לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-11-2007, 16:12
צלמית המשתמש של ArnonG
  ArnonG ArnonG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.01.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שונרא1 שמתחילה ב "אני צריך חיזוקים הלכתיים/תורניים (גם אם חלשים) המאשרים לבנות דתיות"

אני אתעלם מה"קדימה חברים" -
אתה מחפש חיזוקים לגיוס נשים או חיזוקים לשירות בצה"ל ?

החיזוקים לשירות בצה"ל מגוונים מאד - החל מ-"לא תעמוד על דם רעך" (ויקרא יז, טז)
ועד ל-"כל המקיים נפש אחת מישראל מעלה אליו הכתוב כאילו קיים עולם מלא" (סנהדרין ד,ה)

אפילו דוד המלך דאג לחלק את שלל המלחמה בין הלוחמים לג'ובניקים (שמואל א' ל') כדי שלא יהיה תירוץ לא להתגייס מטעמי בריאות.
חז"ל הפרידו בין מלחמת רשות למחמת חובה בה "הכל יוצאין, אפילו חתן מחדרו וכלה מחופתה" ובכך הכשירו את הקרקע לגיוס כללי - כולל לומדים וכולל נשים (כן - ע"פ ההלכה תלמידי ישיבות מחויבים בגיוס...)
ולמרות שבהלכות מגילה נאמר "גדול תלמוד תורה יותר מהצלת נפשות" חז"ל תיקנו והסבירו שהכוונה שערכה של תלמוד תורה גדול יותר אבל מצד שני - כל מצווה שאין בידי אחרים לקיימה - דוחה תורה וכמובן מצוות הצלת נפשות או הצלת ישראל מידי אויביה.

בקיצור - קיימות הלכות רבות המחייבות שירות בצה"ל לכל העם. השאלה היא מהי מלחמת רשות למהי מלחמת חובה והאם ניתן להשתמט משירות בגלל שרובו אימונים ובכך גם להשתמט משירות במלחמת חובה. ע"פ ההלכה - התשובה היא כמובן לא. ע"פ הרבנים החרדים .....
אבל זה כבר דיון אחר.

חזרה לפורום
ישן 14-11-2007, 09:05
  יעקי יעקי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.10.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שונרא1 שמתחילה ב "אני צריך חיזוקים הלכתיים/תורניים (גם אם חלשים) המאשרים לבנות דתיות"

קטע ממאמרו של הרב יצחק לוי מזכ"ל המפד"ל

בענין גיוס בנות הייתי מאד מצפה, שכותב המאמר יצטט את מקורותיו, אם אכן יש לו כאלה, מי הם אותם רבנים ציוניים גדולי תורה, שהתירו שירות צבאי בנות. ידוע לי בברור, שכל הרבנים הראשיים לישראל - מהרב הרצוג והרב עוזיאל זצ"ל ועד יבלח"א הרב שפירא והרב אליהו - אסרו שירות צבאי לבנות (למעט אחד מהם, שעל פי השמועה התיר שירות צבאי לבנות במיגבלות מסויימות, אך לא ראיתי שום פסק כתוב על ידו בנושא זה). ההסתייגות משירות צבאי לבנות אינה נובעת מסטיה כלשהי מהרעיון הציוני אלא רק מכיבוד דעת תורה, שנאמרה ונפסקה על-ידי גדולי הרבנים הציוניים, שהדריכו אותנו גם בכל יחסינו למדינה.

מעריב 17.5.87

חזרה לפורום
ישן 20-11-2007, 16:16
צלמית המשתמש של ghostbuster
  משתמש זכר ghostbuster ghostbuster אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.09.07
שלח הודעה דרך MSN אל ghostbuster
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי שונרא1 שמתחילה ב "מעיון בכל התגובות אתה (ואני) למדים שאיש מגולשי הפורום החביבים"

תנסה אולי אצל הרפורמים אולי שם יש רבנים סבירים

ועכשיו קצת יותר רצינות בוא ותראה ידידי הנכבד מה יכול לגרום בין השאר גיוס בנות ישראל לצבא הנה לך מכתב שהגיע למערכת אתר הידברות מצ"ב לתשובה המלאה http://www.hidabroot.org/index.asp
".שלום אני שירתתי בצבא ובמהלך השירות נוצר קשר מאוד חזק ביני לבין אחד הקצינים בפלוגה והקצין הזה הוא דרוזי יש לצייןשאני באה ממישפחה דתיה מאוד עם ההורים שלי ידעו על כך הם יהרגו אותי יזרקו אותי מהבית ואני יכולה לישכוח מליראות אותם איי פעם..
יש לציין שליפני הצבא אני בעצמי הייתי מאוד דתייה ובחיים לא הייתי חושבת על זוגיות עם אדם שהוא לא יהודי! אני והקצין אוהבים אחד את השני מאוד ניפרדנו ליפני כמה חודשים ביגלל העולמות השונים של שנינו היינו חייבים לשים לזה קיץ ויש לציין שגם אצל הדרוזים זה אסור ועם מישפחתו זה הסוף שלו. למרות הניתוק של ה3 חודשים פיתאום חידשנו שוב את הקשר לא עובר יום שאני לא בוכה אני מפחדת מאוד אני יודעת ש ה' כועס עליי אני מפחדת מיום הדין על העונש הצופה לי מה עליי לעשות אני אוהבת אותו וקשה לי לוותר עליו תגידו לי מה העונש של קשר כזה עם אדם אסור ומה לעשות בקשר לאהבה הכי גדולה שלי ולמה למה ה' בוחן אותי ככה אני כל יום קוראת תהילים ומיחנננת לה' שיסלח לי אבל בו זמנית אני ממשיכה לאהוב ומידי פעם להיפגש עם החבר שלי
תענו לי בהקדם כי אני ממש סובלת.. "
זה יכול להיות גם הבת שלך או אחותך תחשוב על זה

נערך לאחרונה ע"י ghostbuster בתאריך 20-11-2007 בשעה 16:27.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:32

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר