לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-01-2008, 16:23
  wiclick wiclick אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
קצונה

שלום!
כרגע אני סוגר חצי שנה בצבא כתותחן אוג07.
העניין הוא שאני ממש ממש מורעל ואם לא היה לי פרופיל 72 הייתי מנסה להגיע לתפקידים כמה שיותר קרביים (סיירות או גדודים רגילים של חי"ר). חיל התותחנים, למי שמכיר, ממש ממש לא מורכב ממורעלים. כל התבטאות של רעל מייד מושכת תגובות לועגות מאוד ממי שמסביב "חחחחח איזה מורעל" (אפילו ממפקדים). בחיל הזה כמעט כולם שבוזים בטירוף ובכלל כל מה שתותחנים עושים זה עבודה שחורה (שמירות סיורים) במקומות משעממים.....
בקיצור, למרות שתותחנים לא ממש עושים לי את זה, אם כבר תותחנים אז אני מעדיף להיות מפקד ולעלות לתפקיד כמה שיותר גבוהה כדי להתעסק בעניינים יותר מעניינים משל תותחן מן השורה, שאני די שונא. לכן אני הולך לצאת לקורס מפקדים בקרוב. לאחר מכן אני רוצה לצאת לקצינים. (אני אפילו מתכוון לא להיות מ"כ בפועל לפני יציאה לקצונה)

השאלה שלי היא האם כקצין יכולים לשים אותי בחיל אחר כמו נגיד שיריון? האם הם ישימו על זה שאני רוצה להיות קצין במקום אחר?

נערך לאחרונה ע"י wiclick בתאריך 28-01-2008 בשעה 16:25.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-01-2008, 16:37
  Rst Rst אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי wiclick שמתחילה ב "קצונה"

שלילי בזנטי אח שלו, אתה יוצא לקורס מפקדים של החיל ואחרי שהחיל השקיע עליך כל כך הרבה הוא לא יעביר אותך לחיל אחר....בנוסף יהיה לך ידע רחב מאוד בתותחנות לעומת שריון שאין לך מושג אפילו כמה שוקל טנק...אתה בתותחנים אז תישאר בתותחנים...אל תתבאס אחי מפקצים בוותיקות זה כבוד אחי אני אומר לך מנסיון.

לגבי קצין בחיל. דבר איתי בפרטי אני אסביר לך את ההשלכות.
בכלליות בתור בנאדם מורעל לא הייתי ממליץ לך לצאת לקצונה, תיהיה מפקצ טוב תהפוך להיות סמפלג שתופסים ממנו ותאמין לי תהנה מאוד מהשירות שלך...בנוסף התפקיד המבצעי של המפקצ לפי דעתי הרבה יותר מעניין...הוא מפקד של צוות ומפקד של תומת!! לעומת קצין שהוא מפקד של 3 צוותים, הנגיעה והקשר שלו לאנשי הצוות היא קטנה יותר.

בקיצור ...צא לקורס מפקדים תהנה תסיים ואז תחליט אם אתה רוצה קצונה או לא...(יהיו לך שם מספיק שיחות והרצאות שתבין בדיוק מה מחכה לך בבה"ד 1)

ד.א איזה גדוד אתה?

ישן 28-01-2008, 18:05
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי wiclick שמתחילה ב "קצונה"

אני חושב שזו ההזדמנות שלך להשפיע על חיילים בעתיד - שלא יהיו שבוזים.

בזמן שהתגייסתי לגבעתי, רמת המוטיבציה והרצון לשרת בקרבי בכלל היתה נמוכה מאוד - החכמה היא ליצור את הרצון וההזדהות אצל החיילים שלך לאורך זמן - התענוג הכי גדול שלי היה לראות בחור שהתקשה מאוד בהתחלה ולא רצה בכלל להיות בקרבי, הופך לקצין ולמ"פ...
תחשוב על זה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 28-01-2008, 23:16
  Rst Rst אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.04
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ctua שמתחילה ב "אתה יכול לבקש לצאת לקורס קמ"נים"

CTUA אני כן יודע...אשמח לשמוע מאיפה אתה יודע כל כך הרבה...

הפתרון שלך לצאת לקמנים וכו' הוא לא פיתרון טוב...הבחור רצה להיות קצין בשיריון לדוגמא...
תאמין לי שאני מבין טוב, במיוחד בחת"מ כי עברתי בכל החיל ואני מכיר את כל התפקידים בחיל בלי יוצא מן הכלל כימעט.
להיות קש"א זה נחמד והכל, אחלה תפקיד אופרטיבי אבל תפקיד עם הרבה פחות (לדעתי) השפעה. אין לך את החיילים שלך כמעט, אתה לא מפקד לוחם באמת....את קמב"ץ סיוע בחטיבה...קמב"ץ סיוע בחטיבה משמע לרוב תפקיד מנהלתי יותר, לא תפקיד בפלוגה(או במקרה שלנו סוללה) מבצעית.
להגיד שאתה יוצא מהחיל זה כימעט נכון...אבל אתה לא באמת הולך להיות מ"מ מבצעית ב401 או מ"מ בצנחנים. כמו שאמרתי אתה הולך להיות סוג של קמב"ץ סיוע חטיבתי - משמעו להיות המתאם בן החטיבה לארטילריה.(תפקיד מאוד חשוב אבל אני לא חושב שהוא מתאים לפותח האשכול לפי מה שהוא רשם).

לגבי קמ"ן. הדעה שלי היא לא לשלוח חיילים מורעלים(במיוחד בחילות כמו תותחנים שיריון הנדסה) להיות קמנים...אתה מורעל טוב מאוד תיהיה מפקד ותמשוך אחריך את חייליך, תגרום לאווירה טובה בצוות, תיהיה מפקד שאפשר לסמוך עליו בקרב!
בוא נחכה לתגובתו של פותח האשכול...

ישן 29-01-2008, 08:51
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ctua שמתחילה ב "אתה יכול לבקש לצאת לקורס קמ"נים"

בעבר לפחות הייתה עוד אופציה - קק"צ הדו"ם (קציני הדרכה ומטה) שאח"כ נקרא קק"צ הדו"פ (קציני הדרכה ופיקוד).

זו הייתה מין השלמת קצונה "כלל צה"לית" שנערכה במחנה סיירים, ונשלחו אליה כל מיני חבר'ה שסיימו קורס קצינים אגמ"י (משהו בין להב למעוז של היום) ובמקור הגיעו משריון, תותחנים, חי"ר או שהיו מכים של טירונות 02 יצאו לקצונה. הם נחשבו לקצינים די בלאי, ושובצו לאחר סיום הקורס כקציני חמ"ל, מ"מים בטירונות 02 אבל לפעמים אפילו התגלגלו לתפקידים מעניינים - אחד שהיה מט"ק בגדוד הסדיר שלי יצא לקורס קצינים, במקום לקק"ש בשיזפון הגיע לקורס הזה, ושובץ בסיומו בתפקיד של "מתאם שטחי אש בחיל האוויר" שכלל הרבה טיולי ג'יפים ותנאים די טובים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:13

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר