל הקודם הייתם תותחים !
לא ! זה ממש לא הולך ככה ! עדיף להיות בצמרת רוב הזמן מאשר פעמיים מקום 1 ובשאר הפעמים על הפנים !
2) פסיכולוג למי שמגיע- להסתכל בעיניים ! להיות רגועים ושלווים !
3)חלק פיזי- לדעת גם ברגעים הכי קשים שאסור להשבר ! עוד רגע זה נגמר ! לא יריצו אותכם 100 שעות... עוד כמה שעות אתם כבר בבית ותצטערו על זה אם לא תעשו טוב איזה תרגיל של כמה דקות !
"הכאב הוא זמני, הכשלון הוא לנצח ! "
4)תהיו חברותיים, אל תהיו מניאקים.. לא להיות חנפנים יותר מידי ופשוט להיות אתם, בני אדם !
5)לא להסתמך על כל מיני שוקולדים\ חטיפי אנרגיה רד בול וכל השטויות האלה שהם אלו שיעשו לכם את ההבדל !
6) לרוץ עם שקים לפני היום סיירות ! לעשות עם זה אימונים, שלא תגיעו ליום סיירות ופם ראשונה שאתם רצים עם שקים !
כמו כן להתאמן בים ! על החול המעצבן- הטובעני !
7) בלילה לישון טוב גם אם החברים שלכם והאחרים לא ! שינה טובה תעזור !
8)לא לעצור לשתות באמצע תרגיל ! הפסקת שתייה יש לפני ואחריה תרגיל ואפשר לשתות כמה כוסות שתייה בכיף !
9) לא להתנפל על השתייה כאילו לא ראיתם מים בחיים שלכם.. אפילו אם תהיו אחרונים, יהיה לכם מספיק זמן לשתות ולנוח בכיף ! תנו אפילו לאחרים להגיע למים ראשונים, אתם תגיעו ראשונים בדברים החשובים באמת ;-)
10) תקחו איתכם שעון ליום סיירות ! ככה תוכלו לבדוק כל הזמן כמה זמן כבר עברתם וכמה עוד נשאר לכם ! חשוב חשוב חשוב !

וזהו פחות או יותר, מצטער על החפירה אבל מקווה שזה יעזור למי שצריך, לי אישי קריאת המאמרים לפני היום סיירות עזרה !
אם יהיה עוד אני אוסיף !

שיהיה בהצלחה לכולם ואם צריך משהו אפשר לפנות אליי תמיד אני אשמח לעזור !

בברכה,
עפר.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:30

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר