לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-08-2007, 21:44
  megashock megashock אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.12.06
שאלה על ספינת שלדג

אחד היתרונות של השלדג הוא שיש לה הנעה בעזרת סילוני מים וכך היא יכולה להמנע מלהסתבך ברשתות דייג. האם ניתן לעצור ספינות אחרות המונעות בעזרת מדחף (לצורך הדיון דבורה) בעזרת פיזור של רשתות דייג בים והאם הפלסטינים ניסו לעשות זאת?
יש כתבות על שלדגים שפועלים באזור רצועת עזה האם זאת מהסיבה שציינתי למעלה?

כמו כן קראתי שחיל הים בחר להצטייד גם בסופר דבורה סימן 3 וגם בשלדג 2.
אולם רוב הספינות הן מסוג סופר דבורה ורק חלק קטן מאוד הוא מסוג שלדג.
אם השלדג יותר עדיפה מבחינת כל הפרמטרים (טווח, מהירות, הנעה ויכולות) על הסופר דבורה למה היא נרכשת בכמויות כל כך זניחות?

גם רשומות בקישור שהוספתי 2 עסקאות אחת מ2002 ואחת מ2006 האם זאת אותה העסקה או 2 נפרדות?

נערך לאחרונה ע"י megashock בתאריך 14-08-2007 בשעה 21:47.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-08-2007, 23:09
  RedGti07 RedGti07 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.07
תשובה...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי megashock שמתחילה ב "שאלה על ספינת שלדג"

בעיקרון הסיכוי להסתבך ברשת אפסי שכן פרישת רשת משמעותה שהרשת שקועה ותופסת כמה מטרים מן הקרקעית כלפי מעלה,זאת אומרת שנשאר מרווח בין הרשת לפני המים. את הרשת מחברים לשני ג'ריקנים
משני קצותיה כדי שיוכלו להרימה.את הגריקנים רואים די טוב כך שלא קורה כמעט הסתבכות ברשת.
בכל אופן לגבי שלדג מול דבורה יש פרמטר אחד שלא מזכירים בדרך כלל והוא האמינות המוכחת של הדבורה שכן ניסיון של שנים עם הכלים של רמת"א מצביע על שרידות ים גבוהה ויכולת לספוג התעללות ממושכת. יתכן והשלדג לא יעמוד באותם תנאים. יש לזכור שדבורה עושה אינספור שעות ים במהלך שירותה.
כל תקלה פוגעת בכשירותה המבצעית.חוץ מזה שתזכור שכל כניסה של כלי חדש מחייבת השקעה אדירה בלימוד ובניית מערך תחזוקה וטיפול הסובב את הכלי.לדבורה רגילים ולא משנה איזה לשלדג לא.
מקווה שעזרתי בתשובתי.

ישן 15-08-2007, 08:08
  RedGti07 RedGti07 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.07
ממש לא...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי megashock שמתחילה ב "שאלה על ספינת שלדג"

אם אתה מתכוון שמישהו יעשה בכוונה אז אפשר להסוות רשת.בעיקרון רשת שפרושה למטרת דייג
קשה מאוד להסתבך בה. במהלך 3 וחצי שנים עליתי בלבנון וראש הנקרה על עשרות רשתות מעולם לא הסתבכתי.
לעומת זאת פעמיים במהלך אימון עם חבלים נתקעו לנו חבלים במדחף.
לגבי ההשקעה. כמו שאני זוכר מלפני שנים שדברתי עם אנשים הקנייה של שתי הספינות היא גם מהלך פוליטי שנובע מלחצים של מספנות ישראל ורמת"א יחדיו,קשה לבחור אז מרגיעים את שתיהן.קשה להבין בדיוק אבל קח בחשבון שכל רכישת כלים ולא משנה באיזה חיל אתה נובע גם מלחץ של פוליטקאים על אנשי צבא וכו'.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:32

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר