לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-10-2007, 13:34
  boris.koro boris.koro אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.09.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי jenni שמתחילה ב "כמה שאלות לגבי סמב"ציות ותצפיתניות"

אפשר בכלל להגיע להיות תצפיתנית מגיוס כלל צהלי?
כאילו זה לא דורש איזה מיונים של מודיעין או משהו לפני הגיוס?
או שגיוס של מודיעין ולא גיוס כל"צ?

מה שאני יכול להגיד לך על התפקיד הזה ממה שאני מכיר... זה שזה תפקיד שוחק לאללה... די משעמם... יציאות לא משהו בכלל (התצפיתניות בבסיס שלי עושות 11/3)
וכן את נחשבת תומכת לחימה, את נמצאת בסביבה מאוד מבצעית... אבל תפקיד - בתכלס משעמם... אבל גם זה תלוי באיזה גזרה את נמצאת... ושוב אני אומר שאני מדבר על התצפיתניות שאני מכיר בגזרה שאני מכיר.... לא יודע איך זה במקומות אחרים....

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-10-2007, 15:16
  הפילדמרשל הפילדמרשל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי jenni שמתחילה ב "כמה שאלות לגבי סמב"ציות ותצפיתניות"

סמב"צית: מהות התפקיד זה לנהל את החמ"ל בשגרה ולהיות בכוננות למעבר לחרום. בעיקרון ניתן להיות משובץ בכל בסיס של צה"ל כי חמ"ל יש בכל בסיס (בד"כ בעורף זה בעניין שמירות וכו' ובשטח זה לנהל את הפעילות המבצעית). זה אומר שעובדים במשמרות, אם משובצים בעורף היציאות זה יומיים/יומיים (מה שנקרא "חופשת משמרת") ובשטח אין לי מושג. העבודה זה הרבה לכתוב במחשב/לנהל רשימות/לדבר בקשר/לענות לטלפונים כשהנושא בהכל זה שמירות (בבסיסים עורפיים) ופעילות מבצעית בשטח.

"הכשלון האמיתי הוא לא לנסות"

ואני בכלל שואל: נוב' 06 - מתי נקבל כבוד?

ישן 18-10-2007, 18:38
  טליק טליק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.12.04
תצפיתנית

• תצפיתניות הינן מפעילות מערכות תצפית שונות ומגונות מרמת המשקפת ועד מערכות מתקדמות אלקטרו-אופטיות מהמתקדמות בעולם .
  • תפקידה של התצפיתנית הינו מהאחראיים שיש בצה"ל ובזרוע היבשה בפרט, תכליתו לאתר מחבלים / מסתננים / שאר מיני מזיקים, בגזרת תצפית נתונה באמצעות אמצעי התצפית העומדים לרשותה.
  • מרגע הגילוי ואבחנתו כ"דורש טיפול" מבצעי, על התצפיתנית להזעיק כוחות לוחמים ולהכווינם לעבר המטרה באופן היעיל ביותר תוך מזעור הסכנה לכוחותינו ואזרחינו .
  • תצפיתניות מסייעות לאבטחת תנועות כוחותינו בגזרת הפעולה ומהוות כוח משמעותי מאד בכל גזרה בה הן מוצבות.
  • תצפיתניות מסייעות באיסוף מידע למבצעים בעצם יכולתן לעקוב אחר יעדים מודיעיניים בגזרות שונות ולהעביר את המידע לידי גורמי מודיעין האמונים על אעיבוד המידע.
  • התפקיד עצמו מחייב רמת קשב וריכוז גבוהים ,תפיסה מהירה ,משמעת עצמית ואחריות אישית מפותחים.
  • תצפיתניות משרתות לאורך כל גבולות המדינה וקויי/גזרות העימות, מטבע הדברים ישנן גזרות בהן יש יותר "אקשן" מגזרות אחרות אך הדבר נכון לכל יחידות צה"ל : גזרת שכם אינה דומה לגזרת לבנון וזו לא דומה לעזה כדוגמא.
  • תצפיתניות מתגייסות למודיעין השדה ועוברות טירונות של כשבועיים ולאחר מכן הכשרה למקצוע של כחודשיים בבית הספר למודיעין השדה ובסופן מתפזרות לגדודי האיסוף השונים ומשם לגזרות עפ"י חלוקה שנקבעת בגדוד עפ"י צרכיו.
  • מבחינת פיתוח ניתן לצאת לקורס מפקדות ולשרת כמפקדת מבצעית בקו או כמפקדת בהדרכה , כן ניתן לצאת לקצונה ולשרת כקצינת איסוף מבצעית בקו או מ"מית בהדרכה.
גיוס קל.
ישן 18-10-2007, 18:48
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02

אני יכול לעזור לך רק ממה שאני ראיתי מקווים שהייתי עם תצפיתניות וחמ"ליסטיות.

לפי מה שאני מבין את לא רוצה להיות בבסיס הדרכה או בבסיס עורפי אלא בחמ"ל בשטחים/בצפון /בעזה אז אני אכתוב על התפקיד במקומות האלו.

תצפיתניות זה תפקיד קשה מאוד ושוחק מאוד, 8 שעות למשמרת כשברוב הזמן מן הסתם לא כל כך מעניין מה שרואים. אבל התפקיד הוא גם חשוב ביותר, ברגע שיש אירוע אז לתצפיתניות יש לרוב את הטווח ראיה הכי גדול והכוונה נכונה של תצפיתנית יכולה להציל חיים ממש. האחריות שיש על התצפיתניות היא מאוד גבוה, לכן גם לרוב המשמעת היא נוקשה (תלוי כמובן במפקדים, אבל הרבה פעמים המשמעת של התצפיתניות נוקשה יותר מזאת של הלוחמים) מה שכן תיצפיתניות הן בדרך כלל מורעלות בטירוף, הן מבינות את החשיבות של התפקיד והן ממש מתגאות במה שהן עושות.

סמב"ציות יושבות בחמ"ל ובעצם הן אלו שנותנות את התמיכה לכל מי שנמצא בשטח, אם זה בדברים הכי קטנים כמו לעלות מול בעל תפקיד כדי לתקן את הרכבים ובין אם זה לדאוג להגיד לרס"פ שיש חיילים שלא קיבלו אוכל, ודברים יותר חשובים כמו לעזור בניהול ארוע - זאת אומרת לברר מה המיקום של הכוחות, להתקשר עם כוחות אחרים, להעביר לשטח הוראות של המפקדים ועוד הרבה מאוד תפקידים (חמ"לים הם גופים שעושים הרבה מאוד עבודה) החמ"ליסטיות נשארות בדרך כלל באותה גיזרה לתקופה ארוכה (לפעמים כל השירות) ובזכות זה הן מכירות טוב מאוד את הגיזרה ואת נהלי העבודה ולכן הן מהוות גורם שעוזר ליחידות חדשות להיכנס לגיזרה ולהכיר את הנהלים. יתרון נוסף וחשוב זה שהן בנות - אין מה לעשות אבל בנות יכולות לעשות הרבה דברים במקביל והן זוכרות את הנהלים הכי קטנים שקיימים (וגם הקול שלהן עוזר ללוחמים בשטח להעביר את המשמרת...).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:46

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר