לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-10-2007, 16:53
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי T630 שמתחילה ב "הא?? על מה אתה..."

יש מספיק והותר בעיות כאלה. אני גדודיונר, וכמעט כל מי שאני מכיר יצא עם פגיעות שונות. עם השנים מתחילים גם להרגיש פגיעות נסתרות.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-10-2007, 16:59
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "יש מספיק והותר בעיות כאלה...."

זה תלוי מתי שירת ולא איפה. בזמנים הקשים של האינתיפדה השניה, או בלבנון בשנים האחרונות, לדוגמא.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 17-10-2007, 22:15
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
אם אתה רוצה לדון בנושא ברצינות, צריך להביא סטטיסטיקות.
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי T630 שמתחילה ב "עם"

יש אינטרס כלכלי מובהק לטאטא כמה שיותר את הסיפור הזה מתחת לשטיח, כדי לחסוך עלויות של טיפולים ופיצויים למיניהם. ככל שהנושא בכותרות, יותר אנשים ייחשפו, יגשו לטיפול, יתבעו וכו'... אז יש המעדיפים שזה לא יקרה.
אני חושב שהיום יש יותר מודעות לנושא של טיפול בזמן אמת, בלי פוזות מאצ'ואיסטיות. אם אתה עדין בסדיר, סביר שפשוט לא נתקלת בסיטואציה מהסוג שמשאיר רושם עמוק מהסוג שנרמז איליו כאן.
כל אבחנה שתיעשה בין גדודים ומיוחדות בנושא הנפגעים היא חסרת משמעות כשהיא מתבססת על "מה שנראה לנו לפי סוגי הפעילות" ולא על נתונים סטטיסטיים.
ישן 17-10-2007, 17:48
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
והצרה היא,
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "יש מספיק והותר בעיות כאלה...."

הן שחיילים לא יודעים למה הם נכנסים (ובפרט חיילות. הסטטיסטיקה לגבי חיילות בתפקידי שדה מחרידה, אבל צה"ל לא טורח לספר אותה למלש"ביות), וגם שצה"ל, למרות מאמצים אמיתיים שהושקעו בעשורים האחרונים, עדיין נמצא מרחק די גדול מאחורי מה שיכול היה בתחום של מניעת פגיעות; למשל, כל סיפור נעלי הצבא הוא דוגמה עגומה קצת.
מה שכן, יצויין לחיוב שאחוז שברי ההליכה היום בקרב חיילים נמוך להפליא ביחס למספרם לפני שני עשורים.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 17-10-2007, 18:07
  YGH YGH אינו מחובר  

בנושא הזה, אני חושב שצה"ל לא לגמרי מבין שפתיחת יחידות כאלה
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=YGH]ובפרט חיילות...."

(לא כולל עניין חברתי) כרוכה בשינוי מבני גדול מאוד, אם רוצים למנוע נזקים:
- מסלול ארוך יותר וסרגל מאמצים אחר כדי להביא את מי שיכולה לכושר המתאים,
- תזונה שונה,
- שעות שינה שונות, לפחות בחודשים הראשונים.

בקיצור, צה"ל יצטרך, אם הוא רוצה נשים בתפקידי שדה נוספים, לא רק לפתוח תפקידים, אלא לעשות הכשרה שונה לנשים, וכנראה גם ארוכה יותר בצורה משמעותית.

גלריית התמונות שלי

ישן 17-10-2007, 18:35
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "בנושא הזה, אני חושב שצה"ל לא לגמרי מבין שפתיחת יחידות כאלה"

ברור לכולם שזה רעיון מגוחך מיסודו, חוץ מאולי לכמה פמניסטיות תמהוניות שבשבילן להוכיח שגברים ונשים שווים (למרות שהם לא, לא יעזור כלום) חשוב יותר מלקיים צבא שיכול להגן על המדינה שהן חיות בהן.

אבל עזוב אותך יש לי את הדוגמא המשולמת:
שבוע שעבר אני חושב התפרסם באחד המוספים של סופ"ש ראיון עם מפקד בה"ד 1 החדש, בין היתר הוא סיפר על כל העניין של גברים נשים בקק"צ והוא סיפר שיום אחד הצוערים יצאו לעצור מבוקש (חדש לי שיש פעילות מבצעית בבה"ד 1 אבל ניחא) באחת מערי הגדה, הוא כעס לשמוע שאף אחת מהצוערות לא השתתפו בפעולה, כשהוא ניגש לברר למה הסבירו לו שבדרך אל היעד יש קיר גבוה שלא עומד בסרגל המאמצים של הבנות, אז הן נאלצו להישאר בבסיס.
וזה אומר הכל.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 18-10-2007, 06:55
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "ברור לכולם שזה רעיון מגוחך..."

הראיון עם מפקד בה"ד 1, אל"מ אהרון חליוה, התפרסם במוסף שבת של מעריב ונכתב ע"י פליקס פריש.
יש בו די הרבה תובנות שראוי שיידונו פה בפורום והגיע הזמן שתעלה סריקה שלו...
נושא הטיפוס על קיר וסרגל המאמצים של החיילות הוא דוגמא מופלאה. בעיקר בבה"ד 1. בהחלטה רשמית בבה"ד הוחלט שבמסלול המכשולים צוערות יעברו את מיכשול הקיר כשהן דורכות על ספסל. כן! רשמית! צוערות לא מסוגלות לעבור מכשולים כמו צוערים.
מכשול הקיר מש/מש את כל מי שבחן בצורה מסודרת את שילוב הנשים במקצועות לחימה (שלא מטעם היוהל"פ = יועצת הרמטכ"ל לענייני פמיניזם) כהמחשה לכך שאי אפשר לדרוש מלוחמת את אותן הדרישות שבהן מתבקש לעמוד לוחם זכר באותו התפקיד.

זה די משעשע שדווקא פליקס הוא זה ש'נתקל' בקיר בבה"ד 1 (תרתי משמע). לכבוד גליון של אחד ממוספי החגים של מעריב הצטרף פליקס כצוער לקורס קצינים. אם אני זוכר נכון בכתבה הוא מספר כיצד הצליח לעבור את הקיר רק כשהיה בלי נשק ואפוד, איתם זה לא ממש הלך, גם לאחר כמה נסיונות. אולי ה"צוער" פ.פ. שגילו כמעט כפול משל שאר הצוערים היה צריך לקבל את אותה ההנחה כמו שמקבלות הצוערות?

ישן 17-10-2007, 19:01
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "והצרה היא,"

בעיקר כתוצאה מהנמכת דרישות ולא מטיפול אמיתי (יוצא מן הכלל הוא נושא השינה).

ישן 17-10-2007, 19:19
  YGH YGH אינו מחובר  

בחלק מהמקרים.
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "בעיקר כתוצאה מהנמכת דרישות..."

אבל הנעליים האורתופדיות אחראיות לשיפור מסויים*, המעבר מגליל ל-M-16 הביא איתו שיפור מסויים, ושעות השינה - כמובן.

*מה שלא הופך את תהליך פיתוח הנעל הצבאית האחרונה למוצלח יותר. למען השם, שווה לבדוק מה קורה בעולם!

גלריית התמונות שלי

ישן 18-10-2007, 06:38
  משתמש זכר גד31 גד31 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.09.05
פגיעות גופניות
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי omer k שמתחילה ב "גם נשיאת משקלים עצומים תורמת..."

תפקידו של הצבא להדריך וללמד את החיילים "להשתמש בגופם" והוא פשוט לא עושה זאת.
חיל חי"ר עובר במשך הכשרתו מאות שעות אימון והדרכה על כל סוגי האמל"ח , אולם על פלטפורמת הלחימה החשובה ביותר של החי"ר- גוף הלוחם, אין שום הכשרה.
צה"ל חייב להכניס למערך ההדרכה שיעורים בפיזיאולוגיה, אורטופדיה וביומכאניקה. צריך לעשות זאת ע"מ למנוע נזקים בריאותיים לחיילים ולא פחות חשוב- ע"מ שחיילים יהיו מסוגלים לבצע את משימותיהם.

הסרטון המצורף (מקווה שיעלה) צולם לאחרונה באימון של יחידת חי"ר מובחרת ומסביר את הכל (אף מפקד, כולל רופא היחידה לא ראה כאן בעיה- אבל החייל יגמור מסלול נכה).
https://2007-uploaded.fresh.co.il/2...18/99434250.wmv

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:31

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר