לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-12-2007, 19:03
  Alkhimey Alkhimey אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.09.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "בתקשורת קווית זה לא אפשרי כל..."

גם בתקשורת קווית אפשר להאזין בלי להתערב. קוי נחושת רגילים רגישים מאוד לציטוט, ערב דיבור או סתם הפרעות. ישנם כל מיני קוים יותר בטוחים שמספקים יותר הגנה, למשל קוים שזורים מסוככים, Thicknet, סיבים אופטיים. כמובן שהכל תלוי בתקציב ובמקום בו הקוים עוברים.
אין ממש בעיה לקלוט משהו אלחוטי (אין לי מושג מה זה "אלחוטי ממוקד"), זה סך הכל גלי רדיו שמתפשטים לכל הכוונים מהמקור. לעומת זאת הבעיה בלהתחזות למקור (ברשת סלולרית הן הטלםון והן התחנה משמשים כמקור ומקלט) היא גדולה יותר, במיוחד אם מתבצע זיהויי כולשהו.
חשוב, האם זה שאתה מאזין לרדיו נותן לך את האפשרות לשלוט במה שאחרים שומעים?

מה שמעניין אותי זה למה לא מצפינים את מה שהניידים משדרים (או שאני טועה?)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-12-2007, 19:25
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Alkhimey שמתחילה ב "גם בתקשורת קווית אפשר להאזין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Alkhimey
גם בתקשורת קווית אפשר להאזין בלי להתערב. קוי נחושת רגילים רגישים מאוד לציטוט, ערב דיבור או סתם הפרעות. ישנם כל מיני קוים יותר בטוחים שמספקים יותר הגנה, למשל קוים שזורים מסוככים, Thicknet, סיבים אופטיים. כמובן שהכל תלוי בתקציב ובמקום בו הקוים עוברים.
אין ממש בעיה לקלוט משהו אלחוטי (אין לי מושג מה זה "אלחוטי ממוקד"), זה סך הכל גלי רדיו שמתפשטים לכל הכוונים מהמקור. לעומת זאת הבעיה בלהתחזות למקור (ברשת סלולרית הן הטלםון והן התחנה משמשים כמקור ומקלט) היא גדולה יותר, במיוחד אם מתבצע זיהויי כולשהו.
חשוב, האם זה שאתה מאזין לרדיו נותן לך את האפשרות לשלוט במה שאחרים שומעים?

מה שמעניין אותי זה למה לא מצפינים את מה שהניידים משדרים (או שאני טועה?)

כשאני חושב על זה.. מהנדס אלקטרוניקה ממשפחתי אמר לי שתיאורטית (ולא רק) ניתן להאזין מהצד למחשב, לדוגמה, על ידי האזנה (עם סניפר) לרשת החשמל שאליו הוא מחובר.

יש אנטנות כיווניות עם אלומה צרה, שכשבונים את זה נכון, קשה מאוד להאזין להן בלי ממש לעמוד "מולן".

ישן 11-12-2007, 12:46
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Rשף שמתחילה ב "בוא נראה... בעיה 1- אתה יכול..."

מאחר שמי שמשכיר את מקום הצבות האנטנות הוא אותו הגוף שמעוניין בחסימה, בהחלט ייתכן שבסמגרת החוזה בינו לבין השוכרים (קרי, חברות הסלולר) ניתנה לו האפשרות להתערב בשיחות. אם בהאזנה, אם בשיבוש.
לגבי השאלה ההגוינית שעלתה כאן: מה בעייתי בהודעה שלכאורה נחסמה? התשובה יכולה להיות שמדובר על מערכת אוטומטית שחוסמת הודעות שמכילות מילים שהוגדרו מראש. קל מאד לתכנת מערכות כאלו ויש כזו אפילו שפועלת באתר שלנו. אם תנסו לכתוב בפורום מילים מסויימות המערכת תחליף אותן לאחרות.

ישן 11-12-2007, 14:49
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי דוק05 שמתחילה ב "[QUOTE]מאחר שמי שמשכיר את..."

גם הכנסת טלפון סלולרי לבסיס צבאי אינה חוקית...
ראוי לעיין בחוק בשאלות כגון אלו:
מה מעמד האזנה לחייל?
האם מותר להאזין לשיחה סלולרית של חייל שמלכתחילה נעשית תוך עבירה על החוק?
האם האזנה אקראית לכל השיחות מתא שטח מסויים ולא לאדם/מספר ספציפי היא בלתי חוקית?
האם מניעת שידור על פי מילות מפתח מבלי לשמור את תוכן ההודעה או המספר ממנו יצאה מהווה האזנת סתר?
שימו לב שכל הדיון הוא היפוטטי מאחר ואנחנו לא יודעים אם ההשערה שלי נכנוה בכלל.

שכחתי לציין קודם שנדמה לי שראיתי אנטנות סלולריות שמותקנות בתוך מתקני האימונים בצאלים. וכן את העובדה שצה"ל (היום זה כבר באחריות השב"ס) מנסה למסך קליטה ושידור סלולריים ממתקני כליאה של אסירים ביטחוניים.

ישן 11-12-2007, 14:56
  דוק05 דוק05 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.12.05
אמרת חוק....
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "גם הכנסת טלפון סלולרי לבסיס..."

חוק האזנת סתר, התשל"ט – 1979

פרק ב': האזנת סתר למטרת בטחון המדינה
האזנה למטרת בטחון המדינה (תיקון התשנ")

4. (א) שר רשאי, אם נתבקש לכך בכתב מאת ראש רשות בטחון ואם שוכנע לאחר ששקל גם את מידת הפגיעה בפרטיות כי הדבר דרוש מטעמי בטחון המדינה, להתיר בכתב האזנת סתר.

(ב) בהיתר לפי סעיף זה יתוארו זהות האדם אשר האזנה לשיחותיו הותרה, או זהות הקו או המיתקן, המשמשים או המיועדים לשמש לקליטה, להעברה או לשידור של בזק, ואשר האזנה אליהם הותרה ומקום השיחות או סוגן, הכל אם הם ידועים מראש; כן יפורטו דרכי ההאזנה שהותרו.

(ג) בהיתר תפורש תקופת תקפו; התקופה לא תעלה על שלושה חדשים מיום נתינת ההיתר; ההיתר ניתן לחידוש מפעם לפעם.

(ד) היה ההיתר מאת שר הבטחון - יודיע שר הבטחון מיד לראש הממשלה על מתן ההיתר או על חידושו; שר יודיע ליועץ המשפטי לממשלה אחת לשלושה חדשים על היתרים שניתנו לפי פרק זה.

(ה) שר ידווח, מדי שנה, לועדה משותפת של ועדת החוקה חוק ומשפט ושל ועדת החוץ והביטחון של הכנסת (להלן - הועדה המשותפת), על מספר ההיתרים שניתנו לפי פרק זה; הועדה המשותפת תדון בנושא בדלתיים סגורות.

האזנה לאיתור או מניעה של דליפת מידע ביטחוני (תיקון התשנ")

4 א. (א) לצורך איתור או מניעה של דליפת מידע ביטחוני העלולה לגרום נזק חמור לביטחון המדינה, רשאי שר, אם נתבקש לכך בכתב מאת ראש רשות ביטחון, להתיר האזנה לשיחות של עובד מערכת הביטחון, המתנהלות במכשיר קשר אלחוטי או ברדיו טלפון נייד שניתן לו על ידי מעסיקו.

(ב) היתר השר לפי סעיף זה יהיה בכתב ויינתן לתקופה שלא תעלה על 15 ימים, על פי כללים שיקבע שר הביטחון בהתייעצות עם שר המשפטים, לרבות כללים בדבר הסיווג הביטחוני של עובד כאמור בסעיף קטן (ד); השר רשאי לחדש את ההיתר מעת לעת; בהיתר יתוארו זהות האנשים, הקווים או התדרים של מכשירי האלחוט אשר ההאזנה להם הותרה.

(ג) הכללים האמורים בסעיף קטן (ב) לא יפורסמו ברשומות או בדרך אחרת והם יוצגו רק בפני הועדה המשותפת.

(ד) לענין סעיף זה, "עובד מערכת הביטחון" - נושא משרה או ממלא תפקיד שסווג סיווג ביטחוני בגוף שעל-פי החלטת הממשלה אבטחתו מונחית על-ידי שירות הביטחון הכללי, וכן בגוף הקשור בחוזה עם גוף כאמור ואבטחתו מונחית, במישרין או בעקיפין, על-ידי שירות הביטחון הכללי.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:54

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר