לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-09-2007, 21:29
צלמית המשתמש של הקרדינל
  הקרדינל הקרדינל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
מדינת כל אזרחיה- מה היא בעצם?

הטענות בדבר "מדינת כל אזרחיה" צצות מכל חור וכמו כן בדיון הער ביותר בפורום אבל במה מדובר בעצם? האם אנו אכן מדברים על מדינה אשר כל כל אזרחיה יהיו חלק מלאום אחד או מדובר בעצם בניסיון לאוטונומיה ערבית במסווה דמוקרטי? אני מאמין שהתשובה היא ב'. מדינות לאום, כמו צרפת, גרמניה, רוסיה ועוד מחנכות את כל אזרחיהן ללא הבדל דת וגזע על ברכי התרבות וההיסטוריה של אותו עם, השפה של הרוב היא שפת המדינה היחידה והרוב הוא המכתיב את הלאומיות של אותה מדינה. אם הערבים אכן מעוניינים בכל מעודם למדינת כל אזרחיה עליהם לקבל את זה שהאוטונומיה שניתנת להם חייבת להיעלם מהעולם ולהיות מוחלפת במערכת אחידה שתלמד את אותו החומר והוא יהיה ההיסטוריה, התרבות והשפה של הלאום היהודי אשר הוא הרוב במדינת הלאום שהיא ישראל. בשלב זה אני גם רוצה לציין עוד דבר: קיימת כיום בעיה גדולה עם הלאומיות היהודית משום שהלאומיות היהודית עדיין קפואה בתקופה של לפני הספירה, כאשר לאום ודת היו מחוברים בקשר עמוק. המדינה היהודית שקיימת כיום וגם מדינת כל אזרחיה בעתיד, יהוו את הקרקע עליה תצמח לאומיות יהודית חילונית, כאשר כבר כיום עלינו לאבחן ולבדוק מה הם הסממנים הלאומים המאפיינים אותנו כעם ומה הם הסממנים הדתיים המסמנים אנשים כבני אדם מאמינים (לשם ידיעה אני בן אדם מאמין ומנסה עד כמה שאפשר לשמור מסורת). מי שמעוניין לנהל דיון רציני, להעלות טיעונים לכאן ולכאן, ולשמור על דיון אובייקטיבי כאשר בו רבותיי להודות שאתה טועה אינה השפלה אלא הוכחה לגדולתך, מוזמן להשתתף. מקווה לדיון פורה בנושא ^^

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-09-2007, 20:10
צלמית המשתמש של הקרדינל

בנושא המקל: אם בג"ץ יכה עם מקל אני אדאג שהם ישבו על אחד ^^
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מי ייתן לך לנסות להטמיע את הערבים בתוכנו?:) בתוך שנייה בג"ץ ירביץ לך עם מקל...:)"

וברצינות: מדינה דו לאומית היא אינה הכוונה שלי, אלא הכוונה של הערבים ותומכיהם. אני מאמין שכפייה של לאום על מיעוט דווקא יכול לעבוד, או לכל הפחות להשתיק אותו כמו עם המיעוט הטורקי בגרמניה (או שאני טועה ואז אשמח אם תתקן אותי). ארה"ב מעולם לא הייתה מדינת לאום והיום עם ההיספאנים עולה דילמה: מה זאת אומרת להיות האמריקני? האם יש מאפיינים תרבותיים של שפה, תרבות וכו'? ישראל לעומת זאת תוכל ליישם את הגדרות הלאום היהודי אבל לא כרגע, כאשר הלאום היהודי עוד לא משוחרר ברובו מהדת היהודית. בתקווה המדינה הזאת תמשיך להתקיים למשך תקופה ארוכה מספיק בשביל יצירה של לאום חילוני באופן גמור.

ישן 07-09-2007, 07:00
צלמית המשתמש של הקרדינל

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי xyzzz שמתחילה ב "לפי דעתי הכל טוב ויפה כל עוד..."

ראה, מדינת כל אזרחיה כאשר אופייה הוא יהודי לאומי לא תוכל להתקיים ללא חוקי הגירה נוקשים, וכך גם היום. בכלל, נושא שיבת הפליטים משעשע אותי: ערבי א"י (מיחלו לי אם עדיין אינני משוכנע לגמרי שאנחנו מתעסקים פה עם לאום טבעי) מעוניינים בשיבה של כמה מיליונים של אחיהם, המונים חסרי כסף ורכוש שכאשר יכנסו לתוך הארץ יביאו לצפיפות, עוני, קריסה כלכלית וכו'. הם בעצם כורים את קברם בכך שהם דורשים את שיבתם, ואולי לנו אפילו כדאי לתת להם לחזור משום שעם כל הסכסוכים שיתחילו לקרות אצלם (בשטחי הרשות למשל) נוכל להיכנס ולהציע לרובם לעזוב את ההארץ עם סל הגירה נחמד.

ישן 08-09-2007, 17:20
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
מדינת כל אזרחיה...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הקרדינל שמתחילה ב "מדינת כל אזרחיה- מה היא בעצם?"

הוא שם קוד, התואם את כללי ה"פוליטיקלי קורקט", לחיסולה של מדינת ישראל וכינונה של מדינה ערבית במקומה.
אף אחד מהתומכים ברעיון לא יגיד לך שזה מה שהוא רוצה (אפילו לא digitilizer...), אבל הכל מבינים שזו הכוונה.
בארץ ישראל יש מקום לקיומה של מדינה יהודית בלבד. למדינת "כל אזרחיה" אין שום זכות קיום כאן, כי אין לה שום זיקה לארץ. מדינה חסרת ייחוס וייעוד יכולה לקום בכל מקום בעולם, לכנס בגבולותיה אזרחים ולהתקיים (למשך זמן מוגבל, שהרי היא תיכחד - בין אם מסכסוך פנימי ובין אם מהתקפה חיצונית). אין שום סיבה שהיא תתקיים דווקא כאן, ותגזול מערביי הארץ את "זכויותיהם".
זכותה של מדינת ישראל להתקיים כאן היא אך ורק מתוקף היותה מדינה יהודית (קודם, והרבה לפני היותה "דמוקרטית").

ולכן, הדיבורים על "מדינת כל אזרחיה" משמעם חיסולה של מינת ישראל.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 08-09-2007, 20:43
צלמית המשתמש של הפטריוט

מדינת כל אזרחיה...
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי הקרדינל שמתחילה ב "אז לפי מה שאני מבין מכם,..."

לא יכולה להיות בעלת מאפיינים יחודיים - היא חייבת להיות משהו כללי כזה, ששואף למכנה המשותף הנמוך ביותר. מדינת כל אזרחיה לא יכולה להיות בעלת מאפיינים יהודיים - כי אז מה עם אזרחיה הלא-יהודים? הרי הם יטענו לקיפוח ואפליה (כפי שמתבכיין digitalizer - שים לב לקו שלו: הוא דורש ביטול מוחלט של כל סממן יהודי...)

תומכי "מדינת כל אזרחיה" שואפים להעלים את המדינה היהודית, שבה הם רואים עיוות, פשע, אנכרוניזם וכ"ו (כל אחד מוצא את התירוץ שלו). זו מטרתם. המדינה שתקום על חורבותיה תהיה, בהכרח, ערבית. היא לא תהיה "מדינת כל אזרחיה", ולאף אחד מתומכיה לא תהיה בעיה עם זה...

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 08-09-2007, 22:11
צלמית המשתמש של הפטריוט

הבעיה פה...
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי הקרדינל שמתחילה ב "או.קיי, הבנתי, אז אתה טוען..."

היא שישנו מיעוט זר, המתנגד לעצם קיומה של המדינה. את המיעוט הזה לא תרצה באיזשהם ויתורים או התאמות - רק ביטולה של המדינה היהודית ירצה אותו, דבר שאינו מתקבל על הדעת.
אם תשים לב, מדינת ישראל של ימינו היא מדינת כל אזרחיה לפי הגדרה שלך - מדינה שבה יש קבוצה לאומית דומיננטית, וקבוצות מיעוט מקבלות זכויות אזרח, אך לא זכויות לאומיות. זה המצב המקובל בכל מדינות הלאום בעולם, ואין כל סיבה שישתנה.
את זה בדיוק רוצים ערביי ישראל ומתנגדי הציונות לשנות - לבטל את זהותה היהודית של המדינה, למרות שקביעתה של ישראל כמדינה יהודית לא פוגע בקבוצות המיעוט הלא-יהודיות או אפילו משפיע עליהן.
הבעיה פה היא לא של קיפוח או של אפליה, אלא של התנגדות לעצם הרעיון של מדינה יהודית.

זה לא שהמיעוט הערבי "אינו מרגיש באיזה שהוא קשר עם הלאום היהודי". במקרה הזה אין שום בעיה שמיעוט יחיה במחיצתו של רוב המכבד את זכויותיו, כל זמן שהמיעוט מכבד את ריבונותו של הרוב. הבעיה היא, שוב, התנגדותו של המיעוט לעצם קיומו של הרוב.

ויליאם ראלף אינג'

ישן 09-09-2007, 09:59
צלמית המשתמש של הקרדינל

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "הבעיה פה..."

לא בדיוק לפי הגדרתי. אני די בטוח שבגרמניה הטורקית היא לא שפה רשמית. מדינת ישראל כיום היא סוג של שילוב משונה בין מדינת לאום לבין מדינה דמוקרטית חסרת לאום, ואני חושב שאולי צריך להפוך אותה סוף סוף למדינת לאום אמיתית. נעניק לערבים אוטונומיה בהפעלת מדרשות וכו' אבל נחייב אותם ללמד את הילדים ספרי היסטוריה אובייקטיבים שלנו ולא את התעמולה שלהם. אולי גם כדאי ללמד את הילדים במסגרת בית ספרית את הקוראן בפירוש המתון שלו, כלומר בפרצוף "דת השלום" שלו. אני חושב שאם נעודד את הילדים ללמוד שהקוראן לא מזכיר את ירושלים וארץ ישראל היא לעם ישראל נוכל לגדל מיעוט די מתון שאולי אפילו נעורר בו רגשות פטריוטים לעזוב את הארץ ולעבור לחצי האי ערב שם יוכל לתרום להתפתחותה של האומה הערבית

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:22

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר