לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-07-2007, 18:33
  avner22 avner22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.03.07
צריך את עזרתכם בייעוץ, האם לעבור ללינוקס ?

כבר הרבה זמן אני חושב האם לעבוד ללינוקס או להישאר עם XP .. הייתי רוצה לדעת מה היתרונות בלינוקס על XP (חוץ מהעיצוב שהבנתי שהוא הרבה יותר טוב) והאם כדאי בכלל לעבור ?
האם לא יהיו לי בעיות עם תאימות של תוכנות מסויימות ? אני משתמש בתוכנות לעריכת וידיאו, אופיס והמון תוכנות נוספות רציתי לדעת אם יש סיכוי שחלק מהם לא יתאימו ללינוקס ? האם תוכנות רבות לא מתאימות ?
בנוסף כרגע יש לי 2 מחשבים בבית והם מחוברים ברשת עם שיתוף קבצים ואינטרנט בינהם, האם תהיה בעיה אם על אחד מהם יהיה XP ועל השני לינוקס ? האם בכל זאת יהיה אפשר לשתף את האינטרנט וגם שיתוף קבצים ?
לינוקס היא מערכת הפעלה חינמית או שהיא עולה כסף ? ואם בחינם מאיפה אני יכול להוריד אותה ?

תודה לכל העוזרים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-07-2007, 03:44
צלמית המשתמש של infernal211283
  infernal211283 infernal211283 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל infernal211283 שלח הודעה דרך MSN אל infernal211283
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי avner22 שמתחילה ב "צריך את עזרתכם בייעוץ, האם לעבור ללינוקס ?"

לעזוב את מייקרוסופט לטובת לינוקס?

אם חשבת על זה אתה בדרך הנכונה.
כמה דברים יש לי להגיד לך לפני שאתה נכנס.. המים עמוקים, אתה תצטרך להשקיע בהתחלה, יהיו דברים שלא יסתדרו מעצמם כפי שהיית מצפה לאחר שימוש בווינדוס, אולי אפילו יהיה צורך להגדיר הגדרות בקבצי טקסט (ויש הרבה מהן עם הרבה פורמטים, הרבה לזכור), תהיה חייב להשתמש בטרמינל מדי פעם, האם זה שווה אתה שואל את עצמך?
מה שאתה הולך לקבל בתמורה זה יציבות, שקיפות, אבטחה (טוב, המערכת יכולה להיות מאובטחת כמו שהקופיף שיושב מאחורי המקלדת עושה אותה ) ויעילות. הדברים האלה ינועו לפה ולשם מהפצה להפצה אבל השורה התחתונה היא שבמקום לעשות ריסט פעמיים בשבוע ולהיות משתמש עיוור, ע"י שימוש נכון (בהתחלה יקח זמן) תצטרך להפעיל מחדש את המחשב פעם בכמה חודשים ויהיה לך שדה ראיה מקיף על כל מה שהמכונה שלך עושה (או מי עושה מה למכונה שלך).
הדברים שאולי תתגעגע אליהם זה התרסקות של האקספלורר, הפעלה מחדש אחרי כל תוכנה, וירוסים, יצורים מרקדים באופיס וכדומה.

הדוקומנטציה להתחיל ממנה היא רבה.. עבור לינוקס היא גם קצת מפוזרת אבל גוגל עושה את העבודה.
תתנסה, תשאל, תלמד - למשתמש ממוצע שליטה אדמיניסטרטיבית יכולה לבוא גם רק אחרי שנה, כמובן שזה תלוי בהמון גורמים וברצון שלך.

כאשר תרגיש שניסית מספיק ואתה רוצה לעלות עוד דרגה, תוכל לבדוק את מערכות BSD, הדוקומנטציה שלהם מסודרת מאוד ושיטת העבודה אידיאליסטית.

בהצלחה.

ישן 03-08-2007, 02:24

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי pyr0 שמתחילה ב "BSD?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי pyr0
אני משתמש בubuntu כבר למעלה משנה ואני מרגיש דיי טוב שם...

שמעתי על BSD בעבר אך לא התעמקתי,
אשמח אם תוכל להרחיב טיפה על BSD ועל היתרונות והחסרונות שלה.

תודה רבה

לפני שאני אתחיל, קצת רקע על שלושת הגדולים.

ייתרונות:

1) חיית עבודה - יציב, מהיר, יעיל.
2) ההתקנה קלה ומאפשרת שימוש בחבילות מוכנות לצורך הקמת תחנת עבודה או שרת תוך כשעה.
3) מריץ בינריים של לינוקס.
4) פיירוול/ראוטר מעולה ונוח לשימוש.
5) התוכנות הנפוצות תחת GPL מתאימות גם אליו אבל עוברות "שיפוצים" לפני השימוש.
6) ההתקנה/הסרה של התוכנות קלה ונקיה כמו שעוד לא ראיתם במערכות שמקמפלות את התוכנות שלהן.
7) יכולה גם לקמפל וגם להשתמש בחבילות שקומפלו כבר, שאותן ניתן להוריד מה-FTP המקורי או מראות (כן, יש מראות בארץ).
8) העדכון/שדרוג של קוד המערכת הוא נקי ביותר, אף פעם לא תהיה דרישה לפרמט את הכונן. אפילו בשדרוג של גרסאות בהפרשים גדולים כמו 4 ו-6, הכל עובר מעולה.
9) העדכון של התוכנות שהן לא תוכנות בסיס היא נקיה ביותר, סגנון ג'נטו אבל הרבה יותר יציב ואלגנטי.
10) המערכת מתפתחת כפרוייקט אקדמאי של אנשים שהסדר של הדברים חשוב להם והמערכת עם הדוקומנטציה שלהם נראים בהתאם.
11) BSD הן מערכות בשלמותן, אין הפרדת תוכנות בסיס מהגרעין, קוד מקור של המערכת נמצא באותה מערכת מעקב אחר הקוד (CVS) מה שיוצר סדר.
12) המערכות מגיעות עם auditing ו-sendmail כבסיס, שני אלה עוזרים לאדמיניסטרטור לראות מה קורה במערכת כל יום.
13) מאפשרת יצירת sendbox עם jails בצורה מאובטחת דבר שמאפשר להריץ שרתים בסביבה מופרדת לגמרי מבחינת מעבד, זכרון, רשת, קבצי מערכת, משתמשים. בערך כמו ה-zone של solaris למי שמכיר.
14) שימוש יעיל בזכרון ואפשרות להריץ אלפי משימות במקביל.
15) תמיכה מלאה ב-X
16) תהליך קל מאוד של יצירת גיבויים.
17) תהליך העברה מוחלטת של המערכת מכונן ישן לכונן חדש פשוט מאוד.

חסרונות:

1) לא תומך בחומרה הכי חדשה כשהיא יוצאת (דבר שלא פוגע ברוב המשתמשים הביתיים)
2) עדיין יש מפתחים שלא בונים גרסאות עבור BSD כגון פלאגנים מסויימים לדפדפנים (למרות שהעניין הזה הולך ונעלם).
3) לא נפוץ כמו ווינדוס או לינוקס עקב תביעה שפגעה קשות בפרוייקט בשנות 92-93 (למרות שבזמן האחרון מתחיל לקבל מודעות בזכות המצויינות שלו).

זה בערך הדברים, אני אשמח אם למישהו יהיה משהו להוסיף.

ישן 03-08-2007, 11:36

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "חצי מהיתרונות שלך הם "יכול..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
חצי מהיתרונות שלך הם "יכול לעשות X כמו בלינוקס/של הפצת לינוקס מסויימת". לא עדיף להשתמש כבר בלינוקס?

והחסרונות הם וואחד חסרונות. חוסר בתמיכה בחומרה חדשה למשתמש ביתי זה דבר קריטי - בלינוקס המצב הרבה יותר טוב, ועדיין לא מספק חלק מהאנשים...

באמת רק על חצי מהייתרונות אתה יכול להגיד את זה.. וגם החצי הזה - כאשר אתה משווה את התפקוד של BSD לכל הפצה של לינוקס אז BSD לוקח.
התמיכה של ווינדוס בחומרה הוא הטוב ביותר, אין עליו.. אבל היית משתמש בדבר הזה אחרי שהשתמשת בלינוקס?

בקשר לחומרה, אתה צודק, לרוב האיחור של התמיכה של BSD בחומרה חדישה יכול להגיע לשבועיים עד חודש אבל תמיד אפשר להסתפק במשהו דרגה מתחת שגם יהיה יותר זול, יותר ותיק ומוכח ויעשה את העבודה (לרוב, עבור משתמשים ביתיים הצורך במשהו חדיש ביותר הוא בשביל הדאווין).

כמו שציינתי קודם, BSD מקבל מודעות וזה הולך וגובר, בהתאם לזה גם התמיכה בחומרה והתוכנה ישתפרו.

(בשביל ההומור - שים לב שמכתבה זו, המיתוס של בעיית תמיכה בחומרה לא אמור להוות בעיה אם אין לך חומרה חדישה שלא נתמכת)

ישן 03-08-2007, 11:53
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי infernal211283 שמתחילה ב "[QUOTE=שימי]חצי מהיתרונות שלך..."

על פניו (לפחות לפי מה שאתה אומר), BSD היה אמור לקחת בקלות. מעניין שכמעט אף אחד לא משתמש בזה בשולחן העבודה...

כשאני התחלתי עם עולם המערכות הדומות/מבוססות/שאולות מ UNIX לפני כ-10 שנים - התחלתי מ BSD. האכזבה הקשה שלי מהמערכת (שאמנם הלהיבה אותי בפשטות ההתקנה שלה - ועשיתי התקנת network [מדובר על טרום עידן ה DSL - היה לי Frame Relay בבית של 128K...] - כי אז השוויתי לחלונות, שהיא כידוע זוועה בתחום)) - כמעט גרמה לי לאבד את החשק להתעסק בדברים האלה... למזלי מישהו הכיר לי את לינוקס אז.

מאז, לינוקס השתפרה בכמה סדרי גודל, ולפחות מבחינת UI ויוזביליות (שזה הדבר שמעניין אותי כמשתמש במחשב) - מכניסה את כל שאר המערכות בכיס הקטן (ובייחוד את חלונות...). אני ניגש היום ל BSD, ולמרות כל מה שאמרת, יש לי דז'וו של לפני 10 שנים. לא יודע למה

ישן 03-08-2007, 16:08

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "לא אמרתי שאף אחד לא משתמש;..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
לא אמרתי שאף אחד לא משתמש; אמרתי שכמעט אף אחד לא משתמש, למרות שלפי דבריך אין שום סיבה.

אבל אם 14 שנה אחרי מה שקרה בשנת 92 עדיין משפיע, משהו כאן לא בסדר... (אגב, סיבות לא מעניינות משתמשים; הם רוצים שמשהו יעבוד הכי טוב שאפשר, שיעורי הסטוריה לומדים בבית הספר...)

לא אמרתי שאמרת שאף אחד לא משתמש, ולהגיד שכמעט אף אחד לא משתמש זה רחוק מלהיות נכון, אולי בארץ זה פחות נפוץ מאותה סיבה שלינוקס כבר כבש המון משתמשים וכיום מומלץ כתחליף למייקרוסופט כי אנשים לא מכירים את BSD - זה עניין שמסתובב סביב עצמו, מודעות - תפוצה - מודעות וכך הלאה.

אחרי 14 שנה עניין התביעה כבר לא משפיע, הם פשוט עוד לא השיגו את התפוצה שלינוקס השיגה בגלל שכאשר BSD עמדו במקום לינוקס התקדמה.

מי שלא מעניינות אותו סיבות לא חייב לקרוא, הכנסתי את זה כי זה היה רלוונטי להודעה קודמת.

ד"א "הכי טוב שאפשר" זה מאוד מחלוקתי, תמיד יהיו כאלה שנוח להם יותר ווינדוס (כי לא צריך להחליט החלטות ובהתאם גם לא ללמוד) יהיו כאלה שיותר נוח להם לינוקס הפצה א' (עם ממשק גרפי נוח ולא צריך להגדיר יותר מדי) או לינוקס הפצה ב' (המון קומנד-ליין ולמידה) - בקיצור הייתרונות והחסרונות הם בעיני המתבונן.

ישן 04-08-2007, 16:25

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "רק אמרתי שהתירוצים של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
רק אמרתי שהתירוצים של ההסטוריה לא מעניינים את מה שמסתכל אובייקטיית על פלוסים ומינוסים...

בכל אופן, בהצלחה לך עם ה BSD, מקווה שתגיע מהר להיכן שלינוקס נמצאת כבר היום

אתה יכול לראות את העובדות כ-"תירוץ" או כ-"הסבר" לתופעה שבגללה אנשים חושבים שהתפוצה של לינוקס היא הסממן לזה שהיא הייתה/כיום/תהיה טובה יותר...

מקווה ש-BSD תגיע מהר להיכן שלינוקס נמצאת כבר היום? - לינוקס כגרעין או כמאות הפצות שמדביקות את המערכת מתוכנות שמפוזרות ברחבי הרשת?

בשורה התחתונה, הייתרונות המעטים והלא משמעותיים של הפצות לינוקס על BSD [כמו איחור BSD של עד חודש בתמיכת חומרה חדישה, תמיכה ישירה בכמה אפליקציות בודדות (ש-BSD גם ככה יכולה להשתמש בהן בעקיפין דרך בינרים שבנויים ללינוקס גם ללא קומבינות) והתפוצה] לא מצדיקים את מה שאתה אומר בעיקר לנוכח הייתרונות הרבים והיותר משמעותיים של BSD על הפצות לינוקס.

המון כתבות קיימות ברשת מסוגים כאלה, כאלה ו-כאלה, כמה כתבות אתה מכיר שמציגות את העובדות לצד השני?

הדיבורים הם לריק עד שלא מנסים, השכנוע הסופי תהיה חויית המשתמש.

ישן 29-07-2007, 08:32
צלמית המשתמש של ilane
  ilane ilane אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.05.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי avner22 שמתחילה ב "צריך את עזרתכם בייעוץ, האם לעבור ללינוקס ?"

לגבי התוכנות שאתה משתמש
בתוכנוןת שקיימות לך כרגע לא תוכל להשתמש, יכול להיות שלחלקן יש גירסאות שמתאימות ללינוקס אבל תצטרך גירסא כזו שמתאימה ללינוקס ולא לוינדוס

מי שיודע לעבוד עם וינדוס לא צריך לרסט, אם אני עושה ריסטרט למערכת וינדוס שלי זה רק לצורך החלפת /הוספת חומרה פעם בכמה חודשים וניתן להגיע לזה בפחות זמן ממה שדורש לימוד לינוקס

ניתן לשתף די בקלות משאבים (כוננים, חיבור אינטרנט) בין לינוקס ווינדוס, אך זכור לגבות את החומר במחשב שאתה מתכוון להתקין עליו לינוקס מכיוון שתצטרך למחוק לפחות אחת מהמחיצות שעליו לצורך התקנת לינוקס

לרוב לינוקס חינמית חוץ מגירסאות מסחריות שלה(שזה לא מה שאתה מחפש) וניתן להוריד מהאינטרנט בחינם
http://www.linux.org/dist/list.html

It's Never Lupus

ישן 29-07-2007, 20:23
צלמית המשתמש של Drambui
  Drambui Drambui אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.05

עצה ממשתמש שעבר ללינוקס לפני שבועיים ועכשיו מתקין ווינדוס בסמוך ללינוקס...
אם יש לך רשת וקבצים משותפים תתקין לינוקס יחד עם הווינדוס ולא במקום (אובונטו מומלצת לצורך העניין).
יהיו לך הרבה קשיים בהתחלה, כוננים ברשת שלא תוכל לראות (NTFS), חומרה שלא תעבוד חלק מייד אחרי ההתקנה ועוד...
בסופו של דבר לינוקס נוחה הרבה יותר מווינדוס לעבודה אבל תמיד יהיו את הדברים בווינדוס שהתרגלת אליהם או שלא מצאת תוכנות תואמות בווינדוס.
אני ממשיך עם לינוקס אבל בדיוק בשביל הדברים האלה דואג שיהיה לי גם ווינדוס במחשב.
בהצלחה.

ישן 02-08-2007, 16:35
  Excaliber Excaliber אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.07.05
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Drambui שמתחילה ב "עצה ממשתמש שעבר ללינוקס לפני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Drambui
עצה ממשתמש שעבר ללינוקס לפני שבועיים ועכשיו מתקין ווינדוס בסמוך ללינוקס...
אם יש לך רשת וקבצים משותפים תתקין לינוקס יחד עם הווינדוס ולא במקום (אובונטו מומלצת לצורך העניין).
יהיו לך הרבה קשיים בהתחלה, כוננים ברשת שלא תוכל לראות (NTFS), חומרה שלא תעבוד חלק מייד אחרי ההתקנה ועוד...
בסופו של דבר לינוקס נוחה הרבה יותר מווינדוס לעבודה אבל תמיד יהיו את הדברים בווינדוס שהתרגלת אליהם או שלא מצאת תוכנות תואמות בווינדוס.
אני ממשיך עם לינוקס אבל בדיוק בשביל הדברים האלה דואג שיהיה לי גם ווינדוס במחשב.
בהצלחה.

מה?! אין שום בעיה להקים רשת ביתית מחוברת לינוקס->ווינדוס או ההפך, קוראים לזה Samba!
אי אפשר לראות כונני NTFS?! על מה אתה מדבר? אני בלינוקס ואני רואה את כונני הNTFS במחשב שלך אחותי שמריץ ווינדוס אקס פי.
חומרה שלא תעבוד? ברוב המקרים זה לא קורה.
גם לי יש ווידנוס במחשב, ת'אמת אני לא באמת יודע בשביל מה... רק בשביל משחקים מידי פעם... חוץ מזה אני לא זוכר מתי פעם אחרונה עשיתי ריסט למחשב.
ישן 03-08-2007, 01:21

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Excaliber שמתחילה ב "[QUOTE=Drambui]עצה ממשתמש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Excaliber
מה?! אין שום בעיה להקים רשת ביתית מחוברת לינוקס->ווינדוס או ההפך, קוראים לזה Samba!
אי אפשר לראות כונני NTFS?! על מה אתה מדבר? אני בלינוקס ואני רואה את כונני הNTFS במחשב שלך אחותי שמריץ ווינדוס אקס פי.
חומרה שלא תעבוד? ברוב המקרים זה לא קורה.
גם לי יש ווידנוס במחשב, ת'אמת אני לא באמת יודע בשביל מה... רק בשביל משחקים מידי פעם... חוץ מזה אני לא זוכר מתי פעם אחרונה עשיתי ריסט למחשב.

בשביל לקרוא חציצות ntfs שנמצאות על אותה מכונה שכרגע מריצה לינוקס, צריך מודול.
יש להבדיל בין צורך זה לבין שיתופים ברשת בין ווינדוס ללינוקסים או יוניקסים למיניהם.
samba/cifs הוא הפתרון לשיתופי משאבים ברשת בין ווינדוס ללינוקס כאשר הם נמצאים על שתי מכונות שונות המחוברות ברשת והעיגון של השיתופים הוא של smbfs ולא ntfs.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:05

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר