לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-07-2007, 00:24
  Dean89 Dean89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.08.05
מתכונן לנסיעה קצת עזרה ב-FUJI S5600

שלום רב,
אני מתכונן לטיול לאיטליה עוד כמה ימים ושנה שעברה קניתי מצלמה (FUJI S5600). רציתי קצת עזרה בקשר לכל האפשרויות של המצלמה ואיך להשתמש בכולן. אני צריך לציין שאני צלם חובבן ביותר ככה שאני לא בדיוק יודע מה כל אפשרות עושה ואיך להשתמש בהן, אבל אני מאוד נהנה לצלם.
אז ככה:
1) רציתי לדעת אם יש במצלמה הזאת אפשרות לצילום פנורמי - כי חיפשתי ולא מצאתי וגם במשריך לא רשום משהו מיוחד על זה, וקצת מוזר נראה לי שאין צילום פנורמי. אז יכול להיות שאני מפספס פה איזה משהו או שבאמת אין את האפשרות?
2) זהו המחוג של האפשרויות של המצלמה:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.steves-digicams.com/2006_reviews/s5200/s5200_controls_grip.jpg]

* עכשיו ממה שאני הבנתי ב-S משתמשים לצלם גופים נעים ואם אני רוצה לראות את התנועה של הגוף אז להוריד את המספר של הצמצם ואם אני רוצה את הגוף ללא התנועה להגדיל מספר הצמצם. למרות שכשאני לוחץ על חץ למעלה (כדי להגדיל את המספר) אז המספר יורד ולהיפך (זה אמור לעשות את זה?).
כמו כן, רשום על המצלמה שהמהירות סגירה של הצמצם (שזה בעצם ה"מספרים" שהתכוונתי עליהם למעלה) מגיע מ-3 שניות עד 1000\1 שניות אבל כשאני מנסה להוריד את המהירות אני רואה שזה מגיע למספרים קטנים יותר מ-3. מה זה אומר?
* את ה-A הבנתי פחות או יותר איך להשתמש בזה, דומה פחות או יותר ל-S מבחינת סידור האפשרויות של המצלמה אם הבנתי נכון, רק נועד למצב צילום שונה (של פוקוס). את ה-P ואת ה-M לא כל כך הבנתי מה היעוד שלהם. אם אפשר לקבל הסבר.
* עכשיו בשאר המצבים: Night, Natural Light, Landscape, Portrait ו-Anti Blur. הבנתי את היעוד שלהםאבל כשאני מצלם אני לא כל כך רואה הבדל בין צילום באחד המצמבים הנ"ל לבין צילום במצב Auto. זה אמור להיות ככה? אם לא איך אפשר לשפר את הצילומים שלי במיוחד בלילה ובצילומי נופים?
3) למי שיש טיפים בשבילי לגבי המצלמה ואיך להשתמש בה או דברים נוספים שכדאי לדעת, אני ישמח מאוד על העזרה.

תודה רבה רבה למי שעוזר, אני יודע שזה קצת הרבה אבל אני רוצה להתקדם קצת בנוזא הצילום במיוחד לדעת איך לצלם בזמן הטיול ואני יודה לכם מאוד

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-07-2007, 09:01
צלמית המשתמש של petia
  משתמש זכר petia petia אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.05
שלח הודעה דרך ICQ אל petia שלח הודעה דרך MSN אל petia Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Dean89 שמתחילה ב "מתכונן לנסיעה קצת עזרה ב-FUJI S5600"

1. אם לא כתוב במדריך על צילום פנורמי,אז אולי אין...
2. לרוב S מסמל Shutter Priority, דהינו מהירות תריס/סגר. מה שאתה שולט עליו היא זמן החשיפה שאתה חושף את החיישן לאור. בקשר למספרים, זה הכל מתמטיקה פשוטה- אם תיזכר בשברים, ככל המחנה גדל (המונה נשאר 1),כך המספר עצמו קטן כלומר המהירות קטנה ולהיפך, זאת אומרת ש1/50 מהירות נמוכה יותר מ1/200 וכן הלאה.
S לרוב מסמל Aperture priority שבוא אתה שולט על מפתח הצמצם,מה שאתה שולט עליו היא כמות האור שברצונך להכניס בזמן נתון.
3. המצבים שראיתי הם מצבים קבועים וההגדרות שלהם לא ניתנים לשינוי. ההגדרות נקבעו על ידי החברה המייצרת אשר רצתה לעשות לך חיים קלים וקבעה הגדרות עבור כמה סוגי צילום.
אתה יכול לקרוא גם כאן על המצבים.
אני מציע לך להתחיל ללמוד על עקרונות הצילום ולא להכיר את המצלמה, כי הבעיה נובעת לא מתפעול המצלמה אלא מצילום עצמו.
אתר מומלץ: קליקי.
ספר מומלץ: מדריך שטח לצילום של נשיונל גאוגרפיק.סרט זה הוא סרט קטן (קח שתוכל להכניס לתיק שלך ולקרוא בטיול), קל להבנה וםשוט מעולה למתחילים.

רכשת ציוד צילום ורוצה לשתף אותנו בחווית הקנייה? לחץ כאן!

נערך לאחרונה ע"י petia בתאריך 30-07-2007 בשעה 09:17.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:55

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר