לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-11-2007, 01:49
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
פיגוע זה לא ספורט, זאת מלחמה מחורבנת!

אני לא אוהד ספורט גדול, למען האמת מעולם לא הייתי. מדי פעם אני נהנה לצפות במשחקי גמר של אליפות העולם כלשהיא או באולימפיאדה, כי זה כבר לא קשור לזהות הקבוצה/ספורטאי אלא להנאה משיא היכולת הגופנית האנושית. למעשה זה סוג של שלמות (מלשון "מושלם").

אין דבר יותר רחוק מהשורות הנ"ל לכתבה שכרגע ראיתי. צרחות היסטריות, אנשים מבועתים רצים על הפרקט כמו עכברים, תחבושות ספוגות בדם זרוקות על הריצפה, הצלמים שמתנפלים על הטרף התורן (מינוס כמה אצבעות)... הדבר הראשון שהרגשתי זה את התחושה המעיקה והמוכרת-מדי בגרון, מיני-בחילה שבד"כ היתה קופצת לביקור בכל פעם שראיתי כתבים מסקרים את זירת הפיגוע האחרון.

אני לא יודע אם האשמים הם האוהדים או הקבוצות או העיתונות או אולי כרגיל בסוף גם בזה יאשימו את פרס/רבין/אולמרט/פוליטיקאי מושחת כלשהוא, מה שאני כן יודע זה שדברים כאלה לא מקרבים אנשים כמוני לספורט - הם גורמים לסובב את הגב ולברוח בתחושת גועל!

אשמח לקרוא את דעתכם (ובבקשה, לפחות הפעם בלי ספאם)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-11-2007, 08:21
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "זה לא ספורט, זאת מלחמה מחורבנת!"

מה אתה רוצה? בסך-הכל מנסים להיות כמו הגויים (למי שלא יודעף באיטליה היה יום גרוע בהרבה, עם אוהד כדורגל אחד- די-ג'יי מפורסם מרומא גבריאל סנדרי- שנורה למוות בידי שוטר, כנראה פליטת כדור)הכדורסל בארץ פחות מטריד אותי מאשר הכדורגל באיטליה, אבל האלימות היא אלימות. היא קורה בגלל אנשים משועממים שמחפשים את הזהות שלהם. זה כמו שבבית-ספר שלי היו כנופיות אלימות של ממש- למרות שאף-אחד לא ממש היה עני אצלנו. הם חיפשו את זה, זה עשה אותם "גברים" או משהו.
היה איתי בחור אחד בצבא שסיפר שכשהיה ילד אבא שלו לקח אותו למשחק כדורסל של מכבי תל-אביב. כשראה את האולטראס הוא גמל בליבו ש"הוא רוצה להיות כמו החוליגנים האלה", וברגע שהיה מספיק מבוגר הלך על זה.
העתיד של הדברים האלה ברור- ככל שהמגרשים והאולמות יהיו יותר אלימים הם יהיו פחות משפחתיים, וככל שהם יהפכו מקום של גברים צעירים בלבד, הם יהיו יותר אלימים. בסופו של דבר נגיע לרמה של ברזיל (מעניין איפה הם יהיו עד אז...)

בחו"ל יש המום מטען פוליטי בקרב האוהדים של הקבוצות. בארץ... זה סתם מעורר רחמים בד"כ. כמו האוהד (של הפועל חולון בכדורסל, בכלל) שחשוד בזריקת הרימון שקרא למצלמות "אני אוהד בית"ר, ימני קיצוני, ואני אזיין את כולכם". אנשים מחפשים זהות.
אחרי אסון הייזל, באנגליה נכנסו לעניים והצליחו לפרק את האלוטראס של הקבוצות. זה היה בשנות השבעים-תחילת שמונים ומחזיק עד היום. אז עם משטרה חזקה ומדיניות החלטית יש מה לעשות

ישן 13-11-2007, 09:23
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.02
ספורט בישראל? מה זה?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "זה לא ספורט, זאת מלחמה מחורבנת!"

במקום המליונים שמשקיעים בכדורגל ובכדורסל בארץ ואז התוצאות שמקבלים זה ילדים בקומה בגלל התפרעות אוהדים, מאבטח פצוע בגלל התפרעות אוהדים,ביזיון ראש ממשלה מנוח בגלל התפרעות אוהדים ואוהדים פצועים בגלל זריקות אבנים על האוטובוס של האוהדים היריבים
(וזה מבלי לציין ארועים "ספורטיביים" אחרים כמו מכירות משחקים והשרוכים של איתן טייב), ניתן להשקיע פר בן אדם שמתייחס לספורט ברצינות כגון שחר פאר,גל פרידמן וכשרונות עולים אחרים.
צעד קיצוני שאני הייתי עושה זה סגירת כל מגרשי הספורט לקהל בזמן משחקים.
מי שרוצה לראות ספורט שישלם ויצפה בטלוויזיה
זאת הדרך היחידה לספורט בארץ אם חינוך האוהדים וקנסות לקבוצות לא עוזרים

ישן 13-11-2007, 10:08
צלמית המשתמש של חרוב
  משתמש זכר חרוב חרוב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.03
הספורט כמראה לחברה הישראלית.

הדבר היחיד שהפתיע אותי בכל הפרשה הזאת - הוא שזה לקח יותר זמן ממה שציפיתי.

הבוז בטקס לזכר רבין, הכנסת האמל"ח (חזיזים - מבחינתי, זה אמל"ח לכל דבר) למגרשים, מחיצת האנשים ביציעים, מכות באופן קבוע, שירים גזעניים, כתובות נאצה, פנצ'ור גלגלים לשחקנים / מאמנים / בעלים... כל אלה הם ריטואל קבוע מהספורט בארץ. יפה, אז עכשיו זה הגיע לכדורסל (שמסיבה מסויימת ולא ברורה תמיד אוהדיו נחשבו ליותר איכותיים). מפתיע שזה לקח כל כך הרבה זמן.

כל הדברים האלה שהזכרתי הם כבר מזמן לא נחלתן הברורה של קבוצה א' או ב'. זה כולם. זה כבר ממזמן לא אספסוף. אלה קבוצות של אוהדים. אלה יציעים שלמים. אני לא מוצא שום קשר בין קריאות השמד לערבים (מצד בית"ר) וקריאות נאצה ליהודים (מצד סכנין) - בין המשחק למטה, על המגרש.

בתוך פרק זמן של כ60-70 שנה, שכחנו לחלוטין את כל לקחי הגזענות שהובילה לשואה.

אני מסכים לחלטין עם החלטת המנהלת (של הכדורסל) שהאוהד הבאה שישליח חזיז למגרש - קבוצתו תפסיד הפסד טכני (מלבד אישומים פליליים כנגד האוהד עצמו, כמובן).

השאלה היא אחרת: אם הספורט בארץ הוא ראי של החברה בארץ - מה זה אומר עלינו ומה עושים בקשר לזה?

ישן 13-11-2007, 10:32
צלמית המשתמש של Noa_A
  Noa_A Noa_A אינו מחובר  
מנהלת אמצע החיים | אני? אני מסיפור אחר...

חבר מתאריך: 01.11.03
נורא, זה פשוט נורא.

איפשהו בשנים האחרונות התבססה בקרב קהלי הספורט בארץ ההרגשה ש"אם אנחנו לא מתפרעים הכי חזק, אנחנו קהל פחות טוב". איכשהו זה נהיה שלזרוק חזיזים למגרש, ולקלל בצווחות, ולהרביץ למי לא מתאים, ולאיים איומי מוות על מי שלא עושה בדיוק מה שרוצים, זה אומר שאנחנו קהל טוב.

אין ספק שיש לזה הסטוריה בהתנהגות של המעריצים העולמיים, אבל זה לא צידוק. ועכשיו במקום לחפש אשמים, זה הזמן לחפש פתרונות. והיוזמה צריכה לבוא מראשי המועדונים הגדולים. כל עוד האוהדים מרגישים שההתנהגות שלהם "נתמכת" במידה מסויימת ע"י מנהלי המועדונים (כמו לדוגמא בית"ר שמערערת על "חומרת" העונש שניתן לה על ההתנהגות המחפירה של אוהדיה), לא יהיה שינוי. לדעתי צריכים עכשיו משרד הספורט, המשטרה וראשי המועדונים להקים "חדר מצב" משותף, שמטרתו תהיה להתמודד עם הבעיה.

כואב, כואב לראות את זה. בתור אחת שאוהדת קבוצת כדורגל, בתור אחת שכילדה עקבה אחרי כל תהפוכות ליגת העל בכודרסל, כואב לי לראות את הצורה שהספורט הישראלי, שיש לו כל כך הרבה פוטנציאל, הולך ומקבל.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:33

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר