לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-10-2007, 21:15
צלמית המשתמש של rl_21
  משתמש זכר rl_21 rl_21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.06
די הרבה שאלות על לינוקס

אהלן לכולם ולכל מי שיעזור לי או ינסה.
חיכיתי עד היום כדי להתקין UBUNTU 7.10 (התחלתי להתעניין בלינוקס לא מזמן ולא רציתי להוריד 7.04 כי לא הייתה לי בעיה לחכות עד שתצא הגירסה החדשה).
היום התקנתי בלי בעיות את המערכת, והתחלתי ללמוד אותה באופן מעשי
כמה בעיות:
1. כמה פעמים המערכת פשוט נתקעה, רק העכבר זז והדבר היחידי שאפשר לעשות הוא RESET ע"י הכפתור במארז. לא יכול להגיד שעשיתי משהו מיוחד, בסה"כ הורדתי קובץ דרך הFIREFOX.

2. ניסיתי להוריד FIREFOX בעברית כדי לנסות להתקין משהו במערכת, אבל ניסיתי להתקין וללא הצלחה עם כל המדריכים שמצאתי דרך GOOGLE, כל פעם משהו לא עבד.

3. כל פעם שצריך להתקין משהו צריך להכנס לTERMINAL? איך אני אמור ללמוד את הדרכים להתקנת תוכנות בעל פה? כל פעם זה משהו אחר בטח לא?

4. לא צריך אנטיוירוס בכלל? או שאין צורך? כי אני לא רוצה סתם לא להתקין כדי להוכיח למישהו שלינוקס היא מערכת יותר בטוחה (לפחות בינתיים), אני רוצה להיות בטוח.

5. BERYL, שווה להתקין?

6. למה CTRL+A, CTRL+C, וכל שאר הCTRL+ לא עובדים כשכותבים בעברית?

7. תוכנות מומלצות בבקשה..? (ראיתי את התוכנות המקבילות חלונות->לינוקס אבל יש שם כמה לכל קטגוריה ואני לא יודע מה הכי טוב... לפחות תתנו דעתכם. למשל ניסיתי את PIDGIN וזה ממש לא נוח לי.

תודה מראש... אגב מפרט המחשב שלי הוא כמפורט בחתימה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-10-2007, 21:50
צלמית המשתמש של דור
  דור דור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rl_21 שמתחילה ב "די הרבה שאלות על לינוקס"

2. הכנס לטרמינל (Applications->Terminal) וכתוב את הקוד הבא:
קוד:
sudo aptitude install language-support-he language-pack-gnome-he

אתה תתבקש להקליד את הסיסמה שלך, ולאחר מכן החבילה תותקן. אחרי שהיא תותקן תוכל לבחור להעלות את המערכת בעברית דרך מסך ההתחברות.

3. לא, ממש לא. ברוב הפצות הלינוקס יש תוכנה (שונה מהפצה להפצה) שנקראת מנהל חבילות. התוכנה הזאת מנהלת את ההורדה וההתקנה של תוכנות חדשות, וככה יש לך מקום אחד שבו אתה מתקין הכל במקום להוריד כל מיני קבצים. כמובן שאפשר להתקין תוכנות שלא נמצאות במאגר של מנהל החבילות שלך, אבל אני לא חושב שאתה צריך לדעת איך עושים את זה כרגע. בכל מקרה, באובונטו יש גם ממשק גרפי למנהל החבילות - הכנס לתפריט System->Administration, ובחר ב-Synaptic Package Manager.

4. לא, לא צריך. פשוט לא כותבים וירוסים ללינוקס, משתי סיבות עיקריות: קשה מאוד לפגוע בה בלי הסיסמה שלך, ופשוט כי היא לא נפוצה.

5. Beryl כבר פאסה, הקטע החדש הוא Compiz Fusion. וכן, שווה להתקין אותו, ולו רק בשביל מבטי הקנאה של אנשים שיראו את המחשב שלך

6. זו בעיה כאובה של Firefox בלבד. כרגע אין ממש פתרון בדוק לזה...
ישן 18-10-2007, 23:33
צלמית המשתמש של rl_21
  משתמש זכר rl_21 rl_21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי דור שמתחילה ב "2. הכנס לטרמינל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי דור
2. הכנס לטרמינל (Applications->Terminal) וכתוב את הקוד הבא:
קוד:
sudo aptitude install language-support-he language-pack-gnome-he

אתה תתבקש להקליד את הסיסמה שלך, ולאחר מכן החבילה תותקן. אחרי שהיא תותקן תוכל לבחור להעלות את המערכת בעברית דרך מסך ההתחברות.
נראה לי התבלבלת והסברת לי איך להתקין עברית לUBUNTU... אני דיברתי על עברית לFIREFOX.

3. לא, ממש לא. ברוב הפצות הלינוקס יש תוכנה (שונה מהפצה להפצה) שנקראת מנהל חבילות. התוכנה הזאת מנהלת את ההורדה וההתקנה של תוכנות חדשות, וככה יש לך מקום אחד שבו אתה מתקין הכל במקום להוריד כל מיני קבצים. כמובן שאפשר להתקין תוכנות שלא נמצאות במאגר של מנהל החבילות שלך, אבל אני לא חושב שאתה צריך לדעת איך עושים את זה כרגע. בכל מקרה, באובונטו יש גם ממשק גרפי למנהל החבילות - הכנס לתפריט System->Administration, ובחר ב-Synaptic Package Manager.
נכנסתי, והבנתי איך זה עובד.
תודה
4. לא, לא צריך. פשוט לא כותבים וירוסים ללינוקס, משתי סיבות עיקריות: קשה מאוד לפגוע בה בלי הסיסמה שלך, ופשוט כי היא לא נפוצה.
אוקיי נקווה שזה אכן ככה.

5. Beryl כבר פאסה, הקטע החדש הוא Compiz Fusion. וכן, שווה להתקין אותו, ולו רק בשביל מבטי הקנאה של אנשים שיראו את המחשב שלך

ניסיתי להתקין את זה דרך הSYNAPTIC (חיפשתי שם COMPIZ), וזה מצא את זה אבל זה אומר שזה כבר מותקן... זה נותן רק אופציית REINSTALL. איפה אני מפעיל את זה? חיפשתי ולא מצאתי. אני מניח שזאת לא האפשרות של רמת האפקטים הויזואליים (שנמצאת בהגדרות תצוגה של המערכת), כי אם כן אז זה די עלוב. אבל אני די בטוח שלא - ראיתי את הדברים שזה אמור לעשות וזה בכלל לא קרוב.

6. זו בעיה כאובה של Firefox בלבד. כרגע אין ממש פתרון בדוק לזה...
אוקיי נחכה לפתרון.

ועוד שאלה:
הDESKTOP בUBUNTU -> במה הוא שונה מWINDOWS? כי אני רואה שדברים מותקנים לא מקבלים קיצורי דרך על שולחן העבודה ויש אפשרות ADD TO DESKTOP אז מה ההבדל?
ועוד משהו באותו נושא, במה עוזר הDESKTOP השני? אפשר להוסיף שולחנות עבודה? בקיצור למה זה משמש בעצם כי אני רואה שכל שינוי שנעשה בDESK 1 מתעדכן גם בDESK 2 אז אשמח להסבר קצר
שוב תודה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:02

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר