לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-08-2007, 20:08
  yossiz3 yossiz3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.01
רגע לפני קנייה..

ערב טוב לכולם!!
אז ככה.. כבר 3 שנים וקצת שאני מתעסק בצילום כתחביב ועברו בידיי כמה מצלמות כגון דמוי SLR וגם מצלמות פילם SLR, ולאחר מחשבות רבות והרהורים החלטתי סוף סוף להיכנס לתוך המים העמוקים ולעבור לעולם ה - DSLR..
באמת שקראתי הרבה ועשיתי השוואות ומה לא... אני סגור על איזה מצלמה אני בעצם הולך לקנות,
ניקון D80 כן כן.. (מה לעשות אני אוהב ניקון).. והחלטתי להיעזר בכם אנשים יקרים ולהפנות כמה שאלות לפני שאני מבצע את הקנייה.
השימושים העיקריים הם לצילומי נוף, אנשים, אורבני... וכמובן בשאיפה לפתח עוד תחומים כמו צילומי חיות מאקרו וסטודיו במהלך הזמן..
התקציב ההתחלתי שלי כרגע הוא בסביבות ה - 7000 - 8000 ש"ח בערך, וכמובן בעתיד הקרוב אני מתכנן להוסיף עוד כמה עדשות..
ופה בעצם ההתלבטות שלי... אני ממש אוהב את התחום הזה ואני רוצה להתמקצע בו יותר ולכן אני רוצה לשים דגש על האופטיקה וזה חשוב לי מאוד... נכון אני רק מתחיל ואני לא רוצה לקפוץ מעל הפופיק אבל אני גם לא רוצה לקנות ציוד לא איכותי..
אז על מה בעצם ללכת??? יש כל כך הרבה אופציות...
1. כן לקנות את הגוף עם עדשת הקיט?? יש למישהו ניסיון איתה והאם היא איכותית או ללכת על אפשרות אחרת ולקנות את הטמרון 17 - 50 2.8 או הסיגמה??
2. האם יש עדשת טלה מומלצת בטווח מחירים הגיוני ולא סכום מפוצץ?? לפחות להתחלה.. לאחר שאני אלמד ואתמקצע קצת יותר יש כמובן אופציה להחלפה ולמעבר לעדשה איכותית יותר..
3. עזרים נלווים.. איפה כדאי לקנות, על מה לשים דגש ועל מה לא להתפשר.. אילו דברים הם בעצם חיוניים לקנייה הראשונה.. (אני מדבר על תיק, פילטרים, ערכות ניקוי ודברים מהסוג הזה)..
4. ושאלה אחרונה.. יצא לי להסתובב בכמה חנויות בת"א באזור אלנבי.. והייתי גם בפוטופילם וראיתי את הרצינות של העובדים שם.. באיזה חנויות מומלץ יותר לקנות ציוד (רלוונטי יותר לגוף ולא לעדשות).. כל נושא האחריות, עד כמה זה משנה והאם יש הבדלים בין המקומות??
נכון שיש אחריות הדר, ואחריות של יבואנים שונים אבל האם שווה באמת להשקיע עוד סכום נכבד של כסף באחריות הדר ולא לחסוך ולקנות עזרים שונים למצלמה.. מה בעצם נותנים לי בהדר שלא נותנים במקומות אחרים??
יש לי עוד הרבה שאלות אבל אני לא רוצה לחפור יותר מדי..
בכל מקרה תודה רבה לכם ואני מקווה שאני אקבל תשובות שיעזרו לי לעבור את זה בשלום..
תודה.. וערב טוב
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-08-2007, 22:35
צלמית המשתמש של -mAoz-
  משתמש זכר -mAoz- -mAoz- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.09.06
שלח הודעה דרך MSN אל -mAoz- Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yossiz3 שמתחילה ב "רגע לפני קנייה.."

אני אמנם לא ניקוניסט, אבל אנסה בכ"ז לענות.

1. לדעתי, אם הטמרון 17-50 2.8 נכנסת לך בתקציב, לך עליה. היא זוכה להמון תשבחות על האיכות האופטית שלה. לגבי עדשת הקיט, הכוונה ל-18-70 או ל-18-135? בכל מקרה, בלינקים (בכחול) תוכל לקרוא סקירות על שתיהן, הן נחשבות די טובות למחירן (לפחות ה-18-70).
2. עדשת טלה מאוד פופולרית היא הסיגמא 70-300 APO DG (סקירה לגרסא של קנון) אמנם מפקסת לאט אבל איכותית למדי ומאפשרת גם מאקרו ביחס הגדלה של 1:2. יש אותה ללא מעט אנשים כאן.
3. אביזרים כמו תיק כדאי לקנות בחנות רצינית עם מבחר גדול שיאפשר לך לבדוק ולמדוד תיקים שונים כדי להגיע להחלטה. מידע על תיקים והשוואות מחירים תוכל למצוא ברשת ולצמצם את האפשרויות לפני שתגיע למדידות בחנות. אביזרים קטנים יותר, כמו פילטרים, סוללות, ערכות ניקוי וכד' אפשר לקנות באותה חנות ואם אתה יודע בדיוק מה אתה רוצה לקנות (פילטר מסוג מסוים של חברה מסוימת) תוכל לקנות גם באינטרנט, במקום הכי זול שתמצא. אגב, מפוח תקנה בזול בבית מרקחת, חבל סתם לשלם יותר על מה שמוכרים בחנויות צילום.
4. לגבי אחריות, אם ההפרש במחיר אינו תהומי עדיף לדעתי להשקיע קצת יותר עבור אחריות של היבואן הרשמי. היתרון הגדול הוא שליבואן הרשמי יש בארץ מעבדות המוסמכות ע"י היצרן לבצע תיקונים, בעוד באחריות של יבואן אפור יש צורך לשלוח את המצלמה לתיקון בחו"ל. בנוסף, אצל היבואן הרשמי (לפחות חלקם, לא יודע לגבי הדר) אפשר לקבל מצלמה חלופית במידה והתיקון יארך זמן רב, מה שלא מקבלים באחריות "אפורה".

מקווה שעזרתי,
ערב טוב.

ישן 12-08-2007, 23:44
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי -mAoz- שמתחילה ב "אני אמנם לא ניקוניסט, אבל..."

מסכים עם מעוז.

רק שלדעתי, אל תלך על עדשה כל כך קצרה כמו 18-50. טווח מעצבן.
עדיף ללכת על 18-70 (ניקון) אפילו שהצמצם שלה לא 2.8 לכל הדרך, רק בשביל הטווח.
יופי של עדשה, בנויה חזק, מאסיבי, מהירה, איכותית וכו'.

צילומי נוף אין לי המלצה מעבר ל 10-20 שנותנת יופי של איכות בזויות רחבות.
אם אין לך כוח לקנות עדשות מעאפנות בהתחלה, תוכל להשאר עם הערכה הזו בינתיים, עד שתרגיש שאתה צריך טלה גדול יותר, וננסה להתאים לך עדשה סבירה בתקציב (טלה זה סיפור יקר לצערי).

תיק - חשוב שיהיה נוח (לא לקנות מה שיפה, אלא מה שבאמת נוח). לשים לב לתמיכה בגב. שיהיה קשיח מאחורה ומרופד (שלא תרגיש את העדשות נכנסות לך בגב כשאתה בהליכה).
שיהיה מספיק גדול גם לציוד עתידי. לי אישית יש Rover AW II של Lowepro... מרוצה ממנו מאוד.
פילטרים וכו' - כשיגיע הזמן, אלא אם אתה כבר עכשיו יודע איזה פילטרים אתה צריך (אולי ND? אינפרא? מקטב?).

בהצלחה!
Nikon D80 בובה של מצלמה.

ישן 13-08-2007, 07:45
צלמית המשתמש של petia
  משתמש זכר petia petia אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.05
שלח הודעה דרך ICQ אל petia שלח הודעה דרך MSN אל petia Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yossiz3 שמתחילה ב "רגע לפני קנייה.."

1. עדשת הקיט טובה אופטית אך לא הייתי ממליץ עליה, כמו שמתן אמר הזום מעצבן וגם אני אישית לא אוהב שהפוקוס לא נעשה בפנים העדשה ועדשה טובה ממנה היא 18-70 או 18-135 (שאמורים להימכר באותו מחיר).
2. כמו שמעוז אמר, עדשת סיגמא 70-300 תתאים לתקציב שלך ובעתיד תוכל לשדרג ל-70-300VR של ניקון ומי יודע מה יצא עד שתרצה לשדרג
3.אביזרים נלווים דיי יקרים בארץ ולכן הייתי ממליץ לם גם להסתכל בBH או בEBAY (אביזרים כמו מפוח,lenspen, סוללה מקורית/חילופית שלט ועוד)
תיקי Lowepro או tamrac מומלצים ואפשר לקנות אפילו ביד שניה אם התיק במצב טוב.
פילטרים תלוי לאיזו מטרה, ראשית תקנה UV (של סיגמא טובים ולא יקרים יחסית לחברות כמו B+W) שתגן על העדשה שתקנה.
4. אני תמיד מעדיף לקנות מהייבואן הרשמי כדי להיות עם ראש שקט שיש אבא טוב למצלמה.
קפוץ לפוטופילם (אל תסתכל במחירים באתר כי הם לא נכונים), הם נותנים שירות טוב ועובדים עם היבואן הרשמי, בקש מהם הצעת מחיר ואם לא יהיה טוב,חפש חנות אחרת (יש לך בסביבה גם את יוגנד).
בהצלחה בקנייה

רכשת ציוד צילום ורוצה לשתף אותנו בחווית הקנייה? לחץ כאן!

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:12

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר