לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-08-2007, 13:05
  krivbass krivbass אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.03.07
שאלה מתחום ספרות צבאית

בזמן האחרון אני נהנה לקרוא ספרות צבאית המתרכזת בשאלת "האלטרנטיבה ההיסטורית" ובקיצור " מה היה קורה אילו....". בין השאר נתקלתי בספרים שדנו במה היה קורה אילוגרמניה הנאצית ניצחה במלחה"ע II או מה היה קורה במידה וניסיון ההתנקשות של פון שטאופנברג ושותפיו היה מצליח, היטלר היה מחוסל והגרמניה הנאצית הייתה כורתת הסכם עם אנגליה/ארה"ב כנגד בריה"מ. (יש לציין כי שיחות/גישושים בכיוון זה נערכו בשוויץ במהלך 1944). ספרים כאלה הם ברובם כתובים בצורה טובה ובעלי תכונה חשובה מאוד - דגש על הפרטים ההיסטוריים (כלים צבאיים, פקודות, סלנג וכד'). יש לציין כי בזמן האחרון יצא ספר של פיליפ רות שבו הוא מתאר מה היה קורה אילו צ'רלס לינדברג היה נבחר לנשיאות ארה"ב במקום רוזוולט והיה נוקט במדיניות נציונל-סוציאליסטית בארה"ב.

בישראל נתקלתי אך ורק בספר יחיד מסוג זה - ספרעל מה היה קורה אילו הערבים היו מנצחים במלחמת ששת הימים וכובשים את תל-אביב. הספר אמנם מציג תסריט מעניין אך כתוב בצורה מספיק טובה.

האם מישהו יודע על עוד ספרים מסוג זה של אלטרנטיבות היסטוריות צבאיות?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-08-2007, 18:53
  offerd offerd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב ""ארץ אבות""

אני חושב שלזה פותח האשכול התכוון. לטעמי הספר היה מצויין, המחבר אגב, רוברט האריס מתמחה בסוג ספרות הסטורית שנעשית על בסיס תחקיר אמיתי ושילוב עלילה בתוכו.
כל ספריו מומלצים (ביניהם "אניגמה" שתיאר את פיצוח הצופן הגרמני בבסיס האנגלי מצפון ללונדון, "מוכרים את היטלר" - סיפור היומנים המזוייפים שהתפרסמו לפני מספר שנים)
נקודה מעניינת בספר "ארץ אבות" האריס מתאר את כלי הרכב "מייבך" כרכב היוקרתי של הרייך עוד בטרם הושק מחדש לפני מספר שנים.

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

ישן 27-08-2007, 07:33
  krivbass krivbass אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.03.07
לא, אני לא מחפש משהו הזוי....
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "מומלץ בחום:..."

מעניינים אותי ספרים מתחום האלטרנטיבה ההיסטורית, תוך שימת דגש על הדיוק בכלים צבאיים וכד'.
כרגע אני קורה ספר על מה היה קורה במידה והמעורבות הרוסית המוגברת במלחמת קוריאה בראשית
שנות החמישים הייתה מובילה לעימות צבאי ישיר עם האמריקאים... אחת המלחמות הנשכחות ביותר (בתקופה זו) שהייתה יכולה ליצור תבערה חמורה ביותר...

נ.ב.: במקביל אני נמצא בשלבי סיום של "דרזדן" (הומלץ כבר באשכול הספרים)... ספר חביב מאוד,
וכרגיל מאוד מדויק כפי שקורה אצל היסטוריונים צבאיים אנגליים...

נ.ב.ב.: השאלה שאותי מעניינת למה בישראל הז'אנר לא תפס? הרי היו מספר נקודות שאם ניתן לגעת
בהן ניתן לקבל תסריטים שונים... החל מכ"ט בנובמבר, ששת הימים, יוה"כ וכד'...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:46

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר