לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-01-2008, 16:33
  rollo rollo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.07.04
הממ..
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי mikiller שמתחילה ב "שאלה"

זאת באמת שאלה טובה , מה עדיף..

בוא רגע נסתכל קצת קדימה , בהנחה שאתה רוכש את הבית כולו במזומן , אין לך משכנתא והתחייבויות קודמות אחרות וככה תוכל לחסוך את הכסף שאתה מרוויח מהעבודה ולנצל אותו להשקעות עתידיות.

מצד שני , אם תרכוש את הבית חלק במשכנתא וחלק במזומן , תהיה מחוייב למשכנתא כלשהי בכל חודש (סכום קבוע פחות או יותר) ועדיין יישאר לך חלק מהכסף להשקעה .
במצב השני , אם תמצא אפיק שייתן לך יותר ריבית מאשר זו שאתה משלם - הרווח כולו שלך.
אף אחד לא אמר לך להשקיע בפק"מ בבנק , יש אפיקים אחרים בטוחים יותר (כמו מק"מ או אג"ח מדינה) שייתנו לך תשואה יותר טובה (לגבי המיסוי - המשכנתא אינה הוצאה מוכרת (עדיין) ומנגד המיסוי יחול רק על הריבית שתצבור על ההשקעה .

אגב, עוד שיקול חשוב , אני לא יודע אם שמעת על זה אבל יש מוצר שנקרא "משכנתא לזכאים" , שזאת משכנתא בריבית נמוכה יותר שהמדינה מסבסדת (אם אני זוכר נכון) .
כלומר , אם תקח משכנתא כזאת בריבית נמוכה , את יתרת הכסף שתחסוך תוכל להשקיע ולמצוא אפיק שכן ייתן לך תשואה שתעבור את הריבית שאתה משלם.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-01-2008, 22:03
  mikiller mikiller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.07
אמממ
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי rollo שמתחילה ב "הממ.."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rollo
זאת באמת שאלה טובה , מה עדיף..

בוא רגע נסתכל קצת קדימה , בהנחה שאתה רוכש את הבית כולו במזומן , אין לך משכנתא והתחייבויות קודמות אחרות וככה תוכל לחסוך את הכסף שאתה מרוויח מהעבודה ולנצל אותו להשקעות עתידיות.

מצד שני , אם תרכוש את הבית חלק במשכנתא וחלק במזומן , תהיה מחוייב למשכנתא כלשהי בכל חודש (סכום קבוע פחות או יותר) ועדיין יישאר לך חלק מהכסף להשקעה .
במצב השני , אם תמצא אפיק שייתן לך יותר ריבית מאשר זו שאתה משלם - הרווח כולו שלך.
אף אחד לא אמר לך להשקיע בפק"מ בבנק , יש אפיקים אחרים בטוחים יותר (כמו מק"מ או אג"ח מדינה) שייתנו לך תשואה יותר טובה (לגבי המיסוי - המשכנתא אינה הוצאה מוכרת (עדיין) ומנגד המיסוי יחול רק על הריבית שתצבור על ההשקעה .

אגב, עוד שיקול חשוב , אני לא יודע אם שמעת על זה אבל יש מוצר שנקרא "משכנתא לזכאים" , שזאת משכנתא בריבית נמוכה יותר שהמדינה מסבסדת (אם אני זוכר נכון) .
כלומר , אם תקח משכנתא כזאת בריבית נמוכה , את יתרת הכסף שתחסוך תוכל להשקיע ולמצוא אפיק שכן ייתן לך תשואה שתעבור את הריבית שאתה משלם.

תודה על התגובה הרצינית ..
אני התכוונתי למשכתא שמסתבר שנקראת "משכתנא לזכאים" פשוט לא ידעתי איך קוראים לזה ..
בוא ניצא מתוך נקודת הנחה שאני מקבל 5% ריבית בשנה על ההקשעה שלי כלומר נשאר לי נקי אחרי מיסוי 4 אחוז אם המשכנתא של המדינה פחות מ4 אחוז לשנה כלומר עדיף לי לקנות דרך השכנתא אני צודק?
השאלה היא מה גובה המשכתנא הזאת (במידה וגם הבעל והאישה זכאים לו) וכמה אחוזי ריבית ?
תודה לעוזרים וזה סקרנות לא שיש לי כסף באמת לקנות בית חח

נערך לאחרונה ע"י mikiller בתאריך 23-01-2008 בשעה 22:06.
ישן 25-01-2008, 11:48
צלמית המשתמש של Golden Paths
  Golden Paths Golden Paths אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי rollo שמתחילה ב "תשובה"

קודם כל תמיד טוב לפנות למשרדים ממשלתיים. גם אם לא ייצא מזה כלום, לפחות הצקת להם קצת וגרמת להם לעבוד (חס וחלילה!). אני לא מכיר הרבה מסלולים בטוחים שיניבו לך תשואה הגבוהה מריבית המשכנתא. למעשה אם תגלה אחד כזה, בבקשה ממך תבוא ותספר לחבר'ה כאן כי שברת את השוק. אין חסכון בנקאי שייתן הפרש שלילי כזה. הבנק יצטרך לסגור את הבסטה מהר מאוד. השקעות בשוק ההון מטבען מסוכנות יותר (כמו השבועיים האחרונים) למרות לשאורך חיי המשכנתא בממוצע התשואה אכן גבוהה יותר (אאל"ט זה עומד על כ10 עד 12 אחוז בשנה בממוצע). מסלול ההשקעה המרכזי שאני מכיר שמניב תשואה עיקבית ללא סיכון משמעותי לאורך שנים זה נדל"ן להשכרה. התחום הזה ממש לא מפותח בארץ וצריך המון אנרגיה וידע כדי למנף ככה את המשכנתא אבל יש כמה פנינות בשוק. בעיקר בב"ש וחיפה מסביב לאוניברסיטאות.

המשכיל בעת ההיא, ידום. (ספר עמוס, פרק ה' פסוק יג')

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:11

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר