לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-01-2008, 07:57
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
תשובות
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "תשובה"

1. יופי-טופי, רק שקווי הפסקת האש של 1949 אינם קווי גבול, ומעולם לא יועדו להיות.
לישראל יש רק שתי מערכות קווי גבול חוקיות - קו הגבול המנדטורי של ארץ ישראל המערבית, וקווי החלטת החלוקה 1947.

2. עדיין, עובדה זו לא מקנה להם שום זכויות לאומיות. אם לא היו בורחים, בעידודם הנלהב של "אחיהם", היו יושבים עד היום לבטח בבתיהם. מרגע שברחו, מיוזמתם, איבדו את כל זכויותיהם.

3. החלטת החלוקה בטלה ומבוטלת, מכיוון שהאו"ם קיבל את הפרתה וביטולה ע"י פלישתן (הבלתי חוקית) של מדינות ערב לארץ ישראל ב-1948. האו"ם לא עשה כל נסיון למנוע ביטול זה או להטיל סנקציות על מי שסיכל את יישום ההחלטה, ומכאן שהאו"ם מקבל את העובדה שהחלטת החלוקה בטלה ומבוטלת. מכאן, שלמדינת ישראל יש רק מערכת גבולות מוכרת אחת - קווי הגבול המנדטוריים של ארץ ישראל המערבית.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-01-2008, 23:52
  Guy.P.A Guy.P.A אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי orreut שמתחילה ב "שאלה לאגף השמאלי"

בגלל זה צריך להגיע להסכמה, איפשהו באמצע, מקום שיהיה מקובל ואפשרי מבחינת כל הצדדים.
לחזור לגבולות 48 זה לא אפשרי, פיזית, טכנית, אי אפשר לעשות זאת. גבולות 67 לעומת זאת ( או במתאר דומה שיוסכם על הצדדים ) אפשר, שכן הוויתורים הם ברמות אחרות לגמרי, קשים, אבל אפשריים.

אני פשוט רוצה שייגמר כל החרא הזה, כמה זמן עוד נחיה במלחמה עד שנבין את זה? הרי המלחמה איתם תמשיך כמה? עוד 20? 30 שנה? עד שלכל המדינות באיזור תהיה פצצות גרעיניות, זאת או אחרת תעבור מהפכה ומדינת ישראל תושמד.
אולי זה ייקרה ככה או ככה, אבל הסיכוי הכי טוב שלנו הוא לעשות שלום עם כמה שיותר גורמים, אחרת אנחנו לא נהיה פה עוד זמן מה.

אנחנו הגענו לפה, לשטח שלהם. אנחנו ה5.5 מליון בתוך שטח של מאות מליוני ערבים, אנחנו לא יכולים להכתיב לכל האיזור את החוקים שלנו לעד. יבוא יום שלא נוכל יותר לעשות זאת, העולם יישתנה, הם ייתחזקו, מערכות הנשק ייעשו גדולות וחזקות יותר וקשיחות האדם לא משתנה, והחץ והפטריוט לא יצילו אותנו, זאת רק אשליה.
כשנמצא את עצמנו מדינה קטנה בתוך ים של מדינות חזקות גם כן, עם נשק גרעיני, לא ייקח הרבה זמן עד שייקרה משהו ומדינת ישראל תחדל מלהתקיים.

המיעוט צריך להתחשב ברוב, ולא הרוב במיעוט. דעת הרוב היא הקובעת, ודעת הרוב באיזור היא שתקבע בסוף ולא שלנו. ארה"ב לא תהיה לצדנו לנצח, דברים יישתנו, ואנחנו נהיה חייבים לנסות ולדאוג, גם אם זה לא אפשרי, שהם יהיו איתנו בשלום. כמה שיותר מהם.

כבר ככה מדינה יהודית במזרח התיכון היא חזון שמה לעשות.. הסיכוי להצלחתו הוא קלוש בטווח הרחוק.
גם אם רוב המדינות באיזור יקבלו אותנו, תמיד יהיה קיים החלק הקיצוני שלא יקבל מדינה יהודית פה, ויום אחד גם הוא יכול לקום ולעשות מעשה עם כלי נשק שיהיו בידו בעוד X שנים, ולחסל את המדינה הזאת בבאנג אחד וגמרנו.

הסיכוי הטוב ביותר שלנו הוא לעשות שלום. אחרת אנחנו לא נשאר פה.
ישן 10-01-2008, 08:36
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.07
א. תודה.
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "בגלל זה צריך להגיע להסכמה,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Guy.P.A
בגלל זה צריך להגיע להסכמה, איפשהו באמצע, מקום שיהיה מקובל ואפשרי מבחינת כל הצדדים.
לחזור לגבולות 48 זה לא אפשרי, פיזית, טכנית, אי אפשר לעשות זאת. גבולות 67 לעומת זאת ( או במתאר דומה שיוסכם על הצדדים ) אפשר, שכן הוויתורים הם ברמות אחרות לגמרי, קשים, אבל אפשריים.

אני פשוט רוצה שייגמר כל החרא הזה, כמה זמן עוד נחיה במלחמה עד שנבין את זה? הרי המלחמה איתם תמשיך כמה? עוד 20? 30 שנה? עד שלכל המדינות באיזור תהיה פצצות גרעיניות, זאת או אחרת תעבור מהפכה ומדינת ישראל תושמד.
אולי זה ייקרה ככה או ככה, אבל הסיכוי הכי טוב שלנו הוא לעשות שלום עם כמה שיותר גורמים, אחרת אנחנו לא נהיה פה עוד זמן מה.

אנחנו הגענו לפה, לשטח שלהם. אנחנו ה5.5 מליון בתוך שטח של מאות מליוני ערבים, אנחנו לא יכולים להכתיב לכל האיזור את החוקים שלנו לעד. יבוא יום שלא נוכל יותר לעשות זאת, העולם יישתנה, הם ייתחזקו, מערכות הנשק ייעשו גדולות וחזקות יותר וקשיחות האדם לא משתנה, והחץ והפטריוט לא יצילו אותנו, זאת רק אשליה.
כשנמצא את עצמנו מדינה קטנה בתוך ים של מדינות חזקות גם כן, עם נשק גרעיני, לא ייקח הרבה זמן עד שייקרה משהו ומדינת ישראל תחדל מלהתקיים.

המיעוט צריך להתחשב ברוב, ולא הרוב במיעוט. דעת הרוב היא הקובעת, ודעת הרוב באיזור היא שתקבע בסוף ולא שלנו. ארה"ב לא תהיה לצדנו לנצח, דברים יישתנו, ואנחנו נהיה חייבים לנסות ולדאוג, גם אם זה לא אפשרי, שהם יהיו איתנו בשלום. כמה שיותר מהם.

כבר ככה מדינה יהודית במזרח התיכון היא חזון שמה לעשות.. הסיכוי להצלחתו הוא קלוש בטווח הרחוק.
גם אם רוב המדינות באיזור יקבלו אותנו, תמיד יהיה קיים החלק הקיצוני שלא יקבל מדינה יהודית פה, ויום אחד גם הוא יכול לקום ולעשות מעשה עם כלי נשק שיהיו בידו בעוד X שנים, ולחסל את המדינה הזאת בבאנג אחד וגמרנו.

הסיכוי הטוב ביותר שלנו הוא לעשות שלום. אחרת אנחנו לא נשאר פה.

ב. ז'תומרת, לפי דברייך, לחזור לגבולות 48 כעיקרון הוא לא בעייתי. העיקר הוא לרצות את הערבים שלא ירצחו אותנו (או ירצחו אותנו בכל מקרה, אז כמה שיותר לאט). אני חייב להודות שעפ"י החשיבה הזאת השמאל חי בגלות.
ג. אם אתה חי בפחד מפצצות גרעיניות, למה הלכת כ"כ רחוק? (20-30 שנים) בעוד שנתיים יהיה לאחמדיניג'אד פצצונת. והוא בכלל לא גר קרוב, ומעניין לו את הרקטום שלום. עכשיו תעשה תוכניות.
ד. אתה בטח מתכווון ל"שלום" כמו השלום עם מצרים, שהספר הנפוץ בה ביותר הוא "פרוטוקול זקני ציון". והתיירים המצריים היחידים שנכנסים לפה הן נשים שנמכרו לזנות וסרסורייהן, וכן ההמסחר היחיד שיש לנו עם מצרים זה מסחר הגראס והחשיש על הקו אל עריש- שיכון ד' בבאר שבע.
עם שלום כזה מי צריך אוייבים?
כשיבטיחו לי שהערבים יהיו דמוקרטים כמו גרמניה וצרפת אני נותן להם את רמת הגולן\טבריה\ רמת גן.
עד אז שלום הוא חלום רחוק, וצריך להיות מציאותיים, כמו שלרגע אמרת אבל סטית 180 מעלות ממציאות לחלום.
ה. ממה שאני זוכר, במלחמות שלנו (למרות ההפחדות שלך) אנחנו, כ5.5 מליון (אז פחות מליון או 2) ניצחנו מאות מליוני ערבים. בשל העוצמה והנחישות (כח הזרוע) נישאר פה ולא בשל הרופסות (אנשי ה"שלום") המידלדלת.
ו. אם ארה"ב לא תהיה איתנו לעד, צריך להתנתק ממנה עכשיו. הגוזלים שלי צריכים לעזוב את הקן וישראל- את חבל הטבור.
ברגע שכך יהיה, נהיה מדינה עצמאית באמת, בלי רצון לעשות וואסח על ארה"ב בחינפוני וחינחוני שלום מעומלצים אלא נוכל לעמוד על שלנו, לדאוג לביטחון שלנו ולזיין
(אני לא מתכוון לחמש עם כלי נשק, מכיוון שאת זה כבר עשינו, וראו איזה פלא, הרובים שלנו בגוד- בוגדים בנו) את כל מי שמרגיז אותנו.
ז. אם זה סיכוי קלוש לטווח הרחוק, במידה ותעזוב את הארץ ותגור בארה"ב זו תהיה החלטה נבונה לטווח הארוך.
ח. הסיכוי הטוב ביותר שלנו הוא לחרב, להרוג ולהתנגד לכל הרוצים ברעתנו.
"בכל דור ודור קמים עלינו לכלותינו והקב"ה מצילנו מידם"
מעניין זה, לא?

ישן 10-01-2008, 13:47

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי orreut שמתחילה ב "א. תודה."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי orreut
ב. ז'תומרת, לפי דברייך, לחזור לגבולות 48 כעיקרון הוא לא בעייתי. העיקר הוא לרצות את הערבים שלא ירצחו אותנו (או ירצחו אותנו בכל מקרה, אז כמה שיותר לאט). אני חייב להודות שעפ"י החשיבה הזאת השמאל חי בגלות.
ג. אם אתה חי בפחד מפצצות גרעיניות, למה הלכת כ"כ רחוק? (20-30 שנים) בעוד שנתיים יהיה לאחמדיניג'אד פצצונת. והוא בכלל לא גר קרוב, ומעניין לו את הרקטום שלום. עכשיו תעשה תוכניות.
ד. אתה בטח מתכווון ל"שלום" כמו השלום עם מצרים, שהספר הנפוץ בה ביותר הוא "פרוטוקול זקני ציון". והתיירים המצריים היחידים שנכנסים לפה הן נשים שנמכרו לזנות וסרסורייהן, וכן ההמסחר היחיד שיש לנו עם מצרים זה מסחר הגראס והחשיש על הקו אל עריש- שיכון ד' בבאר שבע.
עם שלום כזה מי צריך אוייבים?
כשיבטיחו לי שהערבים יהיו דמוקרטים כמו גרמניה וצרפת אני נותן להם את רמת הגולן\טבריה\ רמת גן.
עד אז שלום הוא חלום רחוק, וצריך להיות מציאותיים, כמו שלרגע אמרת אבל סטית 180 מעלות ממציאות לחלום.
ה. ממה שאני זוכר, במלחמות שלנו (למרות ההפחדות שלך) אנחנו, כ5.5 מליון (אז פחות מליון או 2) ניצחנו מאות מליוני ערבים. בשל העוצמה והנחישות (כח הזרוע) נישאר פה ולא בשל הרופסות (אנשי ה"שלום") המידלדלת.
ו. אם ארה"ב לא תהיה איתנו לעד, צריך להתנתק ממנה עכשיו. הגוזלים שלי צריכים לעזוב את הקן וישראל- את חבל הטבור.
ברגע שכך יהיה, נהיה מדינה עצמאית באמת, בלי רצון לעשות וואסח על ארה"ב בחינפוני וחינחוני שלום מעומלצים אלא נוכל לעמוד על שלנו, לדאוג לביטחון שלנו ולזיין
(אני לא מתכוון לחמש עם כלי נשק, מכיוון שאת זה כבר עשינו, וראו איזה פלא, הרובים שלנו בגוד- בוגדים בנו) את כל מי שמרגיז אותנו.
ז. אם זה סיכוי קלוש לטווח הרחוק, במידה ותעזוב את הארץ ותגור בארה"ב זו תהיה החלטה נבונה לטווח הארוך.
ח. הסיכוי הטוב ביותר שלנו הוא לחרב, להרוג ולהתנגד לכל הרוצים ברעתנו.
"בכל דור ודור קמים עלינו לכלותינו והקב"ה מצילנו מידם"
מעניין זה, לא?

שמע, אנחנו כבר לא ב1967, יבוא זמן שבו לא נוכל יותר לנצח מליוני ערבים בכח הזרוע הקטן של היהודים בא"י. שזה בעצם כבר עכשיו.
בלי ארה"ב, במידה ומדינות האיזור מחליטות להתאגד כנגדנו, וברשותם כבר נשק גרעיני, הלך עלינו. פשוט ככה. בשום! תסריט פה אנחנו לא מנצחים, מכיוון שהנצחון שלנו הוא לשרוד. השמדת מדינות ערב ביחד עם מדינת ישראל זה לא נצחון! זאת בקושי פשרה! וזה התסריט היחיד והיחידי שאני רואה אפשרי לעתיד שלנו במידה ואנחנו נמשיך להשליט את החוקים וההחלטות שלנו על כל האיזור.

אם האפשרות היא או להמשיך לחיות במלחמה, שלפי כל האפשרויות שאני רואה, בסוף אנחנו נפסיד בה, או לעשות וויתורים אומנם כואבים אבל שיש להם סיכוי לעבוד, אני בוחר בשניה.

כי אין לנו הזדמנויות, אין לנו הרבה אפשרויות וגם לא 9 נשמות. פצצה תגמור אותנו, ואת זה אנחנו כולם חייבים להבין.
ישן 10-01-2008, 14:21
צלמית המשתמש של הפטריוט

החשיבה הגלותית של השמאל...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "בגלל זה צריך להגיע להסכמה,..."

מדהימה אותי כל פעם מחדש.
לא הגיע הזמן שתתעוררו? לא הגיע הזמן שתגלו שאנחנו כבר לא חיים בשטעטעל ברוסיה, וכבר לא כפופים לגחמותיו של הפריץ?

לוותר ולהתקפל תמורת "שלום" (ואפילו תמורת שלום) זה לא רעיון טוב - תשאל כל בעל עסק שאי פעם נאלץ לשלם דמי חסות. היום הם דורשים את קווי 67 ("גבולות אושוויץ" - נסה לברר מיהו הפייגליניסט שטבע את המונח הזה...), מחר את קווי 47 ומחרתיים...?
לשיטתך, תמיד ניאלץ לוותר, לסגת לכל קו שהערבים ידרשו - כי הם הרוב ואנחנו המיעוט...
למזלנו, היתה לנו הנהגה מעט יותר מפוכחת ומציאותית ממך ב-1948 וב-1967...

בנוסף, מה גורם לך לחשוב שהצד השני מעוניין בשלום, בדו קיום? איזה מעשה, איזו הצהרה, שכנעו אותך בכך?
אם הערבים כ"כ רוצים שלום, מה מנע מהם לחתום על שלום כבר ב-1949, או בכל נקודת זמן מאז? הרי עד 1967 לכאורה לא היה "כיבוש"...
ואם הפלסטינים כ"כ רוצים שלום ודו קיום, מה מונע מהם להכיר בישראל כבמדינה יהודית?

אז בגלל שאנחנו מיעוט, ובגלל שאנחנו מוקפים מליוני ערבים, ניאלץ לחיות על חרבנו עד סוף הדורות - או לבחור בין גלות להשמדה.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 11-01-2008, 18:42
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "החשיבה הגלותית של השמאל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הפטריוט
בנוסף, מה גורם לך לחשוב שהצד השני מעוניין בשלום, בדו קיום? איזה מעשה, איזו הצהרה, שכנעו אותך בכך?
אם הערבים כ"כ רוצים שלום, מה מנע מהם לחתום על שלום כבר ב-1949, או בכל נקודת זמן מאז? הרי עד 1967 לכאורה לא היה "כיבוש"...
ואם הפלסטינים כ"כ רוצים שלום ודו קיום, מה מונע מהם להכיר בישראל כבמדינה יהודית?

אני מוכן להגיד את זה בפה מלא:הצד השני מעוניין בשלום!
הם יתרבו,חלק מיהודים יברחו,במקום יהודי נציב אמיר או סולטאן מוסלמי,את ירושלים נהפוך לאל-קודש.אנו,בני חסות,נשלם מס גולגולת(בכיף,לא נצטרך לשרת בצבא ולשלם זכאת מוסלמי) ונשתדל לא להפריע למאמינים האמיתיים.אז יהיה שלום.מה,לא למדת היסטוריה?הרי יהודים לא נלחמו נגד מוסלמים כשהיו בני חסות(ד"ימי),לא היו מאחזים לא חוקיים,ימין קיצוני או שמאל קיצוני.אה,ולא היו גם ציונים,הגזענים האלה! הכל היה טוב,עד שהם לא באו,והחליטו להקים מדינה בשטח שנלקח מאיתנו ושלא היה אפשרי לחיות בו עקב מצב ביטחוני וכלכלי של איזור.
אז עכשיו אנחנו נבקש סליחה מערבים ו"פלסטינים" על שהעזנו לבקש ארץ משלנו ונחזיר להם את כל השטח לאט לאט.(אם בבת אחת,אז יכאב מדי) ואז סוף סוף יהיה שלום.ולא תיהיה מדינה יהודית ולא יהיה עם יהודי.תהיה איזו עדה מסכנה.ממילא אנחנו כאלה,לפי כמה כותבים פה.

ישן 15-01-2008, 07:33
צלמית המשתמש של הפטריוט

סיסמאות זה נחמד
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "אבל מה שאתה מתקשה להבין, זה..."

אבל זה לא מקדם אותנו לשום מקום.
כדי שיהיה שלום, שלום אמיתי, צריך שני צדדים. אם אנחנו מוותרים על כל כך הרבה, וחוזרים לקו גבול בלתי ניתן להגנה, רק הגיוני לדרוש מהצד השני שיכיר בזכותנו להתקיים ויפסיק את מלחמתו נגדנו.
מה גרם לך לחשוב, עד עתה, שיש מישהו בצד השני שבכלל מוכן לחשוב (לא לבצע, לחשוב!) על כך?
כל עוד האוייב לא מוכן להכיר בזכותנו להתקיים, אין כל סיבה שנוותר ולו על מ"מ. כל עוד האוייב מתכוון לחסל אותנו, ניאלץ לחיות על חרבנו. אם נוותר על החרב, נוותר על הכל.
וידידי, העם היהודי לא ישרוד גלות נוספת.

ויליאם ראלף אינג'

ישן 16-01-2008, 08:25
צלמית המשתמש של הפטריוט

השטח לא שייך לנו?
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "אתה ראית אותי היכן שהוא אומר..."

אז למי הוא שייך?
בוודאי שלא ל"פלסטינים", שאינם עם ומעולם, בכל ההיסטוריה האנושית, לא שלטו בו.
בוודאי שלא למצרים או לירדן, שהחזיקו בו בשלטון כיבוש בלתי חוקי בשנים 1949-1967.
לפי החלטת האו"ם, כל שטחה של ארץ ישראל המערבית שייך למדינה היהודית - היינו, למדינת ישראל.

והמוסרניות המזוייפת שלך היא פשוט מגוחכת. מדוע אזרחי האוייב נהנים מחסינות, בעוד האזרחים שלנו הם מטרות לגיטימיות? אם החמאס מפציץ את שדרות, אין כל סיבה שבעזה יסתובבו האזרחים בביטחון ובשלווה.

ויליאם ראלף אינג'

ישן 16-01-2008, 10:34

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "השטח לא שייך לנו?"

החלטת האו"ם אומרת, מה? סליחה?
החלטת האו"ם אומרת שישראל צריכה לצאת מכל השטח שנכבש ב1967, החלטה שקיימת כבר עשורים רבים. איזו החלטה בדיוק אומרת ששטחי הגדה שייכים למדינה היהודית? תחדש לי, לא שמעתי על זה מעולם.

החלטת האו"ם 242 מה22 בנובמבר 1967

ציטוט:
The Security Council,

Expressing its continuing concern with the grave situation in the Middle East,

Emphasizing the inadmissibility of the acquisition of territory by war and the need to work for a just and lasting peace in which every State in the area can live in security,

Emphasizing further that all Member States in their acceptance of the Charter of the United Nations have undertaken a commitment to act in accordance with Article 2 of the Charter,

1. Affirms that the fulfillment of Charter principles requires the establishment of a just and lasting peace in the Middle East which should include the application of both the following principles: (i) Withdrawal of Israel armed forces from territories occupied in the recent conflict; (ii) Termination of all claims or states of belligerency and respect for and acknowledgement of the sovereignty, territorial integrity and political independence of every State in the area and their right to live in peace within secure and recognized boundaries free from threats or acts of force; 2. Affirms further the necessity (a) For guaranteeing freedom of navigation through international waterways in the area; (b) For achieving a just settlement of the refugee problem; (c) For guaranteeing the territorial inviolability and political independence of every State in the area, through measures including the establishment of demilitarized zones; 3. Requests the Secretary-General to designate a Special Representative to proceed to the Middle East to establish and maintain contacts with the States concerned in order to promote agreement and assist efforts to achieve a peaceful and accepted settlement in accordance with the provisions and principles in this resolution; 4. Requests the Secretary-General to report to the Security Council on the progress of the efforts of the Special Representative as soon as possible.

רזולוצית האו"ם מהפסקת האש לאחר מלחמת יום כיפור

ציטוט:
The Security Council 1. Calls upon all parties to the present fighting to cease all firing and terminate all military activity immediately, no later than 12 hours after the moment of the adoption of this decision, in the positions they now occupy; 2. Calls upon the parties concerned to start immediately after the cease-fire the implementation of Security Council Resolution 242 (1967) in all of its parts; 3. Decides that, immediately and concurrently with the cease-fire, negotiations shall start between the parties concerned under appropriate auspices aimed at establishing a just and durable peace in the Middle East. [4]

המוסריות שלי ממש לא מזוייפת, סליחה.
אזרחי האוייב נהנים מחסינות מכיוון שאם אנחנו נהפוך להיות כמוהם, ונפגע באזרחים, אנחנו לא נהיה טובים מהם. אנחנו נהיה טרוריסטים בדיוק כמוהם, בכל המובנים של המילה.
פגיעה באוכלוסיות חפות מפשע, שאינן חמושות, מתוך כוונה לפגוע בהן, היא אקט טרוריסטי.

ברגע שמדינת ישראל תהפוך להיות גוף המחקה טרוריסטים בדרכי הפעולה, אפשר לסגור את הבסטה ולעבור למקום אחר, מבחינתי לפחות. לא אחיה דקה נוספת במדינה שהחליטה לוותר ולקחת את הדרך הקלה בהרג של חפים מפשע שכל פשעם היה להוולד במקום הלא נכון בזמן הלא נכון.
מי נראה לך ייתמוך בנו לאחר מחיקת שכונה או שתיים בעזה? אתה חושב שמישהו בכלל ישים עלינו? אנחנו נהיה פה לבד, ואז לאט לאט כל האיזור יתחיל להתעורר ויבין מה עשינו פה, ולפני שהבנו מה קורה תפתח מלחמה, שיכולה לגרור את כל האיזור למלחמה כללית.

אתה באמת חושב שזה תסריט כל כך דמיוני ולא הגיוני?
ישן 16-01-2008, 10:58
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
מצטער לבשר לך, אבל החלטת האו"ם ב-מ-פ-ו-ר-ש לא אומרת שצריך לצאת מכל השטחים
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "החלטת האו"ם אומרת, מה?..."

היא אומרת שצריך לצאת מ"שטחים שנכבשו ב67", ואם היית קורא את מה שאתה-עצמך הדגשת, היית שם לב לכך שאין ה' הידיעה ("the").
מעבר לכך, אני מצטער לבשר לך, אבל הקשר בין עם ישראל ל"שטחים הכבושים" החל אי אלו
אלפי שנים לפני הקמת האו"ם, ויימשך הרבה אחרי פירוקו של הגוף חסר הערך הזה. הקשר בין
עם ישראל לשטחים הכבושים, הוא הסיבה לכך שאתה גר בת"א. אנשים לא באו מאירופה/אסיה/אפריקה
לא"י במאות ה19 וה20, בגלל שנראה להם סבבה לבנות בית לאומי במדבר, אגב מלחמה
בלתי פוסקת. הקשר בין העם היהודי לא"י, קיים כך וכך אלפי שנים, והוא העילה להקמת המדינה
הזו. מי שלא רואה זכות ליהודים לגור בבית אל, בטח לא יכול לדבר על זכות לגור בת"א.

המוסריות שאתה מתהדר בה, היא זיוף למהדרי-מהדרין, שכן מרגע שהצד השני משתמש באזרחים
כמגן, ואתה נמנע מלפגוע במחבליו מסיבה זו - אתה בעצם נותן חסינות למחבלי הצד השני להמשיך
ולפעול - ותוצאות פעילותם היא שאזרחים פ-ה ימותו.
אי אפשר לרקוד על שתי החתונות: מי שנמנע בפגיעה במחבלים שמסתתרים מאחורי אזרחים,
ח-י-י-ב ל-ד-ע-ת שכתוצאה מכך, יוכלו המחבלים להמשיך לפעול.

הקיבעה המוזרה ש"איש לא יתמוך בנו אחרי שנמחק שכונה בעזה", היא תופעה מוזרה למדי,
בהתחשב בכך שבשנייה זו, בה אנחנו עומדים וחוטפים מדי יום (שדרות), רוב העולם, למעט ארה"ב,
עומד ומצפה מאיתנו לעמוד ולהבליג. מי שחושב עלינו להבליג, ורואה בכך סוג של מוסריות, ראוי
שיסתכל בראי, וינסה להרהר ביושר האם הוא לא חושב שלתושבי שדרות יש פחות זכות לחיות מאשר
לו-עצמו, או לפלסטיני שביתו הוא עמדת שיגור רקטות של חמא"ס...

באשר לאיומים בנוגע למלחמה כוללת: העולם הערבי אינו מוסרי יותר ממדינת ישראל, וכשם שישראל (למרבה הצער) לא מוכנה להפעיל כוח משמעותי בכדי להגן על אזרחיה, תנוח דעתך שגם
מדינות ערב לא יחלמו לרגע לצאת למלחמה למען הפלסטינים (שנמקים במחנות פליטים כבר 60
רק בגלל מדינות ערב). הנהגת מדינות ערב מאוד-מאוד רוצה בחורבן מדינת ישראל, אבל הם
עדיין חלשים מדי. אני יכול לנחם אותך בכך שברגע שיחשבו שהם חזקים מספיק ליזום מלחמה
כוללת, הם לא יצטרכו תירוצים, וגם לא חתיכת נייר חתומה ("הסכם שלום") לא תעכב אותם
אפילו לשנייה אחת - אלא דווקא תזרז אותם (ככה זה, כשאתה מחליש עצמך, אתה מפתה את
הצד השני לנסות לפגוע בך...).
ישן 16-01-2008, 11:13

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מצטער לבשר לך, אבל החלטת האו"ם ב-מ-פ-ו-ר-ש לא אומרת שצריך לצאת מכל השטחים"

ההחלטה אומרת
from territories occupied in the recent conflict

משטחים ( אין פה חובה של ה' הידיעה באנגלית ) שנכבשו במלחמת ששת הימים. אני לא רואה פה שמפורטים אלו שטחים ואלו לא, מה שאני מבין מזה זה השטחים שנכבשו במלחמת ששת הימים.

צה"ל פועל כרגע יפה מאוד, אתמול 19 מטרות נהרגו.
ויודע מה? אני אגיד לך את האמת.
אני לא חושב, ממש לא חושב, ששכונה שלמה בעזה צריכה להמחק מכיוון ששדרות חוטפת קסאמים! מצטער! אין פה שום קשר הקבלה בין הדברים!
נכון, רקטות נופלות, אנשים חיים בפחד, נפגעים אזרחים מפעם לפעם, ב7 שנים נהרגו 4 אזרחים ישראלים ( אם אני לא טועה ) מהקסאמים, אני כרגע נמצא בקיבוץ 4 ק"מ מעזה וגם אנחנו חטפנו קסאמים היום בבוקר.
אבל מפה ועד להרג של מאות אזרחים ( שלא משנה אם הם אזרחי האוייב או לא! ) ) הדרך עוד ארוכה!!!
איך אתה בכלל יכול לבוא ולהצדיק הרג של כל כך הרבה חפים מפשע כתגובה לרקטות האלו שנופלות פה?

אתה-לא-יכול. וזאת הסיבה שהחמאס גם לא עולה מדרגה, כדי שלא תהיה לנו הצדקה למעשים קשים יותר.

אי אפשר לבוא וסתם ככה להרוג אנשים שלא עשו לך שום דבר רע!
אם זה היה הפוך?! אתה היית נולד כפלסטינאי שגר בעזה, ויום אחד העימות שאין לך כל קשר אליו היה מביא למחיקת השכונה שלך ביחד איתך. מה מה לעזאזל!? לאן הגענו!? אתם מקשיבים לעצמכם?!
איזה בן אדם אתה שבכלל יכול לחשוב ככה?! משפחות, ילדים, זקנים, א-ז-ר-ח-י-ם כמוני וכמוך.

איך איך אתה יכול להצדיק כזאת פעולה אני פשוט לא מבין, זה פשוט חולה.
ישן 16-01-2008, 11:32
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אתה רשאי להבין ככל העולה על רוחך - אבל החלטה 242 אומרת משהו מאוד פשוט:
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "ההחלטה אומרת [b] from..."

היא קוראת לנסיגה מ"שטחים שנכבשו במלחמה האחרונה". היא ל-א קוראת לנסיגה מ-ה-שטחים
שנכבשו במלחמה האחרונה, וזה, אגב, ההבדל בין הגירסא בתרגום הבריטי והצרפתי (הצרפתים
הכניסו שינוי הכולל ה' הידיעה לניסוח שלהם, והכעיסו אמוד את המנסח הבריטי של הנוסח שאותו
הבאת כאן, ושאותו הסברת באופן שגוי). לו היה ה' הידיעה, היה מקום לפרשנות שלך, שכאמור,
מקובלת אך ורק על הערבים - אלא שאפילו הם לא משתמשים בטקסט שהבאת, שכן גם הם
מבינים שהטקסט הזה, לא קורא לנסיגה ישראלית מלאה...

ההגדרות שלך ל"פועל יפה מאוד", יכולות לבוא רק מצד מי שחי במרכז הארץ, וחושב ששדרות זה
איפשהו בג'האנם...
אני לא סופר הרוגים בצד השני כהוכחה ל"יופיה של פעילות צה"ל". אם אפשר להשיג שקט בלי
שיהיו להם הרוגים בכלל - זה עדיף. מכיוון שהדבר לא אפשרי, צריך לעשות כ-ל מ-ה ש-נ-ד-ר-ש
בכדי שההרוגים יהיו שם, ולא כאן. אסור לפגוע בכוונה באזרחים - אבל אזרח שביתו הוא מתקן
שיגור, או שביתו הוא מחסה למחבלים, שלא יתפלא שהבית עולה בסערה השמימה. מי שמתנגד
לפגיעה ב"אזרח" מסוג כזה, בעצם תומך בפגיעה באזרחים שיורים עליהם, מתוך בית זה (כן,
אני שוב מתכוון לשדרות...).
שדרות חטפה יותר מחמישים רקטות מאז אתמול בבוקר. אם לדעתך זה נתון מתקבל על הדעת,
אז המוסר הנפלא שבו אתה מתהדר, כנראה שלא כולל יהודים מעיירות פיתוח (אל תרגיש רע - רוב
המוסריים המקצועיים מהשמאל מצליחים לחוש כאב רב על כל משפחה של מחבל שנפגעה כשהיא
מגינה עליו, אבל חשים אפאתיות מוחלטת לגורלם של ילדים בשדרות. אתה בחברה טובה...).

כדי שנוכל לטעון שצה"ל פועל טוב, עליו להביא להפסקת הירי על שדרות. אני לא יודע אם החרבת
שכונה בעזה תעשה זאת, או שהפסקת אספקת חשמל תעשה זאת, או שהשתלטות מלאה על
השטח הפלסטיני תעשה זאת - מה שבטוח זה שכדי שתוכל להגיד שצבא ההגנה לישראל אכן
"פועל יפה" עליו להגן על ישראל - כן, גם שדרות זה ישראל, אפילו אם מהקיבוץ שלך (שאין מצב שהוא 4 ק"מ מעזה, אלא א-ו-ל-י 4 ק"מ מגבול הרצועה - וגם אז הוא חוטף שבריר של מה ששדרות חוטפת...) היא נראית וחסרת חשיבות כזאת...

אתה אולי חושב שזה מוסרי להעדיף חיים של פלסטינים על פני חייהם של ישראלים, אבל האמת
היא שזה אנטי-מוסרי בעליל. אנחנו לא חיים על הירח - אנחנו חלק מהמלחמה הזו, ומי שמסרב
להעדיף את העם שלו על פני הצד השני, הרי שבפועל הוא בצד השני (כיוון שאצלם לא קיימים
צדיקים מהצד שלך - ה"מתונים" שבהם הגדירו את פעולת צה"ל אתמול כ"טבח"...).

אני מודע לכך שאתה מתקשה להבין איך אפשר להצדיק פעולה שתגן על תושבי שדרות, אבל
בוא נזכור מהן העמדות הבסיסיות שלך: מאחר שכבר בעבר כבת שאין לנו בעצם זכות לחיות בכל
נקודה בארץ הזו (הסברת שב1880 אנחנו "נחתנו על הערבים"), וטענת ש"נקבל את תמיכת
האו"ם כאשר נחזיר הכל" (מעבר לכך, שאתה מייחס לאו"ם כוחות קסמים דמיוניים, הרי שאתה
מתעלם מהעובדה שאף נסיגה שלנו לא הביאה לנו תמיכה בינ"ל, והמקומות שמהם יורים עלינו,
הם תמיד המומות שאותם "החזרנו"...) כאשר 3 שורות קודם בעצם טענת שהכל זה ה-כ-ל...
בקיצור, נורא נלעג שאתה מהין להטיף מוסר לגבי תמיכה שהרג אזרחים, כאשר כל הטקסט שלך
בעצם הוא תמיכה בטרור הפלסטיני - ובלבד שהוא מכוון נגד אנשים שלא אכפת לך מהם (שדרות,
כבר אמרתי?...).

נ.ב.
ציינת שאתה בקיבוץ ליד הרצועה - מכיר את הקומיקס "קורמורן" שיצא בקיבוץ נירים? גם הם
שוחרי שלום מופלאים...
ישן 16-01-2008, 12:52

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אתה רשאי להבין ככל העולה על רוחך - אבל החלטה 242 אומרת משהו מאוד פשוט:"

ציטוט:
היא קוראת לנסיגה מ"שטחים שנכבשו במלחמה האחרונה". היא ל-א קוראת לנסיגה מ-ה-שטחים
שנכבשו במלחמה האחרונה, וזה, אגב, ההבדל בין הגירסא בתרגום הבריטי והצרפתי (הצרפתים
הכניסו שינוי הכולל ה' הידיעה לניסוח שלהם, והכעיסו אמוד את המנסח הבריטי של הנוסח שאותו
הבאת כאן, ושאותו הסברת באופן שגוי). לו היה ה' הידיעה, היה מקום לפרשנות שלך, שכאמור,
מקובלת אך ורק על הערבים - אלא שאפילו הם לא משתמשים בטקסט שהבאת, שכן גם הם
מבינים שהטקסט הזה, לא קורא לנסיגה ישראלית מלאה...

אני לא בקיא יותר מדי בהחלטות, אני רואה מה כתוב וזה מה שאני מבין ממנו. אני לא רואה סיבה למה שמועצת הבטחון תחליט שאנחנו צריכים להחזיר X Y שטחים, הרי כולם נכבשו, וזה היה הרבה לפני הקסאמים.
ובעצם, אין זה משנה. אני רוצה הסכם, לא מעניין אותי אם זה על כל הגדה או על חצי או על רבע. מה שיסוכם זה טוב, כל עוד שני הצדדים מסכימים על כך וזה יביא לשלום.

ציטוט:
ההגדרות שלך ל"פועל יפה מאוד", יכולות לבוא רק מצד מי שחי במרכז הארץ, וחושב ששדרות זה
איפשהו בג'האנם...
אני לא סופר הרוגים בצד השני כהוכחה ל"יופיה של פעילות צה"ל". אם אפשר להשיג שקט בלי
שיהיו להם הרוגים בכלל - זה עדיף. מכיוון שהדבר לא אפשרי, צריך לעשות כ-ל מ-ה ש-נ-ד-ר-ש
בכדי שההרוגים יהיו שם, ולא כאן. אסור לפגוע בכוונה באזרחים - אבל אזרח שביתו הוא מתקן
שיגור, או שביתו הוא מחסה למחבלים, שלא יתפלא שהבית עולה בסערה השמימה. מי שמתנגד
לפגיעה ב"אזרח" מסוג כזה, בעצם תומך בפגיעה באזרחים שיורים עליהם, מתוך בית זה (כן,
אני שוב מתכוון לשדרות...).

אבל אי אפשר. ושקט גם לא יוסג אם נמחק שתיים ושלוש שכונות בעזה. נשיג את ההפך.
אני תומך לגמרי ( ואם הבנת הפוך, זאת לא הכוונה ) בהריסת בתים של מחבלים, מפעלים לייצור הכל, פה האזרחים הם לא פקטור בשבילי.
אני מדבר על פעולות כמו שהימין ( ולא הקיצוני, זה מה שמפחיד ) מציע, שהם מחיקת שכונות שלמות בעזה על אזרחיהם, ללא הבדל בין מחבל לאזרח. מה שהם מאמינים ייצור הרתעה ויפסיק את ירי הקסאמים. על זה אני מדבר כטירוף. לא על השמדת בתים של מחבלים, או בתים שהם מתקני שיגור, שאני תומך בפעולות אלו לגמרי.
צריך לעשות כ-ל מה שנדרש כדי שההורגים יהיו שם ולא כאן, כל עוד ההרוגים שם הם ההרוגים הנכונים, ולא אזרחים.

ואני ממש לא מתנגד לפגיע ב"אזרח" מסוג כזה, פשוט לא הבנת אותי נכון. כל בית שמשמש לאיזשהי פעילות שתומכת ישירות או בעקיפין לפעילות נגד ישראל צריך להיות מטרה, בלי שום הבדל. בזה אני תומך ותמיד תמכתי.
ציטוט:
שדרות חטפה יותר מחמישים רקטות מאז אתמול בבוקר. אם לדעתך זה נתון מתקבל על הדעת,
אז המוסר הנפלא שבו אתה מתהדר, כנראה שלא כולל יהודים מעיירות פיתוח (אל תרגיש רע - רוב
המוסריים המקצועיים מהשמאל מצליחים לחוש כאב רב על כל משפחה של מחבל שנפגעה כשהיא
מגינה עליו, אבל חשים אפאתיות מוחלטת לגורלם של ילדים בשדרות. אתה בחברה טובה...).

זה ממש לא מתקבל על הדעת, אבל מה אתה רוצה שצה"ל יעשה? ימחק אזרחים תמימים של האוייב כתגובה? אני ממש לא חש שום כאב על משפחה של מחבל שנפגעה. משפחה של מחבל היא אומנם לא מטרה לחיסול, אבל ביתה כן. ושלא תבין לא נכון, כואב לי מאוד על תושבי שדרות, אבל בפרופורציות.

ציטוט:
כדי שנוכל לטעון שצה"ל פועל טוב, עליו להביא להפסקת הירי על שדרות. אני לא יודע אם החרבת
שכונה בעזה תעשה זאת, או שהפסקת אספקת חשמל תעשה זאת, או שהשתלטות מלאה על
השטח הפלסטיני תעשה זאת - מה שבטוח זה שכדי שתוכל להגיד שצבא ההגנה לישראל אכן
"פועל יפה" עליו להגן על ישראל - כן, גם שדרות זה ישראל, אפילו אם מהקיבוץ שלך (שאין מצב שהוא 4 ק"מ מעזה, אלא א-ו-ל-י 4 ק"מ מגבול הרצועה - וגם אז הוא חוטף שבריר של מה ששדרות חוטפת...) היא נראית וחסרת חשיבות כזאת...

לצה"ל אין את היכולת להביא להפסקת הירי על שדרות ללא פעולה נרחבת שיכולה להביא לנזק גדול הרבה יותר מהקסאמים שאנחנו חווים כיום. כמו איחוד החמאס והפתח, שיכול לפגוע קשות בישראל, יעלה לנו בחיילים, בהרבה כסף, ואולי גם כל המאמצים האחרונים שעשינו לשלום. והכל כדי לעצור את הקסאמים. אז שוב, צריך פרופורציות. זאת המציאות שבה אנחנו חיים.

אני בתור אזרח ישראלי שגר רוב הזמן שלי בעוטף עזה ( התכוונתי 4 ק"מ מהגדר.. ), מבין שאנחנו חיים במלחמה, ופשוט מקווה לטוב. אני סומך על צה"ל ועל השיקולים לכל פעולה, ושעושים את המירב כדי לעצור את הקסאמים.
אבל אני לא חושב שלעלות מדרגה כרגע זה חכם, פשוט מכיוון שהסיכוי שזה יזיק גדול יותר מהסיכוי שזה יועיל. ואני מאמין שיבואו הימין לאחר מכן שאנחנו נתגעגע לקסאמים בשדרות, שהיו חתיכת עוגה לעומת מה שיבוא אחר כך.

ציטוט:
אתה אולי חושב שזה מוסרי להעדיף חיים של פלסטינים על פני חייהם של ישראלים, אבל האמת
היא שזה אנטי-מוסרי בעליל. אנחנו לא חיים על הירח - אנחנו חלק מהמלחמה הזו, ומי שמסרב
להעדיף את העם שלו על פני הצד השני, הרי שבפועל הוא בצד השני (כיוון שאצלם לא קיימים
צדיקים מהצד שלך - ה"מתונים" שבהם הגדירו את פעולת צה"ל אתמול כ"טבח"...).

ממש אבל ממש לא. אני לא מעדיף אף פלסטינאי על אף ישראלי, בשום מצב בשום מקום.
אבל אנחנו לא יכולים לבוא ולחסל אזרחים פלסטינאים ללא הבחנה כדי להשיג הרתעה. אזרחים הם לא אופציה! ואני לא מדבר על בתי מחבלים ואזורי שיגור שליד אזרחים, אני מדבר על פגיעה מכוונת באזרחים כמו שהימין קורא לה ( " רקטה על שדרות טיל על עזה " ), שאני חושב שזה חולה.

ציטוט:
אני מודע לכך שאתה מתקשה להבין איך אפשר להצדיק פעולה שתגן על תושבי שדרות, אבל
בוא נזכור מהן העמדות הבסיסיות שלך: מאחר שכבר בעבר כבת שאין לנו בעצם זכות לחיות בכל
נקודה בארץ הזו (הסברת שב1880 אנחנו "נחתנו על הערבים"), וטענת ש"נקבל את תמיכת
האו"ם כאשר נחזיר הכל" (מעבר לכך, שאתה מייחס לאו"ם כוחות קסמים דמיוניים, הרי שאתה
מתעלם מהעובדה שאף נסיגה שלנו לא הביאה לנו תמיכה בינ"ל, והמקומות שמהם יורים עלינו,
הם תמיד המומות שאותם "החזרנו"...) כאשר 3 שורות קודם בעצם טענת שהכל זה ה-כ-ל...
בקיצור, נורא נלעג שאתה מהין להטיף מוסר לגבי תמיכה שהרג אזרחים, כאשר כל הטקסט שלך
בעצם הוא תמיכה בטרור הפלסטיני - ובלבד שהוא מכוון נגד אנשים שלא אכפת לך מהם (שדרות,
כבר אמרתי?...).

סליחה, אני לא אמרתי שאין לנו זכות לחיות בכל מקום, אני אמרתי שאין לנו זכות לחיות בשטחים כבושים שלא שייכים לנו, וצריך להגיע להסכם עם הצד השני כדי שהשטחים הללו יהיו מסודרים, ולא משנה לי מה הם.
אם כדי שיהיה שלום צריך להחזיר הכל, קדימה, בסדר גמור מבחינתי - אם זה מה שיביא לשלום אמתי ויהיה הסכם חתום, שלאחר מכן במידה ולא יתקיים, יהיה אפשר להכנס בהם מבחינתי בכל הכח, בכל מתארי החלומות של הימין. אבל אולי גם נשיג שקט אמתי בפעם הראשונה מאז 1948.

ציטוט:
נ.ב.
ציינת שאתה בקיבוץ ליד הרצועה - מכיר את הקומיקס "קורמורן" שיצא בקיבוץ נירים? גם הם
שוחרי שלום מופלאים..]

קורמורן הוא עיתון חולני, שאני במקרה גם יודע מי כותב חלק מהמאמרים שם, אין לחבר'ה האלה שום מושג על מה הם מדברים, פשוט חבורה של מטומטמים.
ואם היו לך הסתיגויות - אני נגד כל דבר שכתוב בעיתון נגד צה"ל.
צה"ל הוא מוסד קדוש מבחינתי, ואני תומך בו בכל פעולה שהוא עושה.
ישן 16-01-2008, 13:48
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "[QUOTE]היא קוראת לנסיגה..."

ציטוט:
אני לא בקיא יותר מדי בהחלטות, אני רואה מה כתוב וזה מה שאני מבין ממנו. אני לא רואה סיבה למה שמועצת הבטחון תחליט שאנחנו צריכים להחזיר X Y שטחים, הרי כולם נכבשו, וזה היה הרבה לפני הקסאמים.
ובעצם, אין זה משנה. אני רוצה הסכם, לא מעניין אותי אם זה על כל הגדה או על חצי או על רבע. מה שיסוכם זה טוב, כל עוד שני הצדדים מסכימים על כך וזה יביא לשלום.

אכן אינך בקיא בהחלטה, אבל האמת היא שהבנת נקרא פשוטה הייתה מביאה לאותה מסקנה:
מרגע שאין ה' הידיעה, הרי שאין כוונה לנסיגה מוחלטת. מאחר ששאלת מדוע להם להחליט על כך
שאיננו חייבים לסגת מהכל (אגב, קביעתך ש"הכל כבוש", אינה משמעותית, שכן בין כה כבר
הגדרת בעבר את ה-כ-ל, ככבוש, ולמה לסגת רק מרמאללה אם אפשר לסגת גם מיפו?...), הרי
שעל כך הם עונים בעצמם בקביעה שישראל זכאית לגבולות בטוחים. ובכן, מסתבר שקווי 67' אינם
בטוחים (שאל את תושבי שדרות...).
אני שמח שאתה חושב שאפשר להגיע להסכמה שלא תופר שתי דקות אח"כ ע"י הפלסטינים,
אבל האמת היא שהם לא רוצים בשלום, ואין להם סיבה לרצות בו, כאשר חבר'ה כמוך בעצם
מסבירים שמגיע להם לקבל הכל. למה שיוותרו? יש להם מליוני פליטים ברצועת עזה, במחנות
באיוש, בלבנון, בסוריה ובירדן - והבית עבורם אינו "הפסקת כיבוש 67'", אלא ביטול ישראל
וחזרה לבית. כרגע הם יחתמו על מאה הסכמים, יקבלו מה שאפשר - וכלום לא ימנע מהם לבקש
עוד. ויודע מה? כשהם יבקשו עוד, אתה תסביר שהם צודקים...

ציטוט:
אבל אי אפשר. ושקט גם לא יוסג אם נמחק שתיים ושלוש שכונות בעזה. נשיג את ההפך.
אני תומך לגמרי ( ואם הבנת הפוך, זאת לא הכוונה ) בהריסת בתים של מחבלים, מפעלים לייצור הכל, פה האזרחים הם לא פקטור בשבילי.
אני מדבר על פעולות כמו שהימין ( ולא הקיצוני, זה מה שמפחיד ) מציע, שהם מחיקת שכונות שלמות בעזה על אזרחיהם, ללא הבדל בין מחבל לאזרח. מה שהם מאמינים ייצור הרתעה ויפסיק את ירי הקסאמים. על זה אני מדבר כטירוף. לא על השמדת בתים של מחבלים, או בתים שהם מתקני שיגור, שאני תומך בפעולות אלו לגמרי.
צריך לעשות כ-ל מה שנדרש כדי שההורגים יהיו שם ולא כאן, כל עוד ההרוגים שם הם ההרוגים הנכונים, ולא אזרחים.

ואני ממש לא מתנגד לפגיע ב"אזרח" מסוג כזה, פשוט לא הבנת אותי נכון. כל בית שמשמש לאיזשהי פעילות שתומכת ישירות או בעקיפין לפעילות נגד ישראל צריך להיות מטרה, בלי שום הבדל. בזה אני תומך ותמיד תמכתי.

אני נגד הריסת שכונות בשביל הכיף. אני בעד הפסקת הירי על שדרות - ולשם כך צריך לעשות
כל מה שנדרש, נקודה. אני לא חושב שהרג אזרחים לשם הרג הוא דבר שיש לעשות, ואני מפקפק
בכך שיש הרבה שחושבים שזה דבר טוב (למעט הפלסטינים, שאתה כ"כ להוט להגן עליהם...).
אני כן חושב שבטחון אזרחינו קודם לבטחון אזרחיהם, ועל כן לא צריך להיות עדינים במחיקת כל
שטח שמהווה מרחב לשיגור רקטות על אזרחי ישראל. פלסטינים צריכים לדעת שכל מה שנמצא
ברדיוס של 200 מ' ממתקן לשיגור רקטות - יהפוך למכתש. ביום שיבינו שכל רכושם עלי אדמות
יאבד בעקבות שיגור רקטות מסביבתם המיידית, הם יהיו פחות נחמדים לחוליות השיגור...

ציטוט:
זה ממש לא מתקבל על הדעת, אבל מה אתה רוצה שצה"ל יעשה? ימחק אזרחים תמימים של האוייב כתגובה? אני ממש לא חש שום כאב על משפחה של מחבל שנפגעה. משפחה של מחבל היא אומנם לא מטרה לחיסול, אבל ביתה כן. ושלא תבין לא נכון, כואב לי מאוד על תושבי שדרות, אבל בפרופורציות.

"אבל בפרופורציות"?!? ובכן, לי לא כואב על תושבי שדרות "בפרופורציות". אין כזה דבר
"פרופורציות", כאשר עיר שלמה היא מטווח במשך שנים, ואין מדינה בעולם שהייתה מאפשרת
למצב כזה להתקיים - גם לא המדינות שאתה מעריץ באירופה...

ציטוט:
לצה"ל אין את היכולת להביא להפסקת הירי על שדרות ללא פעולה נרחבת שיכולה להביא לנזק גדול הרבה יותר מהקסאמים שאנחנו חווים כיום. כמו איחוד החמאס והפתח, שיכול לפגוע קשות בישראל, יעלה לנו בחיילים, בהרבה כסף, ואולי גם כל המאמצים האחרונים שעשינו לשלום. והכל כדי לעצור את הקסאמים. אז שוב, צריך פרופורציות. זאת המציאות שבה אנחנו חיים.

אני אגלה לך סוד לא כמוס בכלל: לצה"ל יש יכולת להפסיק את יריר הרקטות מהיום למחר. השאלה
היחידה היא כמה פלסטינים ייהרגו בתהליך הזה. אין שם שום כוח שיכול למנוע מצה"ל להפוך
את ירי הרקטות לדבר בלתי נסבל מבחינת הפלסטינים. הסיבה היחידה לכך שזה לא נעשה, היא
בגלל שיש אנשים מסוגך שמוכנים לראות את סבלם "בפרופורציות" של תושבי שדרות.
איחוד פת"ח וחמא"ס לא יכול לפגוע בישראל, שכן פת"ח ברצועת עזה הוא אוויר - 1+0=1...
כדי לעצור את הקסאמים צריך לעשות כל מה שנדרש, וזה בדיוק תפקידה של הנהגה שפוייה.
ההנהגה שלנו מושחתת עד היסוד, ומכיוון שהיא נזקקת לתמיכתם של גורמים שמשתינים בקשת
על תושבי שדרות (אבל ב"פרופורציות"), הרי שהירי על שדרות לא מופסק.

ציטוט:
אני בתור אזרח ישראלי שגר רוב הזמן שלי בעוטף עזה ( התכוונתי 4 ק"מ מהגדר.. ), מבין שאנחנו חיים במלחמה, ופשוט מקווה לטוב. אני סומך על צה"ל ועל השיקולים לכל פעולה, ושעושים את המירב כדי לעצור את הקסאמים.
אבל אני לא חושב שלעלות מדרגה כרגע זה חכם, פשוט מכיוון שהסיכוי שזה יזיק גדול יותר מהסיכוי שזה יועיל. ואני מאמין שיבואו הימין לאחר מכן שאנחנו נתגעגע לקסאמים בשדרות, שהיו חתיכת עוגה לעומת מה שיבוא אחר כך.

יש "עוטף עזה" ויש "עוטף עזה". מצבה של שדרות גרוע בערך פי מליון ממצבם של קיבוצי
הסביבה ואין לאיש בעולם זכות לצפות ממנה לקבל בשלווה את אפס-המעשה (כן, הריגת כמה
מחבלים ליום, היא שום דבר, כאשר בצד השני יש 20-40 אלף מחבלים חמושים). לכתוב שצה"ל
עושה את המירב, זה אפילו לא מצחיק. צה"ל עומד מול אוייב ללא שריון, ללא חיל אוויר, ללא נשק
כבד - כך שאני מבטיח לך שאפשר לעשות ה-ר-ב-ה יותר (והיו עושים הרבה יותר, לולא היה
מדובר בעיירת פיתוח שלהנהגה לא אכפת מתושביה).
הקביעה שנתגעגע לקסאמים בשדרות, היא משעשעת במיוחד, כיוון שכל הירי מרצועת עזה,
החל רק אחרי אוסלו, וכאשר בוצעה הנסיגה והימין הזהיר שיירו משם רקטות - השמאל טען
שהימין מהלך אימים...
עד עכשיו הלקח היחיד שניתן ללמוד לגבי אזהרות השמאל מהסלמה - הוא שכאשר השמאל
מוסר נשק ושטח לאוייב, אכן יש הסלמה בשנים שבאות אח"כ. אני מוכן להסכים עימך שאם נמשיך
לסגת ולאפשר להם להתחמש - עוד נתגעגע לקסאמים...

ציטוט:
ממש אבל ממש לא. אני לא מעדיף אף פלסטינאי על אף ישראלי, בשום מצב בשום מקום.
אבל אנחנו לא יכולים לבוא ולחסל אזרחים פלסטינאים ללא הבחנה כדי להשיג הרתעה. אזרחים הם לא אופציה! ואני לא מדבר על בתי מחבלים ואזורי שיגור שליד אזרחים, אני מדבר על פגיעה מכוונת באזרחים כמו שהימין קורא לה ( " רקטה על שדרות טיל על עזה " ), שאני חושב שזה חולה.

ודאי שאתה מעדיף פלסטינים על ישראלים, אבל בפרופורציות (יש ישראלים שמהם כן אכפת לך -
אלא שעליהם לא יורים כרגע...).

ציטוט:
סליחה, אני לא אמרתי שאין לנו זכות לחיות בכל מקום, אני אמרתי שאין לנו זכות לחיות בשטחים כבושים שלא שייכים לנו, וצריך להגיע להסכם עם הצד השני כדי שהשטחים הללו יהיו מסודרים, ולא משנה לי מה הם.
אם כדי שיהיה שלום צריך להחזיר הכל, קדימה, בסדר גמור מבחינתי - אם זה מה שיביא לשלום אמתי ויהיה הסכם חתום, שלאחר מכן במידה ולא יתקיים, יהיה אפשר להכנס בהם מבחינתי בכל הכח, בכל מתארי החלומות של הימין. אבל אולי גם נשיג שקט אמתי בפעם הראשונה מאז 1948.

אתה לא יכול למכור כאן את הדמגוגיה על "נוכל להיכנס בהם בכל הכוח", באשכול בו אתה מתנגד
לתגובה מאסיבית על ירי משטח שיצאנו ממנו רק לפני שנתיים, ומאז לא מפסיקים לירות מתוכו.
לו היית מסכים לתגובה מאסיבית נגד עזה, היית יכול למכור את האגדה שתהיה מוכן להגיב
בעוצמה להפרות פלסטיניות. באשכול זה הוכחת בדיוק ההיפך - הם יפרו כל הסכם, ואתה תעמוד
ותתנגד לתגובה מאסיבית "ללא פרופורציות"...

ציטוט:
קורמורן הוא עיתון חולני, שאני במקרה גם יודע מי כותב חלק מהמאמרים שם, אין לחבר'ה האלה שום מושג על מה הם מדברים, פשוט חבורה של מטומטמים.
ואם היו לך הסתיגויות - אני נגד כל דבר שכתוב בעיתון נגד צה"ל.
צה"ל הוא מוסד קדוש מבחינתי, ואני תומך בו בכל פעולה שהוא עושה.

קורמורן אינו עיתון חולני. קורמורן הוא תוצר של חינוך של נערים נורמטיביים לחלוטין. רעיונות
מהסוג שהופיעו בעיתון הזה לא נופלים מהשמיים, אלא מחלחלים בשנים של דה-הומניזציה של
בני אדם אחרים. העיתון הזה לא תקף רק את צה"ל. לא יכולתי שלא לשים לב, שלא גינית את
העובדה שהעיתון הזה תיאר אורגזמה מירי בראשה של מתנחלת...
ישן 16-01-2008, 15:54

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "בהחלט עצוב. יש אנשים שצוהלים על פגיעה בפלסטינים, ויש שאדישים לפגיעה בתושבי שדרות..."

לתגובה למעלה אני אגיב מאוחר יותר, אין זמן כרגע.

פה אני יכול רק להגיד דבר אחד.

אתה לא יכול להשוות את סבלם את אנשי שדרות להרג של אזרחים.
תושבי שדרות סובלים. אמת. רצים למקלטים, חיים בפחד, חיים בסכנה. אבל הם לא מתים שם אחד אחד יום יום. זה לא המצב. אז כן. אני לוקח בפרופורציות.
אני לוקח בפרופורציות ירי מכוון על אזרחים שחיים בפחד שלא מעט מהם הם חברי, ואנשי הימין לוקחים בפרופורציות את מותם של שלושה אזרחים תמימים שכבר לא חיים לא בפחד יותר ולא בכלל. איך אתה משווה בכלל?!
הימנים לא מתייחסים לזה שהירי היה בשגגה! תסתכל בטוקבקים! ההפך! הם מברכים על כך! דורשים עוד! קוראים למדינה לפגוע בהם! אני צריך לצטט לך משם תגובות?!!?
א-ז-ר-ח-י-ם כמוני וכמוך שלא עשו רע לאף אחד! מגיע להם למות?!?!? מגיע להם להיות מטרות לטווח ימני כדי שתושבי שדרות לא יחיו בפחד?! כדי לספק את הצורך לאקשן והרג של הימנים בארץ ישראל?! לאזרח אחד פלסטינאי, חף-מכל-פשע, אזרח אחד, מגיע למות כדי שתושבי שדרות לא יפחדו יותר? כל עולם הוא עולם ומלואו! מי אנחנו בכלל שנקריב אזרחים חפים מכל פשע כדי שהאזרחים שלנו לא יחיו בפחד?! מי לעזאזל הפך אותנו לאלוהים שנקבע למי מגיע למות ולאיזו מטרה?! ועוד אנשים שהם לא חלק מהמאבק הזה בכלל!!! אני לא מדבר על מחבלים שבאים לפגוע בנו! אני מדבר על אזרחים ת-מ-י-מ-י-ם!!!!!!!!!!!! כמוני כמוך!!!!!! מי אנחנו בכלל?!?! אז יש לנו מטוסים וטנקים, אז אנחנו פתאום יכולים להחליט שהאזרחים שלנו שווים יותר משלהם? מכיוון שלהם היה מזל נאחס והם נולדו בעזה ולא במקום אחר?!
מי זה בכלל הימני הממוצע שיבוא ויגיד שהאזרחים שלנו שווים יותר משלהם?! מי עשה אותו אלוהים שיחליט?! למה הוא שווה יותר מאזרח אחר?!
בוא אני אגיד לך, אני לא חושב שאני שווה יותר מאף אחד מהם. לאף אזרח ת-מ-י-ם פלסטינאי לא מגיע למות כדי שגיא יחייה בשקט, לא מגיע! נקודה! אני אקבל קסאמים, אני ארד למקלטים, אני אחיה בסכנה. אני עדיין לא יריתי ברובה, לא הרגתי אף אחד, אני לא פושע, לא רצחתי ולא תמכתי באף ארגון טרור. אני, גיא. אני אזרח ישראלי בן 18 שעוד מעט מתגייס, ואני לא שווה יותר מאף אחד מהם. לא יותר מאחמד בן 3 וחצי מעזה ומנאוואל בת 19 מרפיח.

כולנו בני אדם, ולכולנו אותן זכויות אדם בסיסיות. שאם אני צריך להזכיר לך אותן, הראשונה היא הזכות לחיים ולבטחון.
כל עוד בן אדם לא עשה מעשה שלוקח לו זכויות אלו, כמו תמיכה בפועל או בעקיפין במותו של אדם תמים אחר, לאף אחד מאיתנו אין זכות לקחת לו את החיים. לא בשביל להשיג שקט ולא בשביל מטרה כזאת או אחרת.
אם כתוצאה מכך שנמנענו מלקחת חיי אזרחים אנחנו נשארים במלחמה, זה מה שצריך לקרות.
אני רוצה שלום, אני רוצה שקט, בדמיון שלי אני רואה את היום שבו יהיה אפשר לקצץ מתקציבי הבטחון ולהעביר לחינוך. אבל אני לא מוכן לקבל שקט בתמורה לחיים של אנשים תמימים אחרים, רק מכיוון שלהם לא היה מזל להוולד למדינה עם הטנקים והמטוסים.

נערך לאחרונה ע"י Guy.P.A בתאריך 16-01-2008 בשעה 16:05.
ישן 16-01-2008, 16:09
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

מסתבר שבעיניך זה בסדר לירות על אזרחים, כל זמן שאתה מפספס...
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "לתגובה למעלה אני אגיב מאוחר..."

ובכן, אני אסביר לאט, בכדי שלא יהיו טעויות: העובדה שעד עתה "רק" 12 איש בשדרות נהרגו, היא
מזל עיוור, שאדם מוסרי (כפי שאתה מתיימר להיות) לא צריך לראות כסיבה טובה להבלגה.
יש לשמוח על כך שעד עתה היה מזל, אלא שמזל נגמר, בסופו של דבר, וההסתברות מחייבת
שמתישהו יקרה אסון. אתה, כמובן, מעדיף לחכות עד אז, ובינתיים להגיב ב"פרופורציות".
מדינת ישראל מחוייבת לדאוג לתושבי שדרות לפני שהיא דואגת לשלומם של ערביי הרצועה, ואם
מניעת ירי על תושבי שדרות דורשת פגיעה מאסיבית ברצועת עזה, שבמסגרתה ייפגעו (בלית
ברירה) גם אזרחים ערביים - אז ישראלי מוסרי באמת, היה תומך בכך.
מדינת ישראל מחוייבת בדאגה לתושבי שדרות. אין לנו שום אחריות כלפי תושבי הרצועה, ואם הרצועה היא מקור ירי כלפי תושבי שדרות, אז תפקידה של המדינה הוא לנטרל איום זה. אתה, שלא
גר בשדרות, מוכן באצילות נפש, לעבור לסדר היום לכך שיורים עליהם ללא הפסק - ירי שהתגבר
ב600 אחוז בעקבות נסיגה שאתה תמכת בה.
אתה, שמסביר לנו כל הזמן למה צריך לסגת, לא מרגיש בושה לדרוש "פרופורציות" ממי שיורים
עליהם בעקבות נסיגה, מהסוג שאתה תומך בו. טיפת מוסר הייתה גורמת לך להיות הראשון שיזעק
על כך שמקום שצה"ל נסוג ממנו, ושמהווה בסיס ליציאה לפיגועים, צריך לשלם על כך ביוקר, אלא
שבעיניך הנסיגה היא העיקר, ומה שקורה אח"כ הוא רלוונטי, רק אם אלה שנפגעים, הם אנשים
שאכפת לך מהם (ולא, נניח, תושבים של שדרות...).
ישן 16-01-2008, 16:25

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מסתבר שבעיניך זה בסדר לירות על אזרחים, כל זמן שאתה מפספס..."

המקום, אכן צריך לשלם ביוקר, האחראים על כך, עם המקום ביחד.

האנשים התמימים, הם מבחינתי לא חלק מהמקום.

אם צה"ל כיוון לעבר חמושים, ופגע באזרחים, מה לעשות.
זאת מלחמה ואלו הם החיים, כל עוד המטרה של צה"ל היא לפגוע במחבלים ולא באזרחים.
וזוהי טעות ותו לא. טעויות קורות.

ההבדל בין זה לבין למחוק אזורים שלמים בעזה על תושביהם בכוונה תחילה מתוך מטרה לפגוע באזרחים לשם השגת מטרה, הוא של שמים וארץ.

אבל אני מבין שעל זה אנחנו נהיה חייבים להסכים על לא להסכים. שתי התפיסות פשוט שונות לחלוטין, ולא מחוסר הבנה, אלא פשוט על דרך ראייה שונה של החיים.

ואני אגיד לך עוד משהו, חבל מאוד שאתה מוסיף את המשפטים האלה שאתה מפרש מדברי בעצמך ( "רק אם אלה שנפגעים, הם אנשים שאכפת לך מהם שהם לא אנשי שדרות " ), כי זה הרי ממש לא המצב, ואין שום קשר בין כמה שאכפת לי מאנשי שדרות או לא.
אבל לא משנה כמה הם סובלים, להרוג אזרחים חפים מכל פשע לא פחות מתושבי שדרות, הוא לא הפתרון, וזוהי לא אופציה מבחינתי. כי ברגע שנעשה את זה, אנחנו לא טובים מהם.
להרוג חפים מפשע רק מכיוון ש " הם עשו את זה קודם " ו " לא הייתה יותר ברירה " " זה הפתרון היחידי ", תהפוך את מדינת ישראל ידידי, למדינת טרור.

אם הפתרון לא נמצא בדרכים קונבנציונאליות, אנחנו נמשיך לחפש עד שבתקווה שביום מן הימים הוא יימצא, בין אם זה בהסכם או בדרך אחרת.
לא נקריב חפים מפשע כדי שאנחנו נחייה בשקט. זה הבסיס של להיות בן אדם.
ישן 16-01-2008, 16:35
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

די מגוחך שאתה מתלונן על שאני מייחס לך דברים, בשעה שאתה עושה זאת לי, ועוד...
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "המקום, אכן צריך לשלם ביוקר,..."

מציין שמדובר בשתי תפיסות עולם שונות...
ובכן, היחיד מבין שנינו שמוכן לחיות בשקט עם פגיעה מכוונת בחפים מפשע, זה אתה, שמוכן להיות
אדיש לירי מכוון על תושבי שדרות.
אני נגד לחפש אזרחים פלסטינים ולירות בהם סתם כך, בשביל פריקת העצבים. אני בעד ביצוע כ-ל
מ-ה ש-נ-ד-ר-ש כדי שבשדרות ישנו בשקט. אתה חושב שזכותם של תושבי שדרות לחיות בשקט,
מוגבלת בכך, שכדי להשיג זאת, לא ייפגעו אזרחים פלסטיניים - ובכך הבהרת שאתה תומך במדינת
טרור (זה שהקמנו ב1994, וחיזקנו ב2005, אחרי ההתקפלות ועקירת 21 היישובים ברצועה...).

הבסיס של להיות בן אדם, זה להגן על האנשים שקרובים עליך. אני מבין שמישהו סיפר לך שהבעייה
של תושבי שדרות היא "נדודי שינה", ושמשום-מה הם לא מצליחים לישון, ומחפשים להאשים בכך
פלסטינים תמימים. המציאות המוזרה להחריד היא שלתושבי שדרות קשה לישון, כי יורים עליהם אלפי
רקטות מדי שנה, וזה קשה לישון, כאשר אתה פוחד שהגג יקרוס לך על הראש.
כדי שתושבי שדרות לא יצטרכו לחיות בפחד-מוות (מה שאתה מכנה ב"פרופורציונליות" מרשימה
בשם "לישון בשקט"), יש לעשות כל פעולה צבאית. מי שמתנגד לכך, אולי חושב שהוא אדם
מוסרי, אבל בפועל הוא לא יותר מתומך טרור.
ישן 16-01-2008, 21:38
צלמית המשתמש של הפטריוט

נתפסת ל-242...
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "החלטת האו"ם אומרת, מה?..."

ורק שכחת שהיא מולאה ככתבה וכלשונה - אך בל נקדים את המאוחר...

האו"ם, עם היווסדו, קיבל את מערכת המנדטים של חבר הלאומים כפי שהיא - וכתב המנדט שהוענק לבריטניה קובע במפורש שבארץ ישראל המערבית (וגם במזרחית, אגב, שנקרעה בניגוד לחוק ע"י הבריטים משאר חלקי המנדט - אבל זה כבר סיפור אחר) תוקם מדינה יהודית. האו"ם, כאמור, קיבל כתב מנדט זה כפי שהוא.
ב-1947, בעקבות פניית בריטניה, קיבלה העצרת הכללית של האו"ם המלצה בלתי-מחייבת לחלק את ארץ-ישראל המערבית לשתי מדינות - יהודית וערבית. היישוב היהודי קיבל את ההצעה, ערביי הארץ ומדינות ערב דחו אותה. למחרת החלה מלחמת העצמאות.
ב-15.5.1948 פלשו לשטח ארץ ישראל 4 צבאות ערביים + מיליציה לבנונית (קאוקג'י) במטרה מוצהרת למחות מעל פני האדמה את המדינה היהודית. בעשותם כך הפרו את החוק הבינלאומי - ולכן אף מדינה ערבית לא יכולה לטעון לבעלות ולו על ס"מ אחד משטחה של ארץ ישראל המערבית.
תוצאות הפלישה הערבית והמלחמה היו ביטולה המוחלט של החלטת החלוקה. האו"ם לא מחה על ביטול זה, ולכן קיבל ואישר אותו הלכה למעשה. השלטון המצרי ברצועת עזה והשלטון הירדני ביהודה ובשומרון היה שלטון כיבוש בלתי חוקי, שלא הוכר ע"י אך מדינה.
כיוצא מכך, עקב ביטולה של החלטת החלוקה, אנו חוזרים להחלטה המוקדמת יותר - כתב המנדט, הקובע במפורש שבארץ ישראל תוקם מדינה יהודית (בארץ ישראל כולה, אבל אני מוכן להתפשר על ארץ ישראל המערבית). ערביי הארץ, שזכו מן ההפקר לרגע בהכרה בינלאומית במדינה משלהם, איבדו כל זכות למדינה משלהם כשפעלו להכשלת החלטת החלוקה ולהשמדת מדינת ישראל - עבירה על החוק הבינלאומי, שלא לומר פשע מלחמה.
ועכשיו אנו מגיעים להחלטה 242 של מועצת הביטחון, הקובעת שישראל צריכה לסגת מ"שטחים כבושים" ולא מ"השטחים הכבושים" (אולי כדאי שתרענן את ידיעותיך בדקדוק אנגלי...). ההחלטה הזו מולאה ככתבה וכלשונה ביום שבו הסתיימה נסיגת כוחות צה"ל מחצי האי סיני.
ישראל נסוגה מ"שטחים שנכבשו", כפי שנכתב בהחלטה.
שטחי יהודה, שומרון ורצועת עזה, שהם חלק ממדינת ישראל, אינם שטחים כבושים, ורמת הגולן סופחה, ולכן גם היא חלק ממדינת ישראל.

אה, כן, ובכל ההודעה הזו לא התייחסתי בכלל לקשר ההיסטורי, בן 3500 השנה, שבין העם היהודי ובין ארצו, ארץ ישראל, קשר שאין עוד עם אחר בעולם היכול לטעון לקשר שכזה עם הארץ שלו, בטח שלא אותו "עם" פיקטיבי המתכנה "פלסטיני", שלא היה קיים בשום מקום בהיסטוריה לפני 1967...

ויליאם ראלף אינג'

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:00

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר