לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום בעלי חיים בפרש- כרטיסי הזכייה בתחרות נשלחו לזוכים! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > בעלי חיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-08-2007, 02:36
צלמית המשתמש של Lycans
  Lycans Lycans אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.06
שאלה היפוטתטית לגבי "החתולים הגדולים"

היי. האם ידוע על מקרים בטבע בעיקר (אם כי גם בשבי) שב נקבה אימצה גורים ממין אחר (לדוגמא לביאה מאמצת גורי צ'יטה).

ואפילו אם לא יודע על מקרה כזה, אם במצב שאנו יוצאים הנחה שזה קרה האם הגורים יוכלו לשרוד? כי הרי שיטות הציד של אריות וצ'יטות הם שונות. אני חושב שאם זה היה נכון לדוגמא לגבי טיגרסים ואריות אז הטיגרסים לפחות שהיו מחקים את אימם הלביאה במידה והיו מאמצים את דרכי הציד של האריות היו יכולים לשרוד (אם כי אני לא בטוח לגבי כושר הריצה שלהם).
דבר אחרון שאני חושב שהוא חשוב לציון, השאלה איפה האינסטינקס נמצא בכל העניין הזה, אבל אני מעדיף שתענו על זה בצורה נפרדת משאר הסעיפים.

תודה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.angelfire.com/ga2/kttenkaboodle3/images/stbern.gif]

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-08-2007, 09:19
צלמית המשתמש של *Reut*
  *Reut* *Reut* אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.06.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lycans שמתחילה ב "שאלה היפוטתטית לגבי "החתולים הגדולים""

כן, קרו מקרים בטבע שנקבה אימצה גורים ממין אחר.
לא שמעתי על לביאה שאימצה גורי צ'יטה כי אריות וצ'יטות הם אויבים מלידה ומה שבטוח זה שגם אם זה היה קורה אז רוב הסיכויים שהגורים לא היו שורדים, כי בטבע הגורים צריכים לחיות עם ההורה מאותו זן שלהם. אבל אולי אחרים שמעו על מקרה כזה, אם כן תקנו אותי.
אני דווקא ראיתי בטלוויזיה מקרה הזוי עוד יותר. לביאה שאימצה גורי אימפלות.
לביאה צעירה אחת שלא המליטה גורים מעולם, הייתה במסע ציד אחד והבריחה את העדר של האימפלות ובאותו זמן הקיפה גור אימפלה אחד ולא נתנה לו לברוח. הלביאה לא ניסתה אפילו פעם אחת לתקוף את גור האימפלה אך יותר גרוע - האהבה שלה הרגה אותו. היא הייתה איתו במשך חודשיים, נצמדה אליו, לא נתנה לו לברוח, ולא נתנה לו לחזור לעדר שלו. היא הרעיבה את עצמה כי היא לא צדה בזמן ששמרה עליו אבל בגלל שלא נתנה לו לחזור לעדר הוא בסופו של דבר מת מרעב כי לא יכל לינוק מאימו. בקשר לאותו לביאה מסוימת, נאמר שהיא אימצה חמישה גורי אימפלה שונים בתקופה מסוימת של שנה.

בקשר לאינסטינקט. זהו נושא מאוד מעניין שחוקרים בודקים אפילו היום. אני יכולה להסביר את הסיבה האפשרית לאינסטינקט של לביאה לאמץ גו ר של בעלי חיים שהיא טורפת מטבעה - לפי מה שנאמר בסרט שראיתי, ולפי דעתי, אין זו עובדה מדעית.
באותו מקרה ספציפי הלביאה לא המליטה גורים מעולם, לא הייתה שייכת לאף להקה ואולי בגלל הגורם הזה של נידוי מהחברה של אריות היא רצתה לאמץ גור כלשהו כאינסטניקט אימהי שלה. גור אימפלה קל יותר לאמץ כי הלביאה מפחידה מאוד את האימפלות וכך קל יותר להקיף בעל חיים אחד בלהקה (בעיקר גור) ולבודד אותו משאר הלהקה. בדרך כלל צ'יטות עושות זאת על מנת לטרוף את הטרף, אך כאן המקרה שונה.

אפשרות שניה היא שהלביאה פשוט רצתה "לשחק" עם הטרף שלה, לא לאכול אותו ישר אלא לראות מה קורה כאשר הוא רחוק מהלהקה שלו וחסר אונים, ולכן היא נצמדה אליו ולא נתנה לו לחזור ללהקה.

באופן כללי - יש הרבה סוגים של בעלי חיים שמאמצים פתאום בעלי חיים אחרים. כמו כלבות שמאמצות גורי חתולים, תרנגולת שאימצה גור חתולים וכו' ברוב המקרים האלו זהו אינסטינקט אימהי של לטפל בגור שנראה בודד וחסר אמא אפילו אם אינו שייך לך (או למין שלך) וזה בדרך כלל האינסטינקט שפועל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:50

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר