לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-09-2007, 20:57
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
מידע מצריים מקבלת ZSU-23-4-M4

ידיעה על פי פירסום של ARMS-TASS, את המרוק (ברוסית) אפשר לראות כאן: http://armstass.su/?page=article&aid=45306&cid=25

תרגום שלי - עמכם הסליחה:

רוסיה החלה בהכנות של אנשי צבא מיצרים במסגרת הסכם רכישה של מערכות נ"מ "Shilka-Streletz" עם מצריים.

רוסיה החלה בהכנות במוסדות צבאיות להשכלה גבוהה שלה של אנשי צבא מצרים במסגרת של הסכם רכישה של מערכות נ"מ "Shilka-Streletz" שנחתם עם מצריים, מסר ל-ITAR-TASS מפקד של חיל ההגנה האווירית בכוחות המזויינים של הפדרציה הרוסית, קולונל-ג'נרל ניקולאי פרולוב.

המערכות שלנו נרכשו מדינות כמו פינלנד, יוון, סין, איראן, סוריה, מצריים. לאחרונה רוסיה חתמה על הסכם חדש עם מצריים להספקת מערכות נ"מ הממונעות ZSU-23-4-M4. זאת היא ה"שילקה" שלנו בעלת ארבעה תותחים אוטומטיים ועל בסיס טכנולוגי חדש, המותקנת על מזקו"ם יחד עם "סטרלץ", המהווה גירסת ייצוא של מערכת "איגלה-S", - אמר פרולוב.

לפי דבריו, במסגרת ההסכם החל בתשיעי לספטמבר קורס של שלושה חודשים באקדמיה הצבאית לנ"מ בסמולנסק שבמהלכו קבוצה של אנשי צבא מצריים עתידה להכיר את המערכת. למטרה זו הובאה לאקדמיה בתחילת הספטמבר יחידה אחת של ZSU-23-4-M4, ש"עברה כל מבחנים מטעם המדינה וביצעה בהצלחה ירי מעשי". "על מעכת זו לומדים המצרים. בצבא רוסיה אין מערכות כאלה", - ציין ג'נרל פרולוב.

לפי נתונים של אנשי מקצוע מחיל ההגנה האווירית של צבא הפדרציה הרוסית, אפקטיביות קרבית של מערכת "שילקה"-"סטרלץ" היא די גבוהה. המערכת מסוגלת להשמיד מטוסים, מסוקים וטילי שיוט בטווחים של עד 6 ק"מ ובגבהים של עד 3.5 ק"מ. טיל "איגלה-S" שבו משתמשת המערכת עולה על קודמו, "איגלה", באפקטיביות שלו נגד מטוסים פי 2, נגד מסוקים - פי 3, ונגד טילי שיוט - פי 5. קצב ירי של כל תותח שווה ל-1,000 פגזים בדקה. סיכויי פגיעה במטרה באמצעות טיל הם 0.5-0.6, בתותחים - 0.3-0.5.

פרולוב לא נקב בתאריך שבו המערכות "שילקה"-"סטרלץ" הראשונות יגיעו למצריים. "השאלה הזאת אינה בסמכותי, מי שעוסק בהספקה זה ROSOBORONEXPORT, והתפקיד שלנו - ללמד את המיצרים לעבוד עם המערכת באופך מיקצועי", - הוא הודיע.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-09-2007, 12:12
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "מצריים מקבלת ZSU-23-4-M4"

על פניו זה מאוד הגיוני, למצרים יש עדיין מאות בודדות של מערכות Gun Dish שמהוות בסיס לשדרוג לייצור השילקה-סטרלץ,
מצד שני אני תוהה האם אין בשדרוג הזה של הוספת האיגלה כפל אמצעים עם עסקת ה Avenger שאמורה להיות מושלמת השנה עם ארה"ב.
ד"א - מישהו יודע האם מערכות ה SkyGuard AD system שהמצרים קנו בכספי סיוע אמריקאי מבצעיות? היה פעם הרבה רעש מסביב לזה, אבל אני לא זוכר שום כתבה שהזכירה אותם לאחרונה.

ישן 23-09-2007, 16:53
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
אני אנסח את זה במילים אחרות:
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "קודם כל שים לב שלא מדובר..."

"למה להם לקנות אוונג'ר"?
לכאורה, השילקה+סטרלץ מכסה גם את המעטפת המבצעית של האוונג'ר. אם היו להם כלים קניים ואוונג'ר בנפרד, מילא; אבל למה כפילות כביכול?

השערה שלי: כיוון שיש להם המון כוחות קלים יחסית, סביר שירצו מערכת נ"מ שאפשר לנייד על האמר יחד עם הכוחות מנויידי-ההאמרים, ולזה האוונג'ר נותן פתרון.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 23-09-2007, 18:28
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "טילי שיוט?!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סירפד
רק אני מטיל ספק רציני בטענה שטיל כתף יכול ליירט טיל שיוט? ובכלל, האם נעשה אי-פעם ניסוי שכזה במזרח או במערב?

בעצם למה לא? אם סוללת ZSU-23-4-M4 תקבל מידע על טיל שיוט מתקרב ואת הפרמטרים שלו (מהירות, כיוון, גובה, מרחק), זה בהחלט אפשרי, לפי דעתי. כמובן שדרוש פה צירוף מקרים די נדיר, אבל מצד שני אף אחד גם לא מציע לבנות הגנה נגד טילי שיוט על בסיס "שילקות".

דרך אגב, על מה התאמנו סטינגריסטים בארה"ב (אולי גם פה), אם לא על מזל"טים כמו "פיירבי" ו-"צ'אקר", שאין הבדל גדול ביניהם לטיל שיוט (למעשה סינים הסבו את ה-BGM-34 שלהם לטילי שיוט).

נערך לאחרונה ע"י Centurion בתאריך 23-09-2007 בשעה 18:33.
ישן 24-09-2007, 14:08
  YGH YGH אינו מחובר  

הסיבות לרכישת מערכות נשק,
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "למה למצריים לרכוש שוב מערכות..."

קשורות לעיתים קרובות בפוליטיקה.
לרוסים יש כמה מערכות נשק נחמדות שלא נרכוש מסיבות של דולר סיוע ולא כי יש לאמריקאים יותר טוב,
ובחירה לבזר את הספקים - בחירה מאוד מדאיגה מבחינתנו - היא בחירה שהמימד הפוליטי בה ברור, והוא לא רק מקצועי לבדו.

גלריית התמונות שלי

ישן 24-09-2007, 14:37
  YGH YGH אינו מחובר  

הביזור יוצר כל מיני בעיות, אבל ניתן לפתור אותן,
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "ולכן שאלתי. האם יש מקום לדאגה?"

והוא פותר בעיה גדולה אחת: החשש שבזמן מלחמה יודיע לך הספק היחיד שלך שהוא סוגר את הברז אם אתה לא מפסיק עכשיו, או שהוא ישתמש במונופול שלו כדי ללחוץ עליך.

בלי להיכנס לראש של מובראק, ייתכן שהיתרונות עבורו עולים על החסרונות.

גלריית התמונות שלי

ישן 25-09-2007, 00:05
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי hoddle שמתחילה ב "אני לא מבין את החששות ממלחמה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hoddle
אני לא מבין את החששות ממלחמה עם מצרים(הייתה על זה כתבה בעיתון לא מזמן)
איזה סיבה למצרים יש להתקיף אותנו? למה אנחנו מחזיקים את סיני? יורים על שטח מצרי? לא
מצרים בסך הכל מתחזקת ומנסה לחזור למעמד של המדינה הערבית החזקה

נ.ב בלי כל קשר מישהו יודע אם לפי הסכמי הפסקת האש כמה חיילים מותר למצרים להחזיק בסיני?

מצרים מהווה איום כי במקרה שתראה שכדאי לה להצטרף למלחמה על ישראל היא עלולה להפר את חוזה השלום.
אני יכול לחשוב על כמה מקרים כאלו: מצרים מואשמת בבגידה בעקרונות העולם הערבי- מספיק לחץ ממדינות ערב האחרות ביחד עם דחיפה רוסית קלה יכולה לגרור אותה למלחמה כדי לחדש את מעמדה כמנהיגת העולם הערבי, אם כי תרחיש זה לא סביר במיוחד.
עוד תרחיש הוא מלחמה בין ישראל לסוריה. אם ישראל תסב אבדות רבות לסורים המצרים עלולים להילחץ ולצאת לעזרתם או לחילופין אם ישראל לא תצליח להדוף בהצלחה מתקפה סורית מצרים עלולה לקפוץ על ההזמדנות וללכת על כל הקופה.

חוץ מזה בוא לא נשכח שמובארק לא צעיר ולא בריא- כמו שהוא תפס את השלטון בהפיכה צבאית כאשר היה מפקד חיל האוויר המצרי כך יכול מחר לקום קצין כריזמטי ולתפוס את השלטון מידיו או מידי בנו לכשירש אותו או לחילופין לאחר הפיכה של האחים המוסלמים שתהפוך את מצרים לסוג של איראן סונית שמחזיקה בצבא הכי גדול במזרח התיכון והמשימה הראשונה בלו"ז שלה היא להשמיד את השכנים ה"ציונים".
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:14

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר