לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-09-2007, 19:45
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי RikRik שמתחילה ב "לא מצליחה להתחבר ב SSH מבחוץ רק מהרשת הפנימית"

לא כל מה שכתבת ברור, ולכן אני אציין את הבעיות הנפוצות (שמקומן הוא פורום רשתות...)

1. כדי לגשת מחוץ לרשת מקומית אל משאבים ברשת מקומית כאשר יש נתב בדרך, צריך לוודא שאין חסימה לסוג התקשורת בנתב (כאשר ברשת הפנימית יש כתובות אמיתיות), או לחלופין, אם מדובר בנתב NAT (שהכתובות שברשת המקומית שמאחוריו אינן אמיתיות) - צריך לבצע הפניית פורטים אל המחשב הרלוונטי בתוך ה LAN. חיפוש ברשת על "הפניית פורטים" ימצא פתרון לבעייה זו

2. גם אם נעשתה הפנייה כנ"ל, ברוב המוחלט של הנתבים, זה אומר שאפשר יהיה לגשת אמנם מבחוץ דרך הכתובת החיצונית, אבל רק מבחוץ. מתוך הרשת הפנימית לא יהיה ניתן, לרוב, להשתמש בכתובת החיצונית כדי להגיע למחשב ברשת הפנימית (אני יכול להסביר למה יותר לעומק, אבל אין בכך יותר מדי טעם, כיוון שזה לא ממש דבר שאפשר לשנות...)

וזהו, נראה לי...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-09-2007, 20:01

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי RikRik שמתחילה ב "אמממ"

הראוטר שלך בהחלט מיוחד אם מה שאת מנסה לעשות עם ה mysql מצליח (וזה המקום לומר לך שזה לא חכם לפתוח שרתי DB לאינטרנט; זה שהסתרת מאיתנו את ה IP, זה לא אומר שאת מסתירה אותו משלל האנשים שפשוט סורקים את האינטרנט עד שהם מוצאים - לתשומת לבך...)

לעניות דעתי, אם שרת ה SSH עונה לחיבורים על כתובת ה IP החיצונית של המחשב שעליו הוא רץ (בשונה מ 127.0.0.1 - ששם הוא יכול לענות ובמקביל לא לענות בחיצונית, בהתאם להגדרת Bind שהוגדרה עליו) - אזי הוא יענה מכל חיבור חיצוני - כולל זה שהגיע דרך NAT...

אז אני אומר שוב - לפני שהחלטת שיש בעייה - תבדקי מהאינטרנט, ואז תדעי אם זה פועל או לא.

ההשערה שלי (בהתבסס על הניסוי שלך עם MySQL) היא שלמרות שאת חושבת שהפנית את פורט 22 - לא עשית את זה, או לא עשית את זה נכון... (ולכן בעיית רשתות )

ישן 22-09-2007, 22:49

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי RikRik שמתחילה ב "נכון,אבל הוא רק ענה לי, כאילו..."

לגבי ה DB - כן, נכון, בתאוריה לא יוכלו להתחבר. אבל אין שום סיבה הגיונית לפתוח DB לאינטרנט... אם המדובר הוא בשרת שיעבוד מולו דרך האינטרנט, הצורה הנכונה היא להקים VPN בין השניים, כדי שמוצר אבטחה יטפל באבטחה...

לגבי צילום המסך שלך... אני לא רואה בצילום המסך שלך פרוטוקול - אולי אחד tcp ואחד udp? (ואולי הכוכבית משמעו שניהם? לא יודע, לא נתקלתי בממשק הזה עד היום ולכן אני שואל...)

בכל אופן, למעט האפשרות שאמרתי (שהייתה חוסמת לך גם את התקשורת לכתובת החיצונית של המחשב ברשת הפנימית, ללא קשר לאינטרנט/ראוטר) - קשה לי לחשוב על משהו שיחסום ברמת TCP את התקשורת. אם את רוצה תשובה מוחלטת, תני בבקשה פלט של הפקודה netstat -pltn

בנוסף, ישנה עוד אפשרות, והיא שלראוטר יש משהו נגד פורט 22 או אולי פורטים נמוכים מ 1024 (אז אפשר לנסות להפנות פורט גבוה לפורט 22 בתוך הרשת המקומית ולראות אם משהו משתנה...)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:36

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר