לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-02-2008, 08:47
  Bobbin Bobbin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "השיקול שלך נכון, אבל הוא לא..."

הנקודה שהבאת, לדעתי, היא קצת Reaching. אני לא בטוח שזה שיקול שמעניין כ"כ את סוני (במקרה הזה), גם בגלל שהצרכן הממוצע, כפי שהגדרת אותו, הוא צרכן ממוצע. הוא קונה מה שיש, בלי לחשוב יותר מדי אם הקנייה מושכלת או לא, אם הפורמט ייעלם או לא. יש בלו ריי, ואם לצרכן יש כסף, הוא קונה בלו ריי. אין אלטרנטיבה (בדיוק כמו עם DVD, ועובדה שכ-10 שנים לאחר צאת הפורמט, מחירי DVD נשארו דומים לאלו שהיו לו כמה שנים קודם, אם כי הם בהחלט הוזלו). להיפך - עכשיו כשהודיעו בגאון שהוא ניצח ב"מלחמה", אין הרבה סיכוי שהפורמט ייעלם, נכון?

בנוסף, נראה לי שהשיקולים של היצרנים הגדולים מתחשבים פחות בשיקוליו של הצרכן הממוצע (אולי כן ואולי לא), ויותר איפה מושקע הכסף שלו, בסופו של דבר. ומכיוון שהשיקולים הם יותר של נפח קנייה וכסף, הנקודה שתפוחים העלה כאן יותר רלוונטית לגבי אלה שקובעים את המחיר.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-02-2008, 12:00
  Rationalist Rationalist אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Bobbin שמתחילה ב "הנקודה שהבאת, לדעתי, היא קצת..."

אני מסכים שזו לא גישה טריוויאלית ומיידית, אבל ההשקפה הבאתיי היא בהחלט חלק מהשיקולים של כל פירמה. לקחתי בזמנו קורס מדליק בשם בננ"ה (בעיות נבחרות בניהול הפירמה) שנוגע בדיוק בנושאים כאלה ומנתח אותם מכל מיני זוויות מעניינות.

ראשית, בהחלט אפשרי שאחרי חיסול המתחרה (ולא סתם אחד - הראשי), השוק ייכנס לטלטלה ולחוסר בהירות. זה יכול לקרות בגלל אי-ודאות מצד הקונים (הצרכנים), בגלל נקמנות המתחרה (שמשקיע בהרס), בגלל אנליסטים (שצופים בעיות) ועוד.

שנית, האמריקאים הולכים לפעמים אחרי כמה מובילי-דעה, כמו בלוגיסטים, ואלה יכולים לחרוץ את גורלו של מוצר... גם כזה שייצא עם ידו על העליונה.

שלישית, בהעדר תחרות, נפח השוק עלול דווקא לקטון. קשה להסביר לבעלי-המניות מדוע אתה מפרסם ונלחם באגרסיוויות על כל לקוח, כשאין בעצם תחרות. אנשים שוכחים מקיום המוצר שלך.

רביעית, המוצר נמצא עדיין בשלב החדירה לשוק (מודל מחזור חיי המוצר, PLC), וההשקעות בו עדיין עצומות. ייתכן בהחלט שהוא ימשיך לגרום להפסדים (הושקע בו הון מבחינת מחקר ופיתוח, ייצור, שיווק, פרסום ועוד) עד שיחליטו להיפטר ממנו.

אני לא רוצה לשעמם אף אחד, אז אפסיק בשלב זה. הנקודה שלי היא לא שאין סיכוי שהמנצח יצליח. אני רק טוען שיש לחכות עוד קצת זמן... אם אתה קונה מכשיר, אז לא נורא. אבל אם אתה מתכנן
לפתוח ספריית השכרה ייעודית - חכה כמה חודשים.

אגב - אישית, אני עדיין בשלב ה-DVD. אין לי אפילו דיסק אחד משני הפורמטים, נגן מתאים או טלוויזיית HD שתלך איתם.
ישן 21-02-2008, 13:19
  Bobbin Bobbin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.07
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "אני מסכים שזו לא גישה..."

אני בדיוק בשלב שלך, ומסכים איתך לחלוטין. לבלו-ריי היתה השערוריה הקטנה ההיא לגבי תקנים מתקדמים יותר שלו (גרסה 1.1, 2.0), שרוב הנגנים היעודיים שלו (שאינם PS3) לא מסוגלים להשתדרג לדרישות אלה, ומה תגובת היצרנים? "כשאנשים קנו בלו-ריי בימיו הראשונים, הם ידעו בדיוק לאן הם נכנסים", מה שמביע זלזול עמוק בכספי הצרכן, אבל מצד שני יש בו מן האמת. וזו בדיוק הנקודה שלי: כל טכנולוגיה חדשה (כמו גם כל תוכנה חדשה מורכבת, כמו מע' הפעלה), עדיף להשרות אותה בשוק כמה חודשים, אפילו שנה, לפני שחושבים להשתדרג אליה. אז מגיעים אליה כשהיא בשלה יותר.

וכל זה, בלי לדבר כמובן על המחירים השערורייתיים בארץ של טלוויזיות FHD, נגנים מתאימים, רסיברים חדשים ושאר ציוד.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:57

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר