לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-12-2007, 12:03
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
כבר הועלה בפורום אבל משום שיש כל פעם איזה קופץ בראש ששמע את החדשות האחרונות משופר ורץ
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי משה-הבוכרי שמתחילה ב "תכתוב באי מיול הרב אמנון יצחק..."

לספר לחברה
יש לי כבר תגובה מוכנה:

על הדבורים נגד הרצל והציונות
י"ב אייר תשס"ד
שאלה:
לכבוד כבוד הרב זייני שליט"א

פעמים רבות יוצא לי להתקל בחברים שמאזינים לקלטות אנטיציוניות של הרב -----. אנשים אלו פעמים רבות גם תוקפים אותי על עצם היותי ציוני מוצהר:

1.המדינה הזאת היא חושך כל כך גדול שנראה לך שהוא אור.
2. הרצל היה כופר, ורצה לנצר את היהודים.
3. הציונות היא נגד ההלכה. (לא תעלו בחומה)

וכן טענות רבות כנגד המדינה...
אינני יודע איך להתייחס אליהם מכיוון שאינם סתם אנטי ציוניים שאינם נכנסים לגבולי, אלא אנשים שמנסים להשפיע על החברה שלנו מתוכה ע"י הפצת קלטות וסרטים כאלה...

שאלותי הן כמה:
1. איך עלי להתייחס לדעות ואנשים אלו? והאם אני חייב להגיב עליהם ברצינות?
2. האם מותר לקרוע קלטות אלו? או לזורקם לאשפה? (של הרב ---)
3. מה אוכל להשיב להם על שאלות אלו?

בתודה והערכה רבה מראש!
גל.
בני ברק.

תשובה:
לכ' גל היקר הי"ו
שלום וברכה
הקדמה כללית מתבקשת, והיא: עליך לדעת שעם בעלי לשון הרע תמיד קשה להתמודד. עינם הרעה של תלמידי בלעם אלו תחשיך תמיד את המציאות מעבר לכל אמת, ולמעשה אינם מבטאים אלא הרהורי לבם הרע, ופעמים רבות אינם יודעים שזה הדבר המתרחש בתוך תוכם.
לענות באי-מייל בשלמות לשאלותיך הוא בלתי-אפשרי, כיון שהיינו זקוקים לאנציקלופדיה שלמה בשביל זה. לכן אסתפק במענה בראשי פרקים בלבד, ובע"ה ההמשך יבא בכתב או בע"פ.

ועתה לתשובות:
1. לגבי המדינה: אם היא רק חושך ככל הנראה שיש להם חלק גדול בזה, ובפרט שכבר בעל 'אם הבנים שמחה' האריך בדבר. הדבה הרעה שהם מוציאים כלפי כל דבר שריח הלאומיות נודף ממנו הביא כבר ששה מליונים לתאי הגזים, כהצהרתו של בעל 'אם הבנים שמחה' ובכל לא למדו כל לקח. אם במקום לקטרג כל הזמן הם היו מקדישים עשירית מהכוחות שהם מבזבזים בלשון הרע ומשקיעים אותם באהבת ישראל ובקירוב לבבות ולימוד תורה, היה אור החמה כאור הלבנה ואור החמה שבעתיים, כדבר הנביא. וכבר כתב מרן הרב קוק זצ"ל הצדיקים הגדולים אינם מקטרגים על הרעה, הם מרבים אהבה. וכבר קבע בעל 'אם הבנים שמחה' שאין כאן לפנינו אלא מהדורה חדשה של המרגלים נגד ארץ קודשנו.
2. שהרצל היה כופר, זוהי דבה רעה. נכון שבשל מסויים כדי לפתור את בעיית היהודים הוא חשב שפתרון ההתבוללות (ואולי אף התנצרות) הוא הפתרון, אבל הוא מהר חזר בו, ולכן הוא בבחינת בעל תשובה. ולכן כל המדבר נגדו בנקודה זו הרי עובר על האיסור החמור של 'לא תונו איש את עמיתו' ובאונאת דברים הכתוב מדבר, וכמפורש בב"מ (נח 'אם היה בעל תשובה אל יאמר לו זכור מעשיך הראשונים'. וכמה חמורה עוד יותר האונאה לאור העובדה שבמי שנפטר עסקינן. והמחרפו והמגדפו ישובים על אדמת הקודש בין היתר בזכותו, לכן כפויי טובה הם, וכפוי טובה עליו אומר הקב"ה אין אני והוא יכולים לדור בעולם אחד, קרי כופר הוא.
3. הציונות לא רק שאיננה נגד ההלכה כפי שעמי הארצות אלו אומרים, אלא חובה הילכתית היא. אחת משלושת המצוות המוטלות עלינו בכניסתנו לארץ היא 'למנות עלינו מלך' (ראה הרמב"ם הל' מלכים פ"א הל"א), ומלך זו מנהיגות מדינית. והעלייה לציון מצווה מן התורה בכל הזמנים, כנפסק על ידי הרמב"ן ולאחריו כל פוסקי ישראל, כמובא בריב"ש (סי' קא) ובשו"ת הרשב"ץ ובשו"ת הרשב"ש (סי' א וב) ועוד אלפי חכמים שבכל הדורות. עיין בנקודה זו חלקם בספרי 'ארץ חמדתנו'.
4. קלטות המלאות לשון הרע אין שום איסור להשמידן, ובהשמדתן פעמים רבות יש משום וביערת הרע מקרבך.

לסיכום: אל תבזבז זמנך עליהם, למד תורה הרבה ויתנו לך שכר הרבה. ולמענה מפורט עבור-נא על הספרים 'קול התור' 'אם הבנים שמחה' ו'דרישת ציון'. וב"נ אשקול לפרסם כאן דברים יותר מפורטים בנושאים אלו.

בברכה נאמנה

הרב זייני אליהו

חזרה לפורום
ישן 18-12-2007, 19:55

דיברנו על הוצאת דיבה והנה אתה עושה את זה שוב.
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ghostbuster שמתחילה ב "עוד פעם נפתחה תיבת הפנדורה"

כאילו שלא הבאתי לך אז מאמרים מפרי עטו של הרצל המדברים בעד החזרה לשורשים.

ועוד הפעם וההדגשות במיוחד בשבילך
ציטוט:
שהרצל היה כופר, זוהי דבה רעה. נכון שבשל מסויים כדי לפתור את בעיית היהודים הוא חשב שפתרון ההתבוללות (ואולי אף התנצרות) הוא הפתרון, אבל הוא מהר חזר בו, ולכן הוא בבחינת בעל תשובה. ולכן כל המדבר נגדו בנקודה זו הרי עובר על האיסור החמור של 'לא תונו איש את עמיתו' ובאונאת דברים הכתוב מדבר, וכמפורש בב"מ (נח) 'אם היה בעל תשובה אל יאמר לו זכור מעשיך הראשונים'. וכמה חמורה עוד יותר האונאה לאור העובדה שבמי שנפטר עסקינן. והמחרפו והמגדפו ישובים על אדמת הקודש בין היתר בזכותו, לכן כפויי טובה הם, וכפוי טובה עליו אומר הקב"ה אין אני והוא יכולים לדור בעולם אחד, קרי כופר הוא.

אני יודע שזה בוודאי חדש לך (שהרי במקום ממנו אתה ניזון ההשמעה היא חד כיוונית) אבל בפורום הזה (ובכלל זו עצה טובה לחיים) ההקשבה היא דו כיוונית.

נ.ב.
ובכלל כל הפצת הוצאת דיבה כזו (קישור לגוגל) כבר אמר הרמב"ם (בספר המדע) "מעוות לא יוכל לתקון"!
הכוונה שאתה עושה עוול למישהו ואתה אפילו לא יודע מיהו לכן אתה גם לא יכול לתקן!
נתת לינק להוצאת דיבה ולשון הרע שאין לך מושג מי יכול לראותו.

נערך לאחרונה ע"י ck5760 בתאריך 18-12-2007 בשעה 20:08.
חזרה לפורום
ישן 19-12-2007, 19:45
  משה-הבוכרי משה-הבוכרי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.05
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "אתה מוכן לפרט מהו"

אתה יותר מידי אומר חד כיווני של שופר ויוצא מהדברים שלך זילזול ברב אמנון יצחק שלי"טא
אבל ואלה אחי כל החיים שלך תעמול בתורה ובחיים לא תגיע לדרגות ולרמות של בין ברוחניות בין בחכמה ובכל דבר
רבנו אמנון גאון!!! וכל מילה שיוצאת ממנו קודש קודשים!!!
וכן כל הציונות הזאת הרסה את המדינה!! ולא יעזור לך שום סברה של אף רב ושל אף אחד כי גדולים ממך חקרו לעומק את הציונות וכל זה
אם זה החזון איש ועם זה רבנו אהרון ראטה זצ"ל אז ואלה אחי אף אחד מהדור הזה לא יכול להגיד משהו נגד המילה שלהם!!!
יושב היום בראשות הממשלה אולמרטטטטטטט שרוצה לתת את ירושלים וכל ההסכמים האלה ישמח שמםם
לא יושב בראשות הממשלה הרב עובדיה או הרב אליישיב או גדול דור אחר חרדי!!
חנויות ועסקים מועדונים פתוחים בשבת אלימות חינוך חילוני שמקלקל ילדים כל הטומאה שולטטת במדינה!1 ומה הביא לכל זה אהה??? רק הציונות!! נטו!!
יהודים כופרים בתורה!!! איפה ראית דבר כזה???
אפילו מוסלמים מודים שהיה מעמד הר סיני (רק שחס ושלום לקדוש ברוך הוא נמאס מאיתנו והוא בחר בהם)!!!!
אז איפה הגענו?!?!?! והשאלה לאן נגיע?!?!?
כל זה תוצאה נטו של הציונות הזאת וזהו!!
אין יותר מה להתווכח פה!!
אתה לא יכול להוסיף כלום אחי!!!! ומה שתוסיף לא יצדיק אותך בחיים!!

שלא תחשוב שאני מקפיד עליך או משהו כזה חס ושלום
אני רק בא להגיד לך שאתה טועה בגדול אבל אתה לא אשם!!!
שלא יהיה פה קפדות ;-)
חזרה לפורום
ישן 20-12-2007, 22:38
  משה-הבוכרי משה-הבוכרי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.05
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "ענה לי על משהו קטן"

שמע מה שאתה מדבר זה שטויות במיץ שאתה אפילו לא יודע מה אתה מדבר כי אתה עוד מדבר מהחילוניות שבך!!!
והדברים שלך זה כפירה!!!!!!!!
אני אומר את זה בלי לחשוב פעמייםם!!! כפירה נטו!!!
התורה היא אמת! אז בגלל ש-"97%" מהעם הם חילוניים זה האמת???????
97% טועה ובגדול ועליהם נאמר שהגיהנום כלה והם אינם כלים!!!!
ותיזהר שלא תהיה חלק מהם אחי!!!
וואלה אחי אני לא הולך להגיב לדברים שלך יותר כי ממש לא מתעסק עם כפירה אחי ותהיה בריא נראה איך תתמוד מול הקדוש ברוך על המילים האלה שאתה אומר עכשיו!!!!!
וואלה עזוב אני יותר לא עונה לך על כלום!!! לא אוהב לדבר עם כופרים , אסור בכלל לקרוא את מה שאתה רושם!!!!
בפורום הזה צריכים להיות רק אנשים מתחזקים מאמינים ולא מדברים כפירה ושטויות שיכולות להוריד אנשים ברחוניות!!!!!

ואתה חייב לעשות תשובה דחוףףףף למה שאתה מדבר בפורום הזה!!!
תתחיל להתחזק במוסר ותלך להרבה הרבה שיעורי תורה עד שתגלה את האמת האמיתית למה בדרך הזאת אתה תהיה רפורמי בסוף!!!
חזרה לפורום
ישן 20-12-2007, 23:27

לפני שאתה ממהר להאשים בכפירה אולי תשאל אותי מהיכן לקחתי את הדברים?
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי משה-הבוכרי שמתחילה ב "שמע מה שאתה מדבר זה שטויות..."

רואים שלא למדת מימיך קמצוץ מתורת הרב קוק.
אני לא מאשים אותך - הוטעית ע"י רבותיך.

מִלְחֶמֶת הַקֹּדֶשׁ וְהַטֶּבַע
כג
רז התנועות העכשויות מתברר בזה, שהקודש עצמו, אור העולם, העומד למעלה מהטבע, מהגופניות והחברתיות, תובע הוא מהעולם בכלל, ומישראל הפזור והשבור בפרט, את הדקיון של הטבע, הפשטות, הבריאות, הנורמליות, שבחיים, בהרגשה, בשכל, בהתפעלות. מתקרבים אנו אל כל תביעות הטבע, מתלכלכים אנו בזוהמתו, אין מוצא להגן כי אם על ידי הארות גדולות, על ידי הופעות נשמתיות אלהיות, מגלות רזי עליון, מודיעות האגור בסתרי חושך. בקירוב אל הטבע יש שנאת הקודש הרגיל, הצורר את הטבע, המשדד את מערכתו. הקודש הרגיל, המורגל מאז להתהלך עם הטבע בקרי, אוגר הוא את שארית כחו להלחם עם הטבע, אבל לוחם הוא עם הטבע שלו, כושל הוא ונופל במלחמתו. הטבע המתנשא לתבע את דקיונו, שנעור על ידי תביעת הקודש הגנוזה בקרבו, מתנשא עם כל שלילותיו, שונא הוא את הקודש, גם הטבע שלו, גם את הודו, יפיו ובריאותו. פה נופל הטבע, ונכשל במלחמתו.

לויתן ושור הבר שניהם נופלים במלחמתם, ונעשה מבשרם סעודה יפה לצדיקים. מי שלא נשקע בהבלים, לא זנו עיניו אחרי קניגיאות של אומות העולם, המשחיתות את תפארת הנשמה, את הוד אצילותה וטהרת מדותיה, הרי הוא זוכה ומזכה לראות קניגיון מלבב זה, עומד הוא ממעל לשניהם. גבריאל, בכח אל עליון, מעורר את המלחמה. צור עולמים, בהגלות אורו וקודש עליוניותו, גומרה. העושו יגש חרבו.

רואה היא הנשמה הניזונה מלחמה הפנימי של תורה, את הכחות הבהמיים שביבשה ושבים מתאבקים, לוחמים בקצף, מתנפלים זה על זה, כל אחד חושב אני אכבוש הכל. אבל לא לדגי הים ולא לבהמות הרים הנצחון, כי אם לקורא בשם ד', והוא ימלט, וימלט הכל. (אורות הקודש חלק ב, עמ' שיז, פיסקה כג)

נ.ב.
לא יזיק לך גם ללמוד קצת דרך ארץ:
קודם אתה פונה אלי בפרטי כדי לשאול אותי על הרקע שלי, ושניה אחר כך כאשר אתה חושב שקיטלגת אותי אתה תוקף אותי על רקע זה שהייתי חילוני?
אתה יודע מה אני לא מופתע - כי זה הרי בדיוק אבל בדיוק מה שעושים רבותיך בהרצאותיהם.
בוש והכלם.

חזרה לפורום
ישן 24-12-2007, 19:38
צלמית המשתמש של ghostbuster
  משתמש זכר ghostbuster ghostbuster אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.09.07
שלח הודעה דרך MSN אל ghostbuster
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי שונרא1 שמתחילה ב "לדעתי יותר מזה לא צריך כלום."

אחי עם כל הכבוד זה לא ציונית דתית זה התעללות במסכנים שלא למדו מבני דודנינו איך מתנהגים עם הערב רב שבה בכח ממשלת הרשע במקום להכריז שכל מי שעובר את הגבול דמו בראשו לפעול בכל האמצעים העומדים לרשותם ישבו בחיבוק ידיים ונתנו לציונות לעקור את הדתי. אנחנו צריכים לעבור שיעורי ערב אצל בני דודינו בנושא "התנהגות עם הישות הציונית הכופרת" זאת שהוציאה את הדתי מתוכה ונשארה ריקה מתוכן גרועה יותר מהעזים שבאומות בעולם
הם הכופרים אינם מבינים אלא כח הראיה שהערבים בסוף קבלו כל מה שרצו רק בכח ובאלימות
אם הם היו יושבים לספסל הדיונים אתה חושב שהיו מקבלים משהו גורנישט מין גורנישט
בכל אופן זה לא ציונית דתית ובטח ובטח שלא הרצל וגונדא דיליה
חשבתי אולי משהו יעלה כאן איזה סרט תעודי משהו מקצועי על הרעיון הציוני הדתי האמיתי ע"פ השקפת הראי"ה קוק צז"ל משולב עם עם מקורות חז"ל משהו בבחי' כזה ראה וקדש
האמת שחיפשתי אם כי לא מספיק ולא מצאתי
באמת חבר'ה אם יש כאן משהו שיכול לתת איזה לינק טוב אמיתי להחכים ממנו (אפי' מצגת) להציל תמצב של האשכול הזה

חזרה לפורום
ישן 24-12-2007, 20:43

אחי עם כל הכבוד
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ghostbuster שמתחילה ב "אחי עם כל הכבוד זה לא ציונית..."

ההתעללות כפי שאתה מכנה אותה הייתה ברשות ובהסכמת מרנן ורבנן החרדיים שעקב תלות ישיבותיהם בכספי התקציב (בניגוד גמור לדעת הרמב"ם אגב) העדיפו את הכסף על והעלימו את עיניהם מאחיהם בגוש קטיף ונתנו לזה לקרות.
מה שעוד יותר מזעזע הוא שאחרי הגירוש - אותם אלה בדיוק שגרמו לו ניסו להעביר את המגורשים לזרם החרדי (קרי "להתנתק מהמדינה" וכהנה וכהנה ביטויי הבל מסוג זה).
מה שנקרא אין גבול לציניות.
אם חפצה נפשך באמת לדעת את משנת הציונות הדתית (תורת ארץ ישראל) אתה יותר ממוזמן לשמוע ולראות שיעורים במכון מאיר:
http://www.machonmeir.org.il/

נכון - זה יקח לך יותר זמן והשקעה ויהיה פחות רדוד עטוף ומצועצע כמו הסרט של הוצאת הדיבה ("הרצל והציונות"), אבל לפחות תבין באיזו תקופה אתה חי.
והאמן לי אין דבר חשוב מלדעת באיזו תקופה אתה חי, ומה משמעות מאורעות התקופה. מדוע זה חשוב? מפני שאתה יכול להיות צדיק כמו בגלות אבל זה בחינת צדיק ורע לו.
כמו שנאמר:
והלכת אל המקום אשר יבחר ה' אלהיך לשכן שמו שם: ובאת אל הכהן אשר יהיה בימים ההם (הרב אברהם יצחק הכהן).

חזרה לפורום
ישן 25-12-2007, 00:11

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "אחי עם כל הכבוד"

מה שהכי עצוב הוא שהמפד"ל היו באותה תקופה בקואליציה (יחד עם שינוי ממש שידוך משמיים)
ואילו החרדים היו באופוזיציה אני מאוד מאוד מקווה שהחבר'ה למדו לקח ובבחירות הבאות יצביעו מרזל
ולא לחרטטנים מהמפד"ל שהיו חלק מאותה ממשלה שעוד כל אחד מהם יתן את הדין על כל דימעה ודימעה
של עמ"י.
בקשר לחרדים אני מסכים איתך חבל מאוד שלא עשו מספיק ולא נטלו חלק במאבק ההוא צר לי מאוד על כך
זאת אינה השקפת עולמי כלל אני חושב שצריך להלחם עד טיפת דמנו האחרונה בעד עמנו ובעד ערי אלהינו
בזמנו היה לנו ויכוח/דיון על הרצל הוציונות החילונית מנקודת מבט שלי אין דבר כזה ציונות חילות הרצל וחבריו אינם מודל לחיקוי עבורי הם היו אנשים רעים שעשו כל שביכולתם לעקור תורה מישראל וסבי שיחיה עדות חיה לכך ואכמ"ל.
אני קודם כל יהודי ורק אח"כ ציוני. היסוד לכל הוא התורה ורק בהשקפתה ועל פיה נוכל להגדיר מה זה ציונות
אמתית
אשמח אם תתן לי לינק ישיר לנושא זה !

חזרה לפורום
ישן 25-12-2007, 11:50

אני חושב שאתה לא יכול להגדיר מחדש
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ghostbuster שמתחילה ב "[font=Verdana]מה שהכי עצוב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ghostbuster

אני קודם כל יהודי ורק אח"כ ציוני. היסוד לכל הוא התורה ורק בהשקפתה ועל פיה נוכל להגדיר מה זה ציונות
אמתית
אשמח אם תתן לי לינק ישיר לנושא זה !

את מה שכבר הוגדר ממזמן.
השיבה לארץ ישראל על מנת להקים בה ריבונות יהודית (קרי מ ד י נ ה).
היום אתה יכול לעשות שמיניות באוויר עם נסיונות הגדרה אבל תכלס מי שהקים את המדינה היו החילונים.
לקב"ה היו את סיבותיו מדוע הוא בחר דווקא בהם (אולי משום שרוב הדתיים פשוט לא רצו...).
מה שנשאר לך לעשות היום זה רק להבין מדוע זה קרה דווקא כך ומה ניתן לעשות היום.
אם זה לא כ"כ ברור לך אתה יכול להסתכל על פרק פ' בתהילים (המדבר על משיח בן יוסף):
http://www.mechon-mamre.org/i/t/t2680.htm
ואם זה עדיין לא ברור תתחיל לשמוע שיעורים במכון מאיר.

חזרה לפורום
ישן 25-12-2007, 21:20

בקשר לערב רב אני מסכים
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ghostbuster שמתחילה ב "[font=Verdana]ידידי המלומד..."

ציטוט:
ידידי המלומד
הדברים ידועים וכבר נאמרו בזוהר שערב רב יקבל תפקיד מרכזי בהנהגת העם

בקשר למכון מאיר עם יד על הלב אותי זה משעמם אם יש לך לינק ישיר ספציפי לנקודה שלנו אדרבא
אני אשמח לשמוע

כמו שאמרת לערב רב יש תפקיד מרכזי בהנהגת העם - הערב רב היו תמיד הגורם שכל ממשלות ישראל היו תלויות בו ברגעים הקריטיים מפני שהם תמיד היו לשון המאזניים(ההתנתקות זה רק דוגמא קטנה יש עוד (הסכמי אוסלו לדוגמא)).
יחד עם זאת צריך לאהוב אותם יותר מיהודי רגיל שנאמר "ואהבת את הגר" כמו שכותב הרמב"ם בספר המדע:
ציטוט:
ה [ד] אהבת הגר שבא ונכנס תחת כנפי השכינה, שתי מצוות עשה: אחת מפני שהוא בכלל ריעים, ואחת מפני שהוא גר והתורה אמרה "ואהבתם, את הגר" (דברים י,יט). ציווה על אהבת הגר כמו שציווה על אהבת שמו, שנאמר "ואהבת, את ה' אלוהיך" (דברים ו,ה; דברים יא,א); הקדוש ברוך הוא עצמו אוהב גרים, שנאמר "ואוהב גר" (דברים י,יח).

הערב רב תמיד היו החלק הדתי שבעם והם גם נקראים "ציבאות השם" (או בכל מקום בו כתוב "העם" בספר שמות הכוונה לערב רב). הסיבה שהם היו דתיים היא שכאשר העם היה צריך לצאת ממצרים, מטרת היציאה הייתה ברורה: קיום ההבטחה לאבות שהיא אך ורק חזרה לארץ ישראל (בשום מקום לא מדובר על קבלת תורה) כלומר מטרה לאומית בלבד!
לערב רב (שהיו מצרים שהתגיירו מפני הערצתם את משה) לעומת זאת לא היה קשר לאבות וההליכה לארץ ישראל לא הייתה מבחינתם חזרה למולדת. לכן בשבילם היה צריך את החוויה הדתית של מעמד הר סיני.
ציטוט:
באשר למושג ציוני דתי כמו שכבר כתבתי יותר מאשמח אם תתן לי לינק או אפילו תסכם אתה בראשי פרקים
מה זה ציונות ?
מה יש בה שאין בסתם יהודי פשוט מאמין ושומר מצוות
וכמובן שיהיו דברים מבוססים עפ"י דברי חז"ל שמפיהם אנו חיים

תגיד לי אתה שם לב מה אתה אומר 3 פעמים ביום או שזה מן השפה ולחוץ?
מקור מחז"ל אתה רוצה? מה עם
ציטוט:
ותחזינה עינינו בשובך לציון ברחמים. ברוך אתה ה', המחזיר שכינתו לציון

ציונות זה חלק מלהיות יהודי!
אם אתה לא ציוני חסר לך חלק מרכזי ביהדות שלך כלומר אתה פחות יהודי!
על מה אבותינו התפללו 1880 שנה בגלות? לא על חזרה לארץ ותקומה לאומית?
"בעת ההיא אביא אתכם, ובעת קבצי אתכם: כי-אתן אתכם לשם ולתהילה, בכול עמי הארץ, בשובי את-שבותיכם לעיניכם, אמר ה'" אומר צפניה הנביא.
אז מי ישוב הוא או אנחנו?
לפי מה שהנביא אומר ברור שקודם אנחנו נשוב לארץ ישראל ואחר כך תשרה שכינתו.

נערך לאחרונה ע"י ck5760 בתאריך 25-12-2007 בשעה 21:22.
חזרה לפורום
ישן 26-12-2007, 17:38

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "בקשר לערב רב אני מסכים"

ראשית דבר צריך לדעת שהערב רב מתחלק לחמשה קבוצות כל קבוצה יותר קשה מחברתה ( סימנם נגע רע שזה ר"ת נפילים גיבורים ענקים רפאים עמלקים) כמו שיתבאר בהמשך ואין שום מצוה לאהוב את הערב רב ומה שהבת ראיה מהרמב"ם אינו עניין לערב רב אלא לגרים שבאים להכנס תחת כנפי השכינה והמרחק רב.
הנה לך אחי ורעי ציטוט מהזוהר חלק א דף כ"ה
ציטוט:

וחמש מינין אינון בערב רב, ואינון (סי' נג"ע ר"ע) נ'פילים ג'בורים ע'נקים ר'פאים ע'מלקים, ובגינייהו נפלה ה' זעירא מאתרהא, בלעם ובלק מסטרא דעמלק הוו, טול ע"ם מן בלעם, ל"ק מן בלק, אשתאר בב"ל, (בראשית יא ט) כי שם בלל יהו"ה שפת כל הארץ, ואלין אינון דאשתארו מאלין דאתמר בהון (שם ז כג) וימח את כל היקום, ומאלין דאשתארו מנהון בגלותא רביעאה, אינון רישין בקיומא סגי, ואינון קיימין על ישראל כלי חמס, ועלייהו אתמר (שם ו יג) כי מלאה הארץ חמס מפניהם, אלין אינון עמלקים. נפילים עלייהו אתמר (שם ו ב) ויראו בני האלהי"ם את בנות האדם כי טובות הנה, ואלין אינון מינא תניינא, מאלין נפילים מלעילא, דכד בעא קב"ה למעבד אדם, דאמר נעשה אדם בצלמנו וגו', בעא למעבד ליה רישא על עלאין, למהוי איהו פקיד על כלהו, ולמהוי אינון פקידין על ידוי, כגוונא דיוסף דאתמר ביה (שם מא לד) ויפקד פקידים על הארץ, אינון בעו לקטרגא ליה, ואמרו (תהלים ח ה) מה אנוש כי תזכרנו וגו', דעתיד למחטי קמך, אמר לון קב"ה אי אתון הויתון לתתא כותיה, יתיר הויתון חבין מניה, מיד ויראו בני האלהי"ם את בנות האדם וגו', חשקו בהון וקב"ה אפיל לון לתתא בשלשלאן, ואינו עז"א ועזא"ל דמנייהו נשמתהון דערב רב, דאינון נפילים דאפילו גרמייהו לזנות בתר נשיא דאינון טבאן, ובגין דא אפיל לון קב"ה מעלמא דאתי, דלא יהא לון חולקא תמן, ויהיב לון אגרייהו בהאי עלמא, כמה דאת אמר (דברים ז י) ומשלם לשונאיו אל פניו להאבידו וגו'. גבורים מינא תליתאה, עלייהו אתמר המה הגבורים וגו' אנשי השם, ואינון מסטרא דאלין דאתמר בהון (בראשית יא ד) הבה נבנה לנו עיר ונעשה לנו שם, דבנין בתי כנסיות ומדרשות, ושויין בהון ס"ת ועטרה על רישוי, ולא לשמא דיהו"ה אלא למעבד לון שם, הה"ד ונעשה לנו שם, ומסטרא אחרא מתגברין על ישראל דאינון כעפרא דארעא, וגזלין לון, (ואתברת עבידתא, ועלייהו אתמר (שם ז יט) והמים גברו מאד מאד על הארץ. רפאים מינא רביעאה, אם יחזון לישראל בדוחקא מתרפין מנייהו, ואית לון רשו לשזבא לון ולא בעאן, ומתרפין מאורייתא ומאלין דמשתדלין בה, למעבד טב עם עכו"ם, עלייהו אתמר (ישעיה כו יד) רפאים בל יקומו, בזמנא דייתי פקידה לישראל אתמר בהון (שם) ותאבד כל זכר למו. ענקים מינא חמישאה, דאינון מזלזלין לאלין דאתמר בהון (משלי א ט) וענקים לגרגרותיך, ועלייהו אתמר (דברים ב יא) רפאים יחשבו אף הם כענקים, שקילין דא לדא, אלין אינון דאהדרו עלמא לתהו ובהו, ורזא דמלה חרב בי מקדשא והארץ היתה תהו ובהו, דאיהי עקרא וישובא דעלמא, מיד דייתי אור דאיהו קב"ה, יתמחון מן עלמא ויתאבדון, אבל פורקנא לאו איהי תליא אלא בעמלק עד דיתמחי, דביה אומאה, והא אוקמוה. דבר אחר אלה תולדות השמים וגו', אלין אינון דאתמר בהון (שמות לב ד) אלה אלהיך ישראל, ביומא דיתמחון אלין, כאלו ההוא יומא עביד קב"ה שמיא וארעא,

ולגבי מה שכתבת
ציטוט:
הערב רב תמיד היו החלק הדתי שבעם והם גם נקראים "ציבאות השם" (או בכל מקום בו כתוב "העם" בספר שמות הכוונה לערב רב). הסיבה שהם היו דתיים היא שכאשר העם היה צריך לצאת ממצרים, מטרת היציאה הייתה ברורה: קיום ההבטחה לאבות שהיא אך ורק חזרה לארץ ישראל (בשום מקום לא מדובר על קבלת תורה) כלומר מטרה לאומית בלבד!
לערב רב (שהיו מצרים שהתגיירו מפני הערצתם את משה) לעומת זאת לא היה קשר לאבות וההליכה לארץ ישראל לא הייתה מבחינתם חזרה למולדת. לכן בשבילם היה צריך את החוויה הדתית של מעמד הר סיני.

אתמהה אלא הם דברי נביאות
כל ילד בת"ת יודע שעיקר קיום העם הזה הוא אך ורק בזכות התורה . וישוב ארץ ישראל היא רק מצוה אחת מהתורה אם כי מצווה חשובה מאוד אבל עדיין היא רק מצווה אחת ולא כללות התורה
הנה לך לשון השל"ה הקדוש פרק א
ציטוט:
ידוע כי גדול מעלת התורה שהעולם נברא בזכותה כמו שהביא רש"י ריש פרשת בראשית בשביל התורה שנקראת ראשית, ואף שרש"י פירש גם כן בשביל ישראל שנקראו ראשית אין סותרות זו את זו, כי התורה שייך דוקא לישראל ולא לאומות עולם כי כותי שלומד תורה חייב מיתה

ולגבי עיקר שאלתי
ציטוט:
מה זה ציונות ?
מה יש בה שאין בסתם יהודי פשוט מאמין ושומר מצוות

לפי תשובתך אין שום ההבדל בין מה שמכנים אדם ציוני או סתם יהודי ששומר תורה ומצוות
שהרי כל יהודי מחויב במצוות ישוב הארץ כמו שהוא מחויב בשמירת שבת ותפלין ללא הבדל
כולנו מתפללים שולש פעמים ביום "ותחזינה עינינו בשובך לציון" בדיוק אותו דבר
אם כן מה יש אצל הציוני שאין אצל האחר ? וכי יש איזה עוד מצוות שלא שמענו עליהם ורק הציונים שמעו ?
לפי התשובה שלך גם הרב הרב אמנון יצחק הוא דתי ציוני

חזרה לפורום
ישן 26-12-2007, 21:44

תשובות:
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי ghostbuster שמתחילה ב "ראשית דבר צריך לדעת שהערב רב..."

ציטוט:
ראשית דבר צריך לדעת שהערב רב מתחלק לחמשה קבוצות כל קבוצה יותר קשה מחברתה ( סימנם נגע רע שזה ר"ת נפילים גיבורים ענקים רפאים עמלקים) כמו שיתבאר בהמשך ואין שום מצוה לאהוב את הערב רב ומה שהבת ראיה מהרמב"ם אינו עניין לערב רב אלא לגרים שבאים להכנס תחת כנפי השכינה והמרחק רב

הערב רב לפי ההלכה הם יהודים או לא?
אם תאמר שהם יהודים אזי על כרחך אתה מודה שיש מצווה לאהוב אותם כמו שיש מצווה לאהוב כל יהודי אבל יכול להיות שצריך לאהוב אותם אפילו יותר (מפני שמוצאם מן הגויים ועל כרחך אתה צריך לאהוב אותם כמו גרים)
הוויכוח שלך במקרה הזה הוא לא איתי אלא עם משה רבינו שהיה מוכן למסור נפשו עליהם!
מדרש רבה:
ציטוט:
לך רד כי שחת עמך
העם אין כתיב כאן אלא עמך.
אמר משה: רבון העולם! מנין הם עמי?
אמר לו הקב"ה: עמך הם. שעד שהיו במצרים אמרתי לך (שמות ז): והוצאתי את צבאותי את עמי, אמרתי לך שלא לערב בהם ערב רב. אתה שהיית עניו וכשר, אמרת לי: לעולם מקבלים השבים, ואני הייתי יודע מה הם עתידין לעשות, אמרתי לך: לאו! ועשיתי רצונך, והם הם שעשו את העגל, שהיו עובדים עבודת כוכבים, והם עשו אותו וגרמו לעמי לחטא.
ראה מה כתיב: אלה אלהינו אין כתיב כאן, אלא אלה אלהיך, שהגרים שעלו עם משה, הם עשאוהו, ואמרו לישראל: אלה אלהיך.
לכך הקב"ה אמר למשה: לך רד כי שחת עמך:

.

ציטוט:
הנה לך אחי ורעי ציטוט מהזוהר חלק א דף כ"ה

אם כבר הבאת מהזוהר אז הנה לך משהו כדי לסבר את אזנך:
כאשר עמד האר"י הקדוש להפטר מן העולם הוא זמן את תלמידיו והתחיל לומר להם כל אחד מאיזה שורש נשמה הוא.
לחלק מהם הוא אמר שהם מנשמת ערב רב!!!
כלומר אפשר להיות ערב רב ועם זאת תלמידו של האר"י!

ציטוט:

ולגבי מה שכתבת
אתמהה אלא הם דברי נביאות
כל ילד בת"ת יודע שעיקר קיום העם הזה הוא אך ורק בזכות התורה . וישוב ארץ ישראל היא רק מצוה אחת מהתורה אם כי מצווה חשובה מאוד אבל עדיין היא רק מצווה אחת ולא כללות התורה
הנה לך לשון השל"ה הקדוש פרק א
ידוע כי גדול מעלת התורה שהעולם נברא בזכותה כמו שהביא רש"י ריש פרשת בראשית בשביל התורה שנקראת ראשית, ואף שרש"י פירש גם כן בשביל ישראל שנקראו ראשית אין סותרות זו את זו, כי התורה שייך דוקא לישראל ולא לאומות עולם כי כותי שלומד תורה חייב מיתה

יקירי - על איזו תורה מדברים רש"י והשל"ה הקדוש?
על התורה שהעולם נברא בזכותה!
(וכאן מגיעה הפתעה קטנה אני יודע...) וזאת לא התורה שאנחנו לומדים כרגע!
התורה שאנו לומדים כרגע היא במדרגה נמוכה הרבה יותר! איך נאמר בפרק הראשון של תהילים?:
ציטוט:
אשרי האיש-- אשר לא הלך, בעצת רשעים;
ובדרך חטאים, לא עמד, ובמושב לצים, לא ישב.
ב כי אם בתורת ה', חפצו; ובתורתו יהגה, יומם ולילה.

כלומר התורה שהאדם חפץ בה היא תורת ה' (והיא זו שבזכותה נברא העולם) אבל בינתיים נאלץ להסתפק ב"תורתו" כלומר בתורה שלו שהיא במדרגה שלו!

ציטוט:
ולגבי עיקר שאלתי

לפי תשובתך אין שום ההבדל בין מה שמכנים אדם ציוני או סתם יהודי ששומר תורה ומצוות
שהרי כל יהודי מחויב במצוות ישוב הארץ כמו שהוא מחויב בשמירת שבת ותפלין ללא הבדל

לא קראת את דבריי כמו שצריך ולכן הדגשתי:
"על מה אבותינו התפללו 1880 שנה בגלות? לא על חזרה לארץ ותקומה לאומית?"
(תקומה לאומית == מדינה)
ציטוט:
כולנו מתפללים שולש פעמים ביום "ותחזינה עינינו בשובך לציון" בדיוק אותו דבר
אם כן מה יש אצל הציוני שאין אצל האחר ? וכי יש איזה עוד מצוות שלא שמענו עליהם ורק הציונים שמעו ?
לפי התשובה שלך גם הרב הרב אמנון יצחק הוא דתי ציוני

כאשר מתפללים אפשר להתפלל
"ותחזינה עינינו בשובך לציון" ולחשוב על ברוקלין 770.
אבל גם אפשר לומר את המילים ולא להבין את משמעותן!
אפשר גם לומר את המילים ולא לרצות להבין את משמעותן!

ככלל הגישה הציונית דתית - מדברת גם על קדושת הכלל! (כולך יפה רעייתי ומום אין בך)
על נשמת האומה
הגישה החרדית מדברת על קדושת הפרט (בדומה לשאר הדתות).
ולא, הכלל לא מורכב מהרבה פרטים במקרה הזה!

נערך לאחרונה ע"י ck5760 בתאריך 26-12-2007 בשעה 22:14.
חזרה לפורום
ישן 27-12-2007, 19:31

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "תשובות:"

בקשר לערב רב אם אתה רוצה לאהוב אותם זה עינינך

הם אלא שעשו את העגל .כל זמן שהם קיימים יש לנו רק צרות ואפילו משה רבנו ויתר עליהם (אם תתעקש אני אמצא את המקור) עוד הזוהר הנ"ל בכלל לא מחמיא להם אני לא אוהב אותם אבל זה רק עניין רעיוני כיוון שאיננו יודעים מי זה הערב רב לכן כל זה רק תיאוריה

לגבי עניין האר"י שכתבת אשמח אם תביא מקור

ציטוט:
יקירי - על איזו תורה מדברים רש"י והשל"ה הקדוש?
על התורה שהעולם נברא בזכותה!
(וכאן מגיעה הפתעה קטנה אני יודע...) וזאת לא התורה שאנחנו לומדים כרגע!
התורה שאנו לומדים כרגע היא במדרגה נמוכה הרבה יותר! איך נאמר בפרק הראשון של תהילים?:

לוחות ראשונים ולוחות שניים ידוע הדבר ומפורסם העיניין אלא שצריך להבין שזאת אותה תורה רק עם לבושים יותר עבים
ואם יש לך ראיה לסתור אנא ממך תביא מקורות !!! לא לדבר באויר

ציטוט:
כאשר מתפללים אפשר להתפלל "ותחזינה עינינו בשובך לציון" ולחשוב על ברוקלין 770.
אבל גם אפשר לומר את המילים ולא להבין את משמעותן!
אפשר גם לומר את המילים ולא לרצות להבין את משמעותן!

מי שמתפלל ותחזינה וחושב על בורקלין המצב שלו אכן קשה
אני אנני מדבר עליהם
אבותי יהודים תמנים תמימים שעלו בשיירות ותוך כדי סכנות וחירוף נפש עליהם על כיוצא בהם אני מדבר סבי ואביו ע"ה מעולם לא שמעו על המושג דתי ציוני אלא על יהודי ודאי
מה שאני רוצה לאמר זה שמה שמכנים היום דתי ציוני או דתי חרדי או דתי לאומי או חרד"ל כל זה שטויות במיץ עגבניות . כל יהודי מחויב באותו שולחן ערוך ובאותם מצוות בדיוק אותו דבר כאן זה מתחיל וכאן זה נגמר מצוות ישוב הארץ היא מצווה חשובה בהחלט אבל אסור לשכוח שהיא רק מצווה אחת מכל מכלול המצוות שיהודי מחוייב .ואכן מי שמזלזל חלילה במצווה זו יתן את הדין בדיוק כמו שיתן מי שמזלזל בכל מצווה אחרת

חזרה לפורום
ישן 28-12-2007, 10:23

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ghostbuster שמתחילה ב "בקשר לערב רב אם אתה רוצה..."

ציטוט:
בקשר לערב רב אם אתה רוצה לאהוב אותם זה עינינך

הם אלא שעשו את העגל .כל זמן שהם קיימים יש לנו רק צרות ואפילו משה רבנו ויתר עליהם (אם תתעקש אני אמצא את המקור) עוד הזוהר הנ"ל בכלל לא מחמיא להם אני לא אוהב אותם אבל זה רק עניין רעיוני כיוון שאיננו יודעים מי זה הערב רב לכן כל זה רק תיאוריה

לגבי עניין האר"י שכתבת אשמח אם תביא מקור

לוחות ראשונים ולוחות שניים ידוע הדבר ומפורסם העיניין אלא שצריך להבין שזאת אותה תורה רק עם לבושים יותר עבים
ואם יש לך ראיה לסתור אנא ממך תביא מקורות !!! לא לדבר באויר

מי שמתפלל ותחזינה וחושב על בורקלין המצב שלו אכן קשה
אני אנני מדבר עליהם
אבותי יהודים תמנים תמימים שעלו בשיירות ותוך כדי סכנות וחירוף נפש עליהם על כיוצא בהם אני מדבר סבי ואביו ע"ה מעולם לא שמעו על המושג דתי ציוני אלא על יהודי ודאי
מה שאני רוצה לאמר זה שמה שמכנים היום דתי ציוני או דתי חרדי או דתי לאומי או חרד"ל כל זה שטויות במיץ עגבניות . כל יהודי מחויב באותו שולחן ערוך ובאותם מצוות בדיוק אותו דבר כאן זה מתחיל וכאן זה נגמר מצוות ישוב הארץ היא מצווה חשובה בהחלט אבל אסור לשכוח שהיא רק מצווה אחת מכל מכלול המצוות שיהודי מחוייב .ואכן מי שמזלזל חלילה במצווה זו יתן את הדין בדיוק כמו שיתן מי שמזלזל בכל מצווה אחרת

תשובה (עם כל המקורות) לעניין הערב רב קבל כאן: http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=379855
נ.ב.
במאמר גם כתוב מדוע מה שאתה אומר (שאין הבדל ו"הכל שטויות" ) זו טעות חמורה.

חזרה לפורום
ישן 28-12-2007, 10:32

בקשר למה שאמרת
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ghostbuster שמתחילה ב "בקשר לערב רב אם אתה רוצה..."

זה שזו כביכול אותה תורה זו שגיאה המסבירה גם את גישתך ש"אין הבדל" וכו':

התורה – של מי?
לאחר שהמזמור עסק בבדרכים השגויות שאל לאדם ללכת בהן, הוא מתאר את דרכו של הצדיק.
"כי אם בתורת ה' חפצו ובתורתו יהגה יומם ולילה". ישנה סתירה פנימית בפסוק זה. בחלקו הראשון של הפסוק התורה היא של ה', ואילו בחלקו השני של הפסוק נראה כאילו התורה היא של הצדיק. לכאורה נראה כאילו יש שתי תורות. אמנם דרשו חז"ל כי התורה היא של ה', אך לאחר שהאדם לומד תורה, הרי היא נהפכת להיות חלק ממנו ולכן היא תורתו. אך גם הסבר זה אינו פשוט. לכאורה הפסוק היה צריך להסתיים כך: "ובה יהגה יומם ולילה"?
נראה להסביר שאכן ישנם שני סוגים של תורה. יש תורה שהיא תורת ה', שבה הצדיק חפץ ואליה הוא משתוקק, אך הוא לא משיג אותה.
"תורת ה' תמימה" (תהלים יט, ח)
תורת ה' נשארה בתמימותה, אף אחד לא נגע בה. זוהי התורה המודיעה לנו מיהו ה'. בתפילת העמידה אנו אומרים: "חוננו מאיתך חכמה בינה ודעת", מה פירוש המילה "מאיתך"? אנו מבקשים מהקב"ה שיתן לנו חכמה בינה ודעת לדעת מי אתה, מיהו הקב"ה. זוהי "תורת ה'", אבל הלכה למעשה זו "תורתו". האדם לומד ומבין את מה שהוא מסוגל, האדם עוסק בתורת המעשים במקום בתורה של דעת אלוקים. על הפסוק הידוע (תהלים קיט, קכו):
"עת לעשות לה' הפרו תורתך"
אומר הזהר: תורה דלעילא. כלומר שהמשמעות של פסוק זה היא תלונה על ישראל שהם מתעסקים רק בשלוחן-ערוך, ולמעשה הפרו את התורה העליונה. ישנו חסרון מהותי בתורה שלנו שהיא אינה תמיד תורת ה'. אבל יש תיקון, שכן בפסוק שלנו נאמר:
"כי אם בתורת ה' חפצו"
אמנם אנו לא משיגים עדיין את התורה העליונה והפנימית, אך יש בנו את הרצון להשיגה. אלא שעד שנגיע למדרגה זו תורתנו היא השלחן-ערוך.
http://ravsherki.org/index.php?opti...1544&Itemid=629

חזרה לפורום
ישן 31-12-2007, 18:39

תורה ידידי
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי ghostbuster שמתחילה ב "אין לי ויכוח אתך. אני אומר את..."

ציטוט:
אין לי ויכוח אתך. אני אומר את דעתי ומה שלמדתי מפי ספרים וסופרים מנקודת מבט שלי ושל עוד חברים שלומדים ביחד לא נראה לנו להסכים עמך לא בעניין הערב רב ולא בעניין התורה הראיות שהבאת אינן מספקות והיית אומר דתלי תניא בלא תניא אך בכל אופן זאת דעתכם וזאת דעתנו ומותר שגם לנו תהיה דעה

לא לומדים מפי ספרים אלא מפי הרב.
"לא נראה לנו" זה לא ראיה ולכן אי אפשר לדון בזה יותר.

ציטוט:
ואגב חיפשתי את המקור שנתתה משער הגילגולים בעניין תלמידי האר"י ולא מצאתי אשמח אם תתן מקור מדויק

לדעתי זה בהקדמה לט' אבל לתשובה יותר מדוייקת אתה יכול לשאול את הרב כאן:
harav.uri.sharki@gmail.com

הוא בד"כ משיב תוך יום.

חזרה לפורום
ישן 01-01-2008, 17:25

אם אתה מתכוון
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי ghostbuster שמתחילה ב "[QUOTE] לא לומדים מפי ספרים..."

ציטוט:
זאת דעתך
אך אחרי שעוברים כיתה אלף אפשר גם לנו ללמוד מספרים וגם לחוות דעה נגד הרב זאת דרכה של תורה

במילים "אחרי שעוברים כיתה אלף" לכך שכבר למדת אצל רב תקופה מסויימת והוא לימד אותך איך ללמוד. ולכן כל הלימוד שלך מהספרים עכשיו הוא המשך ישיר של הלימודים אצל אותו רב אני מסכים.

אבל,
אם במילים "אחרי שעוברים כיתה אלף" התכוונת לכך שלמדת (הרבה מאד אפילו) לבד או עם חברים מספרים, ואז חשבת ש"עברת כיתה א'" טעות חמורה בידך!
לא זאת בלבד שאתה לא יכול לחלוק על רב במקרה כזה אלא שאדם כזה עונה בדיוק להגדרה של "עם הארץ" לפי הגמרא(מסכת סוטה פרק ג דף כב,א גמרא):
ציטוט:
עולא אמר זה שקרא ושנה ולא שימש תלמידי חכמים: אתמר קרא ושנה ולא שימש ת"ח ר' אלעזר אומר הרי זה עם הארץ ר' שמואל בר נחמני אמר הרי זה בור ר' ינאי אומר ה"ז כותי רב אחא בר יעקב אומר הרי זה מגוש

חזרה לפורום
ישן 01-01-2008, 18:17
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.07
יופי של דיון פתחתם
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי ghostbuster שמתחילה ב "פשיטא"

העמקתם וברחתם אל עבר מחוזות בלבול וטעייה

הציונות היא הסיבה לכך שאנחנו פה, מוגנים עם צבא, לא בורחים כחולדות ומסתתרים בחרכים כל אימת
שצורר זה או אחר מאיים להכחידינו.

הרב קוק כותב ב"אורות" (ציטוט מהזיכרון
כל יהודי שבא על מנת לבנות את ארץ ישראל הוא סוג של קדוש.
נכון שזו בעיה שחילונים הם רוב רובם של בוני הארץ (והמדינה) אך הם אתחלתא דגאולה.
לעתיד לבוא (וכאן ראה הרב את העתיד) בוני המדינה הם אלו שירצו להרוס אותה.

הרצל עשה הכל על מנת להציל את היהודים שנרדפו, הוכו נאנסו ונרצחו בגולה.
הזיק היהודי שבו היה יותר מלהבת אבוקה. הדרך הייתה לא נכונה, מכיוון שלא היה לו קשר ליהדות אלא ליהודים עצמם, אבל העיקרון היה נכון.
לולא הרצל היית מתכתב ממקלדת ברוסית, או כלל לא (כי היית במדינה ערבית מפגרת)

הציונות היא בעיקרון ניסיון להפריד את הלאום מהיהודים.
מכיוון שהרעיון שלהם היה להגן על היהודים תחת הרעיון של לשים אותם תחת קורת גג אחת.
הדתיים ראו בזה "אתחלתא דגאולה".
אך הרעיון של ללכת לעבוד ולהקים במו ידיהם את הארץ והמדינה לא נראה להם.
ר' אמנון יצחק הוא "חרדי", אשר אינו מאמין ב"אתחלתא דגאולה", וכל מי שהוא ציוני או ציוני דתי מותקף.

חזרה לפורום
ישן 01-01-2008, 19:24

עכשיו אתה חושף את עצמך בתור אדם קטן.
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי ghostbuster שמתחילה ב "פשיטא"

ציטוט:
זה דבר שאינו צריך להאמר

וקיבלתי תשובה מהרב שריקי הנה השאלה והתשובה

תשובת הרב

נו תגיד לי אתה לזה אתה קורה ראיה ?

אין לי הגדרה אחרת.
שאלת וקיבלת תשובה שלא מספקת אותך (למרות שעכשיו אני מפקפק ביכולתך להבין את התשובה הזאת).
במקום לשאול מי הרב המקובל ממנו שמע הרב שרקי (ולא שריקי) את הדבר אתה ממהר להעביר ביקורת ולזלזל יפה לך.
לפני שאתה ממשיך בזלזול עיין נא בקורות חייו של הרב ולמד מי היו רבותיו.
אחר כך תלמד לפחות חצי מהנושאים עליהם מעביר הרב שיעורים (להלן קישור: http://www.machonmeir.org.il/hebrew/main.asp?rabbi=2)
ואחר כך עדיין מסופקני אם תוכל להעביר 1% מהביקורת שלך (המסתכמת בנפנופי ידים מהסוג: "זאת ראיה?" ו "זה לא מספק אותי" ולא במשהו קונקרטי).

חזרה לפורום
ישן 01-01-2008, 19:52

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "עכשיו אתה חושף את עצמך בתור אדם קטן."

אני מאוד מצטער אם חלילה דברי הובנו שלא כהלכה אך זאת למודעי שבעניין לימוד תורתינו הקדושה אין משוא פנים ולא מקח שוחד ע"י שמות של רבנים או קו"ח ומקובלים עלומים וצדיקים ניסתרים
האמת תורה דרכה אדם קטן או אדם גדול זה בילבול מוח אם יש לך ראיה תביא אותה ראיה כשמה כן היא לא הבנה לא היוצא או העולה או כך שמעתי ממאן דהו אינך יכול לכתוב בשם האר"י דברים שלא כתובים
אלא מה שהבנת מתוך דבריו ולא משנה מי הוא המבין
אם אתה רוצה להביא את הבנתך אז אנא ממך תציין שזאת רק הבנתך ואל תתן לציבור להבין שזה מה שכתוב בשער הגיגולים סליחה אבל זאת לא דרכה של תורה

ואני על מישמרתי העמודה ואני חולק על ההבנה הזאת עם כל הכבוד והערכה גם לי מותר לאמר את שהעליתי במצודתי ע"י למודי בין עם רבותי ובין עם חברי ובין עם תלמידי

ולעקרו של עניין אין ראיה בשום מקום בשער הגילגולים למה שהרב שריקי הביא כביכול בשם שער הגילגולים!!!

חזרה לפורום
ישן 01-01-2008, 20:31

ואתה ממשיך
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי ghostbuster שמתחילה ב "אני מאוד מצטער אם חלילה דברי..."

ציטוט:
אני מאוד מצטער אם חלילה דברי הובנו שלא כהלכה אך זאת למודעי שבעניין לימוד תורתינו הקדושה אין משוא פנים ולא מקח שוחד ע"י שמות של רבנים או קו"ח ומקובלים עלומים וצדיקים ניסתרים
האמת תורה דרכה אדם קטן או אדם גדול זה בילבול מוח אם יש לך ראיה תביא אותה ראיה כשמה כן היא לא הבנה לא היוצא או העולה או כך שמעתי ממאן דהו אינך יכול לכתוב בשם האר"י דברים שלא כתובים
אלא מה שהבנת מתוך דבריו ולא משנה מי הוא המבין
אם אתה רוצה להביא את הבנתך אז אנא ממך תציין שזאת רק הבנתך ואל תתן לציבור להבין שזה מה שכתוב בשער הגיגולים סליחה אבל זאת לא דרכה של תורה

ואני על מישמרתי העמודה ואני חולק על ההבנה הזאת עם כל הכבוד והערכה גם לי מותר לאמר את שהעליתי במצודתי ע"י למודי בין עם רבותי ובין עם חברי ובין עם תלמידי

ולעקרו של עניין אין ראיה בשום מקום בשער הגילגולים למה שהרב שריקי הביא כביכול בשם שער הגילגולים!!!

דברי תורה לא לומדים מספרים (ללא התנאי שציינו ועל זה אמרת "פשיטא")
בדברי קבלה המצב הוא עוד יותר מוגבל -
אם הייתה לך איזושהי הבנה בלימודי קבלה בכלל או בשער הגילגולים בפרט בוודאי היית יודע,
שסתרי תורה (ושורשי נשמה שייכים לסתרי תורה) לא כתובים בשום ספר אלא עוברים הם ממקובל למקובל בעל פה בלבד.
ולכן יש חשיבות עצומה לשאלה:
מי
הוא המקור לדברים!
אופס,
אבל כנראה שלא ידעת את זה.

שלא תבין אותי לא נכון - אין בעיה לומר שאתה חושב שרב טועה. אבל לפני שאתה אומר את זה עליך לברר היטב היטב שזהו אכן המצב. במקרה הזה אפילו לא טרחת.

חזרה לפורום
ישן 01-01-2008, 21:13

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "ואתה ממשיך"

ידידי היקר אתה אינך יודע עם מי אתה מדבר אינך יודע עם מי למדתי וכמה זמן למדתי וממי קבלתי
בכל אופן אותנו למדו שבקבלה אין אחרי רבינו האר"י ואין כח לשום מקובל אחרי רבינו האר"י לבוא ולחדש או לסבור סברא בלימוד הזה אם אין לך ראיה ברורה
היום אין את המסטוריות הזאת שמעבירים ממקובל למקובל צא מזה היום אין אנשים שיודעים בשורשי נשמות
אל תתבלבל היום אין לנו אנשים בעלי השגה בסדר גודל כזה צא מהדימיונות
רק מה שכתוב . ואם לא כתוב לא נקבל מאף אחד כך קבלתי מרבותי והם מרבותיהם מחכם מורדכי שרעבי והוא קיבל מחכם שלום הדאיה ראש ישבית בית אל והוא מחכם מסעוד הכהן אלחדד והוא קיבל מהשמן ששון חכם ששון פרסיאדו והוא מרבינו שלום משה גאגין והוא מהרב החסיד חכם אהרון עזריאל והוא מהיר"א ר' רפאל חי ידידיה אבולעפיה סופרו ונאמן ביתו של הרא"ש והוא מהחכם השלם החסיד ר' אברהם גאגין חתנו של הרא"ש (הוא נכד הרש"ש )שהיה רבו ר' אברהם שלום שרעבי שקיבל מאביו הח"י בשמש בנו של הרש"ש רבינו חיזקיה יצחק שרעבי שהוא קיבל כמובן מאביו הלא הוא החכם השלם עמודה דנהורא מורינו ורבינו שלום מזרחי שרעבי אשר תיקן ואיזן ועשה אוזניים לתורת האר"י
אז אנא ממך קצת כרדיט אינך יודע לעולם מי יושב מאחורי המקלדת

חזרה לפורום
ישן 01-01-2008, 22:08

ועכשיו
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי ghostbuster שמתחילה ב "[font=Verdana]ידידי היקר אתה..."

ציטוט:
ידידי היקר אתה אינך יודע עם מי אתה מדבר אינך יודע עם מי למדתי וכמה זמן למדתי וממי קבלתי
בכל אופן אותנו למדו שבקבלה אין אחרי רבינו האר"י ואין כח לשום מקובל אחרי רבינו האר"י לבוא ולחדש או לסבור סברא בלימוד הזה אם אין לך ראיה ברורה
היום אין את המסטוריות הזאת שמעבירים ממקובל למקובל צא מזה היום אין אנשים שיודעים בשורשי נשמות
אל תתבלבל היום אין לנו אנשים בעלי השגה בסדר גודל כזה צא מהדימיונות
רק מה שכתוב . ואם לא כתוב לא נקבל מאף אחד כך קבלתי מרבותי והם מרבותיהם מחכם מורדכי שרעבי והוא קיבל מחכם שלום הדאיה ראש ישבית בית אל והוא מחכם מסעוד הכהן אלחדד והוא קיבל מהשמן ששון חכם ששון פרסיאדו והוא מרבינו שלום משה גאגין והוא מהרב החסיד חכם אהרון עזריאל והוא מהיר"א ר' רפאל חי ידידיה אבולעפיה סופרו ונאמן ביתו של הרא"ש והוא מהחכם השלם החסיד ר' אברהם גאגין חתנו של הרא"ש (הוא נכד הרש"ש )שהיה רבו ר' אברהם שלום שרעבי שקיבל מאביו הח"י בשמש בנו של הרש"ש רבינו חיזקיה יצחק שרעבי שהוא קיבל כמובן מאביו הלא הוא החכם השלם עמודה דנהורא מורינו ורבינו שלום מזרחי שרעבי אשר תיקן ואיזן ועשה אוזניים לתורת האר"י
אז אנא ממך קצת כרדיט אינך יודע לעולם מי יושב מאחורי המקלדת

ובמיוחד שאתה חכם מחוכם.
טרחת לנסח שאלה לרב שרקי?
מישהו אמר שזה חידוש אחרי האר"י (שגם על זה יש הרבה על מה לדון (ראה הרמח"ל ואחריו הגר"א והרב קוק))?
מישהו אמר שמישהו מדורינו מבין בשורשי נשמות?
ובקשר לכך שסתרי תורה לא כתובים באף ספר (אלא כל מה שכתוב אלו הם דברים "מסביב"), זה מנהג קדום עוד מימי הנביאים ואלו שהיו לומדים אצלם נבואה (נקראים גם "בני הנביאים") שהקבלה היא שריד קטנטן ממנה.
זו לא מסתוריות (עם ת') אלא פשוט נועד להבטיח שרק הראויים ילמדו את הדברים האלה ולא כל זב חוטם היודע לקרוא יוכל לגשת אליהם.

חזרה לפורום
ישן 01-01-2008, 22:27

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "ועכשיו"

אך אך מה יהיה איתך תגיד לי עד מתי תהיה כזה עוקצני הרב שריקי אמר בשם האר"י דבר שלא כתוב
ואח"כ מתברר שזה איזשהו מקובל בין דורינו הבין כך מסמיכות הדרוש
ובסוף אני נחשף בתור אדם קטן ואח"כ בתור חכם מחוכם מי שצריך לתת הסברים זה הרב שיריקי ולא אנכי
ואני לא מתכוון להתדיין אתו אם לך לא מפריע העובדה שהוא תלי תניא בדלא תניא אז תהיה בריא אני יש לי דרך ברורה בלימוד וזכתי בחסדי שמיים ללמוד מאנשים שקיבלו קבלה אמיתית (לא סודות מסתוריים ולא איך לעוף באויר וכל מיני דימיונות ) איך ללמוד איך לגרוס איפה זה שאלה ואיפה זה תירוץ איפה הרב רצה להעלים את העיניין ואיפה הרב גילה טפח זה הקבלה שצריך לקבל לא סודות נעלמים שעוברים בלחישה אלא שיטת לימוד בכתבי הרב
לצערינו הרב אין הרבה אנשים שיודעים ללמוד כמו שצריך . יש אבל לא הרבה וזה גורם שיהודי פשוט כמו עבדיך שומע לא פעם ולא פעמיים טעויות של רבנים בשטח הזה והדבר פשוט כיוון שלא למדו כל הצורך
לא קיבלו מאלה שהקבלה בידם היינו דרך /שיטת הלימוד
בכבוד רב

נערך לאחרונה ע"י ghostbuster בתאריך 01-01-2008 בשעה 22:43.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:28

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר