לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-02-2008, 14:53
  hge hge אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.07
עינויים מוסיקליים

עינויים מוסיקליים
מקור:http://cafe.themarker.com/view.php?t=319546

צבאות ושירותי מודיעין מגבירים את השימוש בצלילים צורמים או במוסיקה ככלי מרכזי בלוחמה פסיכולוגית. מאחר ומדינות רבות מגבילות בשנים האחרונות את השימוש בעינויים, גורמי ביטחון מאמצים צלילים צורמים (כמו צליל הטון), מוסיקה רועשת או מוסיקת טראנס שחוזרת על עצמה בלופ, ככלי חקירה נפוץ. האקונומיסט שמקדיש כתבה מעניינת לתופעה,
http://www.economist.com/world/inte...ory_id=10711614
מציין במיוחד את הצבא האמריקאי ואת שירותי הביטחון של ישראל.
ואם יותר לי, הנפגע המרכזי מהתופעה החדשה הוא כנראה בני ציפר, עורך מוסף "תרבות וספרות" של הארץ. בעבר פורסם כי חוקרי השב"כ נוהגים להקריא קטעים מתוך המוסף לאסירים ביטחוניים, כדי לשבור אותם בחקירות. עכשיו, עם המעבר לעינויים מוסיקליים, נראה שמספר קוראי המוסף צפוי לרדת בצורה דרסטית
"הסורים היו האויב הצהוב,האכזר. הסורים היו המלחמה על המים. הסורים רצו לייבש אותנו. הסורים היו תעלות הנ"ט העמוקות בגולן. הסורים היו קרבות הבלימה הנואשים של 7 בעמק הבכא. הסורים היו הבנזונה שהתגאה בטלוויזיה הסורית שהוא אכל כבד של חייל יהודי ביום כיפור. הסורים היו פשעי דמשק. הסורים היו הרעים. הם רצו להרוג אותנו. ואנחנו הרגנו אותם לפני שהם הספיקו."
מתוך "הלנה על הגג" מאת יורם יובל.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-02-2008, 18:12
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
יצויין, שכשנורייגה איש פנמה הסתתר לו באיזו שגרירות,
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hge שמתחילה ב "עינויים מוסיקליים"

האמריקאים הציבו רמקולים גדולים מחוץ לאותה שגרירות ושיגעו אותו עם מוזיקה נון-סטופ.
(סולן ג'טרו טאל, שחלק משיריה הושמעו לנורייגה, אמר באחת ההופעות משהו בסגנון 'לשמוע אותנו כל הלילה! אני לא מבין איך הוא לא נכנע מוקדם יותר')

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 20-02-2008, 01:39
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
בית השגריר היפני בפרו
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי op9090 שמתחילה ב "אני מנסה להזכר"

ב-14 בדצמבר 96 השתלטו 14 חברי מחתרת "טופאק אמארו" על בית השגריר היפני בלימה הבירה, במהלך מסיבת קוקטייל גדולה ויוקרתית. בין מאות החטופים נספרו המפכ"ל לשעבר ומפקד המשטרה המיוחדת, וכן פוליטיקאים, סלבריטיס, שגרירים זרים ואף אימו ואחותו של הנשיא אלברטו פוג'ימורי (ממוצא יפני).
מאחר והבניין היה בנוי בסטנדרטים גבוהים של אבטחה, פריצה אליו היתה בעייתית. חטוף ששוחרר במהלך המו"מ דיווח על מילכוד הפתחים הראשיים וכן חוטפים עם חגורות נפץ ונשק נ"ט.
עד תחילת פברואר נוהל המו"מ ע"י צוות אזרחי, ללא תוצאות. אז הוחלף הצוות ע"י צוות של כוחות הבטחון. זה השלב בו נעשה שימוש במוזיקה כגורם מערער ומטריד - ללא תוצאות.
באמצע פברואר פורסם בעיתונות על הכנות למבצע פריצה, מה שגרר הפסקה של המו"מ ע"י החוטפים. כתבה שפורסמה בעיתון מקומי ללא אישור צנזורה (אהממ...) אישרה שמנהרות נחפרות מתחת לרחוב - מה שגרר תגובה אלימה יותר של ירי באוויר ואיומים בהוצאה להורג של חטופים. בתגובה החל הצבא לשדר שוב מוזיקה וכן להניע ברחוב מחוץ למתחם טנקים ונגמ"שים שהעלו רעש רב.
במהלך חודש מרץ ואפריל התכוננו כוחות מקומיים לפריצה, כשהם מאומנים ע"י כוחות מיוחדים מארה"ב בריטניה וישראל (כך לפי העיתונות הזרה). ב-22 לאפריל פרצו 140 לוחמי יחידות מיוחדות מקומיות למתחם מתוך המנהרות ודרך שערי המתחם, חיסלו את החוטפים ושחררו את המתחם. המבצע זכה לסיקור תקשורתי נרחב וחיובי, אך לאחר שחלף זמן מה לאחר מכן הועלו טענות שונות על הוצאה להורג והתעללות בגופות החוטפים ע"י חיילי יחידת החילוץ. גופות החוטפים נקברו כולן בסתר, ללא פרסום מיקומי הקברים.

ישן 19-02-2008, 18:53
  Fox450 Fox450 אינו מחובר  
עוסק בהיסטוריה צבאית וגרמנית, ובתולדות הלוחמה האווירית

חבר מתאריך: 23.03.06
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "יצויין, שכשנורייגה איש פנמה הסתתר לו באיזו שגרירות,"

אכן, מאז הפלישה לפנמה מוסיקה רועשת מהווה כלי חשוב בל"פ האמריקאי ברמה הטקטית. גם בשתי מלחמות המפרץ האמריקאיות נעשה בכך שימוש נרחב.
ב-2005 הזדמנתי לתצוגה של אגד הל"פ של הכוחות המיוחדים ושאלתי את המש"ק שניצב שם באופן ספציפי על נושא זה. להפתעתי, התברר שאין תו"ל מיוחד מלבד זה שהמוסיקה צריכה להיות רועשת ושיש להשמיעה ללא הפסקה. את רשימת ההשמעה מניחים לחיילים להכין בעצמם והחייל הראה לי מספר דיסקים מרשימת ההשמעה הפרטית שלו. אני זוכר שהיו שם דיסקים של לימפ-ביזקית, סנופי-דוג ואמינם.
פרט משעשע הוא שאחד השירים שהשמיעו לנורייגה היה Welcome to the Jungle של Guns n' Roses.
ישן 19-02-2008, 21:26
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אמנם לא בדיוק אותו הדבר אבל אני אנצל את האשכול הזה כדי לשאול...."

נעלמה בפיתאומיות...

ב2005 היא כיכבה בהפגנות בבילעין, המתפרעים התלוננו שהרעש בלתי נסבל ואפילו שימוש באטמים לא עוזר.

ואז הייתה הפגנה אחת שהמערכת נכשלה בה, המתפרעים ציפו כבר ליפול על הריצפה, ופתאום הרעש היה מגוחך לפי טענתם. שבוע אחרי זה המערכת נעלמה (זה היה השבוע הראשון שסגרתי שבת בקו, פיספסתי את המערכת בידיוק בשבוע) ומאז לא שמענו עליה (תרתי משמע)

אם יחליטו להחזיר אותה אני בטוח שזה יופיע בכל העיתונים, סך הכל היא הוכיחה את עצמה כמאוד יעילה, וברגע שמכניסים אותה לשימוש המתפרעים רצים להתלונן בתקשורת.

ישן 20-02-2008, 23:15
  Gevaldic Man Gevaldic Man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.04
PsyOps
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hge שמתחילה ב "עינויים מוסיקליים"

אבא שלי שעשה מילואים לפני כ 20 שנים בחברון במתקן כליאה כמאבטח היה מספר לי איך כל היום היו משמיעים טייפ של אברהם פריד (מוזיקה חסידית) וגם קאנטרי אמריקית (אם הוא זכר נכון הוא אמר זה היה קני רוג'רס) והיה פשוט מטריף את העצורים/מתוחקרים...

יותר מאוחר יצא לי בשירות לראות מצבים דומים לדוגמא בחדר סמוך אלי היו כמו מתוחקרים והשמיעו להם מוזיקת רגאיי בערך 3 שעות ועם אני וחברי חשבנו שהראש נדפק תחשבו מה עבר על ג'וני שיושב ממש ליד הדיסק... עם שמעתי בוב מארלי או ראיתי מישהו שאנטי נכנסתי לאטרף עוד שבועיים בערך..

יצא לי לראות כמה אצמעי ל"פ בשירות כמה יחידות בודדות אך זה היה יותר ניסויי מאשר מבצעי.
דובר כאן על ענין יחיודת ל"פ בדויזיות אמקריאיות- אני לא חושב לרגע שאנחנו נכנס לדיון על האם יש או אין לנו ידיחות כאלו באוגדות/פיקודים אך האם יש למישהו מידע על שימוש ביחודת ואמצעים אלו בעבר במלחמות ומערכות?

ישן 20-02-2008, 23:40
  Gevaldic Man Gevaldic Man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.04
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "בזיוני עד לא קיים"

מהגופים שאני מכיר שלא נמנה בקבוצה מאוד מאוד מצומצמת של צוותים הקשורות לתחום יש את החברה שכן מתעסקים בזה אך הם לרוב לא קרביים ולא עוסקים במשהו התקפי או אורגני ועצמאי אלה יותר ככוח חביר הנותן עזרה ממרחק בטוח...

ונכון- באמת שלא משתמשים בהם' או לפחות לא ברמה שבאמת יכולה להשפיע. אני לא יודע עם זה נובע ממצב של חוסר אכפתיות מהיחידות בשטח שלא רוצים לשבר את הראש ולהיות מתואמים אויתם או שהם פשוט לא מצויידים ומאומנים מספיק להיות באמת גורם חשוב ומשפיע במצב לחימה המצריך כוח מיוחד שיכול לתת מענה ל"פ

נערך לאחרונה ע"י Gevaldic Man בתאריך 20-02-2008 בשעה 23:43.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:19

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר