לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-09-2007, 13:27
  Cap.IAF Cap.IAF אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.09.07
שלח הודעה דרך ICQ אל Cap.IAF שלח הודעה דרך MSN אל Cap.IAF שלח הודעה דרך Yahoo אל Cap.IAF
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דובדבנצ'יק שמתחילה ב "מתגייס לחיל האוויר - טכני"

דובדבנצ'יק שלום ושנה טובה,

ש: 1.קודם כל כתוב שם להביא סיום תעודת תיכון. מה הכוונה? תעודת 12 שנות לימוד?
ת: הכוונה לתעודת סיום בי"ס תיכון , כל שצריך היא הוכחה שסיימת לימודי בגרות .וכן לשאלתך זה על מנת לעזור בשיבוץ למקצוע איכות ואם לא אתה עלול למצוא את עצמך משובץ במקצוע עם אוכלוסיה פחות איכותית.(לכל מקצוע בח"א ישנו מקדם שנקבע על מנת להבטיח את השיבוץ הנכון לפי סוג אוכלוסיה המקדם הזה נקבע בין השאר עפ"י תעודת הסיום שלך אם יש לך 12 ש"ל /תעודה טכנולוגית וכד'.)
ש: אם כן, אז רשום אצלי מסלול עיוני ולא טכנולוגי. כי עשיתי רק חצי מהיחידות של המקצוע המורחב, שע"פ המקצוע ממויינתי לחיל האוויר.
ת: לא הייתי מודאג בשל כך תציין את הנתון הזה בראיון אישי שיהיה לך בטכני בשלב המיונים - שיבוץ במקצוע הנכון יעזור לך לעבור את השירות הצבאי בצורה חלקה ומספקת.

ש: 2.לפני שאני מתחיל קורסים יש איזה רקאיונות ומבחנים פסיכוטכניים? אם יש מבחנים ואני לא עובר מה קורה איתי?
ת: אין שום מבחן שאתה יכול להתכונן אליו , מטרת המבחנים העיונים הם כפי שציינתי כבר על מנת לקבוע את המקדם האישי שלך וכדי שיראו את נטיותיך הטכניות ,המבחנים די זהים למבחנים שעברת כבר בעבר בצו 1/2 רק בהיבט יותר מעמיק וטכני ,שוב אני חוזר זה לא "חארטה" כפי שצויין זה על מנת שיהיה יותר נתונים אם לשבץ אותך בקורס מקצועי או הדרכתי או בכלל לשבץ אותך למסלול פיקודי.

ש: 3.האם זה נכון שהמשמעת בטכני היא קשה?
ת: המשמעת בטכני לא יותר קשה מבטירונות.סך הכל האוירה בח"א שונה מבחייל ירוק של ה-"דיסטנס " בין הטירונים ובין המ"כים אך עדיין קיים איזשהוא פער מאחר וזהו בסיס הדרכה ונדרש לשמור על משמעת. אני חוזר ואומר מי שמפנים את העובדה שהוא בבסיס צבאי ובמסגרת היררכית מהר ככה יסבול פחות ,יש קלישאה שתמיד אומרים "הצבא זה לא קייטנה" ויש כאלה שמתגייסים וחשבים שהם בחופש גדול בטכני ולכן נוצר הרושם שהמשמעת נוקשה. (אל תתרגש אם יגידו לכם לצעוד בשלשות וימין שמאל כשהולכים בין מתחם המגורים לכתות או לחד"א - זה חלק מהשמירה על מסגרת ממושמעת) אחרי פחות מ3 חודשים זה נגמר ומשובצים בבסיסי האם.

ש: 4. מזה בכלל אחזקת מטוסים?
ת: אחזקת מטוסים הינן כל הפעולות המבוצעות על מנת להכין מטוס לטיסה ולאחריה קבלת המטוס מטיסה משלב הביקורות התקופתיות למטוס דרך תיקון תקלות חימוש+תדלוק+חמצן+ניקיון המטוס
ש: יש אופציה לעבוד לאחר השירות בנתב"ג או תעשיה אווירית?
ת: כמובן, הכל תלוי בסוג המקצוע שתשובץ אליו , ישנם מספר חב' תעופה כאלה אזרחיות וחלקן אף בשירות ח"א , תלוי בסוג המקצוע והשאלה שמתבקשת איזה מקצועות אחזקה קיימים אז רק על אצבע אחת : טכנאי אחוד (ממ"ס+חימוש לשעבר), חמ"מ (מקצועות החשמל מטוסים/היגוי ובקרה),אויוניקה (מקצועות האלקטרוניקה ול"א) ,נש"מ (חימוש חכם),חש"מ (חימוש), מבנה (תיקוני מבנה מטוס-מבוקש בתעשיה האזרחית) , צב"ה (טיפול בציוד בטיחות והצלה) ועוד.

מקווה שעניתי על שאלתך :-)
גיוס קל ושירות מספק.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:44

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר