לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-08-2007, 13:00
  himi56 himi56 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.06.04
מוזר
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי infernal211283 שמתחילה ב "1) שני המחשבים שמחוברים לתוך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי infernal211283
1) שני המחשבים שמחוברים לתוך הרכזת של הראוטר רואים אחד את השני, לכן יש פינג.

2) למרות ששני המחשבים האלחוטיים באותה הרשת הם אמורים להיות מספיק קרובים אחד לשני בשביל להגיע עם הפינג מכיוון שהם לא מעבירים את הפינג דרך הראוטר.

3) בשביל שהמחשבים ברשת האלחוטית שלך יוכלו לגשת למחשבים ברשת החוטית יש צורך להגדיר את זה בראוטר, מכיוון ששתי הרשתות בסאבנט שונה.

לא ממש הבנתי ---->"לא מעבירים את הפינג דרך הראוטר"??????
---->"יש צורך להגדיר את זה בראוטר"???????????
---->"בסאבנט שונה"?????????????.

אם הפינג לא עובר דרך הנתב אז איך???????
אם הם היו בסאבנט שונה איך היו גולשים????
מה בדיוק יש להגדיר בנתב על מנת שיראו אחד את השני????

תראה סנופי היקר, לפי מה שאמרת יש לך נתב של סימנס כנראה מבזק(תקן אותי אם אני טועה), אנא ממך בצע את השלבים הבאים ותאמר לי מה קרה.

דבר ראשון לא אמרת האם ישנם מערכות SP1 ו SP2.
בכל מקרה.
1. נתק פיזית את כל המחשבים מהנתב (כבל רשת לנתק, אלחוטי ב-disable)
2. המחשב שלי , מאפיינים,שם מחשב, מזהה רשת, הבא, לסמן אופציה ראשונה(עסקי), הבא ולסמן אופציה שנייה(ללא קבוצת מחשבים), הבא, יוצג מסך שם אוטומטית יופיע קבוצת עבודה workgroup,הבא, ולאחר מכן איתחול מחדש. (כמובן תהליך זהה בכל המחשבים כאשר הם מנותקים מהנתב!!!!)
3. לאחר שהמחשב נדלק (עדיין לא לחבר לנתב) המחשב שלי, סייר, כלים, אפשרויות תיקיה, להוריד את הסמן מהאופציה אפשר שיתוף קבצים פשוט.
4. לחבר את כל המחשבים לנתב, אני מניח כי הנתב מוגדר כי הוא מקצה כתובות לכל מחשב ברשת.
5. תן למחשבים כמה דקות מנוחה.
6.להקיש פעמיים על מיקומי הרשת שלי ואח"כ הצג מחשבים בקבוצת העבודה שלי.

אנא ממך חזור ועדכן אותנו.
בהצלחה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-08-2007, 13:48
צלמית המשתמש של infernal211283
  infernal211283 infernal211283 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל infernal211283 שלח הודעה דרך MSN אל infernal211283
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי himi56 שמתחילה ב "מוזר"

בזהירות על הסימני שאלה..

ציטוט:
במקור נכתב על ידי himi56
לא ממש הבנתי ---->"לא מעבירים את הפינג דרך הראוטר"??????

אם עשית פעם penetration testing לראוטר אלחוטי, בטח שמת לב שבשביל לזרז את התהליך יש לך אפשרות לשלוח פאקט מסויים לאחד מההוסטים האלחוטיים, שגם כן מחוברים דרך הראוטר הזה, ולגרום לו להתחבר לראוטר מחדש. למה זה נעשה זה לא רלוונטי.
מה שאני בא להגיד זה שאם היית רוצה לעשות את זה, היית חייב להיות מספיק קרוב להוסט הזה בשביל לתקשר איתו.

ייתכן ואתה צודק והתקשורת הזאת שונה מכיוון שכאן המחשב שאיתו עושים את ה- penetration testing, הוא עדיין לא authenticated לרשת.

אני אשמח אם מישהו יוכל להגיב על זה ולחדד את העניין.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי himi56
---->"יש צורך להגדיר את זה בראוטר"???????????

לא יודע, כמה ראוטרים יש, כל אחד עם הגדרות משלו..

ציטוט:
במקור נכתב על ידי himi56
---->"בסאבנט שונה"?????????????.

לראוטר רגיל לא אלחוטי יש כניסה ויש יציאה שמן הסתם הסאבנט שלהן שונה תמיד.

wan
------|
[ ראוטר ]
------|
lan

לראוטר אלחוטי, יש שתי כניסות ויציאה אחת (תלוי מאיפה מסתכלים) אחת אלחוטית, אחת חוטית lan והאחרונה wan.

wan
------|
[ ראוטר ] <> ((( wireless
|------
lan

הם יוצאים לאינטרנט בלי קשר ל-"להיות באותו סאבנט" כי הם לא.
אני מריץ ראוטר על יוניקס ויש לי 3 רשתות, כאשר כל אחת בסאבנט שונה (אם מישהו חשב אחרת) וכל ההוסטים מחוברים לאינטרנט.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי himi56
אם הפינג לא עובר דרך הנתב אז איך???????

ברשת החוטית, הפינג לא עובר "דרך" הנתב, כי הוא לא מנותב לשום מקום.. הוא רק עובר ברכזת
(hub, mini-switch איך שתרצה).. לעומת התקשורת בין הרשת האלחוטית לחוטית שכן צריכה לעבור "דרך" מכיוון שהיא רשת אחרת.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי himi56
אם הם היו בסאבנט שונה איך היו גולשים????

איך 3 הרשתות שלי גולשות למרות שהן בסאבנט שונה?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי himi56
מה בדיוק יש להגדיר בנתב על מנת שיראו אחד את השני????

שוב, אני לא יודע בדיוק אילו אפשרויות יש שם.

נערך לאחרונה ע"י infernal211283 בתאריך 25-08-2007 בשעה 13:54.
ישן 26-08-2007, 07:09

שאלה
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי yman36 שמתחילה ב "בקשר לפסקה הראשונה: המידע..."

כהמשך לניסוי, עניין אותי לדעת על עניין התקשורת בין שני STAs שמחוברים ל-AP ולכן ביצעתי כמה בדיקות נוספות.

אני מחובר עם נייד ל-AP ויש לי שליטה אדמיניסטרטיבית עליו.
מחשב נוסף מחובר ל-AP ולא בטווח שידור/קליטה עם הנייד.

בעקבות ההסבר האחרון, אמורה להיות תקשורת בין המחשב הנוסף לנייד גם ללא קשר להמצאותם בטווח אחד של השני.

כתובות:
נייד: 12.34.56.66
מחשב נוסף: 12.34.56.77
AP: 12.34.56.88

שלבים:
מתוך הנייד:
arp -a > ריק
ping 12.34.56.77 > request timed out
arp -a > ריק
ping 12.34.56.88 > reply from ... TTL=64
arp -a > 12.34.56.88's physical address is ab-cd-ef-12-34-56
tracert www.walla.co.il > 9 of 12 successful hops to www.walla.co.il
tracert 12.34.56.77 > request timed out

נסיון גישה לתיקיות משותפות:

start > run > \\12.34.56.77\
נכשל.

בעניין הפיירוול על המחשב הנוסף, טבלת ה-arp אמורה להכיל את הכתובת MAC של המחשב הנוסף לאחר הנסיון לעשות פינג גם אם לא הוא לא מאופשר ע"י הפיירוול המקומי של הנוסף.

אשמח אם מישהו יוכל לעזור לי לסיים את הניסוי הזה.

תודה.

נערך לאחרונה ע"י infernal211283 בתאריך 26-08-2007 בשעה 07:24.
ישן 26-08-2007, 13:50

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי yman36 שמתחילה ב "כאשר שתי תחנות לא נמצאות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yman36
כאשר שתי תחנות לא נמצאות בטווח שמיעה אחת מהשנייה, הן לא יכולות לממש את מנגנון ה-CCA שאמור
למנוע התנגשויות בין השידורים שלהן. אם תוכל להוסיף עוד תחנה (בעדיפות ניידת כמובן) שמריצה WLAN Sniffer, תוכל לראות אם אכן היו ReTransmission בקרבת ה-AP.

דבר נוסף שאתה יוכל לנסות זה להפעיל את מנגנון ה-RTS/CTS במחשב הנייד, ולקבוע את ה-Threshold שלו
ל-500 לדוגמא, תוך כדי שהפינגים שאתה שולח יהיו גדולים יותר מזה.

באופן כללי, תצורה כזו של רשת, שנקראת Hidden Node - לא מומלצת כלל, ויש להמנע ממנה.

כמו-כן, האם מדובר ב-AP "אמיתית" או במימוש סטייל hostapd על FreeBSD ..?

אני לא רואה את האפשרות להפעיל את RTS/CTS, כלי ההגדרות הם של Ralink.
חיפשתי גם בהגדרות כרטיס הרשת ולא ראיתי משהו רלוונטי.
האם הייתי בדרך או שזה נעשה במקום אחר לגמרי?

מדובר ב- LevelOne WBR-3406TX.

ישן 26-08-2007, 23:11

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי yman36 שמתחילה ב "מוזר... אולי תנסה משהו קצת..."

ציטוט:
מוזר...
אולי תנסה משהו קצת שונה. תתחיל סשן של Iperf לדוגמא, או סתם העברה גדולה ב-FTP כשאתה בטווח
סביר מה-STA השנייה. תתרחק משם, ותגיע לאותו מקום שממנו הפינגים לא הגיעו, תוך כדי שאתה נותן פינגים ל-AP. תנסה שה-STA הנייחת לא תשדר יותר מדי מידע ל-AP בזמן הזה.

לפי איך שאני מבין את זה, זה בעצם ייתן לי לראות האם הפריימים מ-STA1 עוברים דרך ה-AP ל-STA2 או ישירות אחד מהשני?

אני רק לא סגור על למה לתת פינגים ל-AP בזמן התהליך?

ישן 27-08-2007, 21:24
  himi56 himi56 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.06.04
מכל השירשורים האלה לא הגיב הבחור האם הצליח או לא.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי snoopy22 שמתחילה ב "שיתוף קבצים ברשת חוטית\אלחוטית"

infernal211283 תראה יש כמה דברים שאני רוצה להבין.
במיקרה הנ"ל למודם ראוטר סימנס יש 4 כניסות LAN וכניסת WAN אחת (RJ 11) חיבור לקו הטלפון =סינכרון מול פורט ADSL.(במיקרה שציינת בראוטר רגיל ה-WAN וה-LAN אכן בסאבנט שונה - ה-WAN למודם שדרכו מתבצע החיוג וה-LAN ברשת הפנימית של הראוטר שמחבר את כל ההוסטים. כאן בסימנס כל ההוסטים בין אם ב-LAN או WLAN מקבלים כתובות IP בטווח הכתובות שמוגדר במודם בסאבנט שמוגדר שאת שניהם כמובן ניתן לדשנות ללא בעיה. אני לא ראיתי כיצד ניתן בנתב הנ"ל להגדיר מס' רשתות (האם התכוונת לשלושה טווחי כתובות שהנתב מקצה לכל קבוצה של הוסטים?)
ובכל מיקרה בהסתמך על מה שכבר ציינת שעלמנת שהוסט בחיבור אלחוטי "יראה" הוסט אחר בחיבור קווי הם הרי חייבים להיות באותה קבוצת עבודה וכמובן באותו סאבנט לא?
מה שאותי מעניין במיקרה הנ"ל הוא זה, אם קיימים שני הוסטים שמחוברים באלחוטי , הם הרי מקבלים כתובת מהנתב בדיוק כמו ההוסטים שמחוברים ב-LAN, אז במידה והוסט אחד רוצה לראות הוסט שני האם הוא לא עובר (המידע) דרך הנתב? אמנם הנתב מהווה גישה לאינטרנט עבורם ועבור הרשת כולה אבל עדיין האם המידע עובר ישירות בין שני האלחוטיים ? איך?
אני לא בדיוק הבנתי למה במצב הנ"ל יש להתייחס להוסטים המחוברים ב-LAN ולאלו שבאלחוטי כרשתות שונות, הנתב מקצה להם כתובות באותו סאבנט.
ישן 28-08-2007, 07:22

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי himi56 שמתחילה ב "מכל השירשורים האלה לא הגיב הבחור האם הצליח או לא."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי himi56
כאן בסימנס כל ההוסטים בין אם ב-LAN או WLAN מקבלים כתובות IP בטווח הכתובות שמוגדר במודם בסאבנט שמוגדר שאת שניהם כמובן ניתן לדשנות ללא בעיה. אני לא ראיתי כיצד ניתן בנתב הנ"ל להגדיר מס' רשתות (האם התכוונת לשלושה טווחי כתובות שהנתב מקצה לכל קבוצה של הוסטים?)
ובכל מיקרה בהסתמך על מה שכבר ציינת שעלמנת שהוסט בחיבור אלחוטי "יראה" הוסט אחר בחיבור קווי הם הרי חייבים להיות באותה קבוצת עבודה וכמובן באותו סאבנט לא?

הנתב מגדיר את שתי הכניסות (החוטית והאלחוטית) להיות באותו הסאבנט, דבר שמתאפר ע"י בפרוטוקול OSPF
כשאתה אומר "קבוצת עבודה" אתה מתכוון ל-workgroup בווינדוס?
כדי "לראות" אחד את השני (ברמת פינג אפילו), ההוסטים לא חייבים להיות באותה קבוצת עבודה, כדי לשתף תיקיות הם גם לא צריכים להיות באותה קבוצת עבודה, באותו סאבנט כן.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי himi56
מה שאותי מעניין במיקרה הנ"ל הוא זה, אם קיימים שני הוסטים שמחוברים באלחוטי , הם הרי מקבלים כתובת מהנתב בדיוק כמו ההוסטים שמחוברים ב-LAN, אז במידה והוסט אחד רוצה לראות הוסט שני האם הוא לא עובר (המידע) דרך הנתב? אמנם הנתב מהווה גישה לאינטרנט עבורם ועבור הרשת כולה אבל עדיין האם המידע עובר ישירות בין שני האלחוטיים ? איך?

לפי מה ש-yman אמר (ולא ניתן להתעלם מדברי CWNA כאשר הוא מדבר על רשתות אלחוטיות), זה שהתקשורת כן עובר דרך הראוטר.
ערכתי ניסוי שלא הראה התנהגות כזאת אבל יכול להיות גם שזה נכשל מסיבות אחרות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי himi56
אני לא בדיוק הבנתי למה במצב הנ"ל יש להתייחס להוסטים המחוברים ב-LAN ולאלו שבאלחוטי כרשתות שונות, הנתב מקצה להם כתובות באותו סאבנט.

OSPF.
מבחינת המשתמש זה שקוף, מה שהוא יודע זה שכל ההוסטים שלו, החוטיים והאלחוטיים, יהיו באותו הסאבנט כשהוא יחבר אותם.
בגדול, בעולם התקשורת ברמה היותר בסיסית, לכל מכונה שיכולה לנתב יש כניסות/יציאות בסאבנטים שונים כדי למנוע לולאות, בילבולים וכדומה.

נערך לאחרונה ע"י infernal211283 בתאריך 28-08-2007 בשעה 07:24.
ישן 28-08-2007, 20:03

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי himi56 שמתחילה ב "מכל מלמדי השכלתי:)"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי himi56
אכן השכלתי , אני לא ממש מומחה לרשתות אבל אני התחלתי לפני שבועיים קורס CCNA ומקווה בהמשך להיות יותר בעל הבנה (קורס קשה מאד), אבל שוב תודה.

נ.ב
שאלה קטנה נוספת, אם ברצוני לחבר מס' מחשבים באלחוטי וקווי וברצוני שהנתב יהיה STATIC האם ישנה אפשרות כזאת (ניסיתי -----> ההוסטים שמחוברים בקווי יצאו לאינטרנט אבל האלחוטים לא הצליחו)
שוב תודה

בבקשה.

בקשר לשאלה - לא אמורה להיות בעיה עם זה כמו שאין בעיה כשהנתב מחלק כתובות dhcp.
תפרט קצת יותר על מה ניסית לעשות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:00

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר