לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה - ברוכים הבאים לפורום מוטוריקה ורכב, אנא קראו את כללי הפורום - חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > מוטוריקה ורכב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-03-2008, 14:39
  MuffleRR MuffleRR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.08
הגבלת נוסעים

שלום רב,
אני בא לשפוך קצת אור על נושא זה, כדי אחת ולתמיד להעיף מהפורום את השאלות המציקות "האם אני יכול להסיע יותר מ2 נוסעים" ?
ובכן ככה,
בעל רשיון שיש עליו הגבלת נוסעים חלים עליו כמה סעיפים, אם הנך נמצא בשלושתם, חבל על זמנך לעיין במסמך המשפטי של משרד התחבורה.
1. - להוציא רשיון החל מהמועד 1.11.04 שבו בעצם החל ה"קרטריון" להתקיים וגם מה-.1.11.06 (לחכמים באתר, פקודת השעה שהוצאה ב04 הגיעה לסיומה ב06 ועוגנה בחוק ב13.11.06. היא עדיין תקפה גם במרווח בין 1.11.06 - 13.11.06.
2. - עליך להיות נהג חדש - משמע שנתיים מהוצאת הרשיון, אלא אם כן עשית עבירות תנועה והאריכו לך.
תוכל לדעת זאת אם תסתכל טוב על רשיונך ותראה את הגבלת נהג חדש. (וכיוצא בזאת שלט נהג חדש)
3- עליך להיות קטן מ21. לא משנה אם זה 19 20, או 20 וחצי.

להלן נהגים צעירים (שחלק באמת כאלה כן, ולא נהגים חדשים שמשעמם להם..)
כאשר הנכם מתחת לגיל 21 ועברו שלושת חודשי הליווי, אתם יכולים לקחת נוסעים כפי המותר ברשיון הרכב, זאת במידה ורשיונכם איננו נהג חדש, אין תום תוקף של שנתיים ואין תקנה שעליכם לשים שלט נהג חדש מאחור.

עקב, הגבלת קובץ באתר של 250 KB אין באפשרותי לעלות קובץ זה אז אני אצטט לכם ממנו,
במידה ותהה הענות גדולה, אנא מנהל יקר תפנה אליי כדי לעלות בעצמך קובץ זה.

הנדון: סעיף 12 א 2 לפקודת התעבורה

(סימוכין: פנייתך לדובר משרד התחבורה מיום 9.3.08)

מברור שערכתי עם הלשכה המשפטית במשרדנו נמסר לי כי ההגבלה על מספר נוסעים חלה על נהג שהוא גם "נהג חדש" (לפי האמור ברשיונו, במקרים מסויימים זה יותר משנתיים), גם גמר את תקופת חובת הליווי של 3 חודשים, וגם בן פחות מ- 21.

כל הסעיפים המוזכרים לעיל מחוייבים להתקיים בו זמנית.

במידה והנהג סיים את תקופת ה"נהג חדש", אפילו אם הוא עדיין מתחת לגיל 21 או שהוא בן 22 וקיבל לפני חצי שנה את הרשיון או שהוא עדיין חייב בליווי- ההגבלה על מספר הנוסעים לא חלה עליו.

אשמח לעזור במידה ויתעוררו שאלות נוספות.

בברכה

שרון דוד

ראש ענף דוברות ויחסי ציבור
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-03-2008, 20:33
  MuffleRR MuffleRR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MuffleRR שמתחילה ב "הגבלת נוסעים"

יקיר שלום,

תבין, נהג חדש תקף לשנתיים, אלא אם כן ביצעת עבירות ו/או שללו לך את הרשיון - ומכך האריכו לך את הנהג חדש.

מי שאיננו "נהג חדש" כמו שכתוב ברשיון, דבר שקורה בד''כ בגיל 19 מי שהוציא רשיון בגיל 17 או בגיל 20 למי שהוציא רשיון בגיל 18, וגילו פחות מ21 יכול להסיע יותר מ2 נוסעים.

כל אלה שכתוב להם ברשיון נהג חדש, לא יוכלו להסיע יותר מ2 נוסעים אלא אם כן יושב לצידם מלווה או שגילם מעל 21.
אלה יצטרכו לחכות לרשיון החדש שיגדיר אותם כ"נהג צעיר" (בלי קשר להבדלים בביטוח חובה- ובמקרה שלנו הם כמה שקלים פחות).

אגב, לגבי השלט שאתה כ''כ ממורמר כלפיו - מורידים אותו ברגע שנגמר הרשיון "נהג חדש" ולא בגיל 21.
זה יכול לקרות בגיל 19,20, וגם 67 במקרה וסבתא הוציאה רשיון.

*עוד נקודה שאני אבהיר כאן שלא ברורה מספיק.
ברגע שאתה "נהג חדש", ברוב המקרים זה לשנתיים אתה שם את השלט ויהי מה, כן מלווה לא מלווה, לא משנה.
ברגע שאתה מסיים תקופה זו השלט מוצא את דרכו לפח.

נערך לאחרונה ע"י MuffleRR בתאריך 17-03-2008 בשעה 20:35.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:40

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר