לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-03-2008, 16:33
  יוסי56 יוסי56 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.10.02
שלח הודעה דרך ICQ אל יוסי56 שלח הודעה דרך MSN אל יוסי56
שליטה על מתחים משתנים דרך בקר מתוכנת

שלום,
בעת בנית פרוייקט גמר,אני מנסה לשלוט על מתחים בטווחים 3-16 וולט (בעזרת בקר שאני מתכנת שמורכב מ 18F8520 של מיקרוציפ) כאשר מתח המקור שלי VCC הוא 24 וולט.
חשבתי לעשות זאת בדרך של להוציא מהבקר פולס של PWM להעביר את זה בתוך גשר H בעזרת הרכיב L298 שדבר עליו פה בעבר בפורום,ובצורה הזאתי כאשר אני משנה את גל הPWM מתחי המוצא שלי לאחר גשר הH ישתנו ואני אקבל את המתחים שאני רוצה בטווחים 6-16 וולט.

זוהי דרך אחת וחשבתי על כך כי יש אפשרות כבר בתוך הבקר שלי לתכנת PWM אך הבעיה התעוררה כאשר הPWM שאני יודע לייצר הוא PWM למנועי סרבו ואורך הפולס הזה אינו מתאים לפעולה שאני רוצה,הPWM שאני רוצה ליצור מהבקר הוא בטווח של 0-100 דיוטי סייקלס DC אך איני מצליח לעשות זאת לכן בחרתי דווקא להתרחק משיטת הPWM ולחפש שיטה אחרת לביצוא שליטה על מתחים בעזרת הבקר שלי,אשמח לשמוע רעינות שונים

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-03-2008, 11:23
  Elim Elim אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.07
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי יוסי56 שמתחילה ב "תראה בפרויקט שלי יש צרכן..."

1. השאלה היתה לגבי הזרם - אם מדובר בזרמים נמוכים, אז גם מעגל לינארי בא בחשבון - לא יהיה בזבוז הספק משמעותי (אפשרי למשל ע"י D/A ומגבר שרת).
2. אם אתה רוצה שהמתח ישתנה ב 100 צעדים - המשמעות היא רזולוציה של 1 אחוז ( 130mV).
3. לא ברור למה אתה קורא "0-100 דיוטי סייקלס DC" - אין כזה דבר.
מה שהבקר מוציא הוא גל ריבועי בתדר קבוע, עם רוחב פולס משתנה. לגל כזה, ע"פ פירוק פורייה, יש רכיב DC (שאותו אתה רוצה), ורכיבי AC בתדרים שמעל התדר הבסיסי.
אם אתה רוצה לקבל רק DC, תוסיף פשוט פילטר מעביר נמוכים מסליל וקבל - שיעביר רק את ה DC, ויחסום את ה AC (במנועים חוסכים את הפילטר הזה כי המנוע לא רגיש ל AC, אלא רק לרכיב ה DC).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:08

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר