לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-09-2007, 18:03
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MazRek שמתחילה ב "גיוס לשיריון בסוף שנות ה70"

צריכים קשרים, בסופו של דבר.

קשרים בחש"ן היו יוצאים לקורס קשרים (שלפחות בשנות ה90 התקיים בביסל"ש, להבדיל מקורס האלחוטנים שהתקיים בבה"ד 7. קשרים גם נחשבו ללוחמים, בעוד שאלחוטנים לא) או בשלב כלשהו במהלך המסלול, או מיד אחרי הטירונות - אם הם עשו זאת אחרי הטירונות, מן הסתם הם לא עברו מקצועות ובטח שלא צמ"פ...

בשנות התשעים גם הייתה בטירונות בביסל"ש מחלקה די נפרדת שאמנם עשתה טירונות 03 כמו כל השאר, אבל לא הייתה מיועדת להמשיך למקצועות אלא להפוך לקשרים ורגמים. החבר'ה במחלקה הזו מויינו אליה בשלב מאוד מוקדם של הטירונות (בשבוע הטרום אפילו, נדמה לי) והסתובבו עם תגיות כתף בצבע שונה - נדמה לי ששחור עם פס לבן (באותן שנים לכל פלוגה היו צבעי תגיות שונים, בהתאם לשיוך החטיבתי - 500 עם צהוב, 188 עם ירוק, ואילו 7 עם כחול ו401 עם לבן, מה שגרם לטירונים להיחשב בטעות לצוערים ולהיפך, וזה היה פתח לסיטואציות משעשעות) ועם התג של ביסל"ש (שאז נראה כמו הכלאה בין התג של 401 לספר עם לפיד) במקום עם תג חטיבת שריון.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-09-2007, 20:21
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי idanmag שמתחילה ב "האם זה נחשב תפקיד איכותי..."

קשר הוא תפקיד שנחשב לדי בסדר וכמפלט אפשרי למי שנמאס לו מטנקים. לפחות בתקופה שאני זוכר קשרים זכו בדרך כלל להסתובב עם החפ"ק מ"פ/מג"ד (תלוי אם הם היו בחולייה טכנית של פלוגה או במחלקת הקשר של המפקדה) אבל לפעמים גם סתם לעשות שמירות וסינג'ורים. הקשר גם היה היחיד בחולייה הטכנית שמשום מה הוגדר כלוחם. אם היה לו רשיון נהיגה הוא היה גם הופך בדרך כלל להיות הנהג של נגמ"ש החט"פ, ומנוצל גם להעמסות ופריקות של נגמשי"ם ממובילים ושאר דברים לא מעניינים שכוללים נהיגה בנגמ"ש.

מחלקת הקשרים/רגמים וכו' בטירונות לא נחשבה לאיכותית במיוחד, והרגמים נועדו מראש למחלקת המרגמות החטיבתית שנחשבה לסוג של "פח זבל" עבור חיילים בעייתיים (לפחות ב401, לא יוע איך זה היה באחרות), ומ"מ המרגמות היה באופן מסורתי תפקיד שני לקצינים קשוחים ומרושעים במיוחד. היום הבנתי שזה השתנה ושחטיבות החש"ן הפכו את מחלקת המרגמות למין סוג של מחלקת סיור יוקרתית פחות-או-יותר.

שוב - כל מה שאני אומר מייצג רק מה שאני ראיתי בתקופה מאוד מסויימת, ואיננו בהכרח מעיד על הכלל.
ישן 23-09-2007, 21:16
צלמית המשתמש של Linebacker
  Linebacker Linebacker אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.02
שלח הודעה דרך ICQ אל Linebacker
המממ...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "קשר הוא תפקיד שנחשב לדי בסדר..."

גם כיום המצב לא שונה. מחלקת המרגמות היא לרוב ה"סנג'ר" החטיבתי. ברוב המיקרים הם מקבלים שמירות בחטיבה או אבט"שים גרועים במיוחד. הרמה האנושית היא לא גבוה במיוחד בלשון המעטה ובד"כ נשלחים לשם בחיילים הכי בעיתיים (אבל אני מכיר גם אנשים זהב ששירתו שם). אני זוכר שאחרי שיצאתי מהמסלול הציאו לי ועוד כמה חיילים שנחשבו לרגועים להיות ברגמים,(כנראה סוג של השבחת הרמה האנושית) בגלל שיש רצון מסויים להפוך אותן למעיין מחלקות סיור-חי"ר כמו שציינת . כמובן שגם הבטיחו כל מיני צ'ופרים כמו קורסי מפקדים ודברים דומים אבל רוב האנשים העדיפו לדבוק ברצונם להיות חובשים.

נערך לאחרונה ע"י Linebacker בתאריך 23-09-2007 בשעה 21:38.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:06

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר