לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-11-2007, 11:11
  odigo4 odigo4 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.07
מידע שאלות על מסלולים איכותיים בחמ"ן - סגירת מעגל

שלום,אני משתמש בפורום זה לעיתים קרובות והוא תמיד סיפק לי תשובות חשובות, אני מקווה שגם הפעם תנסו ותענו על השאלות החשובות אלה גם בשביל "הדור הבא":

1) למה לחמ"ן חבצלות צריך פסיכומטרי, גם אם יש בתוכו תואר באונברסיטת חיפה - לדעתי מי שעובר את המיונים והראיונות הקשים ביותר (כמו בתלפיות) כבר ראוי להתקבל לתוכנית ללא פסיכומטרי, לדעתי צריך לעשות סינון מועמדים על פי קריטריונים של המיונים ולא על פי קרטריון חיצוני כמו פסיכומטרי. זה פשוט חבל,לדעתי, יש כאלה שעוברים את כל סוללת המיונים המסובכת ובסוף לא מתקבלים בגלל שחסר להם נקודות בפסיכומטרי.
אנא פרטו ככל יכולתכם על הנושא הזה.

2) האם בחמ"ן שחקים לומדים ערבית כמו בחמ"ן אופק?
ומה, סליחה על השאלה, יותר איכותי ומאתגר אופק או שחקים?
אנא פרטו ככל יכולתכם.

3) באיזה שלב של המיונים לחבלות/שחקים שואלים אותך מה אתה מעדיף, האם זה במיון הכי ראשון כך שזה מונע ממך לרדת מחבצלות לשחקים למשל בגלל שחסר לך נקודות בפסיכומטרי?

4) האם יש לאן להתקדם בחמ"ן אופק (קצונה וכד') גם בזמן השירות וגם בקבע אחרי (אופציה לצאת לתואר וכד')?
ומה התנאים לחתימת קבע באופק, והאם קבע בחמ"ן אחרי אופק משמעותו שאתה נשאר בהאזנות/תרגום כל הקבע או שאתה מתקדם לתפקידים אחרים כמו חקר מודעיני וכד'
אנא פרטו ככל יכולתכם.

5) תודה תודה רבה על התשובות שלכם שיספקו אותי וגם את האנשים הבאים אחרי - תודה רבה!!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-11-2007, 14:07
  bla27 bla27 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.04.07
אני אענה על חלק מהשאלות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי odigo4 שמתחילה ב "שאלות על מסלולים איכותיים בחמ"ן - סגירת מעגל"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי odigo4
שלום,אני משתמש בפורום זה לעיתים קרובות והוא תמיד סיפק לי תשובות חשובות, אני מקווה שגם הפעם תנסו ותענו על השאלות החשובות אלה גם בשביל "הדור הבא":

2) האם בחמ"ן שחקים לומדים ערבית כמו בחמ"ן אופק?
שאלה מצחיקה. אם היית בודק מה זה חמ"ן שחקים היית מגלה שזה איתור ל5 מסלולים שונים... המסלולים האלה שונים זה מזה באופי(אני לא מכיר את כולם אבל אלה שאני מכיר שונים לחלוטין זה מזה והדבר היחיד שמשותף להם הוא המבחנים הראשונים).

אנא פרטו ככל יכולתכם.
אני כמעט בטוח שאין מסלול בשחקים שדומה למסלול באופק בשום צורה. בכל מקרה גם אם אני טועה, מרבית המסלולים בשחקים שונים לחלוטין מאופק ולכן השאלה מיותרת.

המסלולים בחמ"ן שחקים נחשבים "יוקרתיים" יותר, אני לא חושב שהבחירה שלך (במידה ותתקבל לאנשהו) צריכה להתבסס על זה אלא על המסלול עצמו וכמו שאמרתי אלו מסלולים שונים לחלוטין.

ישן 01-11-2007, 19:17
  bla27 bla27 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.04.07
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי odigo4 שמתחילה ב "תשובות חלקיות ושטחיות ביותר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי odigo4
אני מרגיש משום מה שאתה מתנשא בקצת (אם אני טועה קבל את התנצלותי מראש) - אני יודע מה זה חמ"ן שחקים לפי האתר של חמ"ן,
אני לא, ויש נושאים שאני לא מבין בהם ולכן לא עניתי לך עליהם.

השאלה שלי הייתה מפורשת - האם לומדים ערבית בשחקים, תשובתך הייתה חסרת תכלית לחלוטין ולא קשורה לשאלה, למרות שהתיחסת לזה בשאלה ה 2.

חסרת תכלית? אתה שואל אם לומדים ערבית בשחקים כאילו זה מסלול אחד. אני מנסה להסביר לך ששחקים זה לא מסלול אלא איתור למספר מסלולים. אז איך יכול להיות שאתה מתייחס לכל מסלולי שחקים באותו אופן?
נראה לך זה נכון לשאול שאלה כזו? אתה מכיר את כל המסלולים בשחקים? אתה יודע משהו עליהם?

בין השאר יש מסלולים טכנולוגים בשחקים, בהם לא לומדים ערבית מן הסתם. שמעתי שלמשל במסלול אע"מ בשחקים לומדים ערבית אבל בקורס מזורז וזה לא קשור לתפקיד אלא רק כתוספת קטנה לקורס (הבנתי שיש איזה חוק בצבא שכל טר"צ חייב לזכות בנקודות כלשהם באוניברסיטה ולכן הוסיפו לימודי ערבית קצרצרים באע"מ.. לא בטוח בעניין אז תקנו אותי אם לא).

אני ממש לא מסתכל על זה האם המסלול יוקרתי או לא, בגלל זה שאלתי האם לומדים ערבית בשחקים כי זה מה שמעניין אותי.
אתה שאלת במפורש מה יותר יוקרתי. אני לא מזלזל בשאלה הזאת כאשר המסלול די דומה גם אני שאלתי בעבר שאלות דומות אבל בשחקים יש מסלולים שונים לחלוטין מאופק, איך אפשר להשוות? הם רק נחשבים יותר יוקרתיים בגלל המיונים אליהם והעדיפות בתוך החיל.

מה נחשב יותר יוקרתי פלס"ר גולני או פלס"ר צנחנים? מה נחשב יותר יוקרתי סיירת מטכ"ל או שלד"ג? (אלו שאלות הגיוניות יותר מבחינתי לפחות, יש קשר כלשהו).

ובנוסף, היית מודה מאוד אם היית מנסה לענות על כל השאלות כפי יכולתך.

עניתי בנושאים שאני יודע. אני אישית באמת לא מכיר מסלול בשחקים שערבית היא חלק מהפעילות בו וגם אם כן אני בספק אם אחד המסלולים בשחקים הוא מסלול האזנות אבל שוב אולי אני טועה אני לא מכיר את כל המסלולים.

בעיקרון מה שניסיתי להסביר לך זה שיש מספר מסלולים בשחקים שבוודאות לא קשורים ללימוד ערבית או להאזנות כלשהם.

אני מקפיץ פוסט זה כי הוא חשוב ביותר גם לי וגם לאנשים אחרים אשר מתמיינים לחיל המודיעין אנא ענו עליו.

תודה רבה,

ישן 01-11-2007, 17:36
  ssergs ssergs אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.05.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי odigo4 שמתחילה ב "שאלות על מסלולים איכותיים בחמ"ן - סגירת מעגל"

ציטוט:
האם בחמ"ן שחקים לומדים ערבית כמו בחמ"ן אופק?

ברוב המסלולים בשחקים לא לומדים ערבית.
ייתכן שבמסלול אחד או לכל היותר שניים לומדים ערבית בצורה ממש בסיסית.
ושניהם בעיקרון נחשבים למסלולים יוקרתיים.פשוט שחקים זה מסלול די ישן ויותר מוכר לאנשים .

ציטוט:
באיזה שלב של המיונים לחבלות/שחקים שואלים אותך מה אתה מעדיף, האם זה במיון הכי ראשון כך שזה מונע ממך לרדת מחבצלות לשחקים למשל בגלל שחסר לך נקודות בפסיכומטרי

כעיקרון אם לפי מבחנים ראשוניים אתה מתאים לחבצלות אתה תמויין לזה ולא יגידו לך אם אתה מתאים לשחקים או לא.לפרוש מחבצלות אפשר בכל שלב,פשוט לא בטוח שתגיע אז לשחקים.

ציטוט:
האם יש לאן להתקדם בחמ"ן אופק (קצונה וכד') גם בזמן השירות וגם בקבע אחרי (אופציה לצאת לתואר וכד')?
ומה התנאים לחתימת קבע באופק, והאם קבע בחמ"ן אחרי אופק משמעותו שאתה נשאר בהאזנות/תרגום כל הקבע או שאתה מתקדם לתפקידים אחרים כמו חקר מודעיני וכד'
אנא פרטו ככל יכולתכם.

כן,יש אפשרות להתקדם.כשאתה חותם קבע אתה לא ממשיך כמתרגם\מאזין אלא לרוב תהיה מפקד צוותים וכו'.(לגבי תפקידים אחרים לא יודע אז מעדיף לא להגיד סתם).
ישן 02-11-2007, 09:37
  Eagle1 Eagle1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.01.07
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי המלש"ב שמתחילה ב "640 ומעלה טר"צ= קד"צ בחיל..."

טר"צ זה ראשי תיבות של "טרום צבאי" ויש הבדל בינו לבין קד"צ רגיל.

בעיקרון, בקד"צ אתה לומד מה שאתה לומד לפני הטירונות, אבל אתה על מדים, ואילו בטר"צ אתה על אזרחי. בנוסף יש הבדלים מסויימים בין הזכויות של שני הסוגים, כך שטר"צ מקבל זכויות של חיילים ושל אזרחים בו זמנית, וקד"צ לא.

תסלחו לי אם אני טועה, אבל זה מה שהסבירו לי במיונים לאע"מ שחקים בעבודת צוות ויותר מאוחר גם בראיון האישי.

בנוגע לשאלות של פותח האשכול:
1) צריך פסיכומטרי כי עושים תואר. למה? לא יודע. כנראה שזה עדיין לא מסלול מובחר כ"כ כמו טיס וחובלים...אם תשאל אותי גם בלי קשר- פסיכומטרי זה מבחן דיי מיותר והוא לא באמת אומר משהו על הבן אדם ועל היכולת שלו להצליח, אלא רק כמה הוא שילם על קורס הכנה לפסיכומטרי וכמה שאלות הוא פתר בחוברות הכנה.
2) אני יודע שבאע"מ לומדים קמצוץ ערבית, ואין מה לפחד מזה, כי לא באמת עוסקים בזה במסלול. אני לא יודע לגבי המסלולים האחרים
3) אי אפשר לבחור במיונים לאן ללכת- אתה עושה את המבחנים, ולפי מידת ההצלחה שלך ממיינים אותך למסלול הרלוונטי והמתאים לך ביותר. גם לא בהכרח זה עובד לפי ציון גבוה ונמוך אלא לפי הצלחה בסוג מבחן מסויים, ועניין של התאמה. בערך כמו שטיס היום עובד עם הסיסמא "המתאימים לטיס" ולא "הטובים לטיס"
4) אין לי מושג. בכל מסלול בצה"ל יש אופציות קידום כאלו ואחרות.

בהצלחה

ישן 03-11-2007, 22:52
  Nissan-el Nissan-el אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.03
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי odigo4 שמתחילה ב "אופציות קידום בחמ"ן"

בתור אחד שנמצא במסלול אופק אני יכול להגיד לך ששני התפקידים מאוד מעניינים ומאתגרים, שניהם ממצים ובשניהם אתה תורם מאוד וגם לא מרגיש "ג'ובניק שסתם לא עושה כלום".
באופק יש אפשרויות קידום רבות, ממפקד צוות ועד מפקד על דברים אחרים שבכלל לא קשורים לתפקיד של אופק ואפילו להיות ראש אמן.. הכל תלוי במוטיבציה שלך.
שני התפקידים מאוד מאתגרים וצריך להיות בעלי מוטיבציה גבוהה,
מה שכן - אם אתה מתקבל אתה יכול להיות בטוח שהתקבלת (אני מדבר על חמ"ן בכללי) למקום בין האיכותיים ביותר בצה"ל (בלי הגזמה) עם אנשים איכותיים ביותר שהם יהפכו להיות המשפחה שלך...
בהצלחה.
אם יש לך עוד שאלות אתה יכול לשאול ואני אשתדל לענות (כמובן במסגרת במ)
ודבר אחד קטן -
עד מתי טר"צ ספטמבר ???? חחח
סתם

נערך לאחרונה ע"י Nissan-el בתאריך 03-11-2007 בשעה 23:01.
ישן 04-11-2007, 10:30
  odigo4 odigo4 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.07
תודה רבה על תגובתך...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Nissan-el שמתחילה ב "בתור אחד שנמצא במסלול אופק..."

תודה רבה על תגובתך, יש לי עוד כמה מספר שאלות.
אני מועמד לאופק ונשאר לי רק ת.ב , אחרי התחקיר האם לכולם עושים בדיקות שמיעה?
ומה הסבירות ליפול מהתוכנית בשלב זה?

אני מאוד רוצה להיות בחמ"ן אופק, כי ערבית, נושאי מזרח תיכון מעניינים אותי מאוד והמוטיבציה שלי מרקיעה שחקים (חחח).

האם העבודה היא מונוטונית, לא משתנה או שיש אלמנטים של חדשנות בעבודה והעבודה היא מאתגרת כפי שכתבת?

כשכתבת ש 2 התפקידים מעניינים - התכוונת לאופק ולשחקים?

מהם הדרישות והסיכויים שיחתמו איתך קבע (משהו שמאוד מעניין אותי) והאם אתה יודע למשל על אופציה יציאה לתואר (לימודים גבוהיים) בקבע בחמ"ן.

תודה רבה לכל החבר'ה האיכותיים שנמצאים בפורום הזה,
ישן 10-11-2007, 19:31
  הפילדמרשל הפילדמרשל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.10.06

לגבי הפסיכומטרי: אתה בעצם אומר: המיונים של צה"ל מספיק איכותיים להבטיח רף כניסה נכון, ולא צריך עוד את הפסיכ' - טעות של צעיר! כשתהיה בצבא ותבין קצת צבא, אתה תבין שהמיונים הללו לא שווים כלום, הרבה פעמים תלויים בגורמים ושיקולים זרים, והרבה פעמים המילה האחרונה נאמרת על ידי סרן X, שאם הוא מכיר את מועמד Y, אין לו שום בעיה להכניס אותו וכו'.
פסיכ' הוא מבחן חשוב, איכותי, אמין שאומר דבר אחד: מה הסיכויים של מועמד X להצליח בלימודים אקדמאיים. אם בלימודים צריך לחרוש, אז גם צריך לחרוש לפסיכ', ואז הוא ישקף כמה חרשת ולכן ינבא מה הסיכוי שלך להצליח בלימודים.

"הכשלון האמיתי הוא לא לנסות"

ואני בכלל שואל: נוב' 06 - מתי נקבל כבוד?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:34

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר