לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-09-2007, 10:30
  spz spz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.03.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי צעיר מורעל שמתחילה ב "SPZ, עוד פעם לפי ה-חחחחח אני..."

לא חסר ימיניים שברגע שהם יראו את המפה הזאת וההקשר שלה להודעה הם יתחילו לצחוק.
לצערי, יש הרבה אנשים כמוך, שכנראה לא מבינים איך העולם פועל, ולצערי, אף אחד לא
שם על הדת של השני. אז אנא ממך, בשבילך, אל תזרוק את קלף התנ"ך. לא בגללי, אלא
בגלל שהוא פשוט לא רלוונטי לכל הסיכסוכים שקורים באזור.

אבל אתה יודע מה, מצידי, קח רובה ותרמיל, ועוד 2.5 אנשים שיש באירגון של בן פסחא
המטורלל, ותתחילו להרחיב את מדינת ישראל בכוח הזרוע.
אם אתה בטוח בדברים שלך... למה לא אני אומר.

אגב, חבל שאתה נוטה להגדיר כל מי שנגד גירוש ערבים והרחבת גבולות א"י ללא פרופורציה
שמאלני. יש לך בעיה כזאת, תעבוד עליה.

נערך לאחרונה ע"י spz בתאריך 20-09-2007 בשעה 10:32.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-09-2007, 21:41
  היושבת בגנים היושבת בגנים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.07
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי xyzzz שמתחילה ב "[QUOTE] [size=3][b]בושה..."

כשאתה מבקש הוכחה מדעית למה אתה מתכוון?
לזה שעד שעמ"י הגיע (חזר) לארצו אז כל חבל עזה ובעצם, כל מקום מלא דיונות ששייך לערבים עם כמה בתים ואוהלים, לא הצמיח שום ירק או פרי, הכל היה שומם, ובאו להם לארץ עמ"י, שכידוע, י-ד-ו-ע, שזו ארצם וכתוב בספרי נביאים ובחומש שהארץ תצמיח את פירותיה הטובים רק להם!!
וכך היה.... הם חזרו. ולא תמצא בשום מקום חסה כמו של תל קטיפא.
חסה?
זה מה ההסבר המוכח ומדעי?
חשבתי שלא. הרי שום דבר לא יספק אותך אם זה לא יכלול מבחנות ואנשים עם חלוקים לבנים ומשקפיים.
(שיר השירים- קודש הקודשים)

"בוא יבוא, אחד, יחיד ומיוחד, אשר ירפא את העולם מן הפחד ויטהרו מן האימה" - אגדת כנפיים ("לוחמי התמורות").

ישן 20-09-2007, 13:19
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.07
עזובות'ך
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי xyzzz שמתחילה ב "עדיין אני לא רואה למה האדמה..."

קודם תבין את המושג "קדוש".
פירוש המילה קדוש הוא "מיוחד ל.."
(הרי את מקודשת לי- הרי את מיוחדת- מלשון ייחוד- לי- ולאף אחד אחר לא.)
א"י קדושה לעמ"י. אין שום מקום בעולם שמקודש לאף דת (או לאום לצורך העניין).
הערבים קידשו לעצמם את מכה מדינה ועוד ע"י כתבי מוחמד (הקוראן).
אלוקים ככתוב בתורה, קידש את ארץ ישראל לעם ישראל בתנאי שיקיים את תורת ישראל.

במידה ואתה לא מאמין בכל הכתוב לעייל, עזוב אותך מהדיון וטוס להודו- כי אין לך שום זכות מוסרית להיות פה

ישן 21-09-2007, 00:42
  היושבת בגנים היושבת בגנים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.07
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי xyzzz שמתחילה ב "איפה בדיוק ?,במדינת ישראל..."

לא הבנת את הקאץ'..
לפי מה שאמרו לך, אך אתה עדיין מתקשה להבין (בלי קשר ללהסכים), אדמת קודש היא לא אחת שמצמיחה מטבעות ולא אחת שדורכים עליה אז נעים, ההיפך!
יכול להיות מאד לא נעים, יכול להיות מוות רק מעצם דריכה על האדמה. וז ה מה שהופך אותה לקדושה,
האמונה שה' ייחד לנו, ורק לנו את ארץ ישראל "לך אתן את הארץ הזאת", לך. ולי. ואנחנו מוכנים להלחם עליה, מחויבים. כי הבריאה לא מסוגלת אחרת. ורואים בחוש (דוגמאות?).
אם אין לך אמונה בה' (ז"א שאתה חושב שאתה לא מאמין, מה שמזה לא נכון) אז באמת אין מה לדבר, לכן לדעתי לימין החילוני אין בסיס, ואין לו שום הבטחה לגבי העתיד (ע"ע צמחים.), אלא הוא מסתכל מה שנכון לכרגע, ולא על כך שלעולם ועד הוא ימשיך לפעול באותו צד.
הסיבה היחידה, שאדם ישאר ימני לנצח היא האמונה שזה שייך לו. בעצם, שזה שייך למשהו אחר, אבל המשהו הזה בחר לתת לו. בתנאים מסוימים כמובן.
"ארץ אשר עיני אלוקיך בה מראשית השנה ועד אחרית השנה". וזה העניין בעצם.
(שיר השירים- קודש הקודשים)

"בוא יבוא, אחד, יחיד ומיוחד, אשר ירפא את העולם מן הפחד ויטהרו מן האימה" - אגדת כנפיים ("לוחמי התמורות").

ישן 21-09-2007, 08:37
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי xyzzz שמתחילה ב "ביום שאנשים יבינו שאדמה היא..."

לadamr וxyzzz היקרים:

מרגע עזיבתינו את הארץ הזאת לפני 2000 שנים ומעלה, בכל העולם מחפשים דרך להפטר מאיתנו.
הרומאים עשו את שלהם ולא הצליחו, כך גם הבבליים (גלות בבל, פרעות פומפדיתא), המצריים (סוא,פרעה נכו, שישק ועוד),באירופה לאורך כל השנים (החל בגירוש ספרד, פורטוגל, הפרעות באנגליה, באינקווזיציה, עלילות הדם,קייב, קישינב, השואה, ברית המועצות בראש סטאלין שרצחו יהודים) בצפון אפריקה- בכל חור שהיו יהודים, נתלוו פרעות. בכל דור בתימן רצחו יהודים על ימין ועל שמאל, בצנעה, שרעב, עדן ועוד.

ההבדל בינינו לבין שאר הדתות והלאומים שיש- שהיהדות היא גם דת וגם לאום. אפשר להיות נוצרי- אנגלי או נוצרי- לבנוני, אפשר להיות מוסלמי- אמריקאי ומוסלמי-איראני כל מקום שבו אנשי הדתות הגדולות (כולל בודהיזם, הינדוהיזם וכו') גרים הם חלק מן אותו לאום, ולאום מבחינתם יתחלף בשניה שיהגרו . מאז ומעולם בעבר בהווה ולעתיד, היהודים שייכים לארץ ישראל. באה תנועת ההשכלה לפני כמאתיים שנים, ורצתה להפרד מהדתיים הפרימיטיבים. אך אבוי, הם נשארו ללא דת וללא לאום. ואז קמה לה הציונות. הציונות נתנה להם מפלט לאומי. (כי במחשבה הם נשארו יהודים, אך ללא לאום, משמע רק דתיים, אבל הם היו חילוניים= אוקסימורון, אין דבר כזה חילוני- דתי זה דבר והיפוכו). באמת בשעה טובה הם עלו לא"י והקימו את מדינת ישראל וכבשו חלק נכבד ממנה ב48' וב67' והחזירו ונתו ושוב לקחו, אך אבוי, הם נשארו בלי זהות. נגמרה לה הציונות. החל עידן הפוסט ציונות.
משמע שהם נשארו בלי לאום ובלי דת. אנשים ריקים מתוכן.

מה עשו? אימצו דת חדשה, ועל זה ניתן לקרוא בתגובה הבאה שלי שכתבתי באחד האשכולות פה באקטואליה ופוליטיקה:

"הדת החדשה והלאום החדש שהשמאל הביא איתו למדינת ישראל הרחיק אותנו כרחוק מזרח ממערב.
הדת הפונדמנטליסטית הרדיקלית הקיצונית ששמה "שלום-מוסר-דמוקרטיה" (שמ"ד =כמו הגזירות{המצאה שלי)) מוכנה להקריב בשמה את כל שארי בשרה הקרובים לה. מוכנה לרמוס חיי אלפי בני אדם (ההתנתקות) להשמיץ חברות שלמות, בין אם בצורה אתנית או בצורה דתית ("המזרחיים", "הדתיים").
שמ"ד,החליטה לקחת לידיה את דגל המוסר, ולהחליט מה מוסרי ומה לא! (כמו כל עם מפגר פונדמנטליסטי שמחליט מה מוסרי ומה לא= גרמניה, שהיה מוסרי להשמיד יהודים...האירנים, האיסלם הפונדמנטליסטי ולאורך כל הדורות) למשל: מוסרי לתת למחבלים ערבים רוצחים ומשפחותיהם להתסתובב חופשי במדינת ישראל, כמו שמוסרי לא לתת ליהודים להסתובב בא"י וע"כ מוסרי לגרשו מביתו עם אלות וסוסים.

כמו כן החליטו שמ"ד שחייבים לנסות בכל הכח להביא שלום למחוזותינו, ללא שום ראיה לעומק, לרוחב, לעתיד, להווה המתפוצץ. העיקר להציל את בני בריתם הכבושים המסכנים.

בנוסף לכל אלה, ניכסו לעצמם אנשי שמ"ד את הדמוקרטיה, והפכוה מ"שלטון העם" (דמוס-קרטוס) לזכויות האדם, פרטיותו והגנתו (לא ארחיב כאן).
אנשי שמ"ד שנמצאים בבג"צ ("מי שירים יד על ביתי- אגדע את ידו") הם פונדמנטליסטים קנאים לדתם החדשה ומגינים עליה בחירוף נפש.

שמ"ד שונאים את כל מי שהוא לא הם. יש כאלה ששונאים יותר (מתנחלים) יש כאלה שפחות (אורי אורבך)
אבל שונאים ומתעבים אותם כי הם עומדים להם בדרך להשיג את הג'יהאד המוסרי שלהם.

לרשותם אמצעי התקשורת, כסף מאירגונים עד אין סוף(גם האירגונים וגם הכסף) ובכוחם להעלות (פרס, שרון, אולמרט) ולהוריד (ביבי, ערוץ שבע ).
שמ"ד מנסים בכל כוחם לעקר את התנ"ך (יופי של ספר ספרות והסטוריה...) החגים מיהדותם (מה זה חנוכה?- סביבון וסופגניה. איפה היהדות? איפה אלוקים?)"

נשארתם בלי דת ובלי לאום, בזים לכל מי שהוא לא אתם, מעקרים את הציונות, מעקרים את הדת, שופכים ומלאים תוכן רקוב לתוכו, נלחמים באחיכם.

אולי מה שאני כותב פה הוא קצת קשה. וכמו שלי קשה לקבל ביקורת, אבל אני מנסה בכוח להקשיב, כך גם אתם תחזרו לכור מחצבתכם.

ישן 22-09-2007, 07:32
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
קיומו של עם ישראל - מספר הבהרות
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי orreut שמתחילה ב "לadamr וxyzzz היקרים: מרגע..."

1. היהודים תמיד היו חריגים בקרב העמים בהם הם חיו. הם שמרו עד כמה שאפשר על יחודיותם ולא התערבו עם עם הארץ. חלק מתוך רצון וחלק מתוך כפיה ואינוס.
2. האינקויזיציה פעלה כנגד נוצרים ולא כנגד יהודים
3. אתה צודק שהיהדות היא גם דת וגם לאום - מה שהחזיק אותנו (לטוב או לרע-על פי ההשקפה) ב"חיים". היום כאשר יש לנו מדינה השלוב הזה הוא בעוכרינו.
4. יכול להיות וגם זה היה וגם קיים כיום שישנם יהודים אנגליים, אמריקאים, צרפתים וכו'
5.מאמינים יכולים להיות בכל העולם - ישראלים אך ורק במדינת ישראל ללא כל קשר לאמונתם או לאי אמונתם.
אצל הלא מאמינים הקשר לארץ ישראל הוא קשר הסטורי תרבותי. לא חייבים לקיים מצוות בעבור שמורו של הקשר הזה, כאשר קיימת לנו כבר מדינה.
6.אתה צודק שאין דבר כזה חילוני - זהו מושג שהודבק ככנוי גנאי ע"י הדתיים.
קיימים מאמינים ומי שיאנם מאמינים. העושר התרבותי-אינטלקטואלי של הלא מאמינים איננו נופל מזה של המאמינים. הלא מאמינים אינם אנשי חולין בלבד הם הרבה הרבה מעבר לזאת. הם אנשים בעלי תוכן רב, מלא ואיכותי.
7. ה"חילונים" על פי הגדרתך - הם שהקימו, גם עבורך, את המדינה. הגנו עליה, פתחו אותה - מה שמאפשר לך היום לשבת בנחת ולהשמיץ ללא מעצורים.
אתה פשוט אינך מכיר את הלא מאמינים וחבל.
8.עד היום נדמה היה לי שהמוסר, השלום ואחוות העמים היא חלק מתורת ישראל.
אחד הדברים היפים המהווים את הבסיס התרבותי לכל האנושות מצויים בעשרת הדברות ובדברי הנביאים. כדאי לך לעיין שנית באותם החלקים ולא רק בנבואות הזעם השחורות משחור.
9. מי שכאן משמיץ בפה מלא - זה אתה בעצמך בדברי הבלע הבלתי מבוססים שלך.
מי שמבטא את שנאתו התהומית - זה אך ורק אתה בעצמך
10.נכון שאין אמונה (עוורת) באלוהים - אבל היכן מעקרים את התנ"ך ? שהוא ספר המתאר את תחילתו ההיסטורית של עם ישראל - לא מבחינת האמונה, לא מבחינה שהכל נעשה כדברו. אלא תאור ההליכים החל מאברהם אבינו, דרך גיבוש השבטים, העליה לארץ וההתבססות בה ועד היציאה לגלות. ההיסטוריה הזאת ותחילת גיבוש תרבותנו בשטח ארץ ישראל היא היא המקנה לנו את הזכות להקים את מדינתנו כאן.
בזכות ולא בחסד - בזכות עצמינו ולא בשליחות אלוהה. אלוהים יש לכולם - אין לנו יחודיות עליו. לידיעתך על פי תורת האיסלם - כל שטח עליו דרך מוסלמי שייך למוסלמים, אז מה ? על זה המלחמה.
11.מענין שלגיבוב ההשמצות, שאין להן כל בסיס אתה קורא בקורת. אין לך מושג כל שהוא בהתנהלות ובחשיבה של אלו שאתה משמיץ, שאני נמנה עליהם.
בזכותנו יש לנו (גם לך) מדינה ובזכותנו היא תתקיים, תתפתח ותשגשג בעתיד.
אתה ושכמותך תמתינו לביאת המשיח עד אין קץ.

ישן 22-09-2007, 23:59
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

תודה על התגובה המלומדת.
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "קיומו של עם ישראל - מספר הבהרות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה

1. היהודים תמיד היו חריגים בקרב העמים בהם הם חיו. הם שמרו עד כמה שאפשר על יחודיותם ולא התערבו עם עם הארץ. חלק מתוך רצון וחלק מתוך כפיה ואינוס.
2. האינקויזיציה פעלה כנגד נוצרים ולא כנגד יהודים
3. אתה צודק שהיהדות היא גם דת וגם לאום - מה שהחזיק אותנו (לטוב או לרע-על פי ההשקפה) ב"חיים". היום כאשר יש לנו מדינה השלוב הזה הוא בעוכרינו.
4. יכול להיות וגם זה היה וגם קיים כיום שישנם יהודים אנגליים, אמריקאים, צרפתים וכו'
5.מאמינים יכולים להיות בכל העולם - ישראלים אך ורק במדינת ישראל ללא כל קשר לאמונתם או לאי אמונתם.
אצל הלא מאמינים הקשר לארץ ישראל הוא קשר הסטורי תרבותי. לא חייבים לקיים מצוות בעבור שמורו של הקשר הזה, כאשר קיימת לנו כבר מדינה.
6.אתה צודק שאין דבר כזה חילוני - זהו מושג שהודבק ככנוי גנאי ע"י הדתיים.
קיימים מאמינים ומי שיאנם מאמינים. העושר התרבותי-אינטלקטואלי של הלא מאמינים איננו נופל מזה של המאמינים. הלא מאמינים אינם אנשי חולין בלבד הם הרבה הרבה מעבר לזאת. הם אנשים בעלי תוכן רב, מלא ואיכותי.
7. ה"חילונים" על פי הגדרתך - הם שהקימו, גם עבורך, את המדינה. הגנו עליה, פתחו אותה - מה שמאפשר לך היום לשבת בנחת ולהשמיץ ללא מעצורים.
אתה פשוט אינך מכיר את הלא מאמינים וחבל.
8.עד היום נדמה היה לי שהמוסר, השלום ואחוות העמים היא חלק מתורת ישראל.
אחד הדברים היפים המהווים את הבסיס התרבותי לכל האנושות מצויים בעשרת הדברות ובדברי הנביאים. כדאי לך לעיין שנית באותם החלקים ולא רק בנבואות הזעם השחורות משחור.
9. מי שכאן משמיץ בפה מלא - זה אתה בעצמך בדברי הבלע הבלתי מבוססים שלך.
מי שמבטא את שנאתו התהומית - זה אך ורק אתה בעצמך
10.נכון שאין אמונה (עוורת) באלוהים - אבל היכן מעקרים את התנ"ך ? שהוא ספר המתאר את תחילתו ההיסטורית של עם ישראל - לא מבחינת האמונה, לא מבחינה שהכל נעשה כדברו. אלא תאור ההליכים החל מאברהם אבינו, דרך גיבוש השבטים, העליה לארץ וההתבססות בה ועד היציאה לגלות. ההיסטוריה הזאת ותחילת גיבוש תרבותנו בשטח ארץ ישראל היא היא המקנה לנו את הזכות להקים את מדינתנו כאן.
בזכות ולא בחסד - בזכות עצמינו ולא בשליחות אלוהה. אלוהים יש לכולם - אין לנו יחודיות עליו. לידיעתך על פי תורת האיסלם - כל שטח עליו דרך מוסלמי שייך למוסלמים, אז מה ? על זה המלחמה.
11.מענין שלגיבוב ההשמצות, שאין להן כל בסיס אתה קורא בקורת. אין לך מושג כל שהוא בהתנהלות ובחשיבה של אלו שאתה משמיץ, שאני נמנה עליהם.
בזכותנו יש לנו (גם לך) מדינה ובזכותנו היא תתקיים, תתפתח ותשגשג בעתיד.
אתה ושכמותך תמתינו לביאת המשיח עד אין קץ.

1. עד עד לתחילת תנועת הציונות, לפני 150-200 שנים מי שלא רצה להיות חלק מהיהדות בתפוצות-
פרק עול והתבולל, ואין לו היום שום זכר (יהודי כמובן). ה"יחודות" ששמרה על עם ישראל בגולה
שמה המלא הוא "תורת ישראל". הציונות נתנה לגיטימציה ויכולת לפורקי העול להיות חלק מעם ישראל.
2. האינקוויזיציה כוונה גם נגד יהודים שהסתירו יהדותם. על מנת לבדוק אם באמת עזבו את דרכם.
3. את המדינה בהקימה, הגדירו כמדינה יהודית לעם היהודי. השילוב בזה לאו דווקא בעוכרינו. בוני ומייסדי המדינה בכוונה הגדירו אותה כך מכיוון שלעם שאין עבר, אין עתיד. אימפריות הלכו והתפוגגו להן, דתות נעלמו, ורק היהודים נשארו עומדים. אני מבין שהכווה היא המוסר החדש שעמה מביאים אנשי השמאל, שרוצים חוקה חדשה, ועל מנת לבסס זאת צריך לזרוק את הישנה. אבל המוסר האלוקי היה הרבה עוד לפני שחשבו על האיי-פוד, ומסתבר עד כה שהוא מחזיק מעמד יופי.
מוסר אנושי הוא דבר משתנה ולא יציב. מוסר אלוקי הוא למען בני האדם ובפרט ליהודים.
4. יש, נכון. אבל הפוך. היהדות באה קודם ללאום משאר הלאומים והדתות (בגלל הסיבת הכפילות לאום-דת) משמע- לאפריקני שהיגר לאמריקה קוראים african american (סליחה על האיות) ולאיטלקי italian american ואילו ליהודי קוראים american jew שם התואר, שבאנגלית בא לאחר המילה (שבעיברית זה הפוך) שבא על מנת לתאר את השיוך, אצל היהודים, בעצם בא קודם לאמריקאי. אנחנו מעל ללאום הכללי.
יהודי בצרפת שיעבור לאמריקה יהיה יהודי אמריקאי (וארץ לאום הבסיס תמיד תהיה ישראל) ואמריקאי שיעבור לצרפת יהיה צרפתי.
5. לא סתם יש לנו את חוק השבות (הגזעני). שאל אנשים שעלו (אגב רק לישראל עולים ולא מהגרים, נקודה למחשבה) לישראל, מדוע עלו? (עיין סעיף 4- לאום בסיס)
6. צודק במליון אחוז. אנשים בעלי תוכן רב, אקדמאי,תרבותי, מוסרי וכו'. אבל לא זאת הכוונה. אנשים אלו נשארו ללא לאום (פוסט ציונים) וללא דת. זהו התוכן אליו התכוונתי. לנכן הם נסכו את התוכן השלום-מוסר0דמוקרטיה. זוהי דת ממש, עם רבנים (שלו, אהרון ברק, רבין, פרס, ביילין, יהושע גרוסמן, ב. מיכאל ועוד)
משנה סדורה (בית הדין העליון ונטיותיו הפוסט ציוניות, פוסט דתיות, פרו פלשתינאיות, שונאות מתנחלים)
ונביאי זעם (90% מהתקשורת- ברנע, כספית, רוזן, דנקנר, ועוד).
7. מעניין לשמוע, שהרב אברהם יצק הכהן קוק זצ"ל, כתב על זה כבר לפני 100 שנים.
הרב העריץ בעיניים עצומות את אותם חילוניים (שהוא עצמו המציא את המילה, לא על מנת ללעוג, אלא להפך. החרדים לעגו) ועשה הכל על מנת שיוכלו להקים וליישב את הארץ ולעבוד אותה (עיין שמיטה והרב קוק). אבל באותה נשימה הוא גם כתב (הוא לא היה נביא, אבל כמאמר חז"ל חכם עדיף מנביא) שאותם המתיישבים והמיישבים, מפריחי השממה, פורקי עול הדת, יחזרו ויעשו באדמות כבשלהם. יתנו לגויים, יסיתו נגד בני עמם וכו'. באמת ניתן לראות כי גדולי האומה (רבין, בגין וכו') הרשו לעצמם לחלק את הארץ. התגשמות עצובה.
ואני מכיר יופי את הלא מאמינים. טובי לב, חסרי הכוונה נכונה.
8. צודק. אבל אם כבר להפנות לעשרת הדברות (עשרת הדברים נכון להגיד, ורוב הציבור, גם שלנו, טועה) מה עם חמשת הראשונים? אנוכי ה', לא יהיה, לא תשא, כבד את, שמור את השבת.
במידה ואתה מפנה למקורות, אתה צריך להבין שהדברים הללו מושתתים על אהבת ה', יראת ה',קיום מצוות וכו', אחרת זהו מסמך עורך דיני- מדינאי על מנת לשמור על חוקי אדם בסיסיים. ואם זה כך, מה ימנע ממני להקים מדינה עם חוקים אחרים, שבהם נגיד, מותר לרצוח (ע"ע גרמניה הנאצית 1939-1945). ללא מוסר אלוקי, שום דבר לא כובל אותי.
ובתגובה לכך, (לעצמי ממך תיאורטית) אני חושב שהתעללות לשמה בפלשתינאים היא פשע ממש ועבירה. הרי כולנו בריותיו של ה'. אבל דברים המגינים עלינו שכתוצאה מכך גורמים אי נעימות לצד השני, הוא הכרחי, וכמה שפחות עם אותה התעללות, וכמה שיותר כבוד לאדם.
9. מכיוון שיש לי תואר בתנ"ך ותושב"ע אני קצת מכיר את צדדי הוויכוח.
התנ"ך הוא ספר היסטוריוסופי מובהק- כל הספר מדבר על שכר ועונש ע"י סיפורים שקרו לאבות, שבטים, שופטים, מלכים ונביאים.(על זה אין ויכוח- פרופ' תדמור, פרופ' ורגון, פרופ' הבלין, פרופ' ריבלין וכו', חוקרי תנ"ך) בקצרה- מי שחטא לה'- נענש, ומי שלא , קיבל טוב (כל ספר מלכים ודברי הימים מראה זאת בבירור)
ניתן לקחת מן התנ"ך אירועים הסטוריים וללמוד מהם. אך התנ"ך הוא סלקטיבי ומדלג על אירועים חשובים בהסטוריה הכללית, שאינם רלוונטיים לעם ישראל ולעתיד לבוא. (קרב כרכר, שעליו ויכוחים רבים).
מכיוון שזהו הספר היחיד מסוגו המדבר על תקופה זו, (כל שאר הספרים הם חלקי כתובות אבן, גלוקסמאות, חוזים, כתובות התפארות למלך, וכד') רוב ההסטוריונים, הארכיאולוגים וחוקרי התקופה, מנסים להתבסס עליו, ולהשוות כתובות חוץ לתנ"ך. כשלא מסתדר להם הם בבעיה.
עיקור התנ"ך ע"י ה"ישראלים" נעשה על מנת לשמר איזשהו קשר ליהדותם. אך מכיוון שאינם מאמינים, עיקרו את ה' מהתנ"ך, מהחגים ועוד. הנוער והילדים של ימינו לא באמת יודעים את משמעות החגים. אין קשר רגשי ממשי ליהדותם. מכיוון שהצד השני של היהדות זה הדת. וזה ללא זה- לא יכול.
כמו כן כל התנ"ך בא על מנת להראות את זכות ישאל לארצו.
הרש"י הראשון לתורה: (ציטוט מהזיכרון) רבי יצחק אומר: לא היה צריך לפתוח את התורה אלא ב "החודש הזה לכם ראש חודשים" (שמות, ב,א) אך פתחו בבראשית ברא על מנת להראות את זות ישראל על ארץ ישראל.
10. זוהי לא שנאה, ולא זילזול, אלא עצב. (אולי זה מתנשא מצידי, אבל לא איכפת לי).
אני לא שונא, ולא מזלזל. כואב לי שבני עמי לא מכירים בעצמם, ומנסים לעקור את ליבם.
אני מעריך את רוב האנשים שאני בא במגע עימם, (חילונים, דתיים וכו') ע"י הבנה שיש משהו עמוק יותר מהנראה לעין. וכל התורה על רגל אחת, כמאמר הלל הזקן- מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך. וזהו עיקר הכל, על השאר צריך ללמוד. ברגע שאתה לא תעשה את מה שאתה שונא שעושים לך, וכולם יתנהגו כך, נגיע ל"ואהבת לרעך כמוך".
11. יכול שאני לא מכיר, אבל בינתיים את המדינה והארץ מחלקים לי, דבר שאני גם פוחד בטחונית וגם לא מסכים דתית, ואני מאמין באמונה שלמה בביאת המשיח, ואף על פי שיתמהמה עם כל זה אחכה לו (י"ג עיקרים)

ישן 23-09-2007, 02:09

תודה בעבור התשובה המנומקת
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי orreut שמתחילה ב "תודה על התגובה המלומדת."

אלא שלא ניתן לנהל דיון עם מי ש"מאמין באמונה שלמה בביאת המשיח, ואף על פי שיתמהמה עם כל זה אחכה לו" - אתה מאמין ואני לא. אני פועל ואתה ממתין.
חל איסור על זרוז הופעתו של המשיח ואין כל צורך לפעול למען פתוחה של הארץ. יש רק להרבות בתפילות, להאדיר את שם השם - כשהוא יבוא הכל יסתדר על מקומו.

אני מסתפק בקיומה של התורה כמאמר הלל הזקן ומשתדל ככל יכולתי לא לעשות לחברי מה ששנוא עלי. אני מתייחס ל"חברי" במושג הרחב של המילה - כלומר לבני האנוש כולם.
את התייחסות, כדי "האנשה" ועבודת אלילים כלפי "בורא עולם", אני מותיר לאלו שאינם מקיימים את כללי הילל הזקן.
ישן 23-09-2007, 05:56
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "תודה בעבור התשובה המנומקת"

מה אתה פועל יותר ממני? ולידיעתך, אנחנו כבר לא ב"חבלי משיח" אלא ב"אתחלתא דגאולא", על רגל אחת- הויכוח בין החרדים (הראשון) לדתיים הלאומיים (השני), ואנו פועלים יופי! (התתנחלויות, קירוב לבבות, לב אל לב, רבני צהר ועוד) זה שזה מפריע לאדיאולוגיה שלך זה לא אומר שלא נעשה דבר.

מה שכתבת מתאים לחרדים. אני לא כזה. אנחנו פועלים בכל תחומי ורבדי מדינת ישראל.
אנחנו לא סומכים על הנס. עכשיו כשאני חושב על זה, דווקא אתם כן סומכים על הנס:
אומרים בוא נעשה שלום עכשיו, ניתן כמה שאפשר וכמה שיותר, ויהיה טוב. מה שמתפוצץ לכם בפנים פעם אחר פעם. אנחנו פועלים, מיישבים את הארץ, מגדלים ילדים, מעבדים את האדמה, עוסקים במקצועות חופשיים בזמן שאתם עושים רק את האחרון. מסתבר שאנו פועלים יותר מכם וזה מפריע לכם בצורה דרסטית.

ישן 23-09-2007, 06:32

נדמה לי שאתה הזכרת את המשיח
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי orreut שמתחילה ב "מה אתה פועל יותר ממני?..."

אולי אתה חי במדינה אחרת. קרוב לבבות - הרי אתם מלבים שנאת אחים. מתנגדים בכוח להחלטות הממשלה וכנסת ישראל. מכים ומחבלים ומגדפים את חיילי צה"ל - אלו האמונים על שמירת בטחונכם בשטחים הכבושים.

ההתנחלויות בהחלט שאינן מפריעות לאדאולוגיה שלי - ההיפך הוא הנכון. מקומם איננו ראוי - ישנם מספיק אזורים בתחומי מדינת ישראל המשוועים למתנחלים.
המתנחלים ואולי אתה ביניהם (אני כותב אתה ואינני מכיר את מעשיך - אני מתייחס רק להבעת דעותיך) מתיישבים במטרה לדחוק את רגליהם של אלו היושבים בשטחים שנכבשו ב-1967 ועל מנת למנוע כל הסדר רגיעה ושלום.

באשר "לנו" אין בכוונתנו לתת מאום - בכוונתנו לא לקחת את מה שלא מגיע לנו מחוץ לתחומי מדינת ישראל.
לא אתוכח אתך מי פועל יותר ומהם עסוקיהם של "רודפי השלום". אנחנו מיישבים את מדינת ישראל דואגים לחוזקה, לשגשוגה ולשלמותה. אתם פועלים בשטחים המצויים בידינו באופן זמני (אולי כפי שנאמר אין יותר קבוע מזמני) - שטחים שיהיו בעוכרינו ויביאו לקריסתנו.

ישן 23-09-2007, 13:12
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "שטחים המצויים בידינו באופן זמני?"

בעצם, בסיס הויכוח שלנו, במידה ושמים את הדת בצד, הוא ביטחוני. בוא נגיד שלא איכפת לי חלקת אדמה זו או אחרת. הג'יהאד האיסלמי שאותו משננים בגני ילדים בכל רחבי העולם, הן המערבי והן האיסלם-פונדמנטליסטי, הוא להביא להתאסלמותם של כלל העולם, ולרצוח את כל מי שלא. רצח באיסלם הוא לגיטימי. אנו מתיישבים בקרקעות שהמדינה כבשה ב67'. אנו דוחקים את הפלשתינאים על מנת שלא ירצחו אותנו. עובדות רואים בשטח. כשיש מחסומים אין פיגועים. אבל למה שיהיו פיגועים? הפלשתינאים לא מפחדים להכנס למדינת ישראל. ישראלי שנכנס לשכם ג'נין או רמאללה מתחייב בנפשו. ברור שיעשה בו לינץ' (למעט המקרה הבודד לפני כשבוע וחצי שקרה נס ממש וכל התקשורת היללה שלא עשו בו לינץ'- אבסורד).
המתנחלים הם חוד החנית של ישראל וסופגים למען כולם, ומרחיקים את טווח הקאסמים מיהודה ושומרון. ממש כמו שראינו בזמן ההתנתקות- יצאו מחבל עזה והקסאמים הגיעו לאשקלון ושדרות. נכון שתבוא ותגיד שאף אחד לא ביקש מהם, ושכמו שהתיישבו כך גם יצאו. ילד קטן לא תמיד מבין מדוע נותנים לו תרופה מרה. הוא לא מבין שלטווח הארוך זה יגרום לו להבריא. אתם ממש רוצים שנהיה חולים. על מנת שהמחלה תרגיש טוב.

ובכל מקרה ללא היהדות, אין לנו שום סיבה להיות בשטח הזה. אנחנו כובשים, וגירשנו מבתיהם ערבים מקום המדינה. ללא דת אין שום סיבה בעולם לשבת פה.

ישן 23-09-2007, 14:07
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אם הנימוק היחיד הוא דתי אין לנו זכויות יותר מכל האחרים"

בטח שכן.
הנוצרים לא רוצים חלק באיזורינו, ומוחמד נולד 2000 שנים לאחר שמשה קיבל את התורה מהר סיני. וכן אין שום איזכור בקוראן על ירושלים. המוסלמים מחרחרי מלחמה. יש להם כחמישים מדינות מוסלמיות, כ1.4 מליארד (!!!) מאמינים בקירוב. מטרתם היא חיסול היהדות והיהודים, לא ההתיישבות בארצינו. להם מקודשת מכה ומדינה. (וכותבים ערש).
אף אחד בעולם לא כובש חלקי מדינה בגלל ערש תרבותי היסטורי, אלא בשל משאבים (אלזס-לורן). רק אנחנו חזרנו לארצינו.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:12

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר