לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-07-2007, 13:20
  V.G V.G אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.06
שלח הודעה דרך ICQ אל V.G
[דיון] המצב במדינה מול המציאות הבטחונית

מאז ההצלחה במלחמת ששת הימים קיימת תחושה של אופוריה ושל אנחנו בלתי מנוצחים בארץ.
אשר גורמת לתוצאות מאוד לא רצויות כגון התחמקות מקרבי (גם בקרב חברה בעלי פרופיל התואם לשיבות ביחידות חי"ר = 97 ו 82) או בכלל אי התגייסות.
הנוער השמולאני כגון הנוער של השומר הצעיר מסרב לקחת נשק לידיים וגם כן מתחמק מקרבי (אני שייך לנוער העובד אגב גם אצלינו לא חסר, כן אני קיבוצניק)
ערכים של שמירה על הבית הלכו לאיבוד.
רק בתל אביב קיימים אחוזים גבוההים מאוד של השתמטות מהצבא כ50% לערך מהנוער לא מתכוון כלל להתגייס.
לדעתי זה פשוט נוראי!!!
אני מתעסק רבות בנושא הזה.. ואני מרגיש שציונות כבר לא קיימת כמעט בסביבה שלי שהיא הסביבה החלוצית לשעבר... חברי הקיבוצי השומר הצעיר כבר מאבדים מהמשיכה לקרבי כלל ומעדיפים לאהוב את האוייב ולדאוג לזכויות שלו יותר מאשר למדינה הקטנה שלנו.
לא סוד שהמצב בכרשים לגמרי... הצבא הסורי מתכונן למלחמה ואני מקווה שגם אצלינו קיימת הכנה לתרחיש של מלחמה. אני לא מאמין בשלום עם מצרים וסוריה ואיראן ולבנון בכלל אין מה לדבר עליהם הם יתערבו במלחמה... גם הפלסטינים מבריחים נשקים... אני לא מאמין שהם משתמשים בכל הכח שלהם לחמס בטוח יש כמות גדולה של נשק יותר ממה שהם מפעילים כיום
אז למה הם שומרים אותו בעצם?
בקיצור איבוד בציונות שלנו והכניסה לאופוריה מסכנת את בטחון המדינה לדעתי...
המצב החברתי שמחנך לאהוב את האוייב יותר מאשר את המדינה (מוכר לי משיעור אזרחות - לומד בכיתה י"ב של בית ספר של השומר הצעיר) ומצב שבו חברה צעירים מתל אביב פשוט מפחדים להתגייס או לא רואים בכך משהו חשוב מביא אותנו למצב דומה למצב של ערב מלחמת יום הכיפורים.
האם שוב אמאות יצטרכו לקבור אלפיי בנים משכמם ומעלה כולם כדי שמשהו ישתנה בתפיסה של החברה הישראלית? האם זה באמת יעלה לנו במחיר כזה כבד?
האם אתם עדיין חשים בלתי מנוצחים?
אגב האמפריה הרומית נפלה בגלל שהם היו באופוריה של בלתי מנוצחים והתחילו אצליהם כל השטטויות האילה... אז האם מין אמפריה כקטנה כמו מדינת ישראל תיפול גם כן בגלל אופוריה ואיבוד האמונה בערכים שלה?

אשמח לדון על כל הנושאים האילה בדיון הזה...

נ.ב מקווה שהדיון נמצא בפורום המתאים אם לא מנהלים להעביר....
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-07-2007, 11:43
  REDRUM REDRUM אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.11.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי V.G שמתחילה ב "[דיון] המצב במדינה מול המציאות הבטחונית"

מקור ההשתמטות הוא בחינוך.
לדאבוני הרב, מערכת החינוך לא משקיעה אפילו ולא 0.1 אחוז בניסיון ללמד את תלמידיה את ערכי אהבת הארץ, כבוד לזולת וערכים נוספים שצריכים לאפיין בני אדם.
במשך כל שנות לימודיי לא נתקלתי במורה אחד שאמר לי כמה חשוב לשמור על המדינה.
במקום שהתלמידים ילמדו על המלחמות שעברנו ועדיין עוברים, אנחנו עוסקים בהיסטוריה חסרת תכלית ותו לא!
בנוסף, שיעורי החברה מהווים לא יותר מאשר בדיחה אחת גדולה, כאשר ברוב הנושאים שם המורים מנסים לעשות לעצמם חיים קלים ובוחרים ב"למה אסור לעשן", "אלכוהול", "מה ההבדל בין לאהוב לבין להיות מאוהב", במקום לעסוק בדברים יותר חשובים, כמו "מדינת ישראל נמצאת באיום תמידי", "כמה חשוב הגיוס שלכם".
כל זה מוביל לנוער עצלן, עברייני ומשתמט!

כמו כן, ניתן להוסיף שגם החינוך מההורים הוא חלק חשוב מאוד. כאשר הורה אומר לבנו: "אני לא רוצה שתילך לצבא בשביל שתילחם בשביל אולמרט, כבר עדיף שתטוס לפני הצבא לארה"ב ותישאר שם", אז לא רק שהוא טועה, הוא גם מטעה.
ישן 29-07-2007, 14:51
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי V.G שמתחילה ב "[דיון] המצב במדינה מול המציאות הבטחונית"

הנושא ננעל עד שתבהיר לי מה בדיוק הקשר לנושא הפורום

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:32

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר