לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-09-2007, 22:27
  EaglesInTheSky EaglesInTheSky אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.09.07
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "מול איזו בנייה של כוחות אוויר..."

"קרן אור"-את שבעת השנים בהם שדרות סופגת על ימין ועל שמאל, וכך גם הקיבוצים והמפעלים באיזור זה-אין צורך להזכיר. את אין סוף המערכות שהועלו לדיון ולבחינה, אין צורך להזכיר. כל חודש מועלה מערכת אחרת, כל פעם מחדש-מועלה תאריך בו המערכת תהיה מבצעית לחלוטין, וכל פעם-כולנו יודעים כיצד זה מסתיים. המערכות, לרוב-נבחרות עקב פעילות לובי של חברה כזו או אחרת, ולא ע"פ השיקולים הנכונים וע"פ הפיתרון הטוב ביותר שהוצע-לדוג', מערכת "הנאוטילוס", שהושקעו בה לא מעט כספים-ולא העלתה דבר, פרט לעוד מערכת בת-שגם היא לא באה לשימוש בשדה הקרב.
הצנחה מעבר לגבול האוייב באמצעות מסוקים-אני מבין שמעולם התרחיש הזה לא קרה באחת ממלחמות ישראל, שגם בהן ידינו היו על העליונה במערך האווירי-וגם שם, כרגיל, התגאינו בעליונות של צוותי האוויר בהכשרה, מבחינה טכנולוגית-איכותית, אך במקרה של מלחמה במס' חזיתות-אני די בספק אם מערך המיירטים שיש לחה"א יספיק להגן בצורה טובה מספיק, ללא מערך נ"מ שייתן לו תמיכה-או אפילו ייתמודד בצורה עצמאית בחזיתות מסויימות. הזנחה של מערך מסויים מעולם לא הובילה לטוב, ויש לא מעט דוג' לכך-והן באות אך ורק מהמערכה האחרונה בה צה"ל השתתף.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-09-2007, 23:03
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי EaglesInTheSky שמתחילה ב ""קרן אור"-את שבעת השנים בהם..."

א. מערכת הנאוטילוס- רוב המימון היה להבנתי אמריקאי, כהוכחת יכולת לפרוייקט בו הם באמת מעונינים: ה- ABL. היו מספר שנים, לאחר השלמת הפרויקט, בהם איש לא ראה צורך במיני- מפעל כימי נייח שיכול ליירט כל דבר ביום בהיר. היו אשכולות רבים בנושא, בהם פורטו חסרונות המערכת הנוכחית.

ב. מערכות ליירוט רק"ק- איני מכיר מספיק, לדאבוני.

ג. הגנה על כוחות היבשה מפני מסע"ר ומסק"ר- מסכים בדבר הצורך. מצד שני, אני לא בטוח שזו בעיה שצריכה להיפתר ע"י מערך הנ"מ של חה"א- נראה לי קל בהרבה להקים מחלקות "מחבט" בשריון/ חי"ר (נאמר, במקביל למח' מרגמות) , שכבר מפעילים כלים דומים מאוד ושרשרת הפיקוד שלהם ברורה, ושיכולים להפעיל חיילים אלו למשימות אחרות בקלות כשאין איום אווירי.

ד. כללית- מערך נבנה למטרה מסוימת. אין בעיה עקרונית ב- "הזנחה" או "העדפה" של מערך לכשעצמה- ישראל "מזניחה מאוד" את מערך סוללות הגנת החופים, המפציצים האסטרטגיים, מסוקי הקישור, הנגמ"ש האופני וכו' מערכים הקיימים בעולם.
ישן 11-09-2007, 16:48
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "בקישורים שנתת מדברים על נ"מ..."

אם אני זוכר נכון, כבר אין מחבט בשירות פעיל.

מה יש היום, בשכבות:
1. חץ נגד טילים
2. פטריוט נגד מטוסים, וככל הנראה יהיה גם פטריוט שיעיל באמת נגד טילים - PAC 3
3. הוק
4. סטינגר

כרגע אין איום אמיתי של הרבה מזל"טים וטילי שיוט שצריכים להשתמש נגדם בתותחים או במערכות משולבות כגון המחבט. כשיש איומים כאלה, יש יכולת להתמודד איתם באמצעים אחרים. חה"א אף פעם לא עסוק רק בתקיפות - הפעם האחרונה שקרה כזה דבר היתה בששת הימים, ואז לא היתה בכלל ברירה..

ישן 11-09-2007, 17:29
  הדרקון האחרון הדרקון האחרון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.09.06
הערה ברשותכם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EaglesInTheSky שמתחילה ב "מערך הנ"מ של צה"ל..."

קצת על הנ"מ (אני סרן במי"ל ביחידת סטינגרים)
מישהו שאל אם אנחנו מתאמנים באינטנסביות בנושא יירוטים אז זהן שלא!!!!!!
חיל האוויר עושה טובה שהוא שולח מסוק לדו"צ מה שיש לנו זה סימולטור שכל סטינגריסט מכיר את כל התרחישים והוא נתקע הרבה פעמים.
הגדוד שלי ביצע אימון רק שהיו חסרים אמצעים חשובים כמו .......... כן מטוסים ומסוקים לדו"צ.
וכך אימון של x זמן התרחש על ריק.
אנחנוט מרגישים כבנים חורגים של חיל האוויר וכך גם היחס ואני אומר את זה בתור מילואימניק אז תחשבו איך מרגיש חייל בסדיר.
בקשר למערכת חדשה אני יודע שיש אחת בפיתוח (מצטער לא זוכר את שמה ) והיא אמורה לתת מענה קצר טווח וכנראה תהיה בעלת עבירות טובה יותר מהברדלס.
ישן 11-09-2007, 19:00
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
רגע רגע
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "הכשרה לזע"ט זה שטויות - אני..."

זע"ט היא מערכת לזיהוי עמיתים וטורפים (זע"ט - זיהוי עמית טורף) ואינה קשורה לזיהוי ויזואלי של מטוסים - לזה קוראים ז"מ - פשוט - זיהוי מטוסים...

עכשיו לגבי היסטוריה - בוריס סניור הקים את מערך ההגנה האווירי הראשון כמפקד בסיס שדה דב במלחמת העצמאות. לאחר מכן היה מי שהקים את מערך הנ"מ שכלל - תאמינו או לא - יחידת בלונים...

בהמשך הועבר הנ"מ ל"ירוקים" - מתוך הכרה שנ"מ הוא סוג של ארטילריה - וארטילריה ושימוש יעיל בה - לומדים בתותחנים. בפועל היה הנ"מ משוייך לפיקודים והחטיבות השונות ולא הוכפף ישירות לתותחנים אלא רק בכפיפות המקצועית הרלוונטית.

מאוחר יותר, כאשר הוקמה מערכת מכ"מ, ומערכת שליטה מרכזית, ומן הסתם - כאשר כלי הנ"מ הפכו להיות מבוססי מכ"מ ומבוססי טילים - היה רק טבעי להחזיר אותם אל ח"א מתוך הכרה ביתרון הטכנולוגי שהוא מציע בהכשרה, תחזוקה ותפעול - ומצד שני - השלמת נושא השו"ב בתפעול יעיל של מערך הגנה כולל על שמי המדינה.

האם זה צריך להמשיך כך? שאלה טובה!

הלוחמה המרושתת משנה לחלוטין את תפישה בניית הכוח ואת תחום השו"ב - ואולי הנ"מ הנייד הוא הראשון שצריך לבצע את השינוי...

דעתכם?

ישן 11-09-2007, 19:16
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "רגע רגע"

זע"ט זה לא מערכת, אלא ראשי תיבות לזיהוי עמית טורף. בתעופה משתמשים בזה לרוב ככינוי כוללני לכל המערכות שמבצעות זיהוי עמית טורף, בין אם בעזרת מכ"ם ובין אם באמצעים אחרים.
בסטינגר הזע"ט מתבצע, עקרונית, באופן ויזואלי, ולכן האומנות עצמה נקראת בתוך מערך הנ"מ זיהוי מטוסים, וכידוע, כל בוגר ביסנ"מ יכול לזהות את כל מטוסי הזירה (הוא לא. בחנתי מדריכות זיהוי מטוסים.. ).
אגב, מאחר ונכנסו לזירה (במצרים וירדן) מטוסים שאנחנו מפעילים גם כן, מתגברת עוד יותר האבחנה בין זע"ט לבין ז"מ.

מי שהקים את מערך הבלונים זה סניור עצמו, לפחות לפי האוטוביוגרפיה שלו.

לדעתי, במצב הנוכחי של השו"ב, חשוב שהנ"מ הטכנולוגי יותר (טילים) יישאר בידי חה"א.
למה שטילים לטווח ארוך או בינוני, שממוקמים בסוללות ובאופן עקרוני לא מלווים את החי"ר לעומק (כי אין צורך) יועברו לידי התותחנים? לחה"א יש ויישאר ייתרון טכנולוגי/טכני בולט על פני תותחנים.

מערכות כמו סטינגר שלא נפרסות בצורה אורגנית לתוך יחידות השדה פשוט לא שוות הרבה. להפוך את הסטינגר לפק"ל גדודי (לא נראה לי שצריך פלוגתי) זה אל"ף-בי"ת.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 12-09-2007 בשעה 11:06.
ישן 11-09-2007, 21:17
  strong11 strong11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.04
תגובה
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "זע"ט זה [b]לא[/b] מערכת, אלא..."

נושא השייכות של מערך הברקן (והבזק לפניו) - ח"א או ירוקים, אורגני או נפרד - מעסיק את הצבא כבר 30 שנה, מאז נקלטו טילי ה REDEYE הראשונים ונתפסו טילי הסטרלה הראשונים בשנת 74 ו 73 בהתאמה. מצד אחד חבלנים, גששים, תצפיתנים וכלבנים משרתים ביחידות נפרדות ועוברים הכשרה נפרדת... מצד שני הגדודים הרי כן קולטים ציוד מתקדם בשנים האחרונות כמו הגיל, רוכב שמיים וכו' ובהחלט אפשר לדמיין מצב בו הוא נקלט כמחלקה נוספת בפלוגות המסייעות... את הסטינגר בהחלט היה צריך ואפשר היה להוציא מח"א-נ"מ כבר מזמן ולהעבירו לזרוע היבשה (למעשה לא רק את הסטינגר אלא המערך המתנייע כולו מאחר ומדובר בכוחות שהרי החוברים בזמן מלחמה לאוגדות), שהייתה מן הסתם הופכת אותו ליחידה מובחרת נוספת בסגנון מגלן, מיתר וכו'. הסיבות העיקריות להותרת המצב הקיים על כנו:
1. ריכוז כל הכשרות הנ"מ בח"א מסיבות של אחידות, יעילות וחסכון, במקום פיצולן למספר מקומות - לוגיקה דומה הייתה אחד מהגורמים שהובילו לפירוק "טייסת" המזל"טים של אמ"ן ואפילו למיזוג מערך הנ"מ הקני ההיסטורי של חת"מ עם מערך הנ"מ הטילי של ח"א - מסיבה זו חיל הים וגם יחידות מובחרות שולחות פה ושם צוותים להכשרת סטינגר קצרה בביסנ"מ ומשם חוזרים ליחידות האם שלהם.
2. החשש שאובדן השליטה בטיל ובהכשרת הלוחמים יגרום לדו"צים בזמן מלחמה, בעיקר בגלל הניתוק ממערכי הגילוי והשו"ב של ח"א. נימוק שהיסטורית אולי היה נכון אולם כיום הוא כבר כמעט חסר משמעות בגלל התקדמות הטכנולוגיה.
3. פוליטיקה ומאבקי כוח בתוך הצבא - עוד לא נולד המח"א שיוותר על משאב שקודמו הרוויח בזעת אפו, לא שכן למפקד המפח"ש / זרוע היבשה הנתפס בד"כ כזוטר ממנו בהיררכיה המטכ"לית
4. עדיף להיות בן חורג בח"א העשיר במשאבים מאשר עוד אחיין בזרוע היבשה העניה.

למעשה מאז אמצע שנות ה-90 נוצר מצב אבסורדי למדי בו ח"א מפאת תעדוף תקציבי והעדר איום האווירי מבקש לצמצמם משמעותית את מערך הנ"מ המתנייע (ואף לפרקו כליל), מערך אותו מחזיק בפועל ב "OUTSOURCING" עבור זרוע היבשה, בעוד שזו האחרונה כמובן מתנגדת לכך מחשש להפקרת האוגדות ולמעשה מבקשת לרשת את המערך כולו פן ייובש כליל. רק מה הסיכוי שמהפך כזה יתרחש זהה בערך לסיכוי שמערך המסע"ר יעבור לזרוע היבשה, כפי שהציעו ודרשו בערך כל מפקדי המפח"ש והזרוע היבשה לדורותיהם, הצעה שתמיד נענתה בגיכוח מצד מח"א. עוד לא נולד הרמטכ"ל שילחם מח"א ראש בראש בנושא שכזה, אפילו בימים שאחרי אסון המסוקים בהם העז מפקד המפח"ש דאז עמוס מלכא להציף בפומבי את רעיון הקמת "חיל המסוקים" הירוק. מישה ארנס בחן את שני הנושאים ברצינות בעת שכיהן פעם שלישית כשר בטחון בשלהי כהונתו של ממשלת נתניהו אבל לא ממש הספיק לעשות משהו בנידון.

נערך לאחרונה ע"י strong11 בתאריך 11-09-2007 בשעה 21:26.
ישן 12-09-2007, 16:03

נ"מ קצר טווח
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EaglesInTheSky שמתחילה ב "מערך הנ"מ של צה"ל..."

הנ"מ הקצר טווח אינו מקושר לרב בקשר ישיר לחיל האוויר ואינו יכול לזהות בעצמו מטרות בטווח רחוק אלה ע"י משקפת או עין בלתי מזויינת .הבעיה בהעברת כוחות הסטינגר לירוקים היא יכולת התקשורת והעברת פקודות בקרת האש השונות (מסיבות ברורות לא אכתוב מה אומרות אותן הפקודות) ואם יחידה בודדת כמו צוות סטינגר לא יקבל פק' בקרה במקרה אמת ומהר יכול להיות אסון .
ובקשר לזהוי מטוסים מישהו אמר שהוא מזהה יותר טוב ממדריכות ז"מ זאת לא בעיה גדולה כל כך מאחר והן לא לומדות כלום חוץ ממטוסים שבזירה וגם לא מלמדים את כולם גם אני בתור מילואמניק מתקן ומסביר לחיילים שלי תוך כדי "הדרכת" ז"מ של מדריכים סדירים .בעיה נוספת וקשה מאוד רב החיילים והקצינים לא מזהים מספיק טוב מאחר ותמיד מראים את אותן שקופיות וברגע שיש שקופית חדשה אז רואים שהזיכרון של פרטי הזהוי לא מאופס.
ישן 12-09-2007, 22:25

מה צריך לעשות?

לפי דעתי אם באמת צה"ל רוצה לשמר את יכולת ההגנה האווירית על כוחות הקרקע עליו להשקיע בנו הסטינגריסטים יותר ובתור מילואימניק אני מכליל גם את כוחות המילואים באימונים שידמו מצבי אמת ,כינונים על מטוסים ומסוקים, שת"פ עם כוחות קרקע , שיעורי הסוואה ושרידות בשטח ועוד .
באימון האחרון שהיה ריענון והשלמת פערים (מושג שהצבא מאוד אוהב) מפקד האימון היה סרן צעיר ועם כל הכבוד ויש כבוד אימון נ"מ שמתקיים לאחר 4 שנים שלא נגענו בטיל היה צריך להיות בפיקוד בכיר יותר עם תכנים רציניים יותר והיה צורך להתייעץ איתנו הקצינים מה חסר לנו ומה אנחנו רוצים לחזק ,אני מרגיש שביזבזנו דלק ואוכל למשלם המיסים (אופס דפקנו את עצמנו) וחבל
ישן 12-09-2007, 23:09
  YEHUDAF16 YEHUDAF16 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.06
תן לי לספר לך קצת יותר על הנ"מ...

לא נעים להגיד אבל מי שלא בנ"מ לא בטוח שיודע מה זה נ"מ
ואני תמיד שונא שאנשים באים מבחוץ וחושבים שיודעים מה הולך שם כמו הרבה תגובות באשכול הזה שיצא לי לקרוא...
אני לוחם סטינגר ואני מסכים חלקית עם מי שפתח את האשכול
למה חלקית?
קודם כל סטינגר הוא טיל פשוט מאוד שיש בו המון ...לפי דעתי טיל קצר טווח הכי טוב שיש היום בעולם

אז לכל המזלזלים שאומרים די נמאס צריך להוציא את זה ....אז כדאי שתנסו למצוא מידע על הטיל לפני
שאתם כותבים את זה...זה גם מה שיכל למנוע את כיבוש החרמון ע"י הסורים ב82 ויוכל להכריע במלחמה
שאולי תהיה עם סוריה(ונקווה שלא תהיה)

איפה אני כן מסכים עם הכותב?
יש את המערכת ספיידר שעוד לא נכנסה לשימוש בצה"ל
הלוחמים רוצים שזה יגיע ורוצים שזה יחליף את הסטינגר
פחות מסורבל,לא סוחבים את זה על הגב בהליכה רגלית,וגם יותר מתוחכם ויעיל
כבר חרשנו על הסטינגר תמיד כיף להתאמן בהפלות מטוסים אבל בא לנו חידוש מרענן
אז כן יש לספיידר העתידי המון יתרונות ומקווים שזה יכנס לשירות

סמוך עלי שבמתקפת פתע נעשה את העבודה וגם נצליח

זהו אמרתי את שלי
שתהיה לכולם שנה טובה
יהודה

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 13-09-2007 בשעה 00:08.
ישן 13-09-2007, 00:59
  Ya22 Ya22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.07.07
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי YEHUDAF16 שמתחילה ב "תן לי לספר לך קצת יותר על הנ"מ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YEHUDAF16

לא נעים להגיד אבל מי שלא בנ"מ לא בטוח שיודע מה זה נ"מ
ואני תמיד שונא שאנשים באים מבחוץ וחושבים שיודעים מה הולך שם כמו הרבה תגובות באשכול הזה שיצא לי לקרוא...
אני לוחם סטינגר ואני מסכים חלקית עם מי שפתח את האשכול
למה חלקית?
קודם כל סטינגר הוא טיל פשוט מאוד שיש בו המון ...לפי דעתי טיל קצר טווח הכי טוב שיש היום בעולם

אז לכל המזלזלים שאומרים די נמאס צריך להוציא את זה ....אז כדאי שתנסו למצוא מידע על הטיל לפני
שאתם כותבים את זה...זה גם מה שיכל למנוע את כיבוש החרמון ע"י הסורים ב82 ויוכל להכריע במלחמה
שאולי תהיה עם סוריה(ונקווה שלא תהיה)

איפה אני כן מסכים עם הכותב?
יש את המערכת ספיידר שעוד לא נכנסה לשימוש בצה"ל
הלוחמים רוצים שזה יגיע ורוצים שזה יחליף את הסטינגר
פחות מסורבל,לא סוחבים את זה על הגב בהליכה רגלית,וגם יותר מתוחכם ויעיל
כבר חרשנו על הסטינגר תמיד כיף להתאמן בהפלות מטוסים אבל בא לנו חידוש מרענן
אז כן יש לספיידר העתידי המון יתרונות ומקווים שזה יכנס לשירות

סמוך עלי שבמתקפת פתע נעשה את העבודה וגם נצליח

זהו אמרתי את שלי
שתהיה לכולם שנה טובה
יהודה

let me tell u something, a stinger missile and Spyder have hardly anything in common ...
we're talking about 3 type of totally different missiles

"סמוך עלי שבמתקפת פתע נעשה את העבודה וגם נצליח"
i dont trust you, you are human.

also according to what i remember israel hardly has stinger missiles that are less than 10 years old which means they're all old and unrealiable
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:15

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר