לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-02-2005, 14:37
  yosilevi050 yosilevi050 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.05
למבוגרים בלבד אפליה עדתית בכל הגיבושים לצה"ל-עובדה!!!

אז ככה זה הולך להיות קצת ארוך אז אני מצטער מראש.
אני גר בבית שאן(עיירת פיתוח אי שם בצפון) וכרגיל כשאני אומר בית שאן ישר מתחילים על דוד לי, סרט מלחמה, וכל הסטיגמות המטומטמות האלו. אני מתגייס במרץ הקרוב ואיתי מתגייסים המון חברים מהכיתה.
כיתות ז-ט למדתי בבית ספר שנמצא בקיבוץ דתי שדה אליהו, 7 קילומטר מבית שאן.
אני באופן אישי לא להוט לקרבי שלא כשאר חבריי, ולכן כולם קיבלו זימונים ליום סיירות, כולם. החברים מהקיבוץ שאיתם לא ממש נשארתי בקשר חוץ משלום שלום, גם כן הלכו לגיבושים וימי סיירות.
כל החברים שלי מהקיבוצים, כולם זה פשוט מדהים קיבלו ביום הסיירות מטכ"ל ללא יוצא מן הכלל, ואני מדבר על אנשים שבסה"כ קיבוצניקים, חלק גדול מהם בכלל בלי תעודת בגרות, חלק די טיפשים וסתם אנשים רגילים כמו כולם, לא משהו שהיית מתפעל ממנו, סתם אנשים. חברים שלי מבית שאן גם כן הלכו ליום הסיירות, חלק מהביתשאנים קיבלו גם זימונים לטיס וגם אני קיבלתי איתם, ביום סיירות החברים שלי שמורעלים על שלד"ג מטכ"ל ושייטת, לא קיבלו כלום חוץ מאחד שקיבל חובלים. ולא שהם היו גרועים או משהו, חבריהם דירגו אותם גבוה מאוד, הם סיימו ברוב המקצים ראשונים, וחלקם סיימו ראשונים בבר אור, ואני לא אומר סתם, זה מה שהיה בדיוק. בסוף היום הם פשוט לא קיבלו כלום שלחו אותם הביתה בלי כלום, איך זה יכול להיות?? הקיבוצניקים שאני מכיר הינם בעלי כושר גופני ירוד ואישיות לא מושכת, לא עוזרים לאף אחד(שיחקתי עם הקיבוצניקים בקבוצת כדורסל במחלקת הנוער ביחד ולכן אני יודע עליהם הכל) חלקם גזענים כלפי אתיופיים רוסים, ממש התנהגות דוחה. בקיצור המסקנה שלי היא, ולא נראה לי שאזוז ממנה אלא אם יוכח לי אחרת שמי שיש לו שם משפחה פרידמן וגר בקיבוץ עדיף על אלפסי מבית שאן, זו עובדה, הקב"א אותו דבר, הזימונים אותו דבר, ול"מזרחיים" יש כושר ומוטיבציה הרבה יותר מאשר לקיבוצניקים אז מה ההסבר לזה?
ורק שתדעו, אני שונא את הדיבורים האלו על עדתי וספרדי, אני לא אחד שיוצא בהפגנות וצועק לחם עבודה, אבל במקרה הזה פשוט אי אפשר לשתוק, זה פשוט בלתי נסבל כבר, כולנו ממורמרים!!!
זאת האמת, הצבא מעדיף אשכנזים וקיבוצניקים על פני המזרחיים ועיירות הפיתוח, שמעתי גם משהו שהקב"א של עיירות פיתוח מופחתת בנקודה, לא יודע אם זה אמיתי, אבל בכל אופן זה שבנאדם גדל בקיבוץ או שההורים שלו עלו מאירופה לא עושה אותו יותר טוב ממני, אני לא מתבכיין לא מבקש רחמים אני פשוט כועס שככה הדברים מתנהלים, ההפסד לפי דעתי כולו של הצבא, הוא מפסיד אנשים טובים בעלי מוטיבציה שיכולים לתרום המון, אני יכולתי לתרום המון ורציתי אבל אחרי האפליות שעברו חבריי ומה שאני עברתי באופן אישי במיונים לטיס(שזה לפעם אחרת) אין לי כבר שום רצון לתרום או לתת מעצמי, הרי הצבא המטומטם הזה יודע הכי טוב מה הוא רוצה , נכון? אז שייקח קיבוצניקים לסיירות וטיס, אני ועוד המון אנשים שאני מכיר מספיק חכמים וטובים להגיע רחוק בלי עזרה של הצבא.
בסה"כ מה שרציתי זה לספר על התופעה הזו, ואם מישהו נתקל במשהו דומה ורוצה לספר על כך אני אשמח לראות מה אנשים אחרים חושבים על זה.
תודה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-02-2005, 15:03
צלמית המשתמש של Dopey_Wizard
  Dopey_Wizard Dopey_Wizard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.02.04
וואלה לא יודע על זה..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yosilevi050 שמתחילה ב "אפליה עדתית בכל הגיבושים לצה"ל-עובדה!!!"

אבל ממה שאני יודע, לגביי סיירות וכאלה, אני יודע שיש המון קיבוצניקים (רובם) בפלס"רים למיניהם.. ובכללי בקרבי.. יותר אנשים מהצפון ומקיבוצים.. ומהמרכז יש ממש קצת קרביים יחסית (מכול האנשים שאני מכיר, וזה כולל המון אנשים, מראשל"צ.. מהבית ספר עוד ומכולכך הרבה מקומות.. רק איזה 35 יצאו חי"רניקים, ג'ובניקים למשל אני מכיר איזה .. יותר מדי... ) אבל ממה שאני יודע זה ביגלל הרצון של האנשים, לא איזה אפליה בצה"ל... דווקא למשל אפשר להיסתכל על זה ככה, בראשל"צ, דווקא יש יותר אנשים קרביים וסיירות משכונות כמו שיכון המזרח, מהשכונות החדשות והמרכז הרוב ג'ובניקים, או ביכלל חלק יוצאים על 21..
אני דווקא מהתמונה שקיבלתי זה שהקיבוצניקים הם אנשים שיותר מחנכים אותם לקרבי..
והחברה מהמרכזים יותר מפונקים בדרך כלל..
אבל לא יודע, יש מצב.. אשמח לשמוע על זה עוד.. ואיך שאני מכיר את צה"ל.. זה יכול מאוד להיות נכון.
ישן 16-02-2005, 15:26
  33333333 33333333 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.02.05
בוא אני אסביר לך משהו !!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yosilevi050 שמתחילה ב "אפליה עדתית בכל הגיבושים לצה"ל-עובדה!!!"

אני מקווה שתקרא תהודעה הזאת לפני שהאשכול המטופש הזה ימחק - דבר ראשון אני אשכנזי מעיירת פיתוח נידחת ביותר במדינת ישראל כל חברי הספרדים שהכלו ליום סיירות קיבלו סיירות מובחרות - שייטת ומטכ"ל ( בערך 6 חברים שלי קיבלו את הסיירות האלה וכולם אבל כולם ספרים מעיירת פיתוח יותר נידחת מבית שאן ) אני גם הלכתי לשם וקיבלתי שייטת והסיבה היחדיה לכך שהם קיבלו סיירות מובחרות כאלה היא בגלל שהם היו טובים !! הם התאמנו והתאמצו לקראת היום הזה ולא בכיינים כמוך שמחפשים את מי להאשים בכישלונות של עצמם שנובעים מעצלנו ובורות וחוסר רצון להתאמן ולהתכונן ליום כזה. זה היה הקטע הענייני של הודעתי.
כעט לדעתי האישית - אני יודע שצה"ל לא מסתכל בכלל על העדה שלך שהריי בשייטת יש יותר ספרדים מאשכנזים אז תעשה טובה לי ולעצמך ותשתוק, כמו כן אפילו אם היתה אפליה עדתית אני מאוד הייתי מבין את זה כי המנטליות הספרדית הצפון אפריקאית הקולנית והבכיינית כמו שרואים בהודעתך מעצבנת את כולם, רק לפי הודעתך שלך אני אם הייתי מפקד בצה"ל בחיים לא הייתי מקבל אותך לשום מקום רואים שאין לך שום תרבות נימוס ואתה מחפש תירוצים מגוכחים לכישלונות האישיים שלך ושל חבריך שחושבים תמיד שכל כישלון שלהם נובע מהעדה שלהם, אז אני תקרא שוב את הודעתך ותראה איך המנטליות הספרדית הבכיינית הקולנית והבוטה באה לידי ביטוי.
אני יצרתי שם משתמש חדש רק בכדי לענות לך על ההודעה שלך כי אני יודע שבגלל מה שכתבתי עכשיו מחובת המנהלים לחסום אותי.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:40

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר