לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-03-2008, 07:33
  פילטר פילטר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.07
ה"גראדים" הוברחו אחרי פריצת פילדלפי

הברחת הרקטות ממצרים לרצועה נעשתה בסיוע חיזבאללה. מחסני האמל"ח בסיני התרוקנו אחרי פריצת הציר וכל הנשק זרם לרצועה.
http://www.inn.co.il/News/News.aspx/172514

רקטות ה"גראד" שנורו בשבוע האחרון על אשקלון, הוברחו לרצועה ע"י סוריה ואיראן בסיוע חיזבאללה אחרי פריצת ציר פילדלפי. כך מגלה דו"ח מודיעיני של "מרכז המידע למודיעין ולטרור" שפורסם השבוע.

לדברי הדו"ח, הברחת הרקטות ממצרים לרצועה נעשתה באמצעות משאיות כבדות, והדבר איפשר הברחת סוגים חדשים של אמצעי לחימה, שקשה היה להעביר אותם דרך המנהרות.

הרקטות שנפלו באשקלון היו בעלות טווח של 20.4 ק"מ, אולם בצה"ל משוכנעים כי לחמאס יש גם רקטות גראד בעלות טווחים של 30 ו- 40 ק"מ, בהם הם עדיין לא עושים שימוש. משקל הרש"ק של הרקטות שנורו היה 18 ק"ג, לעומת כ- 4 ק"ג של ה"קסאם 2" או כ- 8 ק"ג של ה"קסאם 2" הארוך. בשל הטווח המוגדל, הכמות הגדולה של חומר הנפץ ברש"ק ושיטת הרסס של רקטות הגראד, אפקט הנזק שלהן גדול מזה של רקטות מתוצרת עצמית.

בצה"ל משערים כי בידי החמאס כמות רקטות המספיקה לסבבים נוספים של ירי. על פי הערכת צה"ל, כמות האמל"ח שהוברח מסיני לרצועה באמצעות המשאיות אחרי פריצת ציר פילדלפי, היה פי 10 מאשר הוברח מתחת לפני הקרקע עד אז. במערכת הביטחון משערים כי מחסני האמל"ח של החמאס בסיני התרוקנו בחודשיים האחרונים – כל הנשק כבר הגיע לרצועה. מדובר באמצעי לחימה החודרים לסיני לעתים ישירות מסעודיה ומירדן דרך ים-סוף, תוך עקיפת המצרים, ונשמרים אצל הבדווים בסיני עד שאנשי החמאס מוצאים את הדרך להכניסם לרצועה.

במערכת הביטחון אומרים כי הירי המאסיבי של הרקטות נעשה, כיוון שהחמאס היה משוכנע בשבת שעברה, כשכוחות גבעתי נכנסו לצפון הרצועה, שמדובר בפעולה הקרקעית הרחבה לכיבוש כל הרצועה. בתוכניות שגובשו בחמאס כבר לפני זמן מה הוחלט כי ברגע שצה"ל יתחיל בפעולה הקרקעית הרחבה, הם יפתחו בירי מאסיבי של רקטות גראד על אשקלון. כשהתברר לחמאס שלא מדובר בפעולה הגדולה, הם כבר לא יכלו לעצור את הירי.

החמאס התחנן להפסקת אש כשחשב שמדובר בפעולה הגדולה

לכתבנו נודע ביום ראשון שעבר, היום השני של פעולת צה"ל, פנו ראשי החמאס בבהילות למצרים, והתחננו כי הללו יבקשו בשמם מישראל הפסקת אש מיידית. בחמאס אפילו ויתרו על התנאי שהפסקת האש תכלול גם את יהודה ושומרון – כה גדול היה חששם מפני פעולת צה"ל. אולם יומיים אחר-כך, שבחמאס הבינו שלא מדובר בפעולה הגדולה, וכאשר הם שמעו את הפרשנים והפוליטיקאים בישראל מזהירים מפני שקיעה ב"בוץ העזתי", הם נהיו תוקפניים יותר והצמידו תנאים לדרישתם להפסקת האש. את יציאת צה"ל מהרצועה הציגו כניצחון שלהם, הגם שמבחינתם הפעולה האחרונה היתה הקשה ביותר לפלשתינים מאז שנת 2000, בגלל היקף ההרוגים הפלשתינים – כ-120 הרוגים וכ-300 פצועים.

200 רקטות ב-6 ימים

לפי הנתונים של צה"ל, סה"כ אותרו במשך ששת ימי ההסלמה כ-200 נפילות רקטות, ביניהן 23 רקטות 122 מ"מ מסוג גראד. כמו כן, נורו בימי ההסלמה מעל 60 פצצות מרגמה לעבר ישובים ישראלים הסמוכים לגדר המערכת ולעבר כוחות צה"ל שפעלו בשטח הרצועה.

סבב ההסלמה הנוכחי התאפיין בירי רחב היקף ובתכיפות גבוהה , של רקטות גראד 122 מ"מ . הרקטות נורו לעבר אשקלון . נפילה אחת של רקטה ארוכת טווח אותרה בנתיבות . סה"כ אותרו במהלך הסבב הנוכחי 23 נפילות של רקטות "גראד".
הפלשתינים, המכנים את העימות הזה "החשבון הפתוח", טוענים כי ירו למעלה מ-700 רקטות, פצצות מרגמה וטילי נ"ט. לדבריהם, חמאס שיגרה בתקופת זמן זו 194 טילי קסאם, 92 מהם לעבר שדרות. ארגון הג'יהאד האסלאמי הצהיר כי ירה 487 פצצות מרגמה לעבר מטרות ישראליות.

דוברים מטעם חמא"ס התפארו בתוצאות ירי הרקטות ארוכות הטווח ואיימו להרחיבו אף מעבר לאשקלון. כך למשל יונס אלאסטל, חבר המועצה המחוקקת מטעם חמא"ס, התפאר ביום ראשון כי רבים מתושבי שדרות ומהכפרים הסמוכים לגבול רצועת עזה פינו את בתיהם. הוא הוסיף כי "הציונים" המתגוררים באשקלון ובאשדוד, היושבים במקלטים, עתידים לפנות את אותן ערים, אשר "יהפכו לערי רפאים".
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-03-2008, 10:34
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי פילטר שמתחילה ב "ה"גראדים" הוברחו אחרי פריצת פילדלפי"

איך כתב של ערוץ 7 כותב שטויות כאלו?
מילא כל כתב שמשתמש ב"העתק, הדבק" ומעתיק גם קישקושים. אבל לערוץ 7 יש אידיאולוגיה מסויימת והמאמר הזה, בטעויות שלון סותר את האידיאולוגיה הזו, לכן הכתב היה צריך לבדוק שבעתיים לפני שהוא מדביק ושולח לפירסום.
לגבי הטעות: האם גם רקטות ה122 מ"מ (אני עוד מתקשה לקרוא להם גראד) שנפלו לפני פריצת פילדלפי הוברחו אחרי הפריצה שלו? האם הרקטות הללו שצולמו מוברחות מתוך הטרנספורטר הכחולה לפני שנתיים הוברחו אחרי פריצת פילדלפי?
לגבי אידיאולוגיה של ערוץ 7: לכנות את הרקטות הללו גראד? הרי ערוץ 7 עצמו התלונן על כך ש"שאר התקשורת" קוראת להם כך רק כדי לא לומר שיורים קטיושות מעזה (סותר דברים של רבין ש"לא יהיו קטיושות מעזה על אשקלון"). להסכים עם הטענם שכל הרעות החולות התחילו לפני חודש-חודשיים עם פריצת פילדפי ולהתעלם מכל ההברחות דרך הציר שהיו קודם לכן בשיתוף פעולה, או לפחות התעלמות, מצרי (ועוד ע"י "כתב צבאי" ותיק)? הרי מאמרים באתר הערוץ בירכו על הפריצה הזו וקראו ללקיחת אחריות מצרית על הרצועה!

נותר לי רק לעשות הנחה לכתב שכנראה לא שם לב בזמן שהעתיק מאמר מאתר אחר, כיוון שהתרכז בבית השכן שלו ששכל הלילה את בנו בפיגוע במרכז הרב.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:57

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר